Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Stacja nadawcza nie wchodzi sama w tryb standby. Trzeba za każdym razem manualnie wchodzić w ten tryb. Zasilanie wg mnie najlepiej pobierać z przedniego wejścia usb (tylne ma jakieś swoje problemy które nie raz omawiałem). Może i bateria dłużej się ładuje, ale można ustawić by stacja sama się wyłączała razem z przechodzeniem konsoli w tryb sleep (odłączenie zasilania z portów USB). Jak zasilanie stacji byłoby pobierane z gniazdka, to stacja będzie się świeciła 24/7 i wypali się nam na wyświetlaczu ładny napis "PS4". Polecam także zmniejszyć jasność wyświetlacza w ustawieniach do minimum. Opcja niestety jest zbugowana. Wyświetlacz nie raz potrafi na chwilę świecić maksymalną jasnością.

Ps: ale mam kaca 1dbf38d5e03ceb62f2ea1fe1d1d34584.jpg

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na pewno masz ustawione, że dźwięk po optyku a urządzenie wejściowe usb? Bo to nie możliwe abyś miał full na czat i dalej było za cicho. Ja używam w zależności od gier jeden skok w lewo lub jeden w prawo od centralnej pozycji. Biorąc na full w prawo nie słychać gry i odwrotnie w lewe nie słychać czatu, więc coś źle ustawiłeś.
Mam podłączone optykiem a usb zasilanie. Więc nie wiem jak urządzenie wejściowe usb. Czegoś nie łapie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Siudak83 napisał:

Mam podłączone optykiem a usb zasilanie. Więc nie wiem jak urządzenie wejściowe usb. Czegoś nie łapie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Sorry sam pomieszałem, a chodziło mi, że masz mieć rozdzielony dźwięk. Czy w opcjach ps4 - urządzenia audio - wyjście na słuchawki masz ustawione czat głosowy czy całość dźwięku? Bo jeśli dasz całość dźwięku nie będziesz miał regulacji balansu bo wszystko wtedy leci po usb.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam cały dźwięk

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś źle, musi być tylko czat bo inaczej nie rozdziela Ci dźwięku i po pierwsze nie masz możliwości regulacji czat/gra a po drugie brak dźwięku przestrzennego bo po usb leci tylko stereo. Jeszcze w ustawieniach dźwięk i ekran w ps4 trzeba zaznaczyć wyjście optyczne.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień na czat głosowy i powinno działać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Mam ustawione optyczne.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszeborjak przeczytałem twój post to podszedłem sprawdzić no faktycznie mam tak samo, teraz nie wiem jak mam z tym żyć, wolałem nie wiedzieć o tym.

 A tak na poważnie to nie byłem zadowolony z podpięcia pod usb i praktycznie od razu  przeszedłem na zasilanie z gniazdka. Teraz już za późno żeby coś zmienić, ale nie przeszkadza mi to w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet jeśli nie świeci się ciągle i adapter by wyłączał się z konsolą to i tak na bank po jakimś czasie się wypali jeśli gramy po te kilka godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotras3 napisał:

To miałeś źle, musi być tylko czat bo inaczej nie rozdziela Ci dźwięku i po pierwsze nie masz możliwości regulacji czat/gra a po drugie brak dźwięku przestrzennego bo po usb leci tylko stereo. Jeszcze w ustawieniach dźwięk i ekran w ps4 trzeba zaznaczyć wyjście optyczne.

Kolego a jak te ustawienie się maja do Astro a40 z mixampem ? 

Ja mam ustawione w konsoli całość dźwięku a nie tylko czat i wszystko działa.

Tez powinno być ustawione tylko na czat ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mixampie też  miałem ustawione tylko czat głosowy i nawet w instrukcji od mixampa jet pokazane, że należy ustawić tylko czat, wyjście optyczne i 5.1 dolby digital. Tylko w taki sposób można uzyskać regulacje balansu między czatem, a grą(oprócz oficjalnych sony). Czy mając ustawione całość dźwięku używając pokrętła od balansu nie działa ono po prostu jak górne od regulacji głośności?  Moim zdaniem mając ustawione całość dźwięku nie masz takiej regulacji i "pełnego" dźwięku przestrzennego.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz dobrze wiedzieć, dzisiaj po pracy przetestuje. Bo mam ustawione całość dźwięku. Działa mi pokrętło od czatu i gry. Tylko dziwiłem się ze odwrotnie. Jak przekręcam na game to słyszę na maxa imprezę jak na voice to grę. Może przez to. Ciekawe jak z tym dźwiękiem przestrzennym czy faktycznie będzie jakaś różnica. Bo aktualnie dla mnie jest mega a może będzie jeszcze lepiej. Do tej pory grałem na Hyper xcloud 2 i szczerze jesli chodzi o pozycjonowanie w takim COD to jest kolosalna różnica na korzyść astro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem niepełny dźwięk przestrzenny, bo pewnie teraz po usb mixamp "przerabia" go ze stereo na przestrzenny coś na zasadzie tego jak to robi sony. Przez wyjście optyczne masz puszczony prawdziwy dźwięk przestrzenny z ps4 do mixampa. Czy będzie lepiej?  nie wiem bo nigdy nie używałem mixampa po usb. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu z całości dźwięku na czat. Głos leci w słuchawkach i na telewizorze. Mimo ze ustawiłem wyjście dźwięku na optyka nie na hdmi. Rozumiem, ze tak ma być i trzeba wyciszyć dźwięk w tv ? Czy coś robię nie tak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przestawieniu z całości dźwięku na czat. Głos leci w słuchawkach i na telewizorze. Mimo ze ustawiłem wyjście dźwięku na optyka nie na hdmi. Rozumiem, ze tak ma być i trzeba wyciszyć dźwięk w tv ? Czy coś robię nie tak ? 
Ja tak mam i wyciszam dźwięk tv po prostu wciskam kute i tyle

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, dla niektórych wada dla innych zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optyk zawsze działa niezależnie od innych źródeł dźwięku.

Jak pisał @piotras3 dla jednego wada, dla innego zaleta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nawet jeśli nie świeci się ciągle i adapter by wyłączał się z konsolą to i tak na bank po jakimś czasie się wypali jeśli gramy po te kilka godzin dziennie.

Pierwsze SS800 używałem 13 miesięcy na zasilaniu z USB i się wyświetlacz nie wypalił. Konsola włączana minimum na kilka godzin dziennie. Później dostałem nówki sztuki na gwarancji i są używane od 8 miesięcy. Używane od początku na zasilaniu z gniazdka. Już po kilku miesiącach miałem wypalony wyświetlacz.

@Manoszek, mam podobnie. Jakoś się tym mocno nie przejąłem. Bo co ja teraz na to poradzę. Nic. Mogę tylko na forum innych ostrzec przed tym problemem.

 

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, po przestawieniu na czat, jest mega efekt. Tylko wydaje mi się ze do grania multi w takiego Coda gdzie na imprezie jest 6 osób nie idzie tego ogarnąć. Słychać wszystko i wszędzie, każdy drobny szelest. Za to chatu praktycznie nic. Jak przesunę na czat to znowu gry prawie nie słychać. Dźwięk zajebisty jednak chyba tylko do grania solo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz mieć nie tak ustawione, ta opcja jest właśnie po to aby w multi dźwięk nie zagłuszał nam czatu i odwrotnie. Pokombinuj jeszcze z centralnie ustawionym pokrętłem od balansu i suwakiem od głośność słuchawk w menu ps4 w urządzeniach audio(będzie to odpowiadało tylko za czat) tak aby np w centralnej pozycji było optymalnie. Nie wiem może jeszcze akutalizacja softu mixampa.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę pokombinować , chyba za mocno tymi pokrętłami manewruje. Trzeba wyczuć moment a nie na hurra.

Jednak miałeś racje cały weekend grałem z opcja całość  dźwięku i mimo ze była różnica względem xcloud. Bo byłem w stanie zlokalizować przeciwnika z której strony nadchodzi. Tak po przejściu na tylko czat, zdziera papę z dachu.Efekt niesamowity jak bym w inna grę grał. Trzeba się teraz przyzwyczaić do tego co się dookoła wyrabia bo słychać dosłownie drugi koniec „mapy”.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A wystarczy czytać instrukcję.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uwierz mi ze czytałem, bo trochę tych kabli było do podłączenia. Jednak osoba od której odbierałem słuchawki chyba omyłkowo kazała mi pamiętać żeby dać całość dźwięku na słuchawki. Wiec tak dałem. ( słuchawki działały).Dopiero po przeczytaniu forum i obejrzeniu kilku filmów na YT stwierdziłem , ze chyba coś nie tak a ze byłem w pracy i nie mogłem fizycznie tego sprawdzić zapytałem. Jak widać forum się do czegoś przydaje .....

Edytowane przez Baczek867
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po kilku latach padły mi moje Turtle Beach Ear Force Stealth 500P. Ogólnie byłem z nich bardzo zadowolony. Głośne, mocny bas, rewelacja bateria (15h). Niestety wadliwa konstrukcja i w końcu pękł mi pałąk. Nie chcę już ich naprawiać i myślę nad sprawieniem sobie prezentu.

Myślę nad zakupem Turtle Beach Stealth 700 (ok.520 zł) lub Sony Platinum Headset (600). Które byście radzili? Sony są już b. drogie jak na mój budżet. Kiedyś też miałem ich słuchawki i również pękły (Pulse). Pamiętam Soniacze zawsze z fatalnej baterii i dość słabych basów. Turtle 700 mają fajną opinię, ale widzę ,że ten model gra już ok 10 h na jednym ładowaniu no i znów ta felerna konstrukcja:/

Czy polecilibyście może coś innego? Sephiroth poleca mi Siberie S800 - przepiękne, ale zbyt drogie :(

Koniecznie bezprzewodowo, i z dobrą głośnością oraz basem. Na headsecie kompletnie mi nie zależy. Będę wdzięczny za Wasze opinie. pozdrawiam

 

PS. nie chce ktoś turtli 500P na części?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, po kilku latach padły mi moje Turtle Beach Ear Force Stealth 500P. Ogólnie byłem z nich bardzo zadowolony. Głośne, mocny bas, rewelacja bateria (15h). Niestety wadliwa konstrukcja i w końcu pękł mi pałąk. Nie chcę już ich naprawiać i myślę nad sprawieniem sobie prezentu.
Myślę nad zakupem Turtle Beach Stealth 700 (ok.520 zł) lub Sony Platinum Headset (600). Które byście radzili? Sony są już b. drogie jak na mój budżet. Kiedyś też miałem ich słuchawki i również pękły (Pulse). Pamiętam Soniacze zawsze z fatalnej baterii i dość słabych basów. Turtle 700 mają fajną opinię, ale widzę ,że ten model gra już ok 10 h na jednym ładowaniu no i znów ta felerna konstrukcja:/
Czy polecilibyście może coś innego? Sephiroth poleca mi Siberie S800 - przepiękne, ale zbyt drogie
Koniecznie bezprzewodowo, i z dobrą głośnością oraz basem. Na headsecie kompletnie mi nie zależy. Będę wdzięczny za Wasze opinie. pozdrawiam
 
PS. nie chce ktoś turtli 500P na części?:)
Sony są słabe nie warto za takie pieniądze. Ja poleciałbym Ci również ss800, uwierz, lepiej dołożyć parę złotych ale mieć dobry sprzęt na lata niż znowu się głowic czy coś Ci się nie połamie. Ostatnio jeden użytkownik kupował ss800 więc pewnie też Ci poleci. Niedawno były po 699 zł,jeśli dalej są w tej cenie to się nie zastanawiał bo nic lepszego nie dostaniesz. Zarówno pod kątem dźwięku jak i wykonania. Sam je mam i nie zamieniłbym ich na inny zestaw.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×