Skocz do zawartości
Drozda

Jaką grę wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie związane z grami, ale mam nadzieje, że mod nie będzie się gniewał lub przeniesie do odpowiedniego działu...
pytanie o pro kontroller - chodzi mi po głowie NACON - waszym zdaniem warto? Odpowiada mi rozmieszczenie gałek jak w Elite od Xbonera.
Mam, moim zdaniem warto ( o ile kabel nie jest przeszkodą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingdom Come: Deliverance, ktoś, coś? Bo zastanawiam się nad zakupem, średniowieczny klimat kusi, ale słyszałem, że trochę bugów jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2018 o 23:22, asteilon napisał:

Kingdom Come: Deliverance, ktoś, coś? Bo zastanawiam się nad zakupem, średniowieczny klimat kusi, ale słyszałem, że trochę bugów jest...

Też sie zastanawiałem, ale odpuszczam. Za dużo kasy chcą za produkt który będzie łatany przez pewien czas.

Biorę pod uwagę Assasina oraz Wiedzmina i nie wiem na co się zdecydować? Koótra gra jest bardziej rozbudowana i da wiecej frajdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, qasu napisał:

Też sie zastanawiałem, ale odpuszczam. Za dużo kasy chcą za produkt który będzie łatany przez pewien czas.

Biorę pod uwagę Assasina oraz Wiedzmina i nie wiem na co się zdecydować? Koótra gra jest bardziej rozbudowana i da wiecej frajdy?

Wiedźmin.

Asasyn nowy też jest bardzo fajny, ale wiedźmin to gra na bardzo długie godziny, gdzie jest dużo ciekawych historii. Nawet sekundy się nie zastanawiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 GOTY to gra na dosłownie ponad 100H. Jedna z nielicznych gier, w których bardziej interesowały mnie rozmowy z NPC niż walki z potworami. Nigdy nie byłem fanem tego typu gier, ale tą polecam każdemu.

 

Ja z kolei z zapytaniem o turowe RPG - czy coś ciekawego ostatnio się pojawiło lub niedługo ma się pojawić? Interesują mnie tytuły typu Divinity Original Sin, Wasteland 2. Za to nie interesują mnie turówki podobne do tego co obecnie mamy w Plusie. Mogą być też tytuły na PC, o ile można tu o nie pytać. Ograne mam Fallouty, Silent Stormy.

 

Aktualnie na Ps4 jest promka na steamworld heist, ponoć bardzo dobra gra turowa. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, qasu napisał:

Też sie zastanawiałem, ale odpuszczam. Za dużo kasy chcą za produkt który będzie łatany przez pewien czas.

Biorę pod uwagę Assasina oraz Wiedzmina i nie wiem na co się zdecydować? Koótra gra jest bardziej rozbudowana i da wiecej frajdy?

Zdecydowanie Wiedźmin. Nie mówiąc już o dwóch świetnych DLC. Dla mnie dodatek 'Serce z Kamienia' jest najlepszym dodatkiem w jaki kiedykolwiek grałem. Nawet bardziej przypadł mi do gustu niż fabuła w podstawce ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medmaxx
Zobacz ten tytuł
Battle Chasers: Nightwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, medmaxx napisał:

Wiedźmin 3 GOTY to gra na dosłownie ponad 100H. Jedna z nielicznych gier, w których bardziej interesowały mnie rozmowy z NPC niż walki z potworami. Nigdy nie byłem fanem tego typu gier, ale tą polecam każdemu.

 

Ja z kolei z zapytaniem o turowe RPG - czy coś ciekawego ostatnio się pojawiło lub niedługo ma się pojawić? Interesują mnie tytuły typu Divinity Original Sin, Wasteland 2. Za to nie interesują mnie turówki podobne do tego co obecnie mamy w Plusie. Mogą być też tytuły na PC, o ile można tu o nie pytać. Ograne mam Fallouty, Silent Stormy.

 

Aktualnie na Ps4 jest promka na steamworld heist, ponoć bardzo dobra gra turowa. Warto?

Jeżeli chodzi o turowość samą w sobie to ja zawsze gorąco polecę xcoma 2 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedźmin 3 GOTY to gra na dosłownie ponad 100H. Jedna z nielicznych gier, w których bardziej interesowały mnie rozmowy z NPC niż walki z potworami. Nigdy nie byłem fanem tego typu gier, ale tą polecam każdemu.
 
Ja z kolei z zapytaniem o turowe RPG - czy coś ciekawego ostatnio się pojawiło lub niedługo ma się pojawić? Interesują mnie tytuły typu Divinity Original Sin, Wasteland 2. Za to nie interesują mnie turówki podobne do tego co obecnie mamy w Plusie. Mogą być też tytuły na PC, o ile można tu o nie pytać. Ograne mam Fallouty, Silent Stormy.
 
Aktualnie na Ps4 jest promka na steamworld heist, ponoć bardzo dobra gra turowa. Warto?
Darkest dungeon. Ma teraz promo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wybor gry ale mam pytanie odnosnie serii yakuza. Napisy leca same czy trzeba je skipowac? Z tego co wiem fabula jest dosyc rozbudowana i skipowanie aby dobrze ja zrozumiec by sie przydalo:) chodzi o yakuze kiwami i yakuze zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BułkazSzynką napisał:

Nie chodzi o wybor gry ale mam pytanie odnosnie serii yakuza. Napisy leca same czy trzeba je skipowac? Z tego co wiem fabula jest dosyc rozbudowana i skipowanie aby dobrze ja zrozumiec by sie przydalo:) chodzi o yakuze kiwami i yakuze zero.

 

Kiwami do mnie jedzie. Napisze o Y0. 

Ogolnie to masz misz masz. 

Tryby dostarczania tresci:

- renderowane cut scenki - napisy wtopione inaczej w reszcie gry, scenka leci i napisy leca, mozna pauzowac. Nie ma problemu bo wszystkie te laduja w replay i mozesz je ogladac ile razy chcesz pozniej i pauzowac tez sie da. Przy pauzie warto nie pomylic przyciskow (co mi sie zdarzylo) miedzy wznow a pomin. 

- scenki na silniku gry z napisami w boxach. - leca i nie masz opcji przeklikania ale podobnie jak wyzej masz pauze - te scenki niestety nie laduja w powtorkach. 

- cala reszta napisy w boxach - w wiekosci przypadkow po kwesti dialogowej potwierdzasz ja X zeby przejsc do nastepnej.

 

Wiec jesli chcesz pamietaj pauza i wznowienie to przycisk "options" spokojnie mozna grac choc czasami czeste pauzowanie wybija z flow. 

No i jeszcze jedno myslalem ze ang znam dobrze, ale yakuza0 pare razy pokazala mi ze powinniem chyba wzbogacic slownictwo - chodzi tu glownie o to ze zamiast slow pospolitych uzywaja masy synonimow. Fakt ze mozna wylapac z kontekstu o co chodzi, ale mozna tez wzbogacac slownictwo (pauza + g.Translate)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:) wlasnie zastanawiam sie nad kiwami bo jest w promce w psstore ale chce wiedziec czego sie spodziewac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki:) wlasnie zastanawiam sie nad kiwami bo jest w promce w psstore ale chce wiedziec czego sie spodziewac. 
Z tego co wiem kiwami jest zdecydowanie krótsze od zero. Właśnie odpaliłem zerówkę (pudełka na promocji po 80pln wyrwiesz) i mając 51% ukończenia mam setkę godzin na liczniku

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MagEllan napisał:

Z tego co wiem kiwami jest zdecydowanie krótsze od zero. Właśnie odpaliłem zerówkę (pudełka na promocji po 80pln wyrwiesz) i mając 51% ukończenia mam setkę godzin na liczniku

Ilość godzin zależy od tego jak bardzo ktoś lubi minigierki i inne poboczne pierdoły nie mające wiele wspólnego z korzeniem rozgrywki. Jak komuś nie podejdą to grę można skończyć w 10-20h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w tej grze jeszcze dało się usunąć te bijatyki na każdym rogu to byłoby dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się nauczyć od nich uciekać. Nie jest to jakoś specjalnie trudne. W niektórych częściach są przedmioty zmnieszające ilość walk, ale nie pamiętam już co było w której.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chodzi ze trudne ale nudne strasznie. Uciekam już od samego początku bo ile można, ale od jakiś 2 tygodni nie chce mi się tego włączać. To „mruczenie” w dialogach czyli brak ścieżki dialogowej tez nie zachęca... 

 

Przed zakupem czytałem ze to taka „prawdziwa” i „realna” gra mafijna... ehh oszukali mnie. 

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakuza ma to do siebie, że się strasznie wolno rozkręca. Jak ktoś nie wsiąknie w klimat od samego początku to może się wynudzić. Gra raczej zawdzięcza sukces swojej oryginalności i zwariowaniu niż wyrafinowanej rozgrywce.

21 minut temu, Eloszki napisał:

Przed zakupem czytałem ze to taka „prawdziwa” i „realna” gra mafijna... ehh oszukali mnie. 

Kto tak pisał? Do realizmu tej grze daleko.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, danken000 napisał:

Ilość godzin zależy od tego jak bardzo ktoś lubi minigierki i inne poboczne pierdoły nie mające wiele wspólnego z korzeniem rozgrywki. Jak komuś nie podejdą to grę można skończyć w 10-20h.

 

10-20h to Kiwami chyba, Yakuza 0 to bylo by ostre rushowanie przez fabule (i pomijanie wszystkiego innego) skoro samych cut scenek jest pare godzin.

 

 

15 godzin temu, Eloszki napisał:

Nie chodzi ze trudne ale nudne strasznie. Uciekam już od samego początku bo ile można, ale od jakiś 2 tygodni nie chce mi się tego włączać. To „mruczenie” w dialogach czyli brak ścieżki dialogowej tez nie zachęca... 

 

Przed zakupem czytałem ze to taka „prawdziwa” i „realna” gra mafijna... ehh oszukali mnie. 

Zakladam ze podobnie jak ja jestes świeżakiem w swiecie Yakuzy.

Ja probowalem wskoczyc w polowie serii jak Y4 byla w PS+ na PS3 i odbilem sie sromotnie. Zreszta pare razy odbijalem sie od mocno chwalonych tytulow.

z Y0 zaryzykowalem, wczesniej recki, opinie znajomych, pierwsze 40 minut na YT (ktore mnie nie zachwycilo).

Ale jak sam zanurzylem sie w tej swiat to mimo iz technicznie mozna tej grze wytknac mase rzeczy (co zrobie w stosownym watku po ukonczeniu gry) tak bedac w jej polowie jak dla mnie rewelacja.

Systemy w grze sie kleja, od wydawania siana na "inwestowanie w siebie - doslownie" poprzez to ze masz tez CP ktore czasami wpadnie samo a czasami trzeba pofarmic, potem rozmina czy wydawac CP a moze oszczedzac bo moga przydac sie na inne rzeczy (a wiem ze 100% nie zrobie bo mini gierki ida mi srednio).

Ot taka samo nakrecajaca sie maszyna, kasa, upgrade, zdobywanie CP.

Dostalem cos co mozna nazwac growym OCD (z pelnym szacunkiem dla osob cierpiacych na ta przypadlosc). Przyklad 1CP dostajesz za sklepanie mord xx przeciwnikom w stylu A. No to juz na poczatku gry biegalem i klepalem mordy i to nic ze spedzilem tak pare godzin ale mialem fun, za kazdym razem, a i wpadala kasa to sie rozwijalo postac - to wlasnie rozumiem przez samonakrecajaca sie maszyne.

Balem sie 2 rzeczy scian tekstu i wlasnie tego nierownego podejscia, czyli prerenderowane cut scenki z glosem, scenki na silniku gry z glosem i potem mruczenie. Ale to przestalo mi przeszkadzac po paru substory gdzie smialem sie z czytanych dialogow. Rozumiem ze tobie moglo to nie przypasowac mnie udalo wkrecic sie w swiat wykreowany.

Prawdziwa i realna.... hmmm powiem tak gra jest pokrecona fabula ma powage i ciezar, ale reszta z realnoscia to malo ma wspolnego, Za to moim zdaniem jest przemyslania i pasuje do swiata mimo iz czesto kontrastuje z watkiem fabularnym.

 

 

14 godzin temu, danken000 napisał:

Yakuza ma to do siebie, że się strasznie wolno rozkręca. Jak ktoś nie wsiąknie w klimat od samego początku to może się wynudzić. Gra raczej zawdzięcza sukces swojej oryginalności i zwariowaniu niż wyrafinowanej rozgrywce.

 

Fakt ze tutaj wazne jest to czy chwyci czy nie chwyci.

Mnie chwycila i to juz od 1 rozdzialu. W mojej opinii zeby docenic ta gre nie mozna sie spieszyc. Jesli ktos na poczatku Y0 tylko przeklika byle szybciej napisy bo nuda no to juz wiele traci i potem bedzie tylko gorzej. A jesli da sie szanse to i posmiac sie mozna i bardziej wsiaknac w klimat.

 

Ze sie powtorze jako swiezak w swiecie Yakuzy chyle czolo przed sega za Yakuza 0. W wielu grach gdzie to i owo trzeba podgrindowac po prostu sie od tego farmienia odbijam. A tutaj robie to z przyjemoscia od biznesow przez sprawdzanie listy CP i odhaczanie kolejnych z jej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Horizon czy Ass Creed: Origins? 

I drugie pytanie, jeżeli Horizon to warto brać dodatek Frozen WIlds? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sLk napisał:

Pytanie:

Horizon czy Ass Creed: Origins? 

I drugie pytanie, jeżeli Horizon to warto brać dodatek Frozen WIlds? 

Raczej Horizon, bo jest rewelacyjny świat i historia świata. Fabuła też spoko, ale właśnie to co się działo dużo wcześniej jest w tej grze dla mnie najlepsze. Dodatek warto wziąć, jest rozwinięciem historii podstawki, chociaż nie jest z nią bezpośrednio powiązany. Ale raczej pograj trochę bez dodatku i najwyżej dokup, chyba że jest jakieś promo na zestaw czy coś.

Haszyszyn origins też jest bardzo fajny. Rozbudowany bardziej niż poprzednie, przyjemnie się zwiedza bardzo duży świat.

Obie są dobre, ale HZD jest dobrzejsze :) Chyba kwestia, czy wolisz Egipt czy sci fi.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, xavris napisał:

Raczej Horizon, bo jest rewelacyjny świat i historia świata. Fabuła też spoko, ale właśnie to co się działo dużo wcześniej jest w tej grze dla mnie najlepsze. Dodatek warto wziąć, jest rozwinięciem historii podstawki, chociaż nie jest z nią bezpośrednio powiązany. Ale raczej pograj trochę bez dodatku i najwyżej dokup, chyba że jest jakieś promo na zestaw czy coś.

Haszyszyn origins też jest bardzo fajny. Rozbudowany bardziej niż poprzednie, przyjemnie się zwiedza bardzo duży świat.

Obie są dobre, ale HZD jest dobrzejsze :) Chyba kwestia, czy wolisz Egipt czy sci fi.

 

No to pewnie zdecyduję się na Horizon.  A dodatek zmienia coś w podstawce?

Generalnie nie jestem fanem dlc i wolalbym wziąć podstawkę, ewentualnie jak mnie zachwyci dokupić dodatek. Ale jak są jakieś usprawnienia warte zakupu to może warto się zastanowić nad complete edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, sLk napisał:

 

No to pewnie zdecyduję się na Horizon.  A dodatek zmienia coś w podstawce?

Generalnie nie jestem fanem dlc i wolalbym wziąć podstawkę, ewentualnie jak mnie zachwyci dokupić dodatek. Ale jak są jakieś usprawnienia warte zakupu to może warto się zastanowić nad complete edition.

Kwestia spojrzenia. Dodatek dodaje kilka nowych umiejętności, takich rodzaju QoL a nie jakiś zmieniających niesamowicie coś. Nie używałem w podstawce za bardzo mountów, ale w dodatku ...dodali atak z mounta, dość mocny, więc to się zmieniło później. Dodali także w sumie umiarkowanie potrzebne możliwość naprawy mounta i maszyny, która pomaga CI w walce.

Za to tak bardziej przydatne są lekkie zwiększenie ekwipunku, możliwość sprzedaży crapu w polu a nie tylko u kupca (za mniejszą kasę, ale później i tak nie ma co robić z shardami, a miejsca zawsze brakuje:P ) i zwiększa szansę na wyskrobanie ze zwierzaków i maszyn przydatnych części (ze zwierzaków do ulepszeń, z maszyn w sumie też, ale sporo się tego sprzedaje też).

Nic co wywraca grę do góry nogami, ale może być przydatne. Sam dodatek dokłada krainę wielkości tak gdzieś 1/6 krainy z podstawki i ogólnie jest bardzo przyjemny. Wystarcza też na kilka ładnych godzin, więc w promo na pewno warto wziąć. Czy warto za pełną cenę, to zależy czy podejdzie Ci sama gra.

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sumie tez zaglosuje na Horizon'a ... nie kumalem zachwytow ze to najladniejsza gra na PS4 az nie odpalilem jej na 4K z HDR ... majstersztyk :listek: BTW Ghost Recon tez wyglada oblednie ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×