Skocz do zawartości
Drozda

Jaką grę wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.10.2017 o 18:28, Talerz napisał:

Assassin's Creed Origins czy Wolfenstein 2: New Colossus? Skoro już mam kupić coś na PS Store, aby była wersja polska, to chciałbym wybrać lepiej :1_grinning:

Ja bym się z tym wstrzymał. Ceny tych gier szybko będą tracić na wartości bo singiel tylko. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już doradziliście mi w sprawie monitora/telewizora do PS4 i jestem bliżej niż dalej zakupu mojej pierwszej w życiu konsoli (będzie to zapewne PS4 Pro, chyba, że sama PS4 będzie sporo tańsza od mocniejszego odpowiednika). Ale mam dodatkowe pytania dotyczące tym razem gier- wybrałem ten temat, bo z przypiętych najbardziej pasuje, a nie chciałem tworzyć nowego. Tak więc oto pytania:

1. Jak to jest z polskim językiem w grach? Domyślam się, że większość ma chociaż polskie napisy, ale widziałem też, że raczej nie ma blokad regionalnych- na PC czasami jak się kupi poza Polską to z językiem jest kłopot. Więc jakby była promocja w jakimś zagranicznym sklepie to mógłbym spokojnie brać czy muszę szukać jakiś dodatkowych informacji, że ta akurat wersja ma tylko jeżyk angielski, itp.?

2. Z racji, że używam tylko PC mam zerowe doświadczenie z używanymi grami, napiszcie mi czy dobrze rozumiem ich zasadę działania na PS- kupuję przykładowo używanego Wiedźmina 3, instaluję go (są tam w ogóle jakieś klucze produktu, a jak tak to nie mają limitu użyć?) i mogę grać tak samo jak 1, 2, 10 właściciel? Domyślam się, że sprawa przykładowo z CoDem lub FIFĄ wygląda tak, że mogę grać jak w Wiedźmina z ograniczeniem do singla, dobrze myślę? Czy jakoś gra zaproponuje mi "dokupienie" opcji online?

3. Zakładając, że gry mają klucze to tworząc konto na konsoli każdą kupioną grę będę musiał przypisać do tego konta? I co wtedy z używanymi grami? Mogą być przypisane do kilku kont czy to się jakoś usuwa przed sprzedażą?

4. Jeśli kupię grę w wersji cyfrowej to ona pewnie automatycznie przypisuje się do konta i nie ma szansy na jej sprzedaż? To byłoby już pewnie zbyt piękne :)

Pytania mogą być głupie, ale jak wspomniałem nigdy nie miałem konsoli, więc opieram się tylko na jakiś informacjach z Internetu oraz na domysłach. Z góry dzięki za odpowiedzi i czekam na promocje, które Sony zapowiedziało od dnia jutrzejszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy od wydawcy i od regionu, ale sporo gier kupionych w europejskich sklepach ma polski. Żeby się upewnić to musisz porównać kod CUSA (z boku pudełka z grą) z tym z polskiego pudełka danej gry.

2. Odkupujesz grę od kogoś i grasz tak jak byś kupił ją w sklepie. Nie musisz kupować żadnych opcji online, nie ma kluczy produktu. Wkładasz płytę, instalujesz i grasz (single i multi). Jedynie jak jest gra z jakimiś dodatkami w pudełku (kody na dodatkową zawartość) to one są oczywiście jednorazowe. 

3. Nie mają kluczy.

4. Gry cyfrowej kupionej na swoim koncie nie możesz sprzedać. Ale... Możesz założyć osobne konto, na którym kupisz grę i będziesz mógł w nią grać na swoim prywatnym koncie (jeśli twoja konsola będzie ustawiona jako podstawowa dla tego konta). Takie konto możesz potem sprzedać. 

 

 

Mogłeś trochę poczytać, bo nie jest to jakaś tajemna wiedza i raczej pierwszy lepszy artykuł by ci przedstawił, że nie ma na konsolach chociażby kluczy produktu. Temat też raczej źle wybrałeś. Także znaj moją łaskę :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Sprzedaż konta zawsze jest nielegalna. Co nie znaczy ze niemożliwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do języka to wolałem zapytać tutaj, ponieważ czasami artykułu/opisy produktów swoją drogą, a prawda swoją (jak chociażby Elex, którego kupiłem na amazonie- nie powinien mieć polskiego, w ustawieniach się nie da zmienić, a wystarczy w pliku konfiguracyjnym dać zamiast "english"-"polish", stąd to pytanie).

Jeśli chodzi o mulit to wydawało mi się, że gdzieś czytałem, że jeśli kupi się używaną to nie można grać z innymi, ale widać coś pomieszałem. Temat wydał mi się najlepszy z przypiętych w tym dziale, ale posypuję głowę popiołem jak mimo wszystko okazał się złym wyborem :)

I jeszcze sprzedaż konta- raczej nie będę się w to bawił, chodziło mi o to czy jak gry w pudełkach mają klucz (teraz wiem, że nie mają) i przy instalacji przypisuje się ona jakoś do konta to jak ją można potem odsprzedać.

Ale dzięki za odpowiedzi :)

 

Tak bardziej w temacie- powiedzmy, że kupię PS4, robię to raczej ze względu na exclusivy, ale nie ukrywam, że znam tylko te "głośniejsze" tytuły jak np.: Bloodborne, The Last of Us, Uncharted, The Last Guardian, Red Dead Redemption (wiem, że tylko PS3 i trochę szkoda, ale ma być chyba 2). Na początek myślałem, żeby wziąć się za The Last of Us i Uncharted, chyba, że macie jakieś inne propozycje, na które powinienem zwrócić uwagę podczas zaprzyjaźniania się z konsolą (tak, żebym się nie rozczarował na sam początek :)). Może być wszystko raczej poza FPS, bo czuję, że bardziej bym się zdenerwował brakiem umiejętności gry na padzie niż doceniłbym samą grę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach z plikiem konfiguracyjnym nie zakombinujesz, także pozostaje sprawdzanie kodu CUSA, na forum mamy nawet temat w którym można się spytać o daną grę :)

 

Co do gier to oczywiście warto wziąć się za exclusivy. Wszystkie części uncharted szczerze polecam na początek. The last of us również koniecznie musisz sprawdzić. The last guardian nie każdemu podejdzie, ale jak dla mnie genialne. Dobrze bawiłem się przy Infamous: Second Son.

 

Do tego Horizon: Zero Dawn, chyba pierwszy sandbox w którym chciało mi się wykonywać wszystkie poboczne zadania, bo walka z maszynami jest tak miodna, że nie mogłem się oderwać od tej gry. Wiem, że są różne opinie co do niej, ale jak dla mnie jest świetna. Może fabuła nie powala, ale maszyny, walka, świat dla mnie są niesamowite. W dodatku pięknie wygląda. 

 

Warto też ograć Heavy Rain, co prawda grałem w to na PS3 i nie wiem dokładnie jak wygląda na PS4, ale gra warta uwagi.

Until Dawn też mi bardzo siadło. 

 

Także masz grania a grania :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością przyglądnę się tym tytułom. Poszukam też jakiejś platformówki (nie musi to być koniecznie exclusive), żeby dopełnić moje wyobrażenie o korzyściach płynących z posiadania konsoli i chociaż czasami podłączyć ją do telewizora, usiąść wygodnie na kanapie i pograć w coś niekoniecznie poważnego :) Ważną kwestią będzie też poznanie kontrolera, bo nie używałem tego od PS- mam kupiony kilka lat temu do komputera kontroler od xboxa 360, ale różnica pewnie będzie dość spora.

Jeszcze raz dzięki za rady, jestem znowu nakręcony na zakup, więc tylko czekam na jakąś fajną promocję* i biorę :)

 

*mogliby dać jakiś zestaw właśnie z "klasykami", dla takich ludzi ja, którzy nigdy nie mieli żadnej konsoli z rodziny PS i chcieliby wypróbować The Last of Us, Uncharted, itp., a większość bundli jest z Assassynami, CoDem, itd. :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o wipeout :) polecam tez wszystko ze stajni housemarque


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radekl2 napisał:

Z pewnością przyglądnę się tym tytułom. Poszukam też jakiejś platformówki (nie musi to być koniecznie exclusive), żeby dopełnić moje wyobrażenie o korzyściach płynących z posiadania konsoli i chociaż czasami podłączyć ją do telewizora, usiąść wygodnie na kanapie i pograć w coś niekoniecznie poważnego :) Ważną kwestią będzie też poznanie kontrolera, bo nie używałem tego od PS- mam kupiony kilka lat temu do komputera kontroler od xboxa 360, ale różnica pewnie będzie dość spora.

Jeszcze raz dzięki za rady, jestem znowu nakręcony na zakup, więc tylko czekam na jakąś fajną promocję* i biorę :)

 

*mogliby dać jakiś zestaw właśnie z "klasykami", dla takich ludzi ja, którzy nigdy nie mieli żadnej konsoli z rodziny PS i chcieliby wypróbować The Last of Us, Uncharted, itp., a większość bundli jest z Assassynami, CoDem, itd. :38_worried:

Na pewno warto zagrać jeszcze w Ratchet & Clank. Jeśli chodzi o gry ekskluzywne to jest w czym wybrać. Wszystko to co napisali koledzy wyżej. Możesz ograć sobie God Od War 3 Remastered, w dodatku wyjdzie jeszcze sporo fajnych gier tylko na ps4 days gone, Detroit become human, nowy GOW, Spiderman i kilka innych produkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radekl2 napisał:

Z pewnością przyglądnę się tym tytułom. Poszukam też jakiejś platformówki (nie musi to być koniecznie exclusive), żeby dopełnić moje wyobrażenie o korzyściach płynących z posiadania konsoli i chociaż czasami podłączyć ją do telewizora, usiąść wygodnie na kanapie i pograć w coś niekoniecznie poważnego :) Ważną kwestią będzie też poznanie kontrolera, bo nie używałem tego od PS- mam kupiony kilka lat temu do komputera kontroler od xboxa 360, ale różnica pewnie będzie dość spora.

Jeszcze raz dzięki za rady, jestem znowu nakręcony na zakup, więc tylko czekam na jakąś fajną promocję* i biorę :)

 

*mogliby dać jakiś zestaw właśnie z "klasykami", dla takich ludzi ja, którzy nigdy nie mieli żadnej konsoli z rodziny PS i chcieliby wypróbować The Last of Us, Uncharted, itp., a większość bundli jest z Assassynami, CoDem, itd. :38_worried:

 

Jak platformówka to zdecydowanie podłączam się do kolegi wyżej i polecam Ratcheta :) 

 

A co do pada to dobrze że używałeś jakiegokolwiek, jak w miarę go ogarniasz to bez problemu się przestawisz na ten od ps4.  

 

Aż ci zazdroszczę, że przed tobą tyle genialnych gier w które jeszcze nie grałeś :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O większości z gier, które wymieniacie chociaż słyszałem, ale przykładowo na YT oglądałem tylko kilka filmików z tych, które sam wymieniłem, więc widzę, że sporo mi zostało do odkrycia :) Będę musiał zrobić jakąś listę, bo wszystkich za jednym zamachem raczej nie będę kupował. Będę musiał na jakiejś jednej wypróbować kopię używaną, bo dalej mnie to dziwi, że tak sobie można aktywować ile się chce i nawet multi ma działać- jednak dziwne te konsole :) Mam nadzieję, że faktycznie będą tam takie perełki, które będę pamiętał do końca życia i dla nich właśnie warto wydać te pieniądze na PS4. 

 

PS. Nie w temacie, ale dodam, że szkoda, że dawne gry z Plusa się nie aktywują po zakupie, bo pewnie będę kupował i tak nie musiałbym pewnie przez pół roku za nic innego płacić :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radekl2 napisał:

 Będę musiał zrobić jakąś listę, bo wszystkich za jednym zamachem raczej nie będę kupował.

 

Będę musiał na jakiejś jednej wypróbować kopię używaną, bo dalej mnie to dziwi, że tak sobie można aktywować ile się chce i nawet multi ma działać- jednak dziwne te konsole :) 

 

Zrobienie listy, gier ktorymi jestes zainteresowany, wraz z informacja jak bardzo chcesz je ograc pomaga. Takze w optymalizacji kosztow. 

 

Po prostu mlodziencze urodziles sie za pozno... stare pryki ktore graja od 25 lat pamietaja ze dokladnie tak samo bylo na PC i do tego jeszcze maja gry w wydaniach pudelkowych ktore spokojnie bez zadnych kodow i innego gowna mozna odprzedac. 

 

Rynek tworny to jeden z plusow konsol, bo nawet jak kupisz cos w pudle i tobie nie podejdzie to mozesz probowac szybko pogonic. Z drugiej strony PC ma swoje bundle i wyprzedaze za grosze. (np takiego Shadow of Mordor GOTY na konsole za 5eur nie kupisz). 

 

Z gatunku cos lekkiego troche plaformer troche strzenanka bardzo przyjemne ze sliczna grafa polecam Ratchet & Clank na PS4 - wielu juz polecalo - bardzo dobra gra. A uzywane pudlo mozna wyrwac w dobrej cenie i odsprzedac z minimalna strata. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania brał bym FIFA 18. Dobra grafika , a rozrywka też bardzo przyjemna , szczególnie multi :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś wyścigi z splitscreenem? Brakuje Motorstorma na PS4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Turismo Sport oraz WRC 7

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF1 czy 4? Po 3 letniej przerwie  mam zamiar zakupić jakiegoś fps'a głównie pod multi . Ostatniego którego grałem to bf3 i bawiłem się przy nim bardzo dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ronnie80 napisał:

BF1 czy 4? Po 3 letniej przerwie  mam zamiar zakupić jakiegoś fps'a głównie pod multi . Ostatniego którego grałem to bf3 i bawiłem się przy nim bardzo dobrze. 

Mając do wyboru jednego albo drugiego Battlefielda, brałbym Overwatch :)

A tak serio, jeśli szukasz fpsa pod multi to jak dla mnie Overwatcha nic nie przebije, ale z BF mam bardzo małe doświadczenie. Jeżeli generalnie interesuje Cie BF, to u mnie na liście znajomych ciągle sporo osób gra w 4, a na 1 częśc z tych osób narzeka, i dlatego gra ciągle w 4 :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ronnie80 napisał:

BF1 czy 4? Po 3 letniej przerwie  mam zamiar zakupić jakiegoś fps'a głównie pod multi . Ostatniego którego grałem to bf3 i bawiłem się przy nim bardzo dobrze. 

 

Bierz Bf1. Dużo osób gra, mega imponujące dodatki (" W Imię Cara" rządzi), o mapach i klimacie mógłbym książkę napisać. A mam porównanie, bo Bf1 gram w sieci już rok, a jakoś 5msc zakupiłem w store Bf4. I według mnie graficznie Bf1 jest bardziej dopracowany, bardziej zbalansowany, i ma lepiej przemyślane mapy. I co najważniejsze -  design tych map to prawdziwe arcydzieło. W Bf4 czuć, że to gra miedzy generacyjna (Ps3/Ps4). Bierz Bf1 i do zobaczenia na polu bitwy. 

 

P.S I mówi to gracz, który przez ostanie 10 lat grał tylko w multi kolejne odsłony Cod... Teraz nawet tej serii patykiem nie tknę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę bf1. W tamtym tygodniu widziałem rewolucja za 28e. Myślę że to rozsądna cena oby tylko promocja nadal była.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radekl2 zeby grac online w jakakolwiek gre musisz miec wykupionego plusa:) 

Edytowane przez krzyzak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krzyzak86 napisał:

Radekl2 zeby grac online w jakakolwiek gre musisz miec wykupionego plusa:) 

 

O tym wiem :) Ale raczej będę go kupował, bo jak kupię konsolę to na nadmiar gier nie będę narzekał, więc abonament będzie mi się raczej opłacał jak rzucają te 2(?) gry miesięcznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karaluch69

Ja polecam Rise of the Tomb Raider, fajna historia, spoko dodatek. Bardzo dobrze, że przy tym tytule bawiłem. W the surge nie grałem. Titanfall 2 też mi się podobał, single fajny ale krótki bardzo, mimo to warto zagrać, zwłaszcza że kosztuje teraz niewiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Karaluch69 napisał:

Rise of Tomb Raider, The Surge czy Titanfall 2? Dlaczego? Ktoś coś?

Tos zestawil rozne gry. 

RotTR i TF2 (single) ogralem 

Obie dobre, tyle ze wiadomo TR dluzszy, przyjemny. Krok w dobrym kierunku po TR 2013. 

TF2 moim zdaniem jedna z lepszych kampanii w grze ktora nastawiona jest na multi, bardzo przyjemnie sie gralo bardzo ladna grafika (choc gralem na PC) i stale 60fps to jest to. Minusem graficznym sa twarze postaci wygladajace jak wyjete z gabinetu figur woskowych ale to nie rzutuje na fajna rozgrywke w klimatach SF. Sam singiel czego mozna sie spodziewac krotszy nizli w TR. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×