Skocz do zawartości
Patricko

FIFA Ultimate Team

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie najlepszy i najdroższy Batshuayi, także również tragedia. Wpadła też karta srebrna, których oprócz mojej są tylko dwie, więc może się uda zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Hamsik, Batshuayi i Pastore najlepsze trafy. Po za tym nic ciekawego. Mogło być lepiej :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym poczatku Smalling ~ 40k, De Gea 150k, Cech ~40k i masa paziow typu Erikksen, Dembele po 15-25k.

Teraz ? Najlepszy to byl jakis silver z Orlando Pirates, ktory poszedl za 10k kup teraz XD

 

BTW: nowych pacz: https://fifaforums.easports.com/en/discussion/203326/fifa-17-title-update-2#latest

Edytowane przez EZreal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi corka dzisiaj otwierala paki za Fc, wypadl Ramos :1_grinning:

e256a017cdf232ad6d3c0a288f1bab9f.jpg

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście kwalifikacje do FC za Golda przy pakach?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym draftem? Wczoraj 5 meczów pod rząd i za każdym razem gdy trace pierwszą bramkę przeciwnik się rozłącza...Jakiś błąd w grze dający wygraną zaraz po opuszczeniu spotkania? Za którymś razem sam tak spróbowałem ale normalnie przywaliło mi walkower i było po zabawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi corka dzisiaj otwierala paki za Fc, wypadl Ramos :1_grinning:

e256a017cdf232ad6d3c0a288f1bab9f.jpg

61ba66fd2b45b795aa6c833d11b700b9.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście kwalifikacje do FC za Golda przy pakach?

Tak, tylko nie masz informacji o tym, poprostu przy turnieju bedziesz mial napisane "zakwalifikowany"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi z tym draftem? Wczoraj 5 meczów pod rząd i za każdym razem gdy trace pierwszą bramkę przeciwnik się rozłącza...Jakiś błąd w grze dający wygraną zaraz po opuszczeniu spotkania? Za którymś razem sam tak spróbowałem ale normalnie przywaliło mi walkower i było po zabawie

Raportuj takich kutasów. To jest glicz i z tym nie wygrasz.

Dzisiaj rano ceny zawodników znowu w górę. Bonaventura ok 5-6 tysi,Imobile sif ok 4-5 k,Reus 7-9 k...

Bądź tu mądry

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa z moich inwestycji chyba..

Wczoraj kupiłem Pedro po 58k, dziś już lata po 42k..także wplecy jestem już przynajmniej 16kx3 karty ;(

 

Jest szansa, ze do piątku wzrośnie cena? Czy raczej się utrzyma?

Karta wygląda dość fajnie jak na BPL :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, madithon napisał:

No i lipa z moich inwestycji chyba..

Wczoraj kupiłem Pedro po 58k, dziś już lata po 42k..także wplecy jestem już przynajmniej 16kx3 karty ;(

 

Jest szansa, ze do piątku wzrośnie cena? Czy raczej się utrzyma?

Karta wygląda dość fajnie jak na BPL :38_worried:

Karta może i fajnie wygląda, ale ludziska już mają w BPL Sona i Sterlinga na skrzydłach :24_stuck_out_tongue:

 

U mnie pachoł srebrny też poleciał za 10k na kup teraz :1_grinning: jakiś brazol.

 

Xbox mi wysłał podziękowania, za reportowanie gości, także chyba kogoś tam złapali ode mnie :antonio:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja :24_stuck_out_tongue:

o tym nie pomyślałem :38_worried:

 

czyli jednak kolejna wtopa..i jak tu się brać za handel :24_stuck_out_tongue: jak tylko w plecy jestem za każdym razem :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga weekendowa trwa teraz od piątku rano do poniedziałku wieczór czy jak to jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, madithon napisał:

No w sumie racja :24_stuck_out_tongue:

o tym nie pomyślałem :38_worried:

 

czyli jednak kolejna wtopa..i jak tu się brać za handel :24_stuck_out_tongue: jak tylko w plecy jestem za każdym razem :24_stuck_out_tongue:

Musisz więcej czasu poświęcić po prostu. Ja tam się za to nawet nie biorę, bo szkoda mi czasu. Teraz jeszcze tylko mi został do kupienia Dybala i Marchisio :1_grinning:

Teraz, kitemar napisał:

Liga weekendowa trwa teraz od piątku rano do poniedziałku wieczór czy jak to jest ??

Do poniedziałku bodajże 8 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zuba1899 napisał:

Musisz więcej czasu poświęcić po prostu. Ja tam się za to nawet nie biorę, bo szkoda mi czasu. Teraz jeszcze tylko mi został do kupienia Dybala i Marchisio :1_grinning:

no niby tak..ale wlasnie nie mam pomyslu :1_grinning:

a grajac tylko mecze nie zarobie na takich graczy jak np Dybala :1_grinning:

 

A chcialbym chociaz raz w FUT zagrac CR7 :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, madithon napisał:

no niby tak..ale wlasnie nie mam pomyslu :1_grinning:

a grajac tylko mecze nie zarobie na takich graczy jak np Dybala :1_grinning:

 

A chcialbym chociaz raz w FUT zagrac CR7 :24_stuck_out_tongue:

 

nie przejmuj się, też w FUTa nie gram jakimiś kozakami, też chciałbym sklecić skład z Lewym czy Boatengiem ale póki co pod górkę :-) w składzie z Bundes udało mi się kupić Mullera i chyba go sprzedam bo raffael za 1000 coinsów więcej strzela aniżeli Tomek. Jeszcze chce mu władować Huntera bo na razie mam Hawk i zobaczyć różnicę... Z drugiej strony więcej jest frajdy ogrywać gości ze składem składającym się z IFów czy kozaków pokroju CR7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, składem za 10K, który jest rosyjskim fitnessem gra mi się lepiej niż moim Calcio A za +- 210K. Formacja taka sama, tylko gracze w większości non rare + paru rare. Biegają, wszędzie ich pełno, drybling, wychodzą do podań itp a tacy Marchisio, Pjanić itp to "kłody"

 

Kogo polecacie jako zmiennika od jakiejś 65 minuty na atak w Calcio A? Może srebrny Sau? Grał nim ktoś? Ewentualnie Muriel? Nie chcę nikogo powyżej 80 overala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem dostępu do web app, jedynie mam jedna paczkę w poniedzialek za wersje deluxe i praktycznie jak sprzedam wszystko to mam ponad banke.

Nie trafilem zadnego gracza powyzej 100 K, ale wpadali:

Mahrez, Hummels, Kross, Naingollan wczoraj wylecial z wyzwan. Ostatnio zarobilem na 3 kartach kante If łącznie 100K, teraz kupilem Gundogana If tez 3 karty i tez mam nadzieje ze wzrosnie. Nie trzeba miec wielkiego pojęcia o handlu. Ale trzeba tylko troche przemyśleć jacy gracze IF sa potrzebni dla gracza. Wiadomo ze na takiego Kante byl hype i bylo pewne ze pójdzie do gory. Ciekawe po ile w weekend bd chodzil Gundogan if. Kupilem za okolo 185K od sztuki.

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Masakra, składem za 10K, który jest rosyjskim fitnessem gra mi się lepiej niż moim Calcio A za +- 210K. Formacja taka sama, tylko gracze w większości non rare + paru rare. Biegają, wszędzie ich pełno, drybling, wychodzą do podań itp a tacy Marchisio, Pjanić itp to "kłody"

 

Kogo polecacie jako zmiennika od jakiejś 65 minuty na atak w Calcio A? Może srebrny Sau? Grał nim ktoś? Ewentualnie Muriel? Nie chcę nikogo powyżej 80 overala

Niang może?

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Spadły jakoś ceny tych starych IFów?

Bo tak patrze to np. Marcelo droższy niż wczoraj o 10-20k, to samo Bonucci.

Myślałem, że uda się kupić chociaż jedną kartę dziś po dobrej cenie i sprzedać jutro/w piątek z jakims sensownym profitem..a tu doopa :24_stuck_out_tongue:

 

EDIT

 

Nowe TOTW

Salah w ciag ok 3h spadl z 300k na 173k..

Pedro w tym samym czasie ze 140k do 56k

 

Warto ich teraz kupic?

Cena jutro/piatek wzrosnie?

 

 

EDIT2

 

Zaryzykowałem i kupiłem 3x IF Pedro za 58k - teoretycznie lepszy zarobek z 3xPedro niz z 1x Pjanic :24_stuck_out_tongue:

Duzo ludzi gra BPL, Pedro powinien kosztować sporo biorąc pod uwagę, staty, 4*skilli, 5*wf..

Mam nadzieje, ze dobrze wykminiłem bo jak nie to jestem sporo coinsów w plecy :1_grinning:

Nie kupuj nowych ifow pierwszego dnia od wyjscia z paczek. W weekend obserwuj ceny wybranych ifow a kupuj w poniedziałek wieczorem, moze wtorek. A później sprzedaj w sobotę, niedziele

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co?

sprzedawać teraz te karty Pedro póki straciłem tylko 16k na sztuce czy liczyć że troche cena wzrośnie jeszcze przed FC?

 

3 minuty temu, Zajczak napisał:

 

nie przejmuj się, też w FUTa nie gram jakimiś kozakami, też chciałbym sklecić skład z Lewym czy Boatengiem ale póki co pod górkę :-) w składzie z Bundes udało mi się kupić Mullera i chyba go sprzedam bo raffael za 1000 coinsów więcej strzela aniżeli Tomek. Jeszcze chce mu władować Huntera bo na razie mam Hawk i zobaczyć różnicę... Z drugiej strony więcej jest frajdy ogrywać gości ze składem składającym się z IFów czy kozaków pokroju CR7.


No pewnie i masz racje :1_grinning:
Ja mam dwa sklady, Calcio i Bundes, razem warte może ze 100-120k..
ale mnie nakrecili tutaj na składy z Balem czy Neymarem i fajnie byloby skorzystac, a jak widac da sie bo nie jedna osoba tego dokonała :24_stuck_out_tongue:
I fakt, sam sie ciesze jak ogram kogos z lepszym składem..


Np. wczoraj grałem z gościem co mial bundes - atak: scream Costa, IF Hernandez, Muller, do tego Movember Bellarabi, i jeszcze pare fajnych kart...
nigdy nie grało mi się tak dobrze jak wczoraj :1_grinning: ograłem go spokojnie 3:0 a szans było jeszcze więcej..Nic nie był w stanie chłop zrobić :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do soboty, moze odbije sie troche

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Tak zrobie..a jak nie to dłużej poczekam i juz..

a sugerowałem się tym wpisem na pewnej grupie na FB dot. handlowania w FUT.


Zostałem poproszony na priv o kolejny pro tip odnośnie handlu w tej fifie, więc dziś zajmiemy się kartami IF mając minimum 100k na inwestycje z najnowszego i poprzedniego TOTW.

HANDEL KARTAMI IN FORM

Z moich obserwacji wynika iż w środy, ok godziny 21-22 często cena nowego totw po raz pierwszy osiąga minimum dla danej karty. Ma to związek z tym, że wiele osób czeka, aż karty stanieją, bo wiedzą, że za chwilę na rynku pojawią się kolejne tańsze karty. Przez 3-4 godziny cena kart spada, aż osiąga poziom, gdzie jej cena jest niższa, niż realna cena jaką osiągnie po ustabilizowaniu cen nowego totw. To następuje zazwyczaj w weekend, kiedy do akcji ruszają ludzie i kupują składu na FUT Champions. 
Weźmy na przykład IF Kante. W momencie wypuszczenia totw jego cena spadała z 250 do 150k ok godziny 21-22. Następnego dnia cena już była na poziomie 200k i znowu zaczęła powoli spadać aż do końcówki totw do 150k, po drodze zaliczając wahania. Kiedy zaczynają pojawiać się wahania, wiemy, że czas kupować, bo jeżeli cena skacze 150-170k to za chwilę zacznie rosnąć od 170k do 200-220k w piątek wieczorem.
Z IF Gundogan podobna sytuacja. Start totw cena 290k. Ok 21:00-22:00 190-200 skacząc do 220k. Teraz stoi za 260-280k i cena zapewne do środy będzie spadać do 200/220k.

Roben stał po 490k na start totw, teraz już 700 co nie znaczy, że za tyle zejdzie. Realnie 650k i znika w 10min 
Ale ja wolę skupić się na kartach, których wartość szacuje na 200k. Ich ceny wahają się wtedy od 150k do 260k. Naszą rolą jest dobrze ocenić realną wartość karty, za jaką będzie chodziła w przyszłości. Pomagają w tym karty IF o zbliżonym ovr, w różnych ligach o zbliżonym poziomie popularności. Jak dobrze wycenimy kartę, widzimy kiedy zaczyna osiągać dno cenowe i kiedy mamy zaczynać licytować. Jeżeli jednak tego nie potrafimy, to musimy bacznie obserwować cenę tej karty, bo właśnie cena da nam wskazówki kiedy kupować.

Jak nie masz budżetu, żeby kupić kartę za 200k to nie szkodzi. Często kupuje też te tańsze karty z popularnych lig, warte 125-130k. Ich cena 2-3h po starcie totw spada do 85-93k, by w czwartek kosztować już 125k, a w nocy z piątku na sobotę 140k. We wtorek te karty znowu będą w okolicach 95-100k. By później po totw zacząć rosnąć do 130-140k
Karty drogie jak Sanchez, czy wspomniany Roben skaczą z 600 na 740k nie dają takiego zarobku, jak te z okolic 100-250k Ich wahania, mimo że na poziomie 100-150k, to w skali wartości karty wynoszą 20%-25%, a nie 35%-70% jak tych tanszych, więc mimo, iż sprzedaż drożej o 100-150k taką kartę, to zarobek zje podatek dla EA w wysokości 5% od końcowej kwoty sprzedaży. Policzmy... 700k daje 35k podatku, czyli kupując za 600, sprzedając za 700 zarabiasz 65k czyli niecałe 11%. Jeżeli jednak źle oszacujesz wartość karty i jej cena spadnie z 600 do 480-500k to jesteś już wyraźnie w plecy. 
Licytując cztery karty po 150k, sprzedaż je po 200k, masz 800k minus 40k podatek, co daje zarobek na czysto 160k, czyli ok 26% więcej niż zainwestowałeś.
Kolejny przykład IF Coutinho na LW. Realna wartość na poziomie Payet w wersji Scream, ok 130k
Kupujemy 7szt w środę z nowego totw ok 21-22 po 90k. Inwestycja 630k.
Sprzedajemy w czwartek następnego dnia po 18:00, po 130k (lub czekamy do piątkowej nocy i puszczamy jeszcze drożej).
7x130.... Mamy 910k minus 45,5k podatku. Na czysto 234,5 k czyli zarobiliśmy 37%. Także sam widzisz, tańsze karty, dają największy zysk procentowy, czyli najszybciej mnożymy swój budżet.

OK, a co robić w czasie 19-21/22 kiedy mamy nowe totw? Możemy urządzić polowanie o czym Veni mówił w filmikach, lub odpuścić polowanie i przede wszystkim obserwując ceny kart na jakich chcemy zarobić, szukać przecenionych kart z poprzedniego TOTW. I tak wracając do IF Kante, w środę ok 18-19 jego cena znów wynosiła 150k. W związku z tym, że karta zbierała świetne recenzje możemy się pokusić o stwierdzenie, że będzie pożądana na rynku znacznie dłużej jak tydzień. Kupujemy więc 4 szt po 150k. W czwartek wieczorem kiedy ceny są najwyższe, jej cena znowu osiągnęła 200k, a to za sprawą zwykłego popytu. Część ludzi czekała do końca totw, żeby kupić ją do składów. Część chciała mieć dobrą inwestycje i tak momentalnie w ciągu 24h cena skoczyła o 50k i utrzymuje się praktycznie cały czas w przedziale 190-220k. Po sprzedaży liczymy i kolejny raz mamy 26% więcej coinsów niż mieliśmy.

OK, a pytasz co z tanimi IFami skoro mam tylko 50k budżetu. Na kartach poniżej 60k nie handluje. Nie potrafię ich realnie wycenić, a to z tego powodu, że zawsze gram tymi najdroższymi kartami. 
Jednak z moich ogólnych obserwacji wyniki, że 3, 4 tyg po totw, ceny wzrastają już znacznie nawet tych słabszych IF. Inwestycje są to praktycznie pewne, nie musimy wtedy pilnować się z wyceną i prawidłową oceną popytu na kartę tak jak w przypadku zarobku na wahaniach cen.

Osobiście jednak stawiam na zarabianie IFami od środy do piątku/soboty. Nie mroże coinsów, bo pieniądz robi pieniądz i nigdy nie wiadomo, kiedy akurat trafimy okazję na rynku która da nam szybki zarobek. Kolejny plus? Mam wolne fundusze, to testuje sobie nowe składy, czy czasami zalicytuje jakąś kartę. 
EDIT: dla mnie i wielu oczywiste, ale słuszną uwagę w komentarzu rzucił kolega Michał Tymoteusz. Cena każdego IFa, czy innej karty specjalnej jaką handlujecie, gwałtownie straci na wartości jeśli wyjdzie jej nie upośledzony SIF. Czyli np IF Sanchez chodził po ok 650k, dostał SIF to SIF będzie zapewne stał za 700, a IF spadnie do 450k. Jeżeli jednak SIF wyszedłby na pozycji prawego skrzydłowego, to wtedy nie powinien on mieć większego wpływu na wersję IF, która jest na pozycji napastnika. Dlatego ważne jest śledzenie w środy profilu EA, kiedy o 16 podają nową drużynę tygodnia. Znając nową drużynę wiemy, że trzeba natychmiast minimalizwać straty i sporą podcinką pozbywać się kart. Można też śledzić prognozy totw na futhead i dodając do tego własną analizę szans danego zawodnika na SIF pozbyć się kart odpowiednio wcześniej.


Sugerowałem się tym postem z pewnej grupy na fb.
Jak widać nie do końca chyba to się sprawdziło w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do jutra, badz soboty i rob relist tych kart na biezaco i powinno w przyzwoitej cenie pójść. Ja tam nie ryzykuje tak i wole poczekać do na poniedziałek, wtorek z kupnem ifow

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, madithon napisał:

no niby tak..ale wlasnie nie mam pomyslu :1_grinning:

a grajac tylko mecze nie zarobie na takich graczy jak np Dybala :1_grinning:

 

A chcialbym chociaz raz w FUT zagrac CR7 :24_stuck_out_tongue:

chłopie jak nie zarobisz jak zarobisz :1_grinning: ja tylko gram i to nie powiedziałbym, że dużo, bo w weekend więcej trochę, a tak to może raz, dwa w tygodniu. Dopiero jeden raz grałem w FC :1_grinning: także na takiego Dybalę wystarczy tylko grać, ale już na Aubamy i innych Ronaldo trzeba handlem się parać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niby tak..ale wlasnie nie mam pomyslu :1_grinning:

a grajac tylko mecze nie zarobie na takich graczy jak np Dybala :1_grinning:

 

A chcialbym chociaz raz w FUT zagrac CR7 :24_stuck_out_tongue:

Co Ty za brednie opowiadasz? Czytałem jak inwestowałeś w if Carrasco, teraz kupiłeś 3x if Pedro 56k za sztukę. Dawno nie patrzyłem po ile Dybala chodzi bo sam go kupiłem ze 3 tyg temu za 200k po czym w tygodniu widziałem, że za 180-190 mogłem go mieć to co to za gadka, że Cię nie stać? Zamiast wydawać 168k na Pedro, zagralbys parę meczy i masz Dybale... Ja od premiery zagrałem raptem z 80 meczy a mój handel polegał na sprzedaży tego co wychodzi z paczek cotygodniowych i wyzwań sbc a Dybala jest a wczoraj kupiłem Nainggolana, trochę wcześniej Pjanic, Buffon,.. I w międzyczasie zrobiłem sbc Sona a miałem może z 40k na koncie. Zajmij się lepiej graniem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był IF Carrasco tylko zwykły Carrasco :1_grinning:
i straciłem na nim sporo bo kupiłem po 12k a sprzedawałem po 6k, tak samo Isco, Walcott i Braithwhie :24_stuck_out_tongue: wszscy grubo poniżej ceny zakupu :)

Gdyby na początku gry z SBC nie wypadło kilku fajnych zawodników to nie wiem czy uzbierałbym teraz tyle ile mam.

TP w grze pokazuje niby 300k, z meczów ugrane mam chyba 170k..
Może i by wystarczyło na tego Dybalę, ale szkoda mi było wydawać całą kase na jednego zawdonika :24_stuck_out_tongue: chciałem zarobić więcej i kupić kilku lepszych grajków :)

 

Jak mam czas to gram ale jak mi sie nudzi w pracy to wymyślam jak zarobić :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×