Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zrobić fajny eksperyment i umówić się w jakimś salonie na odsłuch, wziąć ze sobą zwykły kabel miedziany dobrej jakości po kilka PLN/m i porównać sobie z jakimś kablem za kilka tysięcy, oczywiście przy takim samym sprzęcie.

 

Może jakiś salon się na to zgodzi, mi odmówiono w kilku miejscach.

Ciekawe dlaczego :vxoAZzf:

 

Dajcie już spokój z tymi kablami naprawdę, zwykły kabel miedziany OFC z czystej dobrej jakościowo miedzi wystarczy, oczywiście dobre wykonanie kabla też ma znaczenie np. izolacja, chamski goły drut wygląda średnio, do tego jakieś interkonekty jeśli ktoś chce i tyle.

 

Zobaczcie sobie co producenci kolumn (nawet bardzo dobrych i drogich) montują w środku (przewody właśnie, i komponenty), złapiecie się za głowę, żadne kable nawet za kilka tysięcy wam NICZEGO nie polepszą, to jest mit który tylko garstka oszołomów potwierdza i powiela dalej.

 

Ode mnie to tyle, chcecie to się bawcie dalej w te pseudo audiofilskie gadki.

 

Gra sprzęt i źródło (Winyl, CD, Plik) a nie kable.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TeraJacek napisał:

Polecam zrobić fajny eksperyment i umówić się w jakimś salonie na odsłuch, wziąć ze sobą zwykły kabel miedziany dobrej jakości po kilka PLN/m i porównać sobie z jakimś kablem za kilka tysięcy, oczywiście przy takim samym sprzęcie.

 

Może jakiś salon się na to zgodzi, mi odmówiono w kilku miejscach.

Ciekawe dlaczego :vxoAZzf:

 

Dajcie już spokój z tymi kablami naprawdę, zwykły kabel miedziany OFC z czystej dobrej jakościowo miedzi wystarczy, oczywiście dobre wykonanie kabla też ma znaczenie np. izolacja, chamski goły drut wygląda średnio, do tego jakieś interkonekty jeśli ktoś chce i tyle.

 

Zobaczcie sobie co producenci kolumn (nawet bardzo dobrych i drogich) montują w środku (przewody właśnie, i komponenty), złapiecie się za głowę, żadne kable nawet za kilka tysięcy wam NICZEGO nie polepszą, to jest mit który tylko garstka oszołomów potwierdza i powiela dalej.

 

Ode mnie to tyle, chcecie to się bawcie dalej w te pseudo audiofilskie gadki.

 

Gra sprzęt i źródło (Winyl, CD, Plik) a nie kable.

 


no dobrze to powiedz mi skąd wiesz, że dany kabel jest dobry jakościowo? Ceny kabla OFC wahają się w przedziałach 2-25zł za metr i często gołym okiem nie dostrzeżesz różnicy poza kolorem izolacji. Co polecisz? Castorama? Może tańszy odpowiednik? A może wspomniany wcześniej Melodica. Chyba że masz inne sprawdzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem niezły słuch, wyłapuje fałsz bez problemu, potrafię wydzielić partie basu spod perkusji i dwóch gitar, potrafię rozdzielić obie partie gitar od siebie, czego większość osób które znam nie potrafi. Mam głośniki za 250 zł podpięte pod gniazdo słuchawkowe w tv.

Ktoś kto kupuje sprzęt za 10k musi chyba słyszeć, czy basista ma zawiązane sznurówki i co jadł na śniadanie.

To nie są zarciki, dla mnie to jest zwyczajny absurd.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10k za kino to bym już w dolby atmos celował. Ale są tacy co na stereo więcej wydaja. Nie oceniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bany® napisał:


no dobrze to powiedz mi skąd wiesz, że dany kabel jest dobry jakościowo? Ceny kabla OFC wahają się w przedziałach 2-25zł za metr i często gołym okiem nie dostrzeżesz różnicy poza kolorem izolacji. Co polecisz? Castorama? Może tańszy odpowiednik? A może wspomniany wcześniej Melodica. Chyba że masz inne sprawdzone?

 

Dobry kabel głośnikowy to taki który posiada jak najwięcej czystej miedzi najlepiej OFC i tyle, cena jest nie ważna jak kupisz za 5zł/m też będzie dobrze.

Ja mam chyba kable KLOTZ, ale nie jestem pewnie bo nie pamiętam.

 

17 godzin temu, xavris napisał:

Ja mam całkiem niezły słuch, wyłapuje fałsz bez problemu, potrafię wydzielić partie basu spod perkusji i dwóch gitar, potrafię rozdzielić obie partie gitar od siebie, czego większość osób które znam nie potrafi. Mam głośniki za 250 zł podpięte pod gniazdo słuchawkowe w tv.

Ktoś kto kupuje sprzęt za 10k musi chyba słyszeć, czy basista ma zawiązane sznurówki i co jadł na śniadanie.

To nie są zarciki, dla mnie to jest zwyczajny absurd.

 

Bo tak jest, kable chuja tam grają, jak ktoś chce sobie kupić jakiś droższy kabel typu Melodika czy QED to przecież to nic złego i nic mi do tego. Najważniejszy jest sprzęt i źródło jednak.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bany® napisał:

10k za kino to bym już w dolby atmos celował. Ale są tacy co na stereo więcej wydaja. Nie oceniam

 

Akurat 10K za kino czy stereo to nie jest wcale tak dużo. W przypadku kina porządny ampli który ci napędzi coś więcej niż 2.0 na niespełna połowie mocy kosztuje kilka klocków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sLk napisał:

10k to chyba za  kolumny  do holu, żeby witały gości przyjemną  muzyką   :smart:

 

https://www.q21.pl/audiovector-r11-arrete.html

 

* żeby rozwiać wątpliwości. Tak, to cena za sztukę. 

 

na niemieckim amazonku pewnie byś taką dorwał 80tysi taniej z amazon prime :30vm3cw:

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TeraJacek napisał:

 

Akurat 10K za kino czy stereo to nie jest wcale tak dużo. W przypadku kina porządny ampli który ci napędzi coś więcej niż 2.0 na niespełna połowie mocy kosztuje kilka klocków.

 

Nie jest dużo. Przyzwoita kolumna ze średniej ( nie audiofilskiej średniej) półki, która nie jest zrobiona z dykty kosztuje pod 2k za sztukę. Oczywiście są promocje i zestawy, i na to najlepiej się nastawiać niż na kupo po jednej sztuce. 

 

 

2 minuty temu, bany® napisał:

 

na niemieckim amazonku pewnie byś taką dorwał 80tysi taniej z amazon prime :30vm3cw:

 

Przekonałeś mnie :pazura:

Edytowane przez sLk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sLk napisał:

 

Nie jest dużo. Przyzwoita kolumna ze średniej ( nie audiofilskiej średniej) półki, która nie jest zrobiona z dykty kosztuje pod 2k za sztukę. Oczywiście są promocje i zestawy, i na to najlepiej się nastawiać niż na kupo po jednej sztuce. 

 

Wybór kolumn to postawa moim zdaniem, przy całym "torze" sprzętu to tutaj zawsze jest największa różnica. 2k za sztukę to rozsądna cena, za tyle naprawdę można kupić porządną kolumnę. Oczywiście to z drugiej strony nic nie znaczy bo nigdy nie wiadomo czy podpasuje nam jak zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, bany® napisał:

 

 wydaje mi się, że niektórzy są bardziej wrażliwi na dźwięki

 

Jak jestes bardziej wrazliwy na dzwiek to kup w aptece watę i wkładaj ją do uszu, nadwrażliwośc powinna ustąpić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, czacha79 napisał:

 

Jak jestes bardziej wrazliwy na dzwiek to kup w aptece watę i wkładaj ją do uszu, nadwrażliwośc powinna ustąpić ;) 

No akurat z tym ma rację, tylko że źle to nazwał, bo mi też tak skonstruowane zdanie sugeruje negatywna wrażliwość :p

ale to że można mieć mniej lub bardziej wyczulony słuch to jest zdecydowanie fakt. Ale kolejny fakt to to, że nic nie usprawiedliwia kupowania kolumn za nawet nie wiem ile, bo bałem się klikać w tego linka którego @sLk wrzucił :p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jest coś takiego jak większa wrażliwość na muzykę czy dźwięki, niektórzy ludzie nie potrafią usłyszeć gitary basowej w kawałku, niektórzy nie rozróżniają jakości CD od MP3 itd.

Natomiast audiofilski słuch (cokolwiek to gurwa znaczy), czy słyszenie płynącego prądu w kablu za 400 000 PLN, albo szumu cewki w konsoli u kumpla z domu obok to już inna sprawa.

 

 

 

Edytowane przez TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TeraJacek napisał:

Nie no jest coś takiego jak większa wrażliwość na muzykę czy dźwięki, niektórzy ludzie nie potrafią usłyszeć gitary basowej w kawałku, niektórzy nie rozróżniają jakości CD od MP3 itd.

Natomiast audiofilski słuch (cokolwiek to gurwa znaczy), czy słyszenie płynącego prądu w kablu za 400 000 PLN, albo szumu cewki w konsoli u kumpla z domu obok to już inna sprawa.

No jasne że jest coś takiego, o tym pisałem :P

Mi po prostu chodziło o to, źe składnia 'wrażliwi na dźwięk' jest taka, jak 'wrażliwi na światło' kiedy masz potężnego kaca :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie źle się wyraziłem z tą wrażliwością. Chodziło mi o inteligencje muzyczną :zygmunt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca ktos jakies sluchawki z mikro nauszne w okolicach stowki, ktore mozna podpiac do pada?

np. takie trittony ark 100 (stereo) lub 720+ (7.1). Ktos cos?

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, yogi79 napisał:

Może komuś się przyda - słuchawki SteelSeries Siberia 800 od x-kom za 699zł (https://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodowe-steelseries-siberia-800-i7523544208.html).

Do muzyki do filmow no i oczywiscie gier brac te czy Skullcandy crusher wireless czy sluchawki jakichs "profesjonalnych " typowo muzyczne jak akg bayerdynamics bose?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, yogi79 napisał:

Może komuś się przyda - słuchawki SteelSeries Siberia 800 od x-kom za 699zł (https://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodowe-steelseries-siberia-800-i7523544208.html).

 

To prawdziwa aukcja? Bo cos kupic nie moge, jedynie przekierowuje do kupienia Allegro Smart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie próbowałem kupić bo mam SteelSeries H Wireless ale reczywiście jakaś ta aukacja dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używa tych słuchawek SteelSeries Arctis Pro + GameDAC czy lepsza jest wersja Wireless jeśli chodzi o PS4, w sumie to gram na monitorze i słuchawki mogą być przewodowe. No i najważniejsze pytanie jest duży przeskok jeśli chodzi o Siberia 800 a Arctis Pro?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktoś z was orientuje się, czy FX-Audio DAC-X3 (albo jakiś inny DAC USB) działa bezproblemowo z PS4 Slim po podłączeniu przez USB? Jak wiadomo, slimka nie ma wyjścia optycznego, dlatego chodzi mi konkretnie o USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Czy ktoś z was orientuje się, czy FX-Audio DAC-X3 (albo jakiś inny DAC USB) działa bezproblemowo z PS4 Slim po podłączeniu przez USB? Jak wiadomo, slimka nie ma wyjścia optycznego, dlatego chodzi mi konkretnie o USB.
Jeśli potrzebujesz coś po optyku to kup sobie HDMI converter, mam przez to pudełko podłączone do slimki siberie 800. Tylko musi mieć to coś przełącznik na 5.1

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×