Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś Marantza z serii 500X i byłem zadowolony. Generalnie na głośniki jestem praktycznie zdecydowany na Dali Zensor 7. Stosunek cena/jakość mają bardzo dobry. Natomiast jeśli chodzi o ampka to zacząłęm się zastanawiać nad tym Denonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zensor 7 spoko glosniki, wielu je poleca w tym przedziale cenowym no i mozna sporo zaoszczedzić kupując używki bo jest ich sporo na rynku wtórnym z tego co widziałem np na OLX. Denon też często polecany począwszy właśnie od modeli 3000 wzwyż

edit. Podobno dobrze jest sie umówić na odsłuch w sklepach A/V i porównać różne głośniki z różnymi amplitunerami, żeby coś dobrać dla siebie. Może tak zrób jeśli masz możliwość. Tylko taki sklep musi mieć przygotowaną salkę odsłuchową bo chyba nie wszystkie mają

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze  przez chwilę nad Wilson Raptor, podobno niezłe głośniki w budżetowym segmencie, ale problem jest taki, że są robione z płyty mdf a dali jednak z litego drewna. To robi różnicę. 

Zestaw Dali +Marantz słuchałem i jak na moje ucho laika jest bardzo dobrze. Muszę się jeszcze wybrać na odsłuch denona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sLk napisał:

Miałem kiedyś Marantza z serii 500X i byłem zadowolony. Generalnie na głośniki jestem praktycznie zdecydowany na Dali Zensor 7. Stosunek cena/jakość mają bardzo dobry. Natomiast jeśli chodzi o ampka to zacząłęm się zastanawiać nad tym Denonem. 

 

Nie głośniki tylko kolumny.

 

Tak tylko dodam że wszelakiego rodzaju głośniki kupuje się po odsłuchu panowie. No chyba że ktoś ma gdzieś.

Jak brałem swoje to słuchałem Zensory 5 i 7. Dla mnie za bardzo "pierdzą", za dużo wysokich tonów przy troszkę głośniejszym odsłuchu i to przy muzyce, nie mówiąc o kinie gdzie nie ułożonych dźwięków potrafi być masę w jednej chwili.

 

Oczywiście to fajne kolumny wyglądowo i dobrze się sprzedają.

 

Jeśli kino to tylko amplituner, natomiast jeśli więcej słuchasz muzyki czy nawet oglądasz coś w zwykłym stereo to tylko wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk a chcesz tylko fronty czy cały set?

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TeraJacek Na jakie w końcu się zdecydowałeś?

 

@bany®  Cały set, dwie kolumny przednie, dwie podstawkowe i vocal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=54905]TeraJacek[/mention] Na jakie w końcu się zdecydowałeś?
 
[mention=8865]bany[/mention]  Cały set, dwie kolumny przednie, dwie podstawkowe i vocal. 
Tannoy Revolution XT6F.

Z tym że u mnie głównie muzyka i gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takich w miare budżetowych i w miare dobrze grających to mi polecali jeszcze pylon saphire, q acoustic, polk czy klipsch (nie pamietam modeli) a na niemieckim amazonku znalazłem drewniane POLK AUDIO RTIA7 w przyzwoitej cenie https://www.amazon.de/dp/B000V2QVDW?language=pl_PL&tag=pepperpl09-21 tylko obecnie sie chyba wyprzedaly

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, potrzebuję porady odnośnie słuchawek na prezent dla gracza. Głównie mają służyć do PS4 (mikrofon niepotrzebny, nie używa nigdy), ale chciałabym, aby były w miarę uniwersalne, czyli dało się też podłączyć do TV, słuchać muzyki etc. Myślę o zakupie Sennheiser RS 165. Czytałam fora, ale im dłużej czytam, tym mniej wiem ;) A żem baba, to i nawet mi nie głupio. Czy ww. słuchawki podłącza się jakoś do konsoli (jak?), czy po prostu do wejścia do tv i ot cała filozofia? Czy te słuchawki to dobry wybór? Proszę tylko nie pisać, że takie za 1k byłyby lepsze, bo to jałowa dyskusja. W miarę zrozumiały język mile widziany ;) Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez maniulka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maniulka napisał:

Cześć Panowie, potrzebuję porady odnośnie słuchawek na prezent dla gracza. Głównie mają służyć do PS4 (mikrofon niepotrzebny, nie używa nigdy), ale chciałabym, aby były w miarę uniwersalne, czyli dało się też podłączyć do TV, słuchać muzyki etc. Myślę o zakupie Sennheiser RS 165. Czytałam fora, ale im dłużej czytam, tym mniej wiem ;) A żem baba, to i nawet mi nie głupio. Czy ww. słuchawki podłącza się jakoś do konsoli (jak?), czy po prostu do wejścia do tv i ot cała filozofia? Czy te słuchawki to dobry wybór? Proszę tylko nie pisać, że takie za 1k byłyby lepsze, bo to jałowa dyskusja. W miarę zrozumiały język mile widziany ;) Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

 

Tych słuchawek raczej nie podepniesz do PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sLk napisał:

Odnośnie dyskusji o ampkach, jakby kogoś interesowało porównanie X3400H vs SR5012. 

 

https://www.zkelectronics.com/compare/Denon-IN-Command-AVR-X3400H/U.S.A./Marantz-SR5012/U.S.A./

 

Wypunktowane tylko różnice. 

 


nie sugerowałbym się tą stronką bo dane im sie nie bardzo zgadzają bo tak na szybko to Marantz sr5012 ma 7.2, ma dts virtual x (i z tego co kojarze to update był przed denonem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, bany® napisał:


nie sugerowałbym się tą stronką bo dane im sie nie bardzo zgadzają bo tak na szybko to Marantz sr5012 ma 7.2, ma dts virtual x (i z tego co kojarze to update był przed denonem)

 

Może jakieś nieaktualne dane mają. :notbad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sLk napisał:

 

Może jakieś nieaktualne dane mają. :notbad:

 

to mi wygląda rzetelniej (zahacz sobie "hide similar" to będą same różnice)

https://www.crutchfield.com/S-tHBjgDwdnhZ/compare_033AVX3400_642SR5012/Denon-AVR-X3400H-IN-Command-vs-Marantz-SR5012.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, maniulka napisał:

Cześć Panowie, potrzebuję porady odnośnie słuchawek na prezent dla gracza. Głównie mają służyć do PS4 (mikrofon niepotrzebny, nie używa nigdy), ale chciałabym, aby były w miarę uniwersalne, czyli dało się też podłączyć do TV, słuchać muzyki etc. Myślę o zakupie Sennheiser RS 165. Czytałam fora, ale im dłużej czytam, tym mniej wiem ;) A żem baba, to i nawet mi nie głupio. Czy ww. słuchawki podłącza się jakoś do konsoli (jak?), czy po prostu do wejścia do tv i ot cała filozofia? Czy te słuchawki to dobry wybór? Proszę tylko nie pisać, że takie za 1k byłyby lepsze, bo to jałowa dyskusja. W miarę zrozumiały język mile widziany ;) Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Z podłączaniem normalnych słuchawek do PS4 jest zazwyczaj problem. Pad ma wejście mini jack 3.5mm, a konsola już tylko USB. Można użyć przejściówki, ale ogólna jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Jeśli TV ma wejście na słuchawki to można tam podłączyć, ale tu też różnie bywa z jakością. Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie jakiegoś wzmacniacza, ale tu dochodzą dodatkowe koszty. Nie wiem jak ma się kwestia słuchawek USB, bo nigdy takich nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2018 o 20:47, maniulka napisał:

Cześć Panowie, potrzebuję porady odnośnie słuchawek na prezent dla gracza. Głównie mają służyć do PS4 (mikrofon niepotrzebny, nie używa nigdy), ale chciałabym, aby były w miarę uniwersalne, czyli dało się też podłączyć do TV, słuchać muzyki etc. Myślę o zakupie Sennheiser RS 165. Czytałam fora, ale im dłużej czytam, tym mniej wiem ;) A żem baba, to i nawet mi nie głupio. Czy ww. słuchawki podłącza się jakoś do konsoli (jak?), czy po prostu do wejścia do tv i ot cała filozofia? Czy te słuchawki to dobry wybór? Proszę tylko nie pisać, że takie za 1k byłyby lepsze, bo to jałowa dyskusja. W miarę zrozumiały język mile widziany ;) Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Maniulka jeżeli kwota jaką dysponujesz to ok.600 zł jak przypuszczam to bardzo polecam Hyper X Revolver S,headset na kablu  pod wejście USB.Posiada kartę dzwiekowa zewnętrzną 7.1 więc idealnie do gier ale sprawdza się też świetnie do muzyki i filmów.

Tutaj masz link;

https://www.x-kom.pl/p/354641-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-revolver-s-headset-stalowoszare.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad okablowaniem do nagłośnienia bo znajduje wiele sprzecznych informacji na ten temat. Rozstrzał cen też jest potężny. Mam kino 5.0 średniej klasy. Zakładam że rozkład zastosowań nagłośnienia to bedzie film>muzyka>troche grania. Z tego co wiem to kabel powinien być z czystej miedzi i średnica chyba 2.5 mm. Jaka cena za metr może być sensowna przy takim zastosowaniu? To moje pierwsze kino, nie jestem audiofilem, nie zajmuje sie muzyką profesjonalnie dlatego raczej odpuszcze sobie te droższe opcje. Bardziej celowałbym w przedział 3-20zł za metr. Gdzie kupić? Możecie coś polecić?
@TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bany® napisał:

Myśle nad okablowaniem do nagłośnienia bo znajduje wiele sprzecznych informacji na ten temat. Rozstrzał cen też jest potężny. Mam kino 5.0 średniej klasy. Zakładam że rozkład zastosowań nagłośnienia to bedzie film>muzyka>troche grania. Z tego co wiem to kabel powinien być z czystej miedzi i średnica chyba 2.5 mm. Jaka cena za metr może być sensowna przy takim zastosowaniu? To moje pierwsze kino, nie jestem audiofilem, nie zajmuje sie muzyką profesjonalnie dlatego raczej odpuszcze sobie te droższe opcje. Bardziej celowałbym w przedział 3-20zł za metr. Gdzie kupić? Możecie coś polecić?
@TeraJacek

 

Masz  u siebie w mieście jakiś profesjonalny sklep muzyczny? Tam na pewno będą mieli okablowanie z lepszej półki niż  w MM i Saturn. Ale myślę, że nie ma co zbytnio przesadzać. W przypadku sprzętu grającego nie ma górnej granicy, więc łatwo popłynąć :)  Ja swego czasu kupowałem kable firmy Monster. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2018 o 18:12, bany® napisał:

Myśle nad okablowaniem do nagłośnienia bo znajduje wiele sprzecznych informacji na ten temat. Rozstrzał cen też jest potężny. Mam kino 5.0 średniej klasy. Zakładam że rozkład zastosowań nagłośnienia to bedzie film>muzyka>troche grania. Z tego co wiem to kabel powinien być z czystej miedzi i średnica chyba 2.5 mm. Jaka cena za metr może być sensowna przy takim zastosowaniu? To moje pierwsze kino, nie jestem audiofilem, nie zajmuje sie muzyką profesjonalnie dlatego raczej odpuszcze sobie te droższe opcje. Bardziej celowałbym w przedział 3-20zł za metr. Gdzie kupić? Możecie coś polecić?
@TeraJacek

 

 

https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektroniczne-i-tv/kable-i-przewody-elektroniczne/kabel-glosnikowy-2-x-2-5-mm2-10-m.html

 

Nie ma za co, za reszte kup piwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleq napisał:

 

 

https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektroniczne-i-tv/kable-i-przewody-elektroniczne/kabel-glosnikowy-2-x-2-5-mm2-10-m.html

 

Nie ma za co, za reszte kup piwo...

Z tego co wczytałem to kable w supermarkeetach kosztują kilka zł drożej na metrze właśnie dlatego że są z supermarketu i można dostać podobnej jakości w zwykłym osiedlowym sklepiku z elektroniką połowe taniej. Właśnie dlatego mam dylemat. Niektórzy piszą, żeby brać kable polskiej produkcji bo te z chin często mają bliżej nieokreślony skład. Inni żeby nie kupować przez internet, jeszcze inni że na fronty i center dobrze jest wydać troche więcej, inni biorą kable domofonowe bo niby to to samo a jeszcze taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" userid="8865"] Z tego co wczytałem to kable w supermarkeetach kosztują kilka zł drożej na metrze właśnie dlatego że są z supermarketu i można dostać podobnej jakości w zwykłym osiedlowym sklepiku z elektroniką połowe taniej. Właśnie dlatego mam dylemat. Niektórzy piszą, żeby brać kable polskiej produkcji bo te z chin często mają bliżej nieokreślony skład. Inni żeby nie kupować przez internet, jeszcze inni że na fronty i center dobrze jest wydać troche więcej, inni biorą kable domofonowe bo niby to to samo a jeszcze taniej. 

Poszukaj kabli melodika z serii Purple Rain. Cena 22 zł za 2.5 lub 15 zł za 1.5. I wcale nie.musi być te 2.5 wystarczy 1.5.  

https://m.sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore

 

 

Chyba że chcesz lepiej i drożej, ale to zależy od Twojego zestawu.

 

https://www.q21.pl/chord-clearway-dostawa-gratis.html

 

Tak ogólnie temat kabli to temat rzeka. Są tacy co kable "słyszą" i są tacy co pukają się w czoło. Z mojego doświadczenia mają jednak wpływ na dźwięk. Między marketowymi z Castoramy a melodiką czy Chordem bez problemu usłyszysz różnicę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacicie po kilka ( -naście) tysi za sprzęt a żal Wam 300zł na kabel.  :30vm3cw:

Kupowanie  kabli do zestawu hi-fi w castoramie to jakiś żart, no chyba że zestaw kupiony w Makro.  :pazura:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rgomez napisał:

Poszukaj kabli melodika z serii Purple Rain. Cena 22 zł za 2.5 lub 15 zł za 1.5. I wcale nie.musi być te 2.5 wystarczy 1.5.  

https://m.sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore


chyba się zdecyduje na ten kabel. Widze że jest dostępny u mnie w mieście w sklepie audio w tej samej cenie. Dzięki

edit.
zastanawiam się tylko co z podstawkowymi głośnikami. Sporo metrów wyjdzie wiec przekrój raczej 2,5mm. Najchętniej to bym przyoszczędził na kablu przy podstawkowych.

moj zestaw to

ampli : marantz sr5012
głośniki: Polk Audio Signature s50, s15, s35c

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×