Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o headsecie Sony 7.1 do ps4? Czy Headset Sony 2.0 lepszy? Do tej pory używałem sennheiser hd201 ale chce coś bezprzewodowego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Na tym pierwszym modelu słuchawek 7.1 router strasznie z nimi kolidował... Praktycznie co kilka minut następowało rozłączenie... Zmiana kanałów nie pomogła.

Kupiłem Goldy i problemu już nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam takie pytanie.

Za jakis czas przymierzam sie do kupna nowego telewizora, a wraz z nim chce sobie sprawic jakies fajne kino domowe. Na przyklad takie. I teraz tak, rozstawiam sobie wszystkie glosniki po pokoju i... co dalej? Jesli podlacze telewizor bezposrednio do zalaczonego odtwarzacza, ktory wszystkim zarzadza, to kazde urzadzenie, ktore podlacze do telewizora bedzie puszczalo dzwiek przez kino? Byloby to PS3, PS4 i laptop, ktorego czasem podlaczam przez HDMI.

A i jeszcze jedno. Czy zamiast zalaczonego odtwarzacza, moge uzyc jakiegos oddzielnie kupionego amplitunera?

Edytowane przez Viarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV po HDMI do kina. W TV powinien być wybór (zwykle automatyczny) głośników TV lub kina domowego.

W kinie masz jeszcze 2 wejścia HDMI więc możesz konsole podpiąć do kina a laptopa do TV na przykład ;)

...tylko jeżeli masz PS3 i PS4 które robią za odtwarzacz Blu-Ray, podpinasz laptopa i zakładam że masz smart TV, to po jaką cholerę ci kino domowe?

Nie lepiej kupić ampolituner z kolumnami który posiada więcej gniazd HDMI i opcji dźwięku?

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o to, ze jesli chodzi o kwestie dzwieku, to jestem calkowicie zielony. Ale chyba kupno amplitunera i glosnikow do niego jest lepszym rozwiazaniem, niz kupno zestawu kina domowego, prawda? No bo tak, amplitunery posiadaja nawet do 9 wejsc HDMI i kilka wyjsc HDMI. Tylko jak tego wszystkiego uzywac? Chce sobie przystosowac pokoj do sluchania muzyki, ogladania filmow i grania w gry, tylko ze jestem zielony jesli chodzi o te kwestie, dlatego tez zapytam jeszcze tak:

Do amplitunera podlaczam wszystkie glosniki, konsole, czy co tam jeszcze mam. A sam amplituner podlaczam jedynie do telewizora i to dziala w ten sposob?

Edytowane przez Viarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tak właśnie mam zrobione.

Jeżeli jesteś zielony to zamiast od razu wydawać majątek kup sobie coś takiego na przykład - kolumny zawsze później możesz dokupić ale ja na przykład jestem w pełni zadowolony.

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-htr-2866b-prism-audio-onyx-100-czarny.bhtml

 

Masz 4 wejścia HDMI (2 konsole, laptop i jedno ci zostaje wolne) i 1 wyjście HDMI ARC (dźwięk idzie w obie strony po jednym kablu czyli nie musisz podpinać osobno TV do amplitunera jak chcesz z niego filmy puszczać czy dźwięk z TV naziemnej ;)

 

To tyko budżetowy przykład jest ale u mnie sprawdza się idealnie. Zacząłem słyszeć w końcu ogromną różnicę w jakości dźwięku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a zalozmy, ze chce kupowac oddzielnie amplituner i oddzielnie glosniki. Na dobre ampli, z tego co patrzylem, to musze tak ze trzy tysiace wydac. A jak z glosnikami? Ile musze jeszcze na glosniki przeznaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie jestem ekspertem.

Tu się musza wypowiedzieć forumowi specjaliści. 

Mi w zupełności starcza ten tani zestawik, zwłaszcza że wszystko idealnie działa automatycznie (sterowanie po HDMI-CEC)  :)

Czasem się zastanawiam czy odczuł bym na tyle dużą różnice między moim zestawem a sprzętem za około 5  ~10K żebym żałował zakupu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze tak. No nic, dzieki, poki i tak sporo sie dowiedzialem. Wiecej sie bede dowiadywac, jak bede juz kupowal caly sprzet.

~Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viarus

Prawda jest taka, że praktycznie każde w miarę przyzwoite kolumny podłączone do amplitunera zagrają Ci lepiej niż jakieś plastikowe kino domowe z marketu. IMO szkoda wydawać 4 czy więcej tysięcy na takie coś. Może to fajnie wygląda w pokoju ale to wszystko.

Moim zdaniem lepiej jest kupić sobie amplituner i dwie kolumny a potem w miarę możliwości rozbudowywać zestaw o kolejne głośniki. 

Ja mam podobny układ jak Sephirot. Centralnym urządzeniem jest amplituner do którego podłączona jest reszta urządzeń łącznie z konsolą, dekoderem sat i telewizorem. No i oczywiście głośniki  :)

Audiofilem nie jestem, więc na moje potrzeby ( gry, filmy i muzyka) jakość dźwięku jest nawet więcej niż wystarczająca. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk

Bardzo podoba mi sie ta koncepcja. Faktycznie, to jest dobry pomysł, żeby rozbudowywać zestaw o kolejne kolumny. Jeśli przykładowo daze do zrobienia sobie zestawu 7.2 to po prostu moge kupic siedem szesc takich samych kolumn, tylko podlaczac je w odpowiednie miejsca? (No i glosnik centralny) Tak samo subwooferami, moga byc dwa takie same?

~Pzdr

Edytowane przez Viarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viarus

 

 To jaki zestaw będziesz mógł zbudować zależy ile kanałów będziesz miał w amplitunerze. Co do głośników to pewnie możesz kupić 6 takich samych z tym, że głośniki surround i tylne są z reguły mniejsze niż kolumny przednie. Wg mnie nie ma konieczności obstawiać się kolumnami, ale tak jak pisałem ekspertem nie jestem, piszę w oparciu o własne doświadczenia i preferencje  :) Głośnik centralny super się sprawdza przy oglądaniu filmów bo z niego leci głównie vocal. O subwooferach się nie wypowiadam, bo nie jestem ich zwolennikiem, niskie tony które emitują moje głośniki wystarczają mi w zupełności  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaje, ze pytania, ktore zadaja, moga byc glupie, ale jak juz wczesniej wspomnialem, jestem calkowicie zielony w tych sprawach, a chcialbym w koncu czerpac dzwiek z czegos lepszego, niz glosniki z telewizora. Dlatego tez probuje znalezc rozwiazanie, ktore bedzie dla mnie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolegów. Ja kilka lat temu też byłem zielony i kupowałem pierwsze swoje kino. Ale dużo czytałem na forach (hdtv.com.pl tu jest dużo informacji)

Kupiłem w końcu osobno amplituner (denon 1612) + zestaw 5.0 (quadral quintas) Po krótkim czasie dokupiłem suba Jamo. Wiele osób zachwalało ten zestaw i faktycznie jestem bardzo zadowolony. Wg mnie odpowiedni stosunek jakości do ceny.

Podłączyłem i skonfigurowałem wszystko sam (chociaż dobry konfig wyszedł mi po wielu kombinacjach i ustawieniach)

Wszystko zależy ile masz sosu na to i jaki metraż pokoju bo to też bierz pod uwagę

Edytowane przez Rambo8
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaje, ze pytania, ktore zadaja, moga byc glupie, ale jak juz wczesniej wspomnialem, jestem calkowicie zielony w tych sprawach, a chcialbym w koncu czerpac dzwiek z czegos lepszego, niz glosniki z telewizora. Dlatego tez probuje znalezc rozwiazanie, ktore bedzie dla mnie najlepsze.

Obczaj sklep http://www.tophifi.pl

Pracują goście, którzy ogarniają sprzęt. Na prwno doradza Ci co wybrać. Do tego zrobią Ci odsłuch wybranego sprzętu. W kwocie która masz w budżecie na bank dobiorą Ci coś super.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, bo mimo, ze swoje Skullcandy kupiłem w lutym to dzisiaj dzwoniłem do Belgi i mogę odesłać im słuchawki a oni mi dadzą kod zniżkowy na 179 Euro, który mogę wykorzystać do zakupu Astro A50 :)

To się nazywa firma ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a zalozmy, ze chce kupowac oddzielnie amplituner i oddzielnie glosniki. Na dobre ampli, z tego co patrzylem, to musze tak ze trzy tysiace wydac. A jak z glosnikami? Ile musze jeszcze na glosniki przeznaczyc?

 

 

Kupowanie ampli za 3k czy plastikowego kina z markjetu uwazam za chybiony pomysl chyba, ze masz spory salon do naglosnienia i idziesz docelowo w jakies 7.1 czy wyzej np Dolby Atmos, choc watpie skoro patrzysz na plastiki od sony. Bedac normalnym Kowalskim z salonem 20-30mkw i dopiero niesmiale zerkasz w czeluscia audio koniecznie poswiec czas na ww. forum hdtv.pl. Oczywiscie zacznij od opcji szukaj.

 

5.1 to system wystarczajacy do kina, mozesz smialo obserwowac uzywane konstrukcje, rowniez w kolumnach. Fronty i central kup z jednej rodziny, reszte wedle uznania. Popatrz sobie na uzwyane ampli do np 1kzl, za kolejne 1kzl kup fronty. Juz bedziesz bardziej niz zadowlolny, a potem kupisz reszte. Jak juz skonczysz to poczujesz dume, ale tez niedosyt, u kumpla uslyszysz prawdziwe stereo, znowu zaczniesz zarywac noce i zglebiac temat, poznasz inne fora i sluchanie kabli sieciowych. Odejdzie zona..., ale to juz odlegla przyszlosc.

 

Mysle, ze taki marantz 1504 zagra lepiej od tego sony, uzywki ok 1kzl. Kolumny to juz nie wiem czy podstawki czy podlowgowki, zalezy od metrazu itd...

Zycze wytrwalosci i powodzenia.

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie po żmudnym researchu i wytypowaniu kilku konfiguracji ampli + kolumny podstawa to umówić się  na odsłuch. Nawet kilkukrotnie. 

Kupno sprzętu grającego bez wcześniejszego odsłuchu to jak kupno samochodu bez jazdy próbnej.  :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co lepiej zastosować do podłączenia słuchawek i mikrofonu,kartę dźwiękowa na usb  czy  przejściówke do pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie ampli za 3k czy plastikowego kina z markjetu uwazam za chybiony pomysl chyba, ze masz spory salon do naglosnienia i idziesz docelowo w jakies 7.1 czy wyzej np Dolby Atmos, choc watpie skoro patrzysz na plastiki od sony. Bedac normalnym Kowalskim z salonem 20-30mkw i dopiero niesmiale zerkasz w czeluscia audio koniecznie poswiec czas na ww. forum hdtv.pl. Oczywiscie zacznij od opcji szukaj.

 

5.1 to system wystarczajacy do kina, mozesz smialo obserwowac uzywane konstrukcje, rowniez w kolumnach. Fronty i central kup z jednej rodziny, reszte wedle uznania. Popatrz sobie na uzwyane ampli do np 1kzl, za kolejne 1kzl kup fronty. Juz bedziesz bardziej niz zadowlolny, a potem kupisz reszte. Jak juz skonczysz to poczujesz dume, ale tez niedosyt, u kumpla uslyszysz prawdziwe stereo, znowu zaczniesz zarywac noce i zglebiac temat, poznasz inne fora i sluchanie kabli sieciowych. Odejdzie zona..., ale to juz odlegla przyszlosc.

 

Mysle, ze taki marantz 1504 zagra lepiej od tego sony, uzywki ok 1kzl. Kolumny to juz nie wiem czy podstawki czy podlowgowki, zalezy od metrazu itd...

Zycze wytrwalosci i powodzenia.

Widze, ze to nie bedzie takie proste :biggrin: Ale dobra, widze, ze czeka mnie troche lektury, dzieki za udzielone rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co lepiej zastosować do podłączenia słuchawek i mikrofonu,kartę dźwiękowa na usb  czy  przejściówke do pada?

Przejściówkę - masz przynajmniej pewność, że zadziała tak jak trzeba (chyba, że kupisz złą). Z kartami bywa różnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już gdzie prosić o pomoc, więc spróbuję tu:

Nie mam w żadnej grze dźwięku przestrzennego.

Próbowałem DTS, Dolby, AAC, przez HDMI i SPDIF. Dźwięk zawsze jest, ale nigdy nie jest przestrzenny. Nie jestem nawet w stanie nawet stwierdzić czy wróg jest po lewej, czy po prawej. Mam DAC Fiio D07 i dźwięk na DTS ma bardzo dobrą jakość, ale wszystko słychać "w okolicy". Przez telewizor jest to samo (Sony 40W605). Na PS3 miałem doskonały dźwięk przestrzenny na tym samym zestawie.
Na tym filmiku - http://asset-2.soup.io/asset/12278/9365_216d.webmmam więcej przestrzeni niż w Ground Zeroes czy DriveClub.

Jest jakiś trik, jakieś ustawienie, które to naprawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w "format audio (priorytet)" co masz ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już gdzie prosić o pomoc, więc spróbuję tu:

Nie mam w żadnej grze dźwięku przestrzennego.

Próbowałem DTS, Dolby, AAC, przez HDMI i SPDIF. Dźwięk zawsze jest, ale nigdy nie jest przestrzenny. Nie jestem nawet w stanie nawet stwierdzić czy wróg jest po lewej, czy po prawej. Mam DAC Fiio D07 i dźwięk na DTS ma bardzo dobrą jakość, ale wszystko słychać "w okolicy". Przez telewizor jest to samo (Sony 40W605). Na PS3 miałem doskonały dźwięk przestrzenny na tym samym zestawie.

Na tym filmiku - http://asset-2.soup.io/asset/12278/9365_216d.webmmam więcej przestrzeni niż w Ground Zeroes czy DriveClub.

Jest jakiś trik, jakieś ustawienie, które to naprawia?

Skoro przez optyk to aby było przestrzennie musisz mieć na wyjściu "tylko chat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przez optyk to aby było przestrzennie musisz mieć na wyjściu "tylko chat"

Piłeś, nie pisz ;)

Przyszedłeś tu pobawić się w kalambury?

Przeczytaj to co sam napisałeś, a potem zastanów się, kto się tutaj bawi w kalambury - i nie piszę tego złośliwie... Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×