Skocz do zawartości
Drozda

Jaką grę wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam gry do singla. Aktualnie nie mam ochoty na coś ambitnego typu Wiesiek, bardziej coś jak diablo 3 (prosta sieczka, lvlowanie postaci, skille, masa stuffu randomowo wypadającego). Ktoś coś poleci? Dołączam się też do zapytania na temat dying light.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, medmaxx napisał:

Witam, szukam gry do singla. Aktualnie nie mam ochoty na coś ambitnego typu Wiesiek, bardziej coś jak diablo 3 (prosta sieczka, lvlowanie postaci, skille, masa stuffu randomowo wypadającego). Ktoś coś poleci? Dołączam się też do zapytania na temat dying light.

Dying Light ja wspominam bardzo przyjemnie. Fabuły jakiejś porywającej tam nie ma, ale bieganie po mieście jest super, walenie zombiaków utensyliami wszelakimi generalnie też :) Różne umiejętności, masa złomu lecącego wszędzie, crafting. Pasuje do opisu jak ulał :) Do tego bardzo fajny dodatek z samochodzikiem :) Dobra, solidna pozycja i bardzo klimatyczna (polecam pobiegać troche po nocy, jest moc :) ).

Z gier takich diablopodobnych to jest kilka tytułów, ale tak przypuszczam, że ani wikingowie ani warhammer (niestety :( ) do diablo nie mają startu. Zostałbym przy dying light, bo w sumie to też jest dość podobne do diablo, tylko inna perspektywa i piętrowa budowa świata :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się tego "nowego" Spider-man'a, bo gra ma w sumie już ponad miesiąc brać po cenie 250 zł? Czy lepiej poczekać na jakąś obniżkę ceny? Jak wygląda stosunek cena-jakość bo gra według recenzji jakie widziałem jest stosunkowo wysoko oceniona. Fabuła to ponad 20 godzin czy trochę mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Michalx2204 napisał:

Opłaca się tego "nowego" Spider-man'a, bo gra ma w sumie już ponad miesiąc brać po cenie 250 zł? Czy lepiej poczekać na jakąś obniżkę ceny? Jak wygląda stosunek cena-jakość bo gra według recenzji jakie widziałem jest stosunkowo wysoko oceniona. Fabuła to ponad 20 godzin czy trochę mniej?

Bez problemu powinieneś znaleźć używkę za jakieś 160-170 zł. Widzę że jesteś z Kielc, ja w allplay'u w echo za tyle kupiłem jakieś 2 tygodnie po premierze.

Ale, odpowiadając na pytanie - za tyle moim zdaniem się nie opłaca. Mimo że jest to ex, i jest w sumie całkiem niezły, to jak dla mnie to jest gra do przejścia i puszczenia dalej. Nie pamiętam, ile przy niej spędziłem, ale myślę, że ok. 20-30 h było na pewno, ale robiłem platynę, która jest od pewnego momentu cholernie nużąca.

Fabuła sama w sobie jest taka bardzo lekka, ale w sumie całkiem fajnie się kończy (jest podzielona na 3 akty, to ten trzeci jest całkiem spoko). Tzn kończy się umiarkowanie fajnie, ale zapada trochę w pamięć.

Ograć jak najbardziej warto, nie w tej cenie bo szkoda kasy. Kupić używke, przejść, sprzedać ze stratą 20-30 zł, tyle wygrać :P

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xavris napisał:

Bez problemu powinieneś znaleźć używkę za jakieś 160-170 zł. Widzę że jesteś z Kielc, ja w allplay'u w echo za tyle kupiłem jakieś 3 tygodnie po premierze.

Ale, odpowiadając na pytanie - za tyle moim zdaniem się nie opłaca. Mimo że jest to ex, i jest w sumie całkiem niezły, to jak dla mnie to jest gra do przejścia i puszczenia dalej. Nie pamiętam, ile przy niej spędziłem, ale myślę, że ok. 20-30 h było na pewno, ale robiłem platynę, która jest od pewnego momentu cholernie nużąca.

Fabuła sama w sobie jest taka bardzo lekka, ale w sumie całkiem fajnie się kończy (jest podzielona na 3 akty, to ten trzeci jest całkiem spoko). Tzn kończy się umiarkowanie fajnie, ale zapada trochę w pamięć.

Ograć jak najbardziej warto, nie w tej cenie bo szkoda kasy.

Coś słyszałem właśnie o tej monotonności po zakończeniu gry co mnie jakoś odsuwa od tej pozycji. W takim razie najrozsądniejsze będzie chyba przeczekanie na jakąś sensowną obniżkę ceny albo kupienie używki. A jak będzie okazja to nawet spojrzę i w tym allplay'u co mają bo tyle razy jeśli dobrze kojarzę sklep przechodziłem a nawet nie zajrzałem. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nikt nie kazde Ci robic platyny w tej grze. Ja robilem tylko tyle zadan poboczny i znajdziek co by odblokowac kostiumy i umiejetnosci ktore chcialem a tak to caly czas lecialem z fabula i gra mi sie bardzo podobala. Nie czulem znuzenia ani troche a przez dwa tygodnie gralem tylko w to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej dołożyć do kupki wstydu - GoW czy Spidermana?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Klaxxon napisał:

Co lepiej dołożyć do kupki wstydu - GoW czy Spidermana?

Jak dla mnie GoW, bez dwóch zdań.

Gameolay w tych grach jest dość mocno różny, tu się nie da stwierdzić obiektywnie, który jest lepszy, bo to kwestia preferencji. Spiderman jest szybszy, GoW jest raczej powolny. Ten nowy GoW jest też mocno inny od wcześniejszych.

Ale jednak fabularnie Kratos pajączka zjada bez popijania, do tego sam Kratos jest znacznie ciekawsza postacią niż pajączek.

Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, Spiderman to gra do przejścia i zapomnienia. GoW to gra do przeżycia i zostawienia sobie na półce :)

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klaxxon napisał:

Co lepiej dołożyć do kupki wstydu - GoW czy Spidermana?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

dołoż GOW a zagraj w pajączka! szybko lekko przyjemnie i z dubbingiem gra się jak za dzieciaka w bajke o pająku! zabawa jest świetna.GOW o ile nie jesteś fanem nordyckiej mitologii wynudzi cie i będziesz szedł do przodu jak najszybciej tylko po to by poznać wątek główny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No....historia ojca samotnie wychowującego syna i próbującego przez całą grę spełnić ostatnią wolę zmarłej matki to może wynudzić. Nie to co bujanie się na pajęczynie po mieście przez połowę gry w zasadzie nie wiadomo za bardzo po co, bo dopiero w ostatnim akcie z trzech pojawia się jakaś fabuła :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałeś dokładnie.Pisałem o mitologi nie o głównej historii Reszta to kwestia gustu.

!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem. Setting jest w zasadzie niezależny od historii. Można by to samo opowiedzieć w innych klimatach a ciągle by to była lepsza historia niż Spiderman. Chyba każdy się doskonale bawił w GoW 1-3 a nie każdy raczej jest fanem greckiej mitologii :P Tak, wcześniejsze gowy są inne, ale mi też chodzi o otoczkę.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, zadaj sobie pytanie na jaki gameplay masz obecnie bardziej ochotę:

 

1. Jeśli masz ochotę na wolniejszego, ale wymagającego trochę więcej strategicznego podejścia action-rpg'a, z bardzo dobrą fabułą, to bierz GOW'a. Tutaj możesz znaleźć też wiele rzeczy które sprawią Ci nie lada wyzwanie i niejednokrotnie pewnie rzucisz k*rwą.

 

2. Jeśli masz ochotę na luźną rozgrywkę gdzie walki są bardzo szybkie, na swój sposób widowiskowe (cała gra chyba jest trochę na to nastawiona), jest sporo dobrego humoru (grałem z ANG ścieżką dźwiękową), fabuła jest fajna ale typowo komiksowa, a nawet na najwyższym poziomie trudności gra nie sprawi Ci większego problemu i raczej przejdziesz ją z marszu, to bierz pająka.

 

Obie gry są świetne w swoim gatunku, i obie są warte przejścia. Tu i tu znajdziesz piękną grafikę, ale w innym settingu. W pajączku masz piękną metropolię, która budzi podziw podczas latania na pajęczynie i można zrobić świetne zdjęcia. W GoW masz przepiękne krajobrazy, góry, lasy itp.

 

Osobiście mimo faktu iż jestem fanem postaci pająka (sentyment z dzieciństwa), o mitologii nordyckiej przed ograniem GoW'a wiedziałem bardzo niewiele (co absolutnie nie przeszkodziło mi się wczuć w klimat, a wręcz spowodowało że zainteresowałem się tą mitologią), a w dodatku nie grałem w żadną poprzednią część Kratosa, to poleciłbym jednak zacząć od przygód Boga wojny i jego syna.

Chyba, że jesteś po jakichś ciężkich grach i chcesz w tej chwili po prostu się rozluźnić grając w coś przyjemnego i nie wymagającego, to bierz tego pająka. :P 

Edytowane przez Nóżka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Spidermana nie grałem ale w GoW jak najbardziej i szczerze polecam. Z całym szacunkiem ale (odnosząc się do komentarza wyżej) gadanie,że jak ktoś nie jest fanem mitologii nordyckiej to go GoW znudzi to bzdura totalna. Wręcz przeciwnie,świat gry jest tak stworzony,że po stosunkowo wyżutej z poprzednich odsłon mitologii greckiej chce się poznać i wczuć w nowy klimat, dowiedzieć się kto kim jest i o co chodzi w świecie. Zwłaszcza,że twórcy od razu wyszli z założenia,że gracze nie będą wiedzieli o niej za dużo i wszystko jest tłumaczone i podawane graczowi jak na tacy. Z przyczyn fabularnych tylko parę faktów jest pozmienianych ale do tego bym nie dociekał za bardzo, bo po co psuć sobie rozgrywkę? Otwartego świata tu się nie znajdzie jak w spidermanie (jest bardziej korytarzowy) ale nie zmienia to faktu,że gra na swój sposób jest rozbudowana i można poczuć te wikingowe klimaty. Polecam jeszcze raz z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to mam ochotę na obie, tyle że GoW na pewno długo by kwitło na półce a Pająka mogę ogrywać na lajcie równolegle z rdr2, więc pewnie najpierw wyhacze Spidera. Choćby dla Stana Lee.
A GoW na gwiazdkę pewnie wpadnie, żeby zasilić rząd klasyków i ikon na PS4.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider-man, o wiele bardziej mi się podobał od Gow. Myślę, że podjąłeś dobrą decyzję gdyż dobra spiderka można połączyć z RDR 2.
Ja jestem z tych co nie rozumieją zachwytów nad nowym GoW. Ta gra bardzo szybko stawała się dla mnie nudna i powtarzalna. Ciągle te same schematy rozgrywki, mało bossów. W kółko ci sami wrogowie... Dla mnie ta gra była tylko super do czasu zapoznania się z czarownicą. Później nudy nudy nudy i sam koniec gry fajny. A słowo boy bądź w polskim dubbingu chłopcze wyjdzie Tobie każdą częścią ciała - jakie to irytujące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider-Man to lekka luźna gra, w którą fajnie się pyka. God Of War to cięższy klimat. Gra w poważnym tonie. Jak chcesz mieć gierkę która będzie tą "drugą" bo główny tytuł to coś innego to dobrze robisz - bierz Pająka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie interesuje Cię mitologia nordycka to GoW nie jest dla Ciebie... genialny argument :seriously:

Mnie średnio interesują czasy przełomu wieków XIX i XX w Ameryce, a mimo to w Red Dead Redemption 2 gra mi się wybornie. :30vm3cw:

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę na przyszłość każdemu z osobna nie odrzucać jakiejś gry bo czegoś tam nie lubimy. Jakiegoś stylu, epoki itp bo można się srogo zawieźć. Gry mają to do siebie, że są w stanie przedstawić styl na swój specyficzny sposób , który jest w stanie przyciągnąć uwagę sceptyków. Bloodborne - wiktoriański + jakiś koszmar. To mi się zbytnio nie podobało, a do dziś uważam tą grę za najlepszą w jaką w życiu grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego ze starszych Assasynów polecacie? Tak na początek.. Aby nie zrazić się do serii :) Unity, Syndicate? Origins raczej odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, eMeK napisał:

Którego ze starszych Assasynów polecacie? Tak na początek.. Aby nie zrazić się do serii :) Unity, Syndicate? Origins raczej odpada

W unity nie grałem, ale Syndicate był całkiem sympatyczny. Fajny londyński klimat, ale w zasadzie to nic wyjątkowego to to nie było. Ale jeśli nie grałeś w żadne, to jak dla mnie najlepsze są AC II i Black flag. 

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2018 o 15:50, eMeK napisał:

Którego ze starszych Assasynów polecacie? Tak na początek.. Aby nie zrazić się do serii :) Unity, Syndicate? Origins raczej odpada

Unity wcale nie jest takie złe.  Ten cały hejt który się wytworzył po ograniu gry był dla mnie kompletnie niezrozumiały. Owszem - ok - główny bohater nie zapada w pamięć, takie lekkoduch, który musi się ogarnąć, Syndicate - też był całkiem spoko grą. Teraz te gry kosztują niewiele i ja jakoś miło je wspominam. Nic w nich nadzwyczajnego. Takie solidne 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jest może na PS4 dostępna gra w stylu budowy własnego imperium/armii/królestwa, w której rozbudowujemy miasta, wyposażamy jednostki i puszczamy do walki, ew. przygotowujemy do obrony? Pograłbym w takiego "samograja", gdzie najpierw szykujemy swoje wojsko, a później nawet na zasadzie symulacji oglądamy jak wojakom idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×