Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że oddałem starego PS4 do serwisu kupiłem sobie drugiego(Nowy z 4letnią GW). Włączyłem poustawiałem wszystko OK. Potym  przerzuciłem dysk z pierwszego PS4 1.5TB i jakie moje zdziwienie że ps się włączył w recowery czy muszę uaktualnić stary dysk(500GB) dodam że na 500 jest soft 1.52 a na 1.5TB jest 1.62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak byś przeczytał manual to byś nie był zdziwiony.

Soft na konsoli musi zostać przeinstalowany przy wymianie dysku.

 

To są 2 różne konsole. Dyski przy pierwszym włożeniu do konsoli są szyfrowane. Soft musi być przeinstalowany a dysk ponownie sformatowany przez konsolę.

​Co innego jak byś na tej samej konsoli zmieniał dysk - to po odbudowie bazy danych działałoby wszystko bez problemu i mógł byś "żąglować" już przygotowanymi konkretnie pod tą konsolę dyskami.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem soft tak jak radziłeś i jest OK. Dzięki.

wgrywając soft-a ściągnąłem już wersje 1.7 i troszkę się zdziwiłem bo wcześniejsze soft-y miały tak po ok 850MG a ten 1.7 tylko 735MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm, kolega ma problem, mianowicie kupil sobie nowy dysk TOSHIBA SATA 2   1T 2.5 cala 5400obr 9.5mm i ps4 go nie widzi. pisze ze nie mozna zainicjowac , format robil pod fat52 zgral nowego softa 1.70 i to samo;/

Edytowane przez Jacek ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi pobrać soft specjalny do świeżej instalacji. Ten soft ma koło 800mb i linki możesz poszukać sobie kilka postów wcześniej, ewentualnie stron.

Było to wałkowane tutaj wiele razy, więc poszukaj, bo temat duży nie jest więc spokojnie znajdziesz odpowiedź.

 

Potem wrzuca soft na pena (do odpowiedniego folderu), odpala PS4 w trybie serwisowym, instaluje nowego softa i po sprawie.

Powinno potem ruszyć wszystko bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak mam sie przyczepić to nie fat52 tylko fat32 ;)

PS4 sobie samo sformatuje dysk tak czy siak.

Przekop ten temat - w którymś moim poście masz tutorial krok po kroku co robić, co ściągnąć itp itd. ;)


http://www.ps3site.pl/forum/topic/78774-wymiana-dysku-w-ps4/page-5#entry943473

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazalem mu zrobić tak jak powiedzieliscie chłopaki i niby wyskoczyła mu informacja NIE MOŻNA ZAINICJOWAĆ (CE-33566-3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli zrobił dokładnie to co pisaliśmy i pobrał odpowiedni soft, to jeszcze jest opcja żeby wyciągnąć dysk > uruchomić konsolę bez dysku i wsadzić go ponownie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane w PS3 można było przenieść na dysk zewnętrzny lub pendrive w formie kopii zapasowej. Pewnie w PS4 będzie podobnie. Polecał bym przenosić same save a gry zainstalować ponownie ponieważ jest to ogromna różnica danych i czasochłonna robota. Trofea są na koncie, pod warunkiem że je synchronizujesz. Jeśli nie, to są na konsoli i trzeba to zrobić przed zmianą dysku. Jeśli masz PS+ to możesz ustawić żeby trofea i save synchronizowały się codziennie. W tym wypadku nic nie musisz kopiować. Pamiętaj o ważnej rzeczy. Nowy dysk to jak nowa konsola (ID). Przed zmianą deatywuj konsolę na koncie i aktywuj z nowym dyskiem. Tyle ode mnie.

 

Kolega ma problem, wlasnie wrocila mu konsola z naprawy o dziwo wymienili dysk.. nie deaktywowal konta i teraz nie moze sie polaczyc z kontem. podaje dobry email ale nic sie nie dzieje ma wszystkie konta polaczone z kontem ea, fifa i BF, teraz pytanie czy te konta sa powiazane emailem ze soba i czy ktos mu usunal profil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie może się połączyć z kontem?

Hasło nie pasuje?

Niech nie próbuje ustawić konta jako podstawowe, niech zrobi reset awaryjny z poziomu PC i po sprawie.

Jak nie pomoże to kontakt ze wsparciem technicznym PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Poświęciłem gry z PS3 i dysk 320GB wsadziłem do PS4

Nadal mam problem z inicjacją systemu. A co to da ze uruchomie konsole bez dysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia zapasowa save na pendrive lub w chmurze PS+ i niczego nie poświęciłeś poza odrobiną czasu na ponowne ściągnięcie gier ...chyba że miałeś tam sloty zombie to już twój problem. ...mam nadzieję że wcześnie dezaktywowałeś 

wszystkie konta na PS3?

 

Uruchomienie bez dysku może pomóc a nie musi. 

Czasem wyciągnięcie części i włożenie po prostu pomaga. ;)

W każdym razie instrukcje masz napisaną krok po kroku - możliwe że tak jak inni masz albo źle ściągnięty plik z softem albo źle nazwany/w złym miejscu.

Ściągnij ponownie soft, upewnij się że masz ten większy plik około 800mb a nie sam update, spróbuj z innym pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wszystko działa. Program do formatowania był ciulowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam problem z save'ami z poprzedniej konsoli PS4. Jak oddawałem do serwisu to na pena zgrałem save( dodam że na innym koncie PSN) teraz przypadkowo znalazłem pena z save i nie mogę zgrać save na nową konsolę(2 konsola ma inny login na PSN) idzie to jakoś obejść???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie.

Save są przypisane do konkretnego konta PSN.

Zaloguj się na tamto konto albo graj od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za wymianę dysku w ps4 wszystkie zapisane stany gry przerzuciłem na Dysk przenośny


I tu moje pytanie czy jest możliwość skopiowanie gier ze starego dysku na nowy bo ciężko widze pobierać jeszcze raz gry z PS Store


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zna odp na moje pytanie? Przepraszam ze odswiezam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szybciej by było pobrać nic kopiować.

Nie sądzę żeby była taka możliwość bo trzeba by szyfrować pewnie dysk itp.

Wiem, w ps3 było ale tutaj to już raczej odpada.

Wrócę do domu to sprawdzę w opcjach, ale sam przy wymianie dysku wolałem wszystko pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tekiej opcji - jedyne co to savy na usb lub do chmury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie próbował.

Dane na konsoli są szyfrowane.

Każda reinstalacja softu to czystka na dysku i ponowne szyfrowanie danych więc nie ma nawet co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe do końca tak - jeśli wyciągnie teraz dysk z PS4 i włoży nowy to tak jak piszesz - reinstalacja wszystkiego.

Natomiast jeśli nowy dysk się uwali i kolega zapragnie włożyć spowrotem ten stary (przy założeniu, że go nie tykał) to będzie na nim miał dokładnie to wszystko co w dniu wyciągnięcia - profile, gry itd itp. nawet kiedy soft będzie nowszy i wymagany będzie jego kompletny recover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dysk jest po szyfrowaniu. Z tego co się orientuję to szyfrowanie jest unikalne dla każdego dysku i konsoli (ID dysku i konsoli). Inaczej już dawno na Allegro byśmy mieli sprzedaż sklonowanych dysków z kopiami zapasowymi gier pod dany profil zrobiony na przykład jako necro.

M0rph, to o czym piszesz odbywa się na już wcześniej zaszyfrowanych danych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda reinstalacja softu to czystka na dysku i ponowne szyfrowanie danych więc nie ma nawet co kombinować.

Odniosem sie tylko do tego. Wkadajac stary dysk takze musisz reinstalowac soft i to w pelnej wersji - co wcale nie oznacza jakiejs czystki na dysku i ponownego szyfrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładając stary dysk musisz jedynie odbudować bazę danych lub zrobić update softu a nie pełną reinstalację softu.

Reinstalacja softu przecież formatuje i szyfruje na nowo dysk.

Stary dysk już jest zaszyfrowany, nowy dopiero musi być zaszyfrowany.

Przy przekładce (bo sprawdzałem) po odbudowaniu bazy wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×