Skocz do zawartości
Sushi

Forumowa Liga Typerów - dyskusje, regulamin, wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej za.Sushi może jakiś typerek na mundial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to żeby w oczekiwaniu na finał LM, wytypować wynik finału Ligi Europy??

Dopiero teraz mi się Wasze posty rzuciły w oczy. Żeby już nie mieszać w CL, odpuściłbym jednak LE.

 

Jak najbardziej za.Sushi może jakiś typerek na mundial?

Taki jest plan. O ile nigdzie nie wyjadę na wakacje i będę mieć dostęp do neta, to się tym zajmę.

Będzie tylko trzeba wykminić system, przede wszystkim czy typować wszystkie spotkania grupowe, czy może tylko jakąś część. Ale na to jest jeszcze czas.

Nie ukrywam, że fajnie by było, gdyby znalazł się ktoś chętny do pomocy. Przy sporej ilości spotkań rozgrywanych każdego dnia i przynajmniej 20 typujących będzie z tym trochę pracy.

 

Mam jeszcze dwa pomysły odnośnie MŚ.

 

Pierwszy dotyczy wpisowego. Ustalić wysokość na co łaska, ale nie mniej niż 5 zł i w ten sposób dodamy bodziec do rywalizacji. Dla zwycięzcy wybrana przez niego gra na PS3 w granicach uzbieranej kwoty. Zakładając, że wzięłoby udział 20 osób, a część dała więcej niż minimalne 5zł, to mogłoby starczyć nawet na jakąś nowość, albo po prostu używki dla pierwszych trzech osób. Oczywiście na to musiałaby się zgodzić większość typujących.

 

Druga kwestia to stworzenie odpowiedniej tabelki w Excelu do podliczania wyników. Tutaj potrzebowałbym również czyjejś pomocy, bo bez ciężkiego głowienia nie ogarnę jak zrobić funkcję, która będzie przyznawać punkty za wskazanie zwycięzcy.

Następująca funkcja:

=JEŻELI((D16>E16)=(D12>E12);2;0), gdzie D16 i E16 to ilość strzelonych bramek przez każdą z drużyn typowana przez gracza, a D12 i E12 to rzeczywisty wynik meczu

Sprawdza się jeśli któraś z drużyn wygra, natomiast jeśli padnie remis to przyznaje punkty za remis oraz za obstawienie zwycięstwa drugiej drużyny. Można to z pewnością ogarnąć, potrzebna tęga głowa ;)

Kolejny problem to jak ustalić, że za wytypowanie dokładnego wyniku jest 5 pkt.

Zrobiłem 4 funkcje:

- gole 1. drużyny (1 pkt)

- gole 2. drużyny (1 pkt)

- różnica bramek (2 pkt)

- wskazanie zwycięzcy (2 pkt)

Wszystko (za wyjątkiem wyżej opisanego problemu ze wskazaniem zwycięzcy) działa jak należy, dopóki ktoś nie wytypuje całego wyniku poprawnie, bo jak widać, wtedy wychodzi 6 pkt, a powinno 5.

 

Proszę wszystkich wstępnie zainteresowanych typowaniem MŚ o wypowiadanie się na temat pomysłu z wpisowym + jakąś mądrą głowę o ogarnięcie funkcji w excelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wpisowym nie jest zły, ale obawiam się, że nie wypali - wymaga organizacji i mobilizacji wśród uczestników co skończy się pewnie tym, że połowa się nie zadeklaruje wcale, część zapomni przelać itd. Poza tym to jest Polska, zaraz się okaże, że ktoś uprzejmie doniesie władzy, a to już pewnie podpada pod gry hazardowe i kto wie jak się skończy, w tym kraju niestety niczego nie można być pewnym. No i uważam, że kwotę powinno się ustalić jednakową dla wszystkich, nawet te 5zł, tu i tak bardziej chodzi o rywalizację i zabawę, a jak ktoś chce zarabiać to i tak pójdzie do STS-u;).

 

Jakby co to mogę pomóc w ogarnięciu tematu z typerem MŚ, więc jak będzie potrzeba to wal śmiało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pomysł z wpisowym podoba jednak może nie na MŚ. Jakby udało się spokojnie zebrać przez 2 miesiące chętnych do gry i wpisowe z ich strony, mógłbyś zrobić typera ligowego. 10 najciekawszych meczów co weekend (ciekawych nie znaczy ciągle Real, Barca, Bayern, Chelsea itd. tylko chociażby coś ala Zagłębie - Widzew, które miałyby wpływ na układ tabeli) przez całą rundę jesienną do powiedzmy grudnia. Wtedy zwycięzca odbiera nagrodę. Tylko tak jak pisał fryz - "uprzejmych" nie brakuje, więc trzeba by to wszystko ładnie opisać w regulaminie, by nie podchodziło pod konkurs z nagrodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z wpisowym ok,ale przeszedlbym na system 1 x 2. Potypowalbym sobie na mundialu ale wyjezdzam na wakacje i na 90% 2 tyg bez neta bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pomysł z wpisowym podoba jednak może nie na MŚ. Jakby udało się spokojnie zebrać przez 2 miesiące chętnych do gry i wpisowe z ich strony, mógłbyś zrobić typera ligowego. 10 najciekawszych meczów co weekend (ciekawych nie znaczy ciągle Real, Barca, Bayern, Chelsea itd. tylko chociażby coś ala Zagłębie - Widzew, które miałyby wpływ na układ tabeli) przez całą rundę jesienną do powiedzmy grudnia. Wtedy zwycięzca odbiera nagrodę. Tylko tak jak pisał fryz - "uprzejmych" nie brakuje, więc trzeba by to wszystko ładnie opisać w regulaminie, by nie podchodziło pod konkurs z nagrodami.

Pomysł typowania lig jest jak najbardziej aktualny. Przy pierwszym podejściu niestety byłeś jedynym typującym ;) Jest szansa, że po MŚ zbierze się więcej chętnych do typowania, więc będzie można jeszcze raz spróbować.

 

Pomysl z wpisowym ok,ale przeszedlbym na system 1 x 2. Potypowalbym sobie na mundialu ale wyjezdzam na wakacje i na 90% 2 tyg bez neta bede.

Było organizowane glosowanie czy przejść na 1 x 2, czy zostać przy obecnym, większość opowiedziała się za obecnym. Jeśli uda mi się ogarnąć tabelkę w Excelu, która będzie wszystko liczyć z automatu, to nie widzę przeszkód, żeby obok dotychczasowego liczenia, liczyć punkty w systemie 1 x 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za typowaniem lig zagranicznych, tylko koniecznie bez polskich kopaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za ligami, ale pod warunkiem, że nie będą to tylko Barcy/Reale/Manchestery, ale właśnie również nasza liga, słabsze drużyny z mocnych lig i trochę egzotyki w stylu lig estońskiej, czeskiej, rumuńskiej (i to nie tylko topowe drużyny) i tak dalej. Ogólnie tu stawiałbym na różnorodność, a nie tylko męczenie ciągle Premiership czy La Liga.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi - trzeba grubszy marketing zastosować przed startem i ligi wypalą :) Co do LM to faktyczne za mało kolejek i meczów, by stosować system 1x2, natomiast w przypadku lig, taki system przy 10 meczach w kolejce i jakichś 20 kolejkach - wydaje mi się, że by się sprawdził i byłby bardziej przejrzysty ;)

 

Ja też jestem za ligami, ale pod warunkiem, że nie będą to tylko Barcy/Reale/Manchestery, ale właśnie również nasza liga, słabsze drużyny z mocnych lig i trochę egzotyki w stylu lig estońskiej, czeskiej, rumuńskiej (i to nie tylko topowe drużyny) i tak dalej. Ogólnie tu stawiałbym na różnorodność, a nie tylko męczenie ciągle Premiership czy La Liga.

 

Dokładnie. Jak organizowałem LT na jednym z for to najczęściej wybierałem po jednym meczu z ligi hiszpańskiej, niemieckiej, włoskiej, francuskiej, angielskiej, polskiej, rosyjskiej plus ciekawe ligi lub dodatkowe ciekawe mecze z lig wcześniej wybranych i były to mecze zazwyczaj ze środka tabeli, bo wtedy najtrudniej wytypować, a tuzy piłkarskie pojawiały się tylko w przypadku meczów na szczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fryz,powiedz ze zartujesz z ta liga estonska itd B-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, myślę że jeden egzotyczny mecz na kolejkę to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, myślę że jeden egzotyczny mecz na kolejkę to dobry pomysł.

 

 

Nie trzeba daleko szukać - kopaczy mamy aż nadto! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, myślę że jeden egzotyczny mecz na kolejkę to dobry pomysł.

Teraz wez gleboki oddech i zastanow sie, czy ktokolwiek stad interesuje sie na tyle liga rumunska/estonska/łotewska czy czym tam chcesz, żeby móc jakoś typowac - kazdy bedzie strzelal jak popadnie i tyle. Bez sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za egzotyczną ligę można uznać naszą i z niej wybrac jeden mecz na kolejkę.Z każdej z najmocniejszych lig wybrac po jednym spotkaniu i będzie fajna zabawa.Co do mistrzostw to uważam że moglibyśmy typować wszystkie mecze.Jak jeszcze Fryz jest chętny do pomocy to git a i jestem za tym wpisowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wez gleboki oddech i zastanow sie, czy ktokolwiek stad interesuje sie na tyle liga rumunska/estonska/łotewska czy czym tam chcesz, żeby móc jakoś typowac - kazdy bedzie strzelal jak popadnie i tyle. Bez sens

 

Szczerze mówiąc to liczyłem na to, że zerknięcie w tabelę i ew. ostatnie mecze dwóch drużyn nie będzie aż tak wymagające, ale niech tam, nie nalegam przecież. Tak tylko dodam od siebie, że samym dołem tabeli w Niemczech też raczej niewiele osób się interesuje;)

 

Jak dla mnie na razie najlepiej wygląda propozycja zmstr - ligi, które podał chyba nie będą nadmiernie wymagające, do tego wybierzmy z 5 lig mniej popularnych (proponuję Austrię, Belgię, Holandię, Szkocję, Portugalię) z których co kolejkę będziemy (a właściwie odpowiednia osoba będzie) wybierać 1-2 mecze do typowania. No i podstawą jest to o czym właśnie pisał zmstr - typujemy najciekawsze i najbardziej wyrównane mecze, nie patrząc na to czy gra Manchester City czy Birmingham. Myślę też, że w typerze ligowym można bawić się w typy 1 x 2, a Ligę Mistrzów zostawić po staremu.

 

Co do mistrzostw świata to swoją gotowość do pomocy podtrzymuję, myślę, że można by to w miarę spokojnie zorganizować tak, żeby z jednej strony nikt nie musiał codziennie się logować na forum tylko po to, żeby zatypować nową porcję meczów, ale zarazem nikt nie musiał podejmować decyzji na tydzień przed meczem.

 

Oczywiście to wszystko to takie moje marudzenie, wiadomo, że szefem jest tu Sushi i on ma głos decydujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do lig krajowych - mamy jeszcze czas, mam też demokrację - zdecyduje większość i będzie tak jak większość sobie życzy ;)

 

Po finale CL zabiorę się za przygotowanie wszystkiego do MŚ, wszystkie kolejki grupowe wklepie się od razu, potem zostanie tylko faza pucharowa, jak tylko wyłonią się wszystkie drużyny.

Wszystkie mecze grupowe podzieliłbym na 3 kolejki typowania, tak jak są rozgrywane, czyli każda nasza kolejka to 2 mecze w każdej grupie.

 

Pozostaje jeszcze kwestia Excela. Czy ktoś z Was ogarnia go na tyle, żeby mi z tym pomóc? - ha! rozpykałem excela, dzięki temu liczenie punktów będzie się sprowadzać do wklepania wyników spotkań i typów wszystkich osób.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSW obstawiacie ?

Piłka kopana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I już wszystko jasne.

Dziesiątki spotkań, dziesiątki goli, masa emocji i mamy wyniki!

Rzutem na taśmę, dzięki bramce Ramosa doszło do mocnego przetasowania na samym szczycie naszej tabeli.

 

Największe gratulacje dla SkibaPL, który okazał się najlepszym jasnowidzem/ekspertem od piłki nożnej na forum. Drugie miejsce ex aequo zajęli Cień i Sushi.

Na pozycji czwartej uplasował się Dex, a tuż za nim Fryz.

 

Dziękuję wszystkim za dobrą zabawę i już teraz zapraszam na wspólne typowanie finałów Mistrzostw Świata. Więcej szczegółów już wkrótce!


1. SkibaPL - 70 pkt [15 - 15 - 7 - 12 - 8 - 5 - 8]


2. Cień - 68 pkt [0 - 23 - 16 - 13 - 6 - 2 - 8]

2. Sushi - 68 pkt [15 - 23 - 8 - 16 - 2 - 2 - 2]

 

4. DeX - 65 pkt [18 - 18 - 7 - 8 - 6 - 8]

5. fryz - 64 pkt [12 - 13 - 13 - 14 - 12 - 0]

 

6. neuro - 61 pkt [14 - 16 - 5 - 14 - 0 - 2 - 10]

7. bartez1994 - 60 pkt [15 - 19 - 5 - 10 - 6 - 3 - 2]

8. massinio - 56 pkt [14 - 15 - 7 - 0 - 8 - 2 - 10]

9. Adameq2000 - 55 pkt [16 - 23 - 1 - 7 - 3 - 5 - 0]

10. zmstr - 51 pkt [9 - 17 - 13 - 6 - 2 - 2 - 2]  

10. saintgb1972 - 51 pkt [3 - 16 - 11 - 11 - 5 - 3 - 2]

 

 

12. haobao_pl - 47 pkt [13 - 15 - 6 - 6 - 3 - 2 - 2]

13. QbxGamerHD - 43 pkt [8 - 20 - 7 - 8 - 0 - 0]

14. pakasiedlce - 36 pkt [0 - 0 - 17 - 6 - 5 - 6 - 2]

15. sew - 35 pkt [7 - 15 - 6 - 0 - 3 - 2 - 2]

16. One - 33 pkt [0 - 15 - 5 - 5 - 2 - 6 - 0]

17. kamileqPL - 27 pkt [0 - 0 - 0 - 13 - 14 - 0]

17. cosheq - 27 pkt [0 - 0 - 10 - 12 - 0 - 3 - 2]

19.  Michalx2204 - 24 pkt [0 - 0 - 7 - 10 - 2 - 3 - 2]

20. robotyk - 21 pkt [0 - 0 - 5 - 13 - 3]

21. Skyrimers - 20 pkt [20 - 0 - 0 - 0 - 0]

22. Slawek1916 - 18 pkt [0 - 0 - 0 - 12 - 2 - 2 - 2]

23. Adrinnos - 15 pkt [15 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0]

24. michupol - 14 pkt [0 - 0 - 7 - 7 - 0 - 0]

24. MichalEEEk - 14 pkt [12 - 0 - 0 - 0 - 2 - 0]

26. DOMIN@TOR - 12 pkt [0 - 0 - 0 - 12 - 0 - 0]

26. lennox - 12 pkt [0 - 0 - 7 - 0 - 3 - 2]

26. sebo939 - 12 pkt [0 - 0 - 0 - 0 - 8 - 2]

29. ArtiF1 - 8 pkt [0 - 0 - 5 - 0 - 3 - 0]

30. cinek9696 - 5 pkt [0 - 0 - 0 - 0 - 5 - 0]

30. Butcher991 - 5 pkt [0 - 0 - 0 - 0 - 2 - 3]

 

W spoilerze podliczone wyniki za mecz finałowy. Gdyby były jakieś wątpliwości, to pamiętajcie proszę o punkcie 5. regulaminu - obstawialiśmy wynik do 90 minuty, więc 3 brameczki Realu były zupełnie zbędne ;)

0

Real - Atletico: 0 - 2

 

 

1 - 2

Real - Atletico: 0:1

 

 

1 - 2

Real - Atletico: 2 - 1

 

 

1-2

Real - Atletico: 1-2

 

 

1-2

Real-Atletico 1:2

 

 

4-8

Real - Atletico: 2-2

 

 

1-2

Real - Atletico: 0 - 1

 

 

1-2

Real-Atletico 1:2

 

 

4-8

Real-Atletico 0:0

 

 

1-2

Real - Atletico:  3 : 1

 

 

1-2

Real - Atletico: 1-2

 

 

5-10

Real - Atletico: 1:1

 

 

1-2

Real - Atletico 2-1

 

 

5-10

Real - ATL 1-1

 

 

0

Real-Atletico 2-0

 

 

1-2

Real - Atletico 1:2

 

 

1-2

Real - Atletico 2:1

 

 

0

Real - Atletico 2:0

 

 

1-2

Real - Atletico 2-1

Edytowane przez Sushi
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Skiba i brawo Sushi za doprowadzenie zabawy od początku do końca :) Świetna robota !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba gratulacje

19 pkt straty do lidera mogloby byc lepiej :D

Sushi gratki za to , ze ci sie chcialo.

Licze na to ze zabawa bedzie przedluzona na Mistrzostwa Swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba gratulacje

19 pkt straty do lidera mogloby byc lepiej :D

Sushi gratki za to , ze ci sie chcialo.

Licze na to ze zabawa bedzie przedluzona na Mistrzostwa Swiata.

pytanie tylko czy wszystkie mecze , czy od cwiercfinalow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy wszystkie mecze , czy od cwiercfinalow?

MŚ? Wszystkie mecze, czekam na działania ludzi z góry i jak podziałają to dzisiaj startujemy z typowaniem!

 

Robotyk, Saintgb1972 - dzięki za miłe słowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×