Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Także jestem posiadaczem PS5 i SS Siberia 800. Kabel optyczny który był podłączony do konsoli podłączyłem pod optyka w telewizorze i na konsoli ustawiłem w opcjach audio:
urządzenie wyjściowe - urządzenie hdmi
Automatyczne przełączania urządzanie wyjściowe - wyłączone
Typ urządzenia hdmi - wzmacniacz AV
Liczba kanałów - 5.1
Format audio - bitstream (Dolby)
 
Mikrofon - urządzenie wejściowe - zestaw słuchawkowy USB (steelseries siberia 800)
 
Na telewizorze:
Cyfrowe wyjście audio - auto (druga opcja to PCM, ale wtedy nie ma dźwięku przestrzennego)
 
 
Sytuację u mnie ratuje, że mój tv ma optyka. DTS dźwięku nie przepuszcza (nawet jak daje DTS, to i tak na amplitunerze jest znaczek Dolby Digital), ale Dolby Digital już tak.
 
Należy pilnować by na Wyjściu audio było urządzenie hdmi. Jak pokazuje, że jest siberia 800 tzn, że dźwięk idzie tą samą drogą co mikrofon czyli po USB. Wtedy nie będzie działać chatmix.
 
 
 
3f98bb74e0fcb56eb6e7f84f0c7dee08.jpg4dd995f73cd20c4fabfaf7f9b91aaad0.jpgcc6d5dd78dc9a966b736cfaebcccadde.jpg
 
f6d2a65f272bb7cd999592da2911b599.jpg
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dźwięk po optyku mam opóźniony. Na TV w opcjach dźwięku znalazłem opcje AV Sync którą włączyłem i dałem w niej dla SPDIF wartość na - 5. Domyślnie była ustawiona na 0. Jak ustawiłem na +15, to dźwięk był opóźniony prawie o pół sekundy.
Mam wrażenie, że dźwięk jest nadal lekko opóźniony, ale da się żyć. Na pewno jest lepiej niż jak było wcześniej.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że te słuchawki najbardziej lubią dźwięk (w kolejności):
1. Dolby Digital
2. PCM
3. Dźwięk z USB

Nie jest poza tym tak, że jak dźwięk i mikrofon idzie tym samym sygnałem czyli po USB, to na słuchawkach nie działa mixchat? Czyli ustawianie balans pomiędzy chatem, a grą. Pytam się, bo w sumie nie sprawdzałem tego.

Bawię się w takie kombinacje głównie dla amplitunera Thomsona z optykiem który jest w rodzinie z chyba 20 lat :-P

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałem, że te słuchawki najbardziej lubią dźwięk (w kolejności):
1. Dolby Digital
2. PCM
3. Dźwięk z USB

Nie jest poza tym tak, że jak dźwięk i mikrofon idzie tym samym sygnałem czyli po USB, to na słuchawkach nie działa mixchat? Czyli ustawianie balans pomiędzy chatem, a grą. Pytam się, bo w sumie nie sprawdzałem tego.

Bawię się w takie kombinacje głównie dla amplitunera Thomsona z optykiem który jest w rodzinie z chyba 20 lat :-P

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka


Po USB nie działa chatmix. Trochę upierdliwie ale jak się nie da nic z tym zrobić to trzeba będzie żyć. Ale poza tym to pięknie słychać ludność na imprezie i ja jestem słyszalny, cytuję " jakbyś siedział obok"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam aż Astro wyda jakiś pełnoprawny model pod PS5, na razie będę jechać na A50 pod USB. Chyba, że będzie tragedia to trzeba będzie zmienić na jakiś czas na coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po optyku nadal mam minimalny lag w przesyle dźwięku. Nawet po tych wszystkich kombinacjach. Minimalny, ale odczuwalny jak strzelam w Call of Duty. Dziwne uczucie temu towarzyszy.
Dźwięk z telewizora nie jest opóźniony, ale sygnał który idzie dalej już jest.

Jak przełączę dźwięk na USB, to lag znika, ale w zamian dostaję dźwięk gorszej jakości (spora różnica) i brak mixchatu.

Zostaje problem z amplitunerem.
Zna ktoś jakoś sprawdzonego konwertery HDMI HDMI + SPDIF bez laga dla obrazu i dźwięku?

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Wszebor napisał:

Niestety po optyku nadal mam minimalny lag w przesyle dźwięku. Nawet po tych wszystkich kombinacjach. Minimalny, ale odczuwalny jak strzelam w Call of Duty. Dziwne uczucie temu towarzyszy.
Dźwięk z telewizora nie jest opóźniony, ale sygnał który idzie dalej już jest.

Jak przełączę dźwięk na USB, to lag znika, ale w zamian dostaję dźwięk gorszej jakości (spora różnica) i brak mixchatu.

Zostaje problem z amplitunerem.
Zna ktoś jakoś sprawdzonego konwertery HDMI HDMI + SPDIF bez laga dla obrazu i dźwięku?

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka
 

Jak miałem steelseries siberia 800 i konsole PS4 slim które nie posiada optyka to używałem takiego pudełka. Działało jak ta lala. Co prawda słuchawek już nie mam ale pudełko sobie zostawiłem. Podejrzewam że z ps5 też zadziała

Screenshot_2020-11-20-12-40-21-050_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_2020-11-20-12-40-14-066_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_2020-11-20-12-40-05-326_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam i biorę to pod uwagę. Aktualnie żaden taki splitter nie obsługuje Hdmi 2.1. Ważny też jest lag. Jak mam wydać pieniądze na takie urządzenie i nadal będzie słyszalny lag albo/i opóźnienie obrazu, to lipkenstein.

 

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie pomyślałem że podłączenie optyka do tv i ustawienie w konsoli wyjścia dźwięku na hdmi zamknie drogę do tego nowego dźwięku 3d który działa doskonale ze słuchawkami.
I po sprawdzeniu kiszka. Nie działa jednak dźwięk 3d jak ustawione jest wyjście na urządzenie hdmi. A ten 3d dźwięk od Sony naprawdę robi robotę i szkoda go wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zamyka drogę, bo Tempest 3D aktualnie jest tylko dla słuchawek. Później ma być udostępnione dla reszty. Muszę sprawdzić ten Tempest.
Jak go testowałeś to na wzmaku od słuchawek miałeś wyłączony dźwięk 3D (co pokazuje znaczek Dolby) czy włączony?

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Zamyka drogę, bo Tempest 3D aktualnie jest tylko dla słuchawek. Później ma być udostępnione dla reszty. Muszę sprawdzić ten Tempest.

Jak go testowałeś to na wzmaku od słuchawek miałeś wyłączony dźwięk 3D (co pokazuje znaczek Dolby) czy włączony?

 

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

 

 

Kurde, nie zwróciłem uwagi ale chyba znaczek Dolby był widoczny

Teraz mam włączony 3d na konsoli i na stacji od słuchawek jest znaczek Dolby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja w sprawie laga dźwięku. Jak konsola puszcza dźwięk PCM, to lag jest bardzo minimalny. Używam wtedy na TV AV Sync i lag nie istnieje. Jak konsola zaczyna puszczać dźwięk bitstream Dolby Digital lub DTS, to pojawia się lag z ktorym nawet AV Sync nie radzi sobie dostatecznie dobrze.

Taka ciekawostka.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam o soundbar. Mam nadzieję, że mnie nie pogonicie a i może ktoś poradzi coś. Zaznaczę, że z żoną nie jesteśmy melomanami ale głusi też nie. Szukamy konkretnie soundbaru do tv. Nie będę ukrywał, że i jaką muzykę ze smartfona byśmy na tym puszczali. Głównie oglądamy lub dzieciaki oglądają bajki, my Netflix, hbo, tv no i gram w gry. Nie chcę żadnych dodatkowych sprzętów kin domowych, innych cudów świata. Jak najmniej miejsca ale żebym poczuł różnice jak z tego będzie się wydobywał dźwięk a z głośników tv. Budżet 900 zł. Wpadły mi w uwagę dwa modele Yamaha YAS-107 oraz SONY HT-S350. Jeśli się ktoś zna w temacie takich urządzeń albo używa czegoś takiego będę wdzięczny za każdą uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja do siberii i ps5. Chatmix nie działa na słuchawkach po podpięcie samym USB ale działa na konsoli i jest super dostęp z menu podręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×