Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Doczytaj bo nie mam 100% pewności ale według mnie nie ma żadnych. Podpinasz optykiem do tv i masz wszystkie trzy urządzenia w systemie 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na mój prosty chłopski rozum wszystko wskazuje że właśnie tak będzie.

...jeszcze tylko najważniejsze - approval od żony i zamawiam :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV nie zawsze a właściwie rzadko puszcza 5.1 na wyjściu optycznym. Trzeba sprawdzić w instrukcji zeby nie było zdziwienia później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W z506 masz wejścia 2xRCA lub 3xJACK więc o prawdziwym 5.1 z bezpośredniego podłączenia do konsoli można zapomnieć.

W z906 są dwa gniazda optyczne więc to faktycznie może dobrze grać:

Tak w z906 są 2 wejścia optyczne i jedno cyfrowe czy tam koncentryczne. Myślałem że w z506 też takie są. Podpięcie przez wejście optyczne i zwykłe chinche to kolosalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tego Blaupunkta. Nigdzie w żadnym opisie nie ma słowa nt. dekodera DD czy DTS. Wszedzie jest tylko info o dekoderze pcm, czyli to nie bedzie prawdziwe 5.1 tylko stereo sztucznie rozbite na 5 kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV nie zawsze a właściwie rzadko puszcza 5.1 na wyjściu optycznym. Trzeba sprawdzić w instrukcji zeby nie było zdziwienia później.

 

RTFM dobre na wszystko :D 

EU40F7000 puszcza. Sprawdziłem w manualu.

 

Jeszcze co do tego Blaupunkta. Nigdzie w żadnym opisie nie ma słowa nt. dekodera DD czy DTS. Wszedzie jest tylko info o dekoderze pcm, czyli to nie bedzie prawdziwe 5.1 tylko stereo sztucznie rozbite na 5 kanałów.

 

Właśnie już na zdjęciach i w instrukcji mi się nie spodobało że tam jest wirtualne 5.1

Na Amazonie pojechali bardzo ten zestaw. Tył się rozłącza, buczy, po optyku czy koaksjalu często nie działa.

Blaupunkt się nie popisał.

 

...Szukam dalej.

 

Nie wiem czy w ostateczności się nie skończy właśnie na Z-906

 

Nadal zastanawiam się czy jeżeli mój TV ma dekoder DTS i Dolby, i podepnę optykiem  [Konsola1/2/Dekoder] <HDMI> [TV] <optyk> [system Audio] to czy system audio też potrzebuje dekoderów DTS i Dolby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej potrzebuje. TV wypuszcza tylko bitstream, który musi być zdekodowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jedno już wyjaśnione, teraz tylko taka kwestia mnie nurtuje:

Czy rozwiązanie [Konsola1/2/Dekoder] <HDMI> [TV] <optyk> [system Audio] byłoby OK, czy nie koniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV nie zawsze a właściwie rzadko puszcza 5.1 na wyjściu optycznym. Trzeba sprawdzić w instrukcji zeby nie było zdziwienia później.

 

Serio? Jaki sens więc w montowaniu drogiego układu cyfrowego z optyką skoro wystarczyłby w to miejsce wsadzić JACK'a lub dwa gniazda RCA (pytanie retoryczne). Muszę się doedukować bo chyba mam braki ^_^

 

... Szukam dalej ...

 

Tego Blaupunkta wrzuciłem po 3 minutach szukania i ustawieniu filtra na allegro wyłącznie na zestawy 5.1 do 500Pln, nie przykładałem się ale wydaje mi się że nie będzie problemu z odszukaniem czegoś lepszego, choćby używki jeszcze w okresie gwarancyjnym (dla spokoju sumienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Jaki sens więc w montowaniu drogiego układu cyfrowego z optyką skoro wystarczyłby w to miejsce wsadzić JACK'a lub dwa gniazda RCA (pytanie retoryczne).

Mnie nie pytaj ;) Widać taki układ nie jest wcale taki drogi. Mój Sharp na optyku daje tylko stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo,

 

...ale ja CI za niego bardzo dziękuję bo wyglądał bardzo sensownie.

W końcu Blaupunkt to Blaupunkt.

 

Po prostu nie chcę wydać kosmicznych pieniędzy, ani też wywalić pieniędzy w błoto na coś co okaże się że nie działa dla tego zadaję czasem może durne pytania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT:

Ja mam wlasnie tak u siebie, ze z 3ech urzadzen dzwiek idzie po HDMI do TV a potem z TV optykiem do amplitunera i wszystko smiga jak nalezy. I tak, ampli musi dekodowac DD/DTS, bo TV tego nie robi a jedynie przepuszcza dziwek dalej, niektore TV mimo wyjscia optycznego nie obsluguja DD/DTS i potem mozna sie zdziwic, ze po HDMI idzie 5.1 a w glosnikach gra juz tylko zwykle stereo/2.1.

Edytowane przez Żywy
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj ;) Widać taki układ nie jest wcale taki drogi. Mój Sharp na optyku daje tylko stereo.

 

No widzisz, a już miałem wcześniej napisać że chyba bzdury pleciesz, całe szczęście że nie zwykłem się wypowiadać na tematy o których nie mam pojęcia bo tylko idiotę bym z siebie zrobił. Tak czy siak rozwiązanie które ma Twój Tv jest dla mnie nie logiczne, pewnie układ drogi nie jest i pakują gdzie się da a oszczędzają na kodowaniu dźwięku, klient zobaczy optical-out, nie doczyta specyfikacji i łyknie haczyk, zajeżdża to trochę cebulą ale takie czasy, dymają gdzie i kogo się uda.

 

... Po prostu nie chcę wydać kosmicznych pieniędzy, ani też wywalić pieniędzy w błoto na coś co okaże się że nie działa dla tego zadaję czasem może durne pytania. 

 

Rozumiem, też kiedyś miałem ten problem, rozłożyłem to na raty, najpierw był ampli i satelity, później aktywny sub, na koniec dvd i dobry cd-player (słucham nadal zwykłych płyt, dinozaur ze mnie), wybór padł na ONKYO. Tak czy siak polowałem jak sęp, np: nowy subwoofer aktywny kupiłem za 500zł z jakiegoś salonu z Wa-wy bo mieli ostatni srebrny i nie schodził, ja taki potrzebowałem podczas gdy w Media stał za 3x tyle i nie ch00ja nie miałem ochoty płacić 1500zł za niskie tony. Cierpliwość jednak popłaca i obserwując choćby allegro na pewno wyrwiesz dobry zestaw w przedziale 500-700Pln.

... Ja mam wlasnie tak u siebie, ze z 3ech urzadzen dzwiek idzie po HDMI do TV a potem z TV optykiem do amplitunera i wszystko smiga jak nalezy ...

 

Już jesteśmy wszyscy dużo mądrzejsi niż przed chwilą, dobrze że twój tv miał 3 wejścia HDMI. U mnie w tv mam jedno i wszystko leci przez amplituner, N'ka, ps3, ps4, dvd podłączone są HDMI do amplitunera i potem jednym HDMI na telewizor. Dodatkowo N'ka jest połączona przez komponent i 2xrca (dźwięk) do tv abym mógł oglądać bez konieczności odpalania ampli, dvd jest też rzucone po SCART na tv z tego samego powodu. Cd podpięte jest optykiem, wszystko śmiga i jak bym jakieś urządzenie dokupił to już mam problem gdzie to wpiąć ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ampli nie przepuszcza ci sygnału kiedy jest na stand by? Jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo:

No widzisz u mnie zupelnie na odwrot - TV posiada 4 HDMI za to ampli tylko jeden optyk :/ Ale w tym roku sie posile o cos nowszego, nie ma bata.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jaki to model?

 

Onkyo TX-SR577

... Ale w tym roku sie posile o cos nowszego, nie ma bata.

 

Zupełnie jak u mnie w kwestii tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-SR577

Funkcja "Power Ctrl" na "On" i wtedy obraz i dzwiek z dekodera n-ki będzie na tv bez konieczności włączania ampli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mam mi pasuje bo żeńska część domowników nie musi nic tam klikać na amplitunerze. Tv po włączeniu startuje na Av Sat (Component) i można od razu oglądać N'kę. Gdybym miał wyłącznie po hdmi wszystko i po sesyjce z ps3/4 nie przełączył ampli na satkę to by laski oglądały ciemny ekran albo padający śnieg. Nie mniej jednak przekopałem się właśnie solidnie przez menu onkyo, znalazłem funkcję HDMI CTRL (przysiągłbym że jej tam wcześniej nie było), przestawiłem na ON i (patrz spoiler)

a6y4a8ym.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu! 3min szukania i macie oto dwa zestawy aktywne z wejściami optycznmymi, chcieć to móc, proste!

Zestaw 5+1 Blaupunkt - http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-kina-domowego-blaupunkt-5-1-sys-i3828693308.html

Zestaw 2+1 Sony - http://allegro.pl/sony-ht-ct60-soundbar-2-1-dolby-digital-gw2l-fvat-i3816357859.html

Oba poniżej 500 Pln, zestaw Blaupunkta ma jeszcze na dodatek tylne kolumny bezprzewodowe więc wpasuje się w każde lokum.

 

Ooo nawet nie wiedziałem, ze takie coś istnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mam mi pasuje bo żeńska część domowników nie musi nic tam klikać na amplitunerze. Tv po włączeniu startuje na Av Sat (Component) i można od razu oglądać N'kę. Gdybym miał wyłącznie po hdmi wszystko i po sesyjce z ps3/4 nie przełączył ampli na satkę to by laski oglądały ciemny ekran albo padający śnieg.

Jezeli dekoder n-ki ma HDMI CEC to wszystko robi sie samo ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli dekoder n-ki ma HDMI CEC to wszystko robi sie samo ;)
Za dużo tej wiedzy jak na jeden dzień ;)
Ooo nawet nie wiedziałem, ze takie coś istnieje :)
Jakie coś? Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem głośniki z dekoderami DD i DTS z przykrością muszę Was poinformować że najtańsze z nowych to właśnie logitechy z5500 jeśli się jeszcze dostanie lub z906. Sam miałem przez kilka lat z5450 jednak tych nie polecam ze względu że już ich nie produkują od paru lat i z tego co widziałem na allegro one po prostu padają po takim czasie (moje tez padły). Rozważałem zakup albo logitechów albo całego kina domowego za pare tys na raty czy coś na szczęście popłaciło sprawdzanie allegro i kupiłem zestaw Sony HT-AS5 za 500zł w stanie "nigdy nie otwierane pudełko". Jakość dźwięku porównywalna (mimo iż znacznie mniejsze satelity) do logitechów tyle że duuuuuuuużo większa funkcjonalność. Jak ktoś da rade upolować w dobrej cenie to polecam. Podane wcześniej Blaupunkty nie mają dekoderów DD i DTS wiec będzie stereo.

Edytowane przez Radical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak u mnie do tej pory sprawdzał się w miarę zestaw :

PC z Creative Audigy 2 Platinum który miał panel zewnętrzny 5.25" który wpinało się zamiast dvd/cd do tego kabel optyczny i głośniki Genius nie pamiętam które ale te najdroższe mają moc :)

 

Zaczęło to kuleć przy okazji gry Last Of Us która na PS3 miała opóźnienia w przekazywaniu głosu nie wiem dlaczego.

Przy okazji PS4 wszystko było dobrze w BF4 i Killozne jednak przy NBA 2K14 mam tak że co jakąś chwile mam echo w dźwięku jednak chyba wiem do czego to jest ponieważ po przepięciu gry na zwykły tv słyszalne jest przycięcie się dźwięku gry co prawdopodobnie w karcie powoduje echo, niestety mój patent poległ i muszę szukać innego na 5.1 z ps4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi coś doradzić w kwestii kanału dźwięku. Konsola PS4 jest podłączona pod zestaw 5.1 po opticalu problem tkwi w tym, że z telewizora również leci dźwięk. Można przestawiać w ustawieniach telewizora na system audio tylko za każdy razem trzeba z powrotem przestawić by móc skorzystać z dźwięku tv na naziemnej bądź mniej uciążliwe pozostaje po prostu z ciszać dźwięk w tv. W konsoli jest zapisana konfiguracja optical oraz priorytet bistream dts. Macie jakieś inne pomysły, rozwiązania ?

Edytowane przez Bartol84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to nie ma na to rozwiązania.

Nie obejdziesz tego bo jest to kwestia telewizora a nie konsoli czy systemu audio.. 

...chyba że się mylę to nich ktoś mnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×