Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoim headseatem na PS4 fat (wireless stereo 2.0),  podczas użytkowania USB dongle gubi co chwilę zasięg ze słuchawkami. Sytuacja miała miejsce wczoraj, myślałem ze to jednorazowy problem, ale dzisiaj sytuacja sie powtórzyła. Dodatkowo, kilka razy pad zaczął działać ze sporym opoznieniem. Sytuacje tego typu mam pierwszy raz. Z konsola nic nie robilem, jedynie został dołożony dysk seagate'a expansion 1Tb (podłączony przez USB z przodu konsoli), nie próbowałem go jeszcze odłączać, sprawdzę to dzisiaj. Możliwe, ze to jego wina ?
 
Update: Po odłączeniu dysku wszystko działa jak powinno, orientuje się ktoś jak temu zaradzić? 
Chłopaki coś o przedłużaczu USB pisali że pomaga.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena bardzo dobra, ale używane zawsze z dystansem podchodzę, jednak wole nówki, te słuchawki w dobrych rękach nawet po dłuższym czasie wyglądają jak nowe, co do samego modelu mam i polecam :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SephiroT napisał:
W dniu 13.12.2017 o 18:13, KwieciuJr napisał:
Mam problem ze swoim headseatem na PS4 fat (wireless stereo 2.0),  podczas użytkowania USB dongle gubi co chwilę zasięg ze słuchawkami. Sytuacja miała miejsce wczoraj, myślałem ze to jednorazowy problem, ale dzisiaj sytuacja sie powtórzyła. Dodatkowo, kilka razy pad zaczął działać ze sporym opoznieniem. Sytuacje tego typu mam pierwszy raz. Z konsola nic nie robilem, jedynie został dołożony dysk seagate'a expansion 1Tb (podłączony przez USB z przodu konsoli), nie próbowałem go jeszcze odłączać, sprawdzę to dzisiaj. Możliwe, ze to jego wina ?
 
Update: Po odłączeniu dysku wszystko działa jak powinno, orientuje się ktoś jak temu zaradzić? 

Chłopaki coś o przedłużaczu USB pisali że pomaga.

Mi przedłużka USB pomogła na gryzienie się słuchawek z wifi i zrywało mi net w konsoli. Może i faktycznie na to też pomoże.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2017 o 10:48, SephiroT napisał:

Chłopaki coś o przedłużaczu USB pisali że pomaga.

 

W dniu 14.12.2017 o 18:43, xavris napisał:

Mi przedłużka USB pomogła na gryzienie się słuchawek z wifi i zrywało mi net w konsoli. Może i faktycznie na to też pomoże.

 

Ok, dzięki za pomoc ! Faktycznie pomogło :) Nie wiem jak, ale ważne, że działa

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy Siberia 800 i 840, czy wy też tak macie, że po wyłączeniu konsoli wyświetlacz na transmiterze ciągle się świeci? Czy jest jakaś opcja, aby po wyłączeniu konsoli transmiter sam się wyłączał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz go podłączonego? Jeśli zastosujesz zasilanie z usb konsoli to bedzie się z nia włączal i wylaczal, jak masz zasilanie z gniazka to dziala caly czas, ja stosuje zasilanie z gniazka od samego początku i nic zlego sie nie dzieję jak na razie, nie wiem czy jest możliwość automatycznego wyłączenia jak jest podpięty ciągle do prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Można włączyć tryb standby wchodząc daleko w opcje. Minus taki, że trzeba to robić za każdym razem. Po kilku razach dałem sobie spokój.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten tryb standby jest trochę nie przemyślany. Na poczatku dałem zasilanie z usb z tyłu konsoli tylko, że mikrofon mi nie działał bez podłączenia kablem do pada. Czyli zostają dwie opcje albo zasilanie z sieci i bezprzewodowy mikrofon albo zasilanie z konsoli i mikrofon po kablu, muszę to przemyśleć. Ogólnie to chyba jedyna nieprzemyślana rzecz w tych słuchawkach, bo same słuchawki wymiatają: krystaliczny dzwięk, idealny bass, patent z bateriami i wygodne jak cholera można grać godzinami :) 

 

Testowałem TB 800 ale zwróciłem, bo dzwięk i bassy mnie nie satysfakcjonowały oraz okazały się niewygodne. Testowałem też Astro A50, które dzwiękowo wymiatały ale po przetestowaniu Siberia 800 stwierdzam, że jednak Astro A50 mają za mocny bass oraz słabą niewymienialną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DEL napisał:

No wlasnie ten tryb standby jest trochę nie przemyślany. Na poczatku dałem zasilanie z usb z tyłu konsoli tylko, że mikrofon mi nie działał bez podłączenia kablem do pada. Czyli zostają dwie opcje albo zasilanie z sieci i bezprzewodowy mikrofon albo zasilanie z konsoli i mikrofon po kablu, muszę to przemyśleć. Ogólnie to chyba jedyna nieprzemyślana rzecz w tych słuchawkach, bo same słuchawki wymiatają: krystaliczny dzwięk, idealny bass, patent z bateriami i wygodne jak cholera można grać godzinami :) 

 

Testowałem TB 800 ale zwróciłem, bo dzwięk i bassy mnie nie satysfakcjonowały oraz okazały się niewygodne. Testowałem też Astro A50, które dzwiękowo wymiatały ale po przetestowaniu Siberia 800 stwierdzam, że jednak Astro A50 mają za mocny bass oraz słabą niewymienialną baterię.

TB 800 mają lepszy bas. Widać nie bawiłeś się ustawieniami i update firmware do końca. Co prawda są trochę ciaśniejsze i maja o wiele gorszy mikrofon. ...jakby miały podwójny/odpinany mikrofon  i wymienną baterię to byłyby słuchawkami dla mnie idealnymi.

Niestety najprawdopodobniej je sprzedam i wrócę do Steelseriess H Wireless (Siberia 800) ze względu na uniwersalność (800X nie obsługują PC) i mikrofon (słaby/cichy). 

 

Co do wygaszania ekranu to jak to sobie niby wyobrażacie?

Zasilanie = świecący wyświetlacz.

Albo zasilamy z prądu - wtedy wyświetlacz się świeci cały czas albo zasilamy z USB i w momencie wyłączenia konsoli (USB) zasilanie jest odcięte. Z jednej strony fajne a z drugiej brak ładowania baterii - ewentualnie można sobie dokupić uniwersalną ładowarkę za kilkanaście złotych.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w TB 800 bawiłem się parę godzin z ustawieniami a słuchawki zaktualizowałem, dlatego myślałem, że jestem jakiś głuchy czy jak, bo w Astro A50 bass był miażdzący. Prawdopodobnie były jakieś uszkodzone, ponieważ np. sama melodia z menu głównego dziwnie przerywała raz grała głośniej raz ciszej i oddałem je do sklepu też z powodu niewygody.

 

W S800 mogli chociaż zrobić możliwość wygaszenia tego wyświetlacza po minucie i było by git. Już dałem zasilanie z konsoli a mikrofon jakoś przeżyje ;)

Edytowane przez DEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEL napisz jeszcze raz o co chodzi z tym mikrofonem?

W konsoli nie było przypadkiem opcji wyłączenia USB po jakimś czasie od przejścia konsoli w tryb czuwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, DEL napisał:

Pytanko do posiadaczy Siberia 800 i 840, czy wy też tak macie, że po wyłączeniu konsoli wyświetlacz na transmiterze ciągle się świeci? Czy jest jakaś opcja, aby po wyłączeniu konsoli transmiter sam się wyłączał?

 

 

Oczywiście, że można go wygasić, ale podczas grania też się wyłączy:

System->Screen i tu "Timeout", czyli po jakim czasie i "Mode", wyłączyć, przycemnić itp.

 

Ja mam ustawione na 120s wyłączenie wyswietlacza, załącza się po włączeniu słuchawek, a podczs grania po wciśnięciu kilkukrotnie rolki lub po regulacji głośności. 

 

PS

@Wszebor - pytam tutaj, bo nic nie odpisałeś, sprawdziłeś zmiane ustawień co Ci podałem?

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleq

 

Zrobisz zdjęcie?

Ja w H Wireless tego nie mam - pewnie jest lekko zmienione firmware.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleq ja niestety nie mam takiej opcji w transmiterze, może Ty masz model S840 ja mam S800 i tu nie ma takiej opcji

 

@SephiroT z mikrofonem już jest ok moja pomyłka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, mam 840, ale bylem pewien, ze poza BT niczym sie roznia.

 

EDIT

Znalazlem na YT jakis filmik gdzie chlop prezentuje opcje w transmiterze 800'ki i faktycznie nie ma SCREEN, jak rowniez BT czy VOL LIMITER.

Fotki opcji i fotka z SYTEM INFO.

 

IMG_0971.thumb.JPG.4027aa29be402ebd0caf54124be05583.JPG

 

IMG_0972.thumb.JPG.dc482d4e33500bebf214b370c9dbfc06.JPG

IMG_0974.thumb.jpeg.392b9000bf75007d7c3768e0a6460244.jpeg

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, H wireless czyli rebrandowane Siberia 800 maja inny firmware. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia, o ktorej pisalem z @Wszebor'em, a wczesniej nie znalazlem tego w tym temacie, i moze przyda sie potomnym.

Zanim kupilem PRO i kilka postow wczesniej @Wszebor pisal o problemie tylnego wyjscia i trybie spoczynku.

 

Ogolem manual to jest bezuzyteczny przy tych sluchawkach i mowi jak podlaczyc kabelki, ale jak ustawic w systemie ps4 juz nie.

Trafilem temat na reddicie Siberia 840 surround sound from pS4, dzieki ktoremu u mnie dziala wszystko bezproblemowo, niezaleznie czy ja wybudzam czy wlaczam. Chcialem, by @Wszebor to potwierdzil u siebie, ale nie daje znac.

 

Po krótce:

Urządzenie wejsciowe: Siberia

Urzadzenie wyjsciowe: TV/AMP

Automatycznie przel. urz. wyjsc.: NIE

 

Podst. port wyjsciowy: Digital Out Optical

Format audio (priorytet): Bitstream Dolby

W transmiterze wlaczyc Dolby

 

Tylko przy takim ustawieniu dzwiek do stacji idzie po optyku, jak na wyjsciowym dacie Siberia to calosc idzie po USB i ponoc swiruje przy wybudzaniu.

Edytowane przez bleq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W H Wireless jest do wyboru gotowy profil Playstation co daje czat USB (stereo z mikrofonem) a "grę" (dźwięk przestrzenny) po optyku. albo samemu można stworzyć profil. 

 

Co do ustawień konsoli to dla PS4 zawsze:

- USB to zestaw słuchawkowy

- optyk to kino domowe

 

Każde słuchawki które obsługują kilka źródeł dźwięku to tak naprawdę zaawansowana karta muzyczna która je odpowiednio miksuje. 

 

Nie wiem jak w SIberia 840 ale w H Wireless była instrukcja obrazkowa razem z ustawieniami po stronie konsoli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, na wyjsciu masz SSH??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa mać! Przez te zjebanie wyciągnięcie kabla optycznego podczas korzystania ze słuchawek rozjebałem słuchawki. Cały czas mryga biała dioda i tyle. Kompletnie się nie łączą że stacją nadawcza. Zajebiście....

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja od pewnego czasu używam dwóch kabli i beczki. Bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonam jak słuchawki po raz drugi będę wysyłał na gwarancję...

 

Edit: słuchawki po całonocnym wyjęciu baterii wróciły do życia.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie testowane.
Jeżeli mam kupić na allegro i dostać niewiadomego pochodzenia chińczyka, to już wolę kupić u producenta kilka różnych w cenie jednego i zrobić testy.3784ee4c9326db9299b03192a46c76c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie testowane.
Jeżeli mam kupić na allegro i dostać niewiadomego pochodzenia chińczyka, to już wolę kupić u producenta kilka różnych w cenie jednego i zrobić testy.3784ee4c9326db9299b03192a46c76c1.jpg
Co będziesz testował?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×