Skocz do zawartości
czacha79

Początki z BF4

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakies wskazowki dla nooba? Staram sie jakos ogarniac gre w multi, ale wciaz mam wiecej wlasnych zejsc niz ustrzelen wroga, przewaznie jest to 7/10. Chyba nie najlepiej z moim celowaniem bo wiekszosc pojedynkow oko w oko przegrywam ;) Niby staram sie celowac w glowe, ale pierwsza seria podbija lufe i tyle po moim celnym strzale.. 

 

Nie wiem, moze za bardzo panikuje i zaczynam strzelac zanim jeszce wyceluje, a powinno sie najpierw celowac a potem strzelac? Mam tez wrazenie ze wrog kladzie mnie zawsze krotka seria, a ja w niego strzelam i strzelam i strzelam … i kule sie go nie imaja :biggrin:

 

Gram medykiem, bo jakos pasuje mi opcja niesienia pomocy na polu bitwy, ale moze wybralem zla klase ktorej bronie nie sa dla mnie .. sam nie wiem?

 

Jesli macie jakies wskazowki na co zwracac szczegolna uwage i jakich podstawowych bledow nie popelniac, zwlaszcza tych ktore sa skaza wszystkich poczatkujacych … bede dzwieczny :biggrin:

Edytowane przez kill
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Multi mam wskazówkę abyś zaczął od Team Deathmatch. Tam na spokojnie się ''doskillujesz''. Też gram medykiem i odkryłem już broń CZ-805 wg mnie najlepsza broń dla szturmowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trening, trening i jeszcze raz trening. Znam takich co załapali po 1000h w bf3, inni po 100h, a jeszcze inni wogóle się nie nauczyli.Dobierz sobie odpowiednią czułość na padzie, staraj się nie panikować jak to wspominałeś. Bo w końcu jest coś takiego jak pomoc w celowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies wskazowki dla nooba? Staram sie jakos ogarniac gre w multi, ale wciaz mam wiecej wlasnych zejsc niz ustrzelen wroga, przewaznie jest to 7/10. Chyba nie najlepiej z moim celowaniem bo wiekszosc pojedynkow oko w oko przegrywam ;) Niby staram sie celowac w glowe, ale pierwsza seria podbija lufe i tyle po moim celnym strzale..

Nie wiem, moze za bardzo panikuje i zaczynam strzelac zanim jeszce wyceluje, a powinno sie najpierw celowac a potem strzelac? Mam tez wrazenie ze wrog kladzie mnie zawsze krotka seria, a ja w niego strzelam i strzelam i strzelam … i kule sie go nie imaja :D

Gram medykiem, bo jakos pasuje mi opcja niesienia pomocy na polu bitwy, ale moze wybralem zla klase ktorej bronie nie sa dla mnie .. sam nie wiem?

Jesli macie jakies wskazowki na co zwracac szczegolna uwage i jakich podstawowych bledow nie popelniac, zwlaszcza tych ktore sa skaza wszystkich poczatkujacych … bede dzwieczny :D

Dodaj mnie to pogramy razem. Pomoge. Tak jak Ty mi pomogles wysylajac plyte z mac osx. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pykam w Team Deathmatch, bo nie musze tracic czasu na szukanie przeciwnika przez 5 minut .. tylko moge plynnie zaliczac glebe co 40 sekund :biggrin: Chyba ze te 7/10 to nie taki najgorszy wynik jak na start i jest szansa ze jakos to podciagne.. ? ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już tyle lat gram i jakoś ratio koło 1 mam:)ale mogę z tym żyć:)Ci to duże mają K/D to w większości sporo czasu w pojazdach siedzą lub mistrzowsko kampią(nie wszyscy) także graj i nie pękaj,doda mnie ak chcesz to pogramy tylko czasami hs nie włączam bo dzieci po pokou biegają i hałasują.aha i moim zdaniem łatwiej się gra na HC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HC czyli hardcore? No wlasnie duzo by mi dalo wylaczenie tej mapki, bo na pewno jest to ulatwienie dla innych, a ze ja z niej nie korzystam to dobrze by bylo aby wszyscy mieli takie same szanse .. jak ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HC czyli hardcore? No wlasnie duzo by mi dalo wylaczenie tej mapki, bo na pewno jest to ulatwienie dla innych, a ze ja z niej nie korzystam to dobrze by bylo aby wszyscy mieli takie same szanse .. jak ja :D

Nie graj HC. Ten tryb jest bez sensu i niczego sie nie nauczysz. Ucz sie od razu na normalu.

Patrz na mape. Tam widac gdzie jest wrog. Nie biegaj srodkiem mapy. Szukaj zaslon, ciezej bedzie cie trafic. Nie szukaj zemsty na kims kto cie zabil. To sie obraca przeciwko tobie.

Edytowane przez snosch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`używaj` radaru jest bardzo pomocny :) Też w Bf3 miałęm duże problemy z celowaniem ale jak pograsz kilkanaście godzin to zobaczysz różnice :)  PAMIETAJ graj dla fanu :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zainteresowany tą, grą ale mam obawy właśnie z grą online czy nie pójdzie na marne 250 zł kupując ją. Pograłem trochę w killzona online i co chwilę ginąłem ale chyba też się skuszę, myślicie że warto? Nie ma się czego obawiać?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zainteresowany tą, grą ale mam obawy właśnie z grą online czy nie pójdzie na marne 250 zł kupując ją. Pograłem trochę w killzona online i co chwilę ginąłem ale chyba też się skuszę, myślicie że warto? Nie ma się czego obawiać? :P

Jest jak najbardziej warta. Ja zagorzały fan coda do części BO2 , która mówiąc nawiasem zepsuła mi smak tej serii , przesiadłem się na BF4 i nie żałuję. A jeszcze skok graficzny , jakościowy - miodzio. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast w przeciwieństwie do poprzednika napisze - NIE, nie warto. Tym bardziej że masz Killzone'a.

BF4 cierpi na poważne zabugowanie i w chwili obecnej nie warte jest inwestowania w nie 250 zeta.

Jeśli jednak "masz parcie" na BF4 to chyba najlepszą opcją było by pożyczenie gry od jakiegoś znajomego celem po testowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b3 grali wszyscy a dopiero po roku była grywalna,kupuj 4 masa frajdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 250 zl. Gra kosztuje 185 zl. 145 zl za wersje na ps3 i 40 zl za upgrade

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przygodę z FPSami na padzie zacząłem od BF3 gdzie celowanie było moim zdaniem sporo trudniejsze. Zaczynałem od statyów 0,3 tak że twoje 7/10 jest sopoko jak na start. Tak jak chłopaki piszą dobierz sobie odpowiednią czułość, podnoś ją po woli nie panikuj i trenuj. Mnie zeszło ze 150 godzin żeby jako tako zacząć strzeliać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie graj HC. Ten tryb jest bez sensu i niczego sie nie nauczysz. Ucz sie od razu na normalu. Patrz na mape. Tam widac gdzie jest wrog. Nie biegaj srodkiem mapy. Szukaj zaslon, ciezej bedzie cie trafic. Nie szukaj zemsty na kims kto cie zabil. To sie obraca przeciwko tobie.

 

Moim zdaniem łatwiej nauczy się grać na HC brak mapki pokazującej wrogów (równe szanse nie każdy potrafi ogarnąć mapkę, biegać i strzelać przynajmniej na początku gry), jedna seria i koleś pada. W norma-lu to różnie bywa czasem trzeba się namęczyć żeby kolo padł.

Najlepiej biegać w grupie nie w pojedynkę jak rambo. Jak kolega pisze szukaj zasłon, nie biegaj środkiem mapy, ucz się map, i trening czyni mistrza. Ja na początku też nie ogarniałem celowania i strasznie mnie to wkurzało wystarczyło zwiększyć czułość pada i pograć parę godzin i już jakoś idzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nauke gry wlasnie trzeba zaczac od nauki obserwacji mapy. Pozatym bez sensu uczyc sie zabijac na HC, bo potem na normalu nikogo nie zabije bo bedzie strzelal za krotko.

Dla mnie tryb HC jest dla ludzi ktorzy nie umieja strzelac i sie tego nie chca nauczyc. Pozatym granie bez mapy jest rowniez bez sensu.

Edytowane przez snosch
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy w jakich trybach ktoś gra ja gram głównie w HC bo bardziej mi się podoba. Mniej arcadowa gra jest wtedy, można powiedzieć "realistyczna".

Każdy gra w trybie jakim lubi. Co do długości strzelania to niekoniecznie bez problemu można wydłużyć jak nauczy się strzelać to nie problem. Odnośnie wyświetlanej mapy to dyskusyjna sprawa dla mnie gra z mapą jest bezsensu co to za zabawa jak widać przeciwników gdzie są, całą zabawa znika, radocha jest fajna, jak wchodzisz w krzaki bo słyszałeś że ktoś strzela i widzisz 4 snajperów. Od razu mich ci się inaczej cieszy. 

 

Tak jak wspomniałem to moje zdanie łatwiej się gra na HC.

Edytowane przez lindworm
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie daruje sobie HC, ale mapa pokazujaca wrogow jest totalnie bez sensu - moim zdaniem nie powinno jej byc wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie daruje sobie HC, ale mapa pokazujaca wrogow jest totalnie bez sensu - moim zdaniem nie powinno jej byc wcale.

Graj z tlumikiem, nie bedziesz widoczny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×