Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec końcu podłączyłem PS4 PRO pod soundbar, a soundbar po ARCu do TV. Wszystko jest ok. Dalej mam zagwozdkę z tym formatem dźwięku...

Linear wydaje mi się jakiś taki przytłumiony, delikatny... :P Na soundbarze przy Linear mam info o 7.1, zaś przy DTSie 5.1 ... Zgłupiałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec końcu podłączyłem PS4 PRO pod soundbar, a soundbar po ARCu do TV. Wszystko jest ok. Dalej mam zagwozdkę z tym formatem dźwięku... Linear wydaje mi się jakiś taki przytłumiony, delikatny... Na soundbarze przy Linear mam info o 7.1, zaś przy DTSie 5.1 ... Zgłupiałem :/

 

Linear PCM to bezstratny format dźwięku, niestety w sounbarach zawsze wydaje się cichy czy przytłumiony. 

DTS , DD , D.atmos czy DTS X to skompresowane kodeki dla kanałów 5.1 , 7,1up.

 

PCM częściej chyba jest przeznaczone dla kanałów 2.0 czy 2.1. w sumie dawno już tego nie studiowałem i kiedy mogę to używam DTS. W innych przypadkach albo DTS X w soundbar albo DTS Neo 2:5 - to taki, że tak powiem kodek DTS przeznaczony dla soundbar bez tylnych głośników.

Kiedy używam virtualnego dźwięku DTS X w soundbar, to w TV wypuszczam bezstratny PCM.

 

A jaki soundbar posiadasz?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kolos28 napisał:

Linear PCM to bezstratny format dźwięku, niestety w sounbarach zawsze wydaje się cichy czy przytłumiony. 

DTS , DD , D.atmos czy DTS X to skompresowane kodeki dla kanałów 5.1 , 7,1up.

 

PCM częściej chyba jest przeznaczone dla kanałów 2.0 czy 2.1. w sumie dawno już tego nie studiowałem i kiedy mogę to używam DTS. W innych przypadkach albo DTS X w soundbar albo DTS Neo 2:5 - to taki, że tak powiem kodek DTS przeznaczony dla soundbar bez tylnych głośników.

Kiedy używam virtualnego dźwięku DTS X w soundbar, to w TV wypuszczam bezstratny PCM.

 

A jaki soundbar posiadasz?

 

Sony HT-ZF9 z tylnymi głośnikami, czyli pełne 5.1: https://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-zf9

Niby dzięki technologi Vertical Surround Engine emituje dźwięk 7.1.2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kolos28 napisał:
44 minuty temu, haobao_PRO napisał:
 
Sony HT-ZF9 z tylnymi głośnikami, czyli pełne 5.1: https://www.sony.pl/electronics/listwy-glosnikowe/ht-zf9
Niby dzięki technologi Vertical Surround Engine emituje dźwięk 7.1.2 ...

A na PCM masz dźwięk w tylnych głośnikach, robiłeś testy?

 

Tak, robiłem. Na PCM jest zdecydowanie ciszej i w ogóle rzadziej pojawia się w nich dźwięk niż na DTSie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Tak, robiłem. Na PCM jest zdecydowanie ciszej i w ogóle rzadziej pojawia się w nich dźwięk niż na DTSie...
Ja bym używał DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kolos28 napisał:

Ja bym używał DTS emoji6.png

 

Też tak zrobiłem, ale zastanawia mnie jedno, czemu na PCM pokazuje mi 7.1, choć w ogóle tego nie czuć :P  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Też tak zrobiłem, ale zastanawia mnie jedno, czemu na PCM pokazuje mi 7.1, choć w ogóle tego nie czuć   ?

Masz ogólnie listwę, subwoofer i dwa tylne głośniki?

W listwie ile przetworników?

 

Ciężko powiedzieć czemu nie czuć. Może PCM pozwala na puszczenie dźwięku 7.1 ale musi być taki dźwięk nagrany.

Może dzieje się tak bo to soundbar nie potrafi tego poprawnie zrobić...

Jest jeszcze jedna opcja, że PCM puszcza dźwięk, tak jak został zapisany przez twórcę a DTS sztucznie podbija dźwięk zamieniając go przy tym na dźwięk 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kolos28 napisał:

Masz ogólnie listwę, subwoofer i dwa tylne głośniki?

W listwie ile przetworników?

 

Ciężko powiedzieć czemu nie czuć. Może PCM pozwala na puszczenie dźwięku 7.1 ale musi być taki dźwięk nagrany.

Może dzieje się tak bo to soundbar nie potrafi tego poprawnie zrobić...

Jest jeszcze jedna opcja, że PCM puszcza dźwięk, tak jak został zapisany przez twórcę a DTS sztucznie podbija dźwięk zamieniając go przy tym na dźwięk 5.1

Trzy okrągłe przetworniki szerokopasmowe.

Jest to pełen zestaw, z listwą, subem i dwoma fizycznymi tylnymi głośnikami. Obsługuje wszystkie formaty dźwięku. Nie poszedłem na kompromis przy jego wyborze, wolałem dopłacić aby mieć pełną kompatybilność...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzy okrągłe przetworniki szerokopasmowe.
Jest to pełen zestaw, z listwą, subem i dwoma fizycznymi tylnymi głośnikami. Obsługuje wszystkie formaty dźwięku. Nie poszedłem na kompromis przy jego wyborze, wolałem dopłacić aby mieć pełną kompatybilność...
 
No tak ale są pewne ograniczenia w takich urządzeniach i trzeba pamiętać, że tam gdzie brakuje fizycznych głośników to dźwięk może być jedynie symulowany i to tylko w idealnych warunkach. Przykładowo ja mam soundbar Yamaha Yas - 207 i choć mam kodek DTS X Virtual, który daje poczucie przestrzeni w pionie i poziomie, to i tak nie zastąpi głośników fizycznych na suficie z boku, z tyłu czy też nisko przy ziemi. Fakt efekt jest fajny i czuć głębię dźwięku ale to pół środek tak naprawdę.

Często spotyka się różne marketingowe chwyty jak soundbar z Dolby Atmos. Niektóre z tych sounddbarów maja tylko listwę i subwoofer a inne również tylne głośniki. Problem w tym, że w żadnym z tych sprzętów nie usłyszymy prawdziwego Dolby Atmos, nawet gdy część głośników w listwie jest skierowana pod kątem do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kolos28 napisał:

No tak ale są pewne ograniczenia w takich urządzeniach i trzeba pamiętać, że tam gdzie brakuje fizycznych głośników to dźwięk może być jedynie symulowany i to tylko w idealnych warunkach. Przykładowo ja mam soundbar Yamaha Yas - 207 i choć mam kodek DTS X Virtual, który daje poczucie przestrzeni w pionie i poziomie, to i tak nie zastąpi głośników fizycznych na suficie z boku, z tyłu czy też nisko przy ziemi. Fakt efekt jest fajny i czuć głębię dźwięku ale to pół środek tak naprawdę.

Często spotyka się różne marketingowe chwyty jak soundbar z Dolby Atmos. Niektóre z tych sounddbarów maja tylko listwę i subwoofer a inne również tylne głośniki. Problem w tym, że w żadnym z tych sprzętów nie usłyszymy prawdziwego Dolby Atmos, nawet gdy część głośników w listwie jest skierowana pod kątem do góry.

Nie no wiadomo, z Atmosa to mam tylko namiastkę ;) Głownie zależało mi na pełnym dźwięku przestrzennym 5.1, ten soundbar spełnił moją zachciankę :P

Zastanawia mnie tylko, dlaczego na PCM mam 7.1, a przy DTSie 5.1, gdzie DTS zdecydowanie lepiej gra...

Soundbar ma opcje sprawdzenia na bieżąco jaki kodek aktualnie leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli masz ścieżkę dźwiękową zapisaną w 7.1 ,to na PCM tak podaje do soundbar. Natomiast jeśli tą ścieżkę dźwiękową puścisz na DTS to ten kodek przetworzy ją na 5.1 a przy tym sztuczne podbija dźwięk.

Muszę na nowo poczytać o Linear PCM bo nie chce wprowadzać w błąd a przyznaje, że już dawno w tym nie siedzę i trochę mi się zapomniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat dźwięku 360 w PS5? Zastanawiam się czy wsparcie dla tego dźwięku będzie typowo po stronie konsoli i zadziała na dowolnych słuchawkach czy raczej skaok na kasę i tylko licencjonowane słuchawki to obsłużą w optymalny sposób... Chce kupić nowy headset i zastanawiam się czy się nie wstrzymać do premiery ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony lubi zaskoczyć, ja bym się wstrzymał, ich wsparcie na premierę patrząc na ps4 nie budzi zaufania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja , a już miałem kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na dzień dzisiejszy jakie słuchawki warto kupić tak do 800zł. Mam od ponad 4 lat Steelseries H9 Wireless i Goldy. Słuchawki potrzebne do Ps4 i Pc. Goldy kupiłem z 7 miesięcy temu bo Steelseries zostawiłem do pc a konsole miałem w drugim pokoju i nie uśmiechało mi się przenosić pudełko za każdym razem. Goldy jakoś mi nie pasują, sprzedaję bratu i pojawił się pomysł na zakup nowych słuchawek. Ciągnie mnie do Astro A50 ale nie wiem czy gen 3 czy 4 a jest parę powystawowych do wzięcia. Arctis Pro za drogie chyba że warto i pytanie czy ogólnie jest duża różnica względem SSH9. Jeszce Turtle Beach 800 i 800x i Razer Ultimate i opcja zostania przy SSH9. Uff no taki mam dylemacik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siberia 800 gdy mam włączony chat chłopaki mówią że słyszą pogłos w siebie w słuchawkach. Nie mam. Pojęcia jak to wyłączyć i gdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Warga13 napisał:

Siberia 800 gdy mam włączony chat chłopaki mówią że słyszą pogłos w siebie w słuchawkach. Nie mam. Pojęcia jak to wyłączyć i gdzie 

Ja mam tak tylko wtedy kiedy nie wyciągnę mikrofonu z słuchawki 

Czy na pewno mówią, że mają swój pogłos gdy masz wyciągnięty mikrofon na maksa w kierunku ust ?

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie sprawdzałem mam wyciągnięty ale nie cały tylko kawałeczek. Dzięki za info sprawdzę wieczorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Przeczytałem każdy post w tym temacie od października 2018. Dużo wiedzy zebrałem, widzę jest tu kilku Asów od headsetów. Tak czy siak potrzebuję porady. Przejdę do meritum :)

 

1. Szukam headsetu do PS4 Pro. Super gdyby PC obsługiwał mikrofon z tego zestawu.

2. Słuchawki pod gry typu SW: Battlefont 2, Skyrim, Wiedźmin, CoD Warzone i inne tego typu gierki + sportowe. Nie gram na PS "zawodowo". Full rekreacja.

3. Słuchawki pod filmy blu ray, filmy z efektami czyli: Star Wars, Marvele, DC, Hobbity itd.

 

Mój sprzęt: PS4 Pro + PC z integrą

 

Moje doświadczenia:

 

a) ISK HD9999 -> podłączone głównie pod PC do muzyki ze słabych źródeł dźwięku - starczy. Po podłączeniu pod PS4 pod pada zostają gdzieś w tyle.

 

b) Hyperx Stinger Core -> testowane budżetówki od tygodnia: głośne, mało szczegółowe ale nie jest aż tak źle. Lekkie. Brak efektu WOW. Pozycjonowanie jako tako jest.

 

c) Hyperx Cloud Alpha -> testowane od dopiero jednego dnia. Brak efektu WOW. Cichsze niż powyższe, ale delikatnie bardziej szczegółowe i wygodniejsze.   Pozycjonowanie lepsze pd Stinger Core. Dupy nie urywa jak na to co się o nich naczytałem. Dźwięk mniej męczy ale no właśnie - jest w tyle.

 

Szukam czegoś gdzie będę miał faktycznie efekt wow, podbite basy tam gdzie trzeba (wybuchy), wrażenie gęsiej skórki przy odpalaniu miecza świetlnego czy wrażenie przelatujących samolotów nad moją głową. Gdyby te Cloud Alpha były głośniejsze to i może zostałbym przy budżetówkach ale tak mam niedosyt.

 

Widziałem kilka modeli, które się często powtarzają. Treshery, A50, Syberia 800, Sony Platinum.

 

Mogę wydać do max 700zł. Chcę raz po raz pograć ze znajomymi. Nie zależy mi na super jakości majka. Częściej będę grał sam niż z kimś.

 

P.S. Czy Logitech Astro A50 ze stacją za 650zł w tych czasach to dobra okazja?

 

P.S.2 Konto od 2014, a to pierwsza "odpowiedź". WITAM!!! :)

 

Edytowane przez Joe Johnson
Jestem po testach GOLD vs Alpha. Zdecydowanie wygrały u mnie Goldy. Jakość dźwięku o niebo lepsza i ku zdziwieniu na PC też lepiej grały... Poczekam na promocje i wyłapie. Może jeszcze inne modele spadną w dół albo np. Platinum. Szkoda małej bateri tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie. Ps5 stoi i jest problem. Czy istnieje jakaś możliwość podlączenia siberii 800 do sprzętu który nie ma optyka? Bo się okaże że jeszcze muszę słuchawki kuźwa kupić. A siberie są mega dla mnie wygodne i szkoda ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astro robi przejściówkę na HDMI się nie wiem czy z innymi słuchawkami to zadziała.

Optyk jest przestarzały i nie jest w stanie dostarczyć nie skompresowanego dźwięku wielokanałowego.

 

Ja jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Arctis 9X

Moje H Wireless metal dobrze służą do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rgomez napisał:

No dobra panowie. Ps5 stoi i jest problem. Czy istnieje jakaś możliwość podlączenia siberii 800 do sprzętu który nie ma optyka? Bo się okaże że jeszcze muszę słuchawki kuźwa kupić. A siberie są mega dla mnie wygodne i szkoda ich

Dobre pytanie 

Bo też ponad rok temu kupiłem 800setki i wtedy niespodziewalem się że PS5 nie będzie miało złącza optycznego 

Ale muszę sprawdzić czy czasem 800setek da sie używać na PS4 przez samo USB bez kabla optycznego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie 

Bo też ponad rok temu kupiłem 800setki i wtedy niespodziewalem się że PS5 nie będzie miało złącza optycznego 

Ale muszę sprawdzić czy czasem 800setek da sie używać na PS4 przez samo USB bez kabla optycznego 

Jak coś wymyślisz daj znać.

Dobra, działają po USB. Jeśli chodzi o imprezę to nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jestem posiadaczem PS5 i SS Siberia 800. Kabel optyczny który był podłączony do konsoli podłączyłem pod optyka w telewizorze i na konsoli ustawiłem w opcjach audio:

urządzenie wyjściowe - urządzenie hdmi

Automatyczne przełączania urządzanie wyjściowe - wyłączone

Typ urządzenia hdmi - wzmacniacz AV

Liczba kanałów - 5.1

Format audio - bitstream (Dolby)

 

Mikrofon - urządzenie wejściowe - zestaw słuchawkowy USB (steelseries siberia 800)

 

Na telewizorze:

Cyfrowe wyjście audio - auto (druga opcja to PCM, ale wtedy nie ma dźwięku przestrzennego)

 

 

Sytuację u mnie ratuje, że mój tv ma optyka. DTS dźwięku nie przepuszcza (nawet jak daje DTS, to i tak na amplitunerze jest znaczek Dolby Digital), ale Dolby Digital już tak.

 

Należy pilnować by na Wyjściu audio było urządzenie hdmi. Jak pokazuje, że jest siberia 800 tzn, że dźwięk idzie tą samą drogą co mikrofon czyli po USB. Wtedy nie będzie działać chatmix.

 

 

 

3f98bb74e0fcb56eb6e7f84f0c7dee08.jpg4dd995f73cd20c4fabfaf7f9b91aaad0.jpgcc6d5dd78dc9a966b736cfaebcccadde.jpg

 

f6d2a65f272bb7cd999592da2911b599.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×