Skocz do zawartości
verdin84

Włam na konto Psn [wymoderowano]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy i jest to mój pierwszy temat na tym forum także witam wszystkich.

 

Może opiszę całą sytuację od początku.W połowie września sprzedałem konsolę ps3.3 dni temu otrzymałem wiadomość na konto e-mail od Sony Entertaiment Network,że została pobrana opłata 358zł z mojego konta i podziękowania za zakup dwóch gier Crysis 3 i Crysis 2,na początku myślałem,że to żart ale okazało się,że z mojego konta bankowego znikła duża sumka pieniędzy.Dziś zająłem się dopiero tą sprawą po konsultacji z Centrum obsługi klienta Play station okazało się,że sprzedając konsolę samo wylogowanie z konta nie rozłączyło mnie z Play Station Network,należało sformatować całkowicie dysk albo cuś,także ostrzegam wszystkich użytkowników przed tego typu błędami.Chciałem się poradzić czy drogą prawną jest jakaś szansa aby odzyskać te pieniądze,dodam tylko,że złamałem regulamin bo w jakiś tam sposób podałem informacje o swoim koncie osobie drugiej,najprawdopodobniej hasło było zapisane i bezkarnie ktoś do dziś dnia korzystał z mojego konta.Dowiedziałem się też,że gry te zostały już pobrane ale mogę się zalogować na innej konsoli i pobrać je ponownie.

 

[wymoderowano]

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Tomo
Regulamin
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma jak komus sprzedac konsole z zapamietanymi danymi karty kredytowej, haslem...

Nie chce sie smiac, ale trzeba miec troche wyobrazni...

  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ściana płaczu, ściana płaczu!

 

A teraz będę miły i postaram się pomóc :)

 

Po pierwsze, to ciężko to nazwać włamem na konto. To tak jakbyś komuś nieznajomemu dał klucze do domu i powiedział, że wyjeżdżasz na miesiąc.

Wydaje się, że są dwa sensowne rozwiązania:

1. Ładnie poprosić osobę, której sprzedałeś konsolę o zwrot hajsu (haha).

2. Pójść na policję, jak panowie policjanci już się pośmieją, to może przyjmą od Ciebie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Mając taki kwit, możesz przesłać go osobie, której sprzedałeś konsolę i liczyć, że się zlęknie :) Jak ma więcej oleju w głowie niż osoba, która zostawia na konsoli dane karty kredytowej, to delikatnie mówiąc, Cię oleje, a Ty już nic z tym nie zrobisz.

 

hahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim ZALOGUJ SIĘ na swoje konto PSN i zmień hasło. Po drugie DEZAKTYWUJ konto na tamtej konsoli. Wtedy dopiero, przy odrobinie szczęścia, ktoś będzie chciał to konto od Ciebie kupić, choć nie liczyłbym, że odzyskasz nawet połowę kasy wydanej na te Crysisy.

 

Sony najpewniej pieniędzy Ci nie zwróci, bo jest to ewidentnie Twoja wina. Osoba, która kupiła te gry mogła nie mieć zielonego pojęcia co robi, a nawet jeśli miała, to i tak sie do tego nie przyzna, także jesteś na straconej pozycji. Wystarczyło usunąć profil z konsoli i nie byłoby problemu.

 

Tak czy inaczej, życzę powodzenia ;).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wedlug mnie wszystko zalezy czy sprzedales konsole razem z kontem psn. Jak sama konsole wystawiles to imo jakies szanse na wygrana procesu masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem się poradzić czy drogą prawną jest jakaś szansa aby odzyskać te pieniądze...

Tak - drogą prawną, jak najbardziej możesz te pieniądze odzyskać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie w takim centrum obsługi siedzi ładna Pani, która nigdy nie trzymała w ręku pada od PS3 i tylko sypie do telefonu wyuczonymi regułkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Chyba dwa lata temu jakiś koleś ze Stanów kupił kilka używanych x360. Po wielu próbach znalazł sposób na odzyskiwanie danych kont i kart z twardych dysków nawet tych sformatowanych. Najlepszy sposób to zmienić dane do konta przez przeglądarkę na kompie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

tu nie ma co sie smiac, trafil na szuje i szmate bez dwoch zdan - ja nigdy bym z zakupionej konsoli od kogos z przypieta karta nic nie kupil na PSS, do dzis mam haslo na konto mojego wirtualnego kolegi z UK z przypieta karta i nigdy bym nie pomyslal zeby cos kupic, wiadomo zależy od czlowieka i wychowania. Autorze prawdopodobnie nic nie da sie zrobic, ewentualnie porozmawiac z osoba ktora to zrobila " w cztery oczy", ewentualnie sie sadzic ale czy tu jest jakas szansa i ile czasu bedzie to wymagac to nie mam pojecia.

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Cos sie da zrobic. To jakbys w kupionym portfelu znalazl karte kredytowa z napisanym na niej pinem. Myslisz ze jakbys jej uzyl to ominelaby cie odpowiedzialnosc za to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Skoro typek nie zmienił maila,to spróbuj przypomnienia hasła.

Może uda Ci się odzyskać konto i usunąć z niego dane karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

dlatego mam prepaida podłączonego, ktoś się włamie, wyciekną numery kart to mam to w poważaniu bo tak i doładowuje wtedy kiedy mam potrzebę i wiem, że zaraz kupuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Verdin84 wykazal sie skrajna glupota,ale nie zmienia, to faktu ze jest to zwykla kradziez.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

tu nie ma co sie smiac, trafil na szuje i szmate bez dwoch zdan ...

 

Może ktoś kto kupił konsolę ma takie samo pojęcie o PSN jak założyciel tematu? Może używa jej jakiś dzieciak który wlazł do sklepiku pokilkał coś na oślep i przeszło, a jak przeszło to zassał gierki i pyka nie mając pojęcia że wyszarpał komuś z konta sporo pieniędzy? Ja pierdziele ludzie, o kant d00py można rozbić wszystkie Wasze teorie. Jedyny sensowny wniosek z tego tematu to że Verdin84 sam poprosił o kłopoty, w sumie robi to nadal łamiąc regulamin forum oferując odsprzedaż cyfrowej zawartości.

43038300.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, złodzieja mozna tak zawsze usprawiedliwic, ze nie wiedzial, ze tego nie mozna, albo sobie lezalo to czemu nie wziąć - to pewnie niczyje, chyba, ze konsole kupil dzieciak z zespolem downa - wtedy sie z Toba zgodze...

nie zaprzecze, ze autor ewidentnie prosil sie o "przypał" i to jego wina, ale prosze Cie, za duzo widzialem, slyszalem i jestesmy w PL - fakt moze byc jak piszesz ale jest to baaardzo malo prawdopodobne  ;)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Tylko pytanie, czy jak się wylogował to zapewne miał nazwę użytkownika z biegu na auto, a hasło? Ktoś złamał? Czy może miał automatycznie logowanie i ktoś się nie szczypał i skorzystał z sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dobra dzięki chłopaki wielkie,jedyne co mi zostało to sprzedać komuś to konto.No ewidentnie to jest wina mojej głupoty i nie ma sensu wytaczać typkowi procesów żadnych.Zmieniłem hasło i dezaktywowałem konsolę,dziwi mnie troszkę,że na allegro te gierki chodzą za śmieszne pieniądze,koszt zakupienia dwóch tych gier z kosztem przesyłki to nieco większa kwota niż połowa tego co ściągneli mi z konta,zawsze wydawało mi się,że kupowanie gier drogą elektroniczną jest znacznie bardziej opłacalne.Co do psn. to nie mam zielonego o nim pojęcia służyło mi tylko do aktywacji darmowego miesięcznego ps plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×