Skocz do zawartości
zyla1231

Nagrywanie z PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z tym nagrywaniem w PS4 mam same problemy. Wciskam długo przycisk share i trzymam aż wyskoczy te menu o udostępnianiu, niby ok. Wchodzę w profil chce udostępnić film a tu zapisany z przed 15 minut wcześniej niż chciałem

Mam dokładnie to samo już sam nie wiem o co w tym chodzi. Gramy z kumplami turnieje w fifę i bardzo bym chciał nagrywać każdy mecz, by potem oglądać z kumplami meczyki lub żebym sam  później je analizować co robiłem nie tak kiedy np. przegrałem mecz. Taka opcja była by dla mnei bardzo ważna. Niestety PS4 nie nagrywa mi to czego chcę w opcjach udostepniania filmów jest skrót że wciskamy dwukrotnie przycisk share i od tego momentu powinno zacząć się nagrywanie, niestety tak nie jest, nagrywa mi menu zamiast meczu. Jeżeli chodzi o ostatnie 15 minut to nagrywa jakieś krótkie filmiki napewno nie 15 minutowe... Coś ta opcja chyba narazie leży i trzeba czekać aż Sony to załata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wrzucasz filmik na Fejsa, Z Fejsa na PC czy gdzie tam chcesz i dopiero na YT.

Nie ma bezpośredniej metody. 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemów z nagraniem materiału za pomocą Share.

PROBLEMEM JEST BUFOR KONSOLI.

firmware nie jest jeszcze doskonały i konsola nie czyści regularnie bufora w którym zebrane jest 15 minut.

Jest na to sposób.

0. Jeśli wiesz, że będziesz nagrywał i chcesz mieć pewność że nagra się to co chcesz.

1. Wyczyścić wszystkie zebrane stare materiały.

2. Wyłączyć konsolę. Full off. Nie stand by.


U mnie ten sposób działa.

Wszystkie swoje materiały nagrywam na konsoli i potem z fejsa na PC do Vegas i na YT.

 

 

 

UPDATE z dnia19.03.2014 - po co dubleposta robić :D

 

Kolejny update Firmware konsoli przyniesie.

 

1. Tryb HDCP - Off - dla maniaków nagrywania
2. Możliwość eksportowania materiałów SHARE w 720p na dysk USB! - koniec z wgrywaniem na Facebook
3. Rozbudowa edytora wideo o dodatkowe opcje jak znak wodny itp.
4. Archiwizacja strumieni na Twitch i Ustream

 

To nie wszytko więcej podadzą jak będzie bliżej updateu :)

 

źródło PS Blog

Edytowane przez Kenet
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanko. Nie da się nagrywać od razu z komentarzem, dobrze myślę? Bo później na PC go dogrywać to jakaś głupota;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozna ustawic, zeby nagrywalo gre i rozmowy przez hs.

 

To ja mam takie pytanko. Nie da się nagrywać od razu z komentarzem, dobrze myślę? Bo później na PC go dogrywać to jakaś głupota;d

 

Tak, da się ustawić w opcjach żeby konsola jednocześnie nagrywała komentarz z gameplayem. Wszystko widać w tym filmiku, włącznie z moją mordą :) (filmik dosyć stary ale info aktualne)

Jeszcze małe info dla wgrywających na YT materiały przechwycone z jakiejkolwiek gry, jakimkolwiek sposobem.

Nie każdy wydawca / twórca ma pozytywne podejście do tego typu praktyk. Na szczęście to się zmienia. 

 

A tymczasem lista firm z opisem ich podejścia do Youtuberów

http://letsplaylist.wikia.com/wiki/%22Let%27s_Play%22-friendly_developers_Wiki#Master_List

 

 

Trochę informacji o programie ShareFactory który pojawi się w PS Store / na konsoli z FW 1.7

 

- aplikacja będzie samodzielnym programem do pobrania z PS Store

- na 99% do tak zaawansowanej edycji trzeba będzie wyłączyć grę - obecny program do przycinania klipów tylko ją wstrzymuje.

- pozwoli na łączenie różnych materiałów nagranych w różnym czasie i z różnych gier opcja Add Clip

- oprócz standardowych przejść między klipami będą też przejścia tematyczne związane z grą [ nie każda gra będzie miała swoje przejścia - liczyłbym głównie na first party od SONY] opcja +Add Transition

- dostępne będą też efekty które będą wpływać na wygląd całego zaznaczonego klipu ( np na czarnobiały) +Add FX

- do klipów będzie można podłożyć swoją muzykę (przez import z USB w menu +Add Music)

- do klipów będzie tez można wykorzystać muzykę z samej gry [zakładam, że tą opcję zobaczymy tylko w niektórych tytułach - głównie first Party)

- będzie można dograć komentarz do już nagranego i zmontowanego klipu [do wyboru samo audio lub audio z obrazem z Kamerki] - nie wiadomo jak wstawiony będzie obraz z kamery (raczej nie tak jak w filmiku)

- na materiał będzie można nakładać TEKST i "Naklejnki" <- nie wiadomo czy chodzi o importowaną grafikę czy jakieś gotowce.

- po zmontowaniu można materiał wysłać na Facebook lub na zewnętrzny USB

 

​inne bajery związane z share które są już poza programem Factory.

 

- będzie można zmienić domyślny czas nagrywania z 15 minut na krótszy... nie wiadomo nić o zwiększeniu czasu ponad 15 minut.

- no i wreszcie będzie można wyłączyć HDCP i nagrywać gry bezpośrednio z HDMI 

Edytowane przez Kenet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeżeli ma się starszą nagrywarkę,która nie obsługuje kabla HDMI to jest jakaś możliwość np. zakupienia czegoś żeby dało się ściągać obraz z PS4?Mam AVerMedia Game Capture HD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mija sie to z celem. Lepiej sprzedać nagrywarkę ktora masz i zakupic game capture hd II , ktora ma hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,ze straci na jakości obraz czy coś jak będzie tak przekombinowane to wszystko,czy duże koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo kombinacji. Przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy, do tego pewnie dojdą opóźnienia ... koszt takiego konwentera...

Imo lepiej zainwestować w nową nagrywarke, jesli faktycznie chcesz zgrywać dużo materiałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no i do tego utrata jakości. Analogowy sygnał ma chyba trochę mniejszą rozdzielczość? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Myślicie,że za jakie pieniądze można sprzedać AVerMedia GC HD (stan idealny)? Myślę coś koło 380-400 zł,nwm czy to jest rozsądna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy nagrywanie w ps4 jest ogarniczone bo jak probuje nagrac film z Watch Dogs to nagrywa sie tylko kilka sekund wczesniej nie bylo problemow. Mam nagrane jakoś koło 12 filmów z FIFA i ASIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam film na Twitch. Niestety nie widzę komentarzy pisanych przez użytkowników. Czy jest jakaś opcja ich wyświetlenia bez zabierania na stałe całej prawej części obrazu? Np. gdy zostanie dodany jakiś komentarz wyświetli się tylko na chwilę by można było go przeczytać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Temat trochę stary ale może moje rozwiązanie nagrywania gameplay z PS4 się przyda.
Jak wiadomo HDCP można już wyłączyć co jest wielkim plusem, ale i tak nadal pozostaje kwestia długości filmiku i jego rozdzielczość. Jak na razie można nagrać 15 min. rozgrywki w rozdzielczości 720p. Aby sobie troszkę to usprawnić zakupiłem parę niezbędnych elementów,
a mianowicie:
 - nagrywarkę Avermedia Game Capture HD II 
z wej/wyj HDMI z możliwością podpięcia dysku 2.5 cala i wejściem USB na pamięć przenośną/dysk zewnętrzny, nagrywarka nagrywa w rozdzielczości 1080p 30fps 20mb/s; 

 - pamięć przenośną Pendrive Adata UV150 32GB, który pozwala na szybki zapis i szybki odczyt nagrania. Na tej pamięci mogę zapisać 3:20s filmu w rozdzielczości 1080p (dźwięk stereo). Zakupiłem pamięć nie dysk, ponieważ pena mogę szybciej odłączyć i podpiąć do PC aby obrobić rozgrywkę.

 

Całość to koszt ok 480 zł z przesyłką (używana nagrywarka i nowy pendrak). Obsługa bardzo prosta :)
Oczywiście jeśli ktoś ma życzenie nagrywania rozgrywki z komentarzem musi doliczyć koszt zakupu słuchawek lub ewentualnie tylko mikrofonu.

 

Uwaga. 

Jeśli ktoś posiada słuchawki na USB np Sony Headset Wireless, to musi pamiętać o tym, że rozgrywką będzie nagrana bez dźwięku,
a to dlatego, ponieważ dźwięk z konsoli jest przekazywany na słuchawki przez USB, a nie przez kabel HDMI do nagrywarki.  

 

   

Edytowane przez dod6e23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo moi :) Czy w końcu jest możliwość nagrywania głosu kompanów którzy biorą udział w imprezie? Czy ciągle rejestruje tylko swój głos a niestety innych graczy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to taka opcja była zawsze - warunek: kompani muszą się zgodzić na udostępnianie głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym ze pomimo że zaznaczone są wszystkie opcje odnośnie udostępniania i u mnie i kompanów to nie słychać ich głosu. I ja testowałem i znajomi i nic z tego. Tak więc problem istniał i wygląda na to że nie został ciągle rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nietypowe, bo z kolei ani u mnie ani u moich znajomych nic takiego nie występowało. Próbowałeś się z tym zgłosić do jakiegoś supportu Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to działa ale tylko i wyłącznie przy streemowaniu. Film zapisany na PS4 "słyszy" tylko mój głos.

Testowaliśmy w pięciu na GTA V i u każdego to samo pomimo potwierdzenia udostępniania przez wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×