Skocz do zawartości
bubu1998

PS3 nie reaguje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

otóż nie dawno kupiłem za okazyjną cenę ps3 bez dysk fata . Był jako stan nie znany ale gościu mówił mi że jak włoże dysk będzie git :).

Przychodzi do mnie paczka , podłączam ps3 do tv ( bez dysku ) i naciskam przycisk on a ona nic . Chciałem przewietrzyc ją więc naciskałem przycisk eject a ona dalej nic. Wszystko robiłem bez dysku , gdy podłączalem ps3 do zasilania świeci się tylko czerwona dioda ( żółtej nie ma ) .

Możecie mi powiedziec co jest przyczyną ? 

Myślałem nad przyciskami na konsolce lub że bez dysk dlatego nie odpala. 

Jeśli to jest usterka to proszę powiedziec ile wyjdzie koszt naprawy .

Pozdrawiam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

otóż nie dawno kupiłem za okazyjną cenę ps3 bez dysk fata . Był jako stan nie znany ale gościu mówił mi że jak włoże dysk będzie git :).

Przychodzi do mnie paczka , podłączam ps3 do tv ( bez dysku ) i naciskam przycisk on a ona nic . Chciałem przewietrzyc ją więc naciskałem przycisk eject a ona dalej nic. Wszystko robiłem bez dysku , gdy podłączalem ps3 do zasilania świeci się tylko czerwona dioda ( żółtej nie ma ) .

Możecie mi powiedziec co jest przyczyną ? 

Myślałem nad przyciskami na konsolce lub że bez dysk dlatego nie odpala. 

Jeśli to jest usterka to proszę powiedziec ile wyjdzie koszt naprawy .

Pozdrawiam .

najważniejsze w twoim poście zaznaczyłem na czerwono

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dlatego napisałem to i chciałem się zapytac czy wiecie czego może byc to przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale konsola nie powinna się włączyc i na tv bylo by napisane że nie ma dysku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dla pewności po włączeniu przyciskiem konsoli co się dzieje?? Przycisk zmienia kolor na zielony czy zero reakcji?? Czy kable podłaczone do TV i jakim? Może trzeba zresetować ustawienia wyjścia wideo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciskam i nic zero reakcji . Mam podłączone na HDMI ( nie mam tego innego ) . Próbowałem ale wogóle przyciski nie reagują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej wiem , ale mi nie działają wogóle przyciski na konsoli z przodu ( te dwa ) :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zmienia stanu diody z czerwonej na zieloną to ewidentnie nie działa panel uruchamiający - a przyczyn w rozbieranej konsoli może być kilka.

Jeżeli zmienia na zieloną to po pewnym czasie powinno wyswietlić komunikat o braku pamięci masowej (powinna co najmniej wejśc do systemu recovery - procedurę znajdziesz na forum) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wejśc ponieważ te przyciski nie reagują .KOnsola ma CechH01

Edytowane przez bubu1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś podłączyć pada kablem usb do konsoli i spróbować uruchomić padem przyciskiem "PS" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem ps3 i zoabczyłem że tam gdzie są kabelki dwa . Jeden jest podłączony do tego czarnego a drugi swobodnie . Nie jest podłączony nigdzie . Pisze tam na nim awm .

Edytowane przez bubu1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, @kakaroto wykreślił ci na czerwono delikatnie o co kaman. ja ci powiem bezpośrednio , prawdopodobnie ktoś ci opchnął złom, bez dysku , bez oryginalnego pada , za to z ładną śpiewką typowego handlarza : ku się podkręci , tu podmaluje i będzie chodzić jak nówka. prawdopodobnie jesteś ofiarą jakiegoś cwaniaka i ( przepraszam za szczerość) własnej głupoty. tu nikt na forum nie zdiagnozuje ci konsoli telepatycznie. musisz oddać ją fizycznie do jakiegoś zaufanego punktu napraw i tam po fizycznym sprawdzeniu powiedzą ci co jest do dupy i ile będzie to kosztowało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×