Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie w ogóle beta dla Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Turin chyba tylko konto i klucz dostępu do bety.

 

@up nie liczyłbym na bete dla PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie posiada PS3 i bardzo zależy mu na jakimś tytule, zapłaci ok 50 zł za trzy miechy i nagra się po pachy. Zawsze to lepsza alternatywa niż kupowanie specjalnie dla kilku gier konsoli.

 

Jak ktos nie posiadl PS3 a bedzie chcial w cos zagrac to przynajmniej z tego co wychwycilem na filmiku - niektore krotkie pozycje mozna za 3$ ograc (Papo&Yo mozna spokojnie w jeden dzien przejsc). Tydzien byl chyba za 6$ co w przypadku czesci gier tez wystarczy do ogrania. 

 

Tutaj kwestia jest inna i moim zdaniem polaczona z tym czy ktos jest otwarty na taki model dystrybucji czy nie.

Osoby otwarte nie beda robic wiekszego zagadnienia niemniej moga postawic sobie granice ile tez wydam na wypozyczenie gry. 

Osoby ktorych ten model nie przekonuje bo wola miec raczej nie znajda tu nic dla siebie. 

 

Oczywiscie bedzie tez grupa osob ktore sa otwarte na nowe modele dystrybucji ale znajda cos co im nie odpowiada (np konczenie tytulu pod presja czasu aby zmiescic sie w tygodniu). 

 

Dla osob ktore PS3 posiadaja i nie zamierzaja sie jej pozbyc jest to pomysl dosc sredni bo zamiast placic za wypozyczenie moze lepiej kupic tytul uzywany, ograc puscic dalej. 

 

Coz bede sie przygladal..... choc pewnie zdarze nieco posiwiec zanim usluga dotrze do EU.

 

 

 

 

Będzie w ogóle beta dla Polski ?

 

 

Beta narazie jest w ameryce polnocnej. Sony mowilo o wiekszym zroznicowaniu rynku EU jesli chodzi o dostawcow internetu oferowane predkosci, jakosc łącz usluga ta w Europie miala pojawic sie z opoznieniem w stosunku do Ameryki i mysle ze nie mamy co liczyc na jej szybkie testy na starym kontynencie.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noob question - wystarczy konto na amerykańskim PSNie, czy trzeba mieć IP z USA?

Pewnie wystarczy podmiana dns na usa lub kanade. Tak jak w przypadku netflixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny nie są kosmiczne. Zresztą jakie by nie były to Polak zawsze będzie płakał ;) . Jak ktoś nie posiada PS3 i bardzo zależy mu na jakimś tytule, zapłaci ok 50 zł za trzy miechy i nagra się po pachy. Zawsze to lepsza alternatywa niż kupowanie specjalnie dla kilku gier konsoli.

Muszę Cię zmartwić nie tylko Polacy narzekają: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16415537,Amerykanie_narzekaja_na_ceny_PlayStation_Now.html

Prosty przykład z artykułu powyżej F1 2013 na 3 miesiące za 50$?! Jeśli to nie są wysokie ceny to nie wiem jakie dla Ciebie są wysokie. W Polsce nówka w pudełku którą możesz sobie odpalić kiedy chcesz bez obaw że wygaśnie kosztuje aż... 50zł.

6cio letni MGS4 15 dolców za 3 miechy.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że mówimy o użytkownikach którzy nie posiadają trójki. Moim zdaniem głównie w ich kierunku jest ta usługa skierowana. Dla nich wersje pudełkowe są zbędne, a kupowanie dla kilku gier PS3 której zmierzch nadchodzi jest raczej bezsensowne.

Także jak od czasu do czasu będą sobie chcieli coś odświeżyć lub znaleźć pozycję w którą nie grali, mają do dyspozycji Playstation Now.

 

Edit---

No i nie wspomnę że dla Amerykanów wszystko zawsze jest za drogie. Między innymi koszt paliwa, które i tak mają za grosze ;)

Edytowane przez Achilles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wspomnę że dla Amerykanów wszystko zawsze jest za drogie. Między innymi koszt paliwa, które i tak mają za grosze ;)

 

No juz tak nie narzekajmy, dla Polakow wszystko drogie, dla Amerykanow wszystko drogie.

 

Spojrzmy na to z innej strony - ludzie maja swoje prywatne limity ile chca wydawac na gry - a w przypadku tej uslugi widza roznice miedzy posiadaniem gry a jej wypozyczeniem i zapewne to ta  swiadomosc wplywa na krytyke polityki cenowej.

Ja akurat sie z tym zgadzam. Bo co innego uslugi abonamentowe a co innego wypozyczanie.

 

Co do tego do kogo kierowana jest usluga pelna zgoda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej usłudze to nawet ten cały EA Access wydaje się być inwestycją życia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej usludze nawet ps4 nie potrzebujesz. Będą specjalne tv sony do których wystarczy tylko dokupić pad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej usłudze to nawet ten cały EA Access wydaje się być inwestycją życia :biggrin:

 

Porownywanie tych uslug to troche jak porownywanie OnLive i PS+ ;) To inny rodzaj usugi - EA Access blizej jest to PS+ (subskrybcja na gry), a PS Now to wypozyczalnia gier (placenie za okres wypozyczenia) i do tego streaming.

 

Przy tej usludze nawet ps4 nie potrzebujesz. Będą specjalne tv sony do których wystarczy tylko dokupić pad.

 

Tak ale Ty mowisz o przyszlosci. W aktualnym stadium bety mamy tylko jedno dostepne urzadzenie PS4.

 

Z informacji ktore sie przewijaly usluga ma byc dostepna na PS4, PS3, PS Vita, PS TV, oraz w wybranych TV Sony Bravia. I oferowac tytuly z PS, PS2, PS3. Niemniej to jest piesn przyszlosci. Ja bede sie przygladal, choc na chwile obecna jako posiadacz PS3 i planujacy zakup PS4 nie widze w tej usludze niczego co by mnie zachecalo do korzystania z niej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że sony (przynajmniej w USA gdzie głos konsumenta to nie jest 'narzekanie') szybko zejdzie z tych chorych cen w wypożyczalni bo za taka kasę to praktycznie nikt im z tego nie skorzysta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywanie tych uslug to troche jak porownywanie OnLive i PS+ ;) To inny rodzaj usugi - EA Access blizej jest to PS+ (subskrybcja na gry), a PS Now to wypozyczalnia gier (placenie za okres wypozyczenia) i do tego streaming.

Ale ja nie staram się porównywać tych usług tylko to co i za jaką cenę oferują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem zawartości - bomba.

Cena - może w USA jest atrakcyjna, ale na nasze warunki niestety, taniej wychodzi kupienie konsoli i chociażby nieszczęsne sloty z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarta beta ruszyla w UK.

Blog: http://blog.eu.playstation.com/2015/07/15/playstation-now-moves-to-open-beta-today-in-the-uk/

 

Polecam przejrzec komentarze, jestem pod wrazeniem ludzie bez zbednego zadecia mowia - jest za drogo. Bardzo dobrze moze Sony zrozumie ze tak nie zarobi.

Przypomne kupienie GaiKai kosztowalo ich 350mln$ a do tego zaplacili jeszcze niewiadoma kwote za patenty OnLive.

Ja rozumiem ze musza zarobic ale poki co to raczej usluga celujaca w tych co moze wyporzycza raz na rok jaka gre maja blueray lub TV od Sony ktory obsluguje PSNow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam gdzie się znajdują serwery i czy ten streaming będzie w ogóle grywalny, tzn bez większych opóźnień.

Swojego czasu testowałem usługę OnLive na łączu 30Mb/s i opóźnienia były zbyt duże. Moim zdaniem przy tylu remasterach to nie wiem czy ta usługa wypali, w dodatku cena jest kosmicza. No ale, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam gdzie się znajdują serwery i czy ten streaming będzie w ogóle grywalny, tzn bez większych opóźnień.

Swojego czasu testowałem usługę OnLive na łączu 30Mb/s i opóźnienia były zbyt duże. Moim zdaniem przy tylu remasterach to nie wiem czy ta usługa wypali, w dodatku cena jest kosmicza. No ale, zobaczymy...

 

Dzieki OnLive po czesci kupilem PS3. Mialem starego lapka (model 2006) w 2010 roku rzucilem sie na OnLive zgrzany jak szczerbaty na suchary.

W Szwecji na 10Mbit dzialalo bez problemu i to po wifi (a mialem jakis tani lipny router). Do tego ceny 10$/m-c za dostep do 100gier a baza rosla (nie placilem tego abo bo wolalem zamiast skakac skupic sie na paru grach), promocje to 5$ do 8$ za gre (JC2, Mafia2, AC2, The Ball, Amnesia, DNF i cos tam jeszcze kupilem).

Mimo iz moja odleglosc od serwerow byla wieksza niz zalecana nie mialem najmniejszego problemu.

 

Pojechalem do PL - UPC 25Mbit, kabel - no granie nie bylo mozliwe artefakty, zrywanie polaczenia.

 

Tu nie chodzi o predkosc a o stabilnosc łącza - czyli w predkosc DL/UP musi byc powyzej zdefiniowanego mininum non stop inaczej zaczynaja sie problemy. (zreszta pisalem juz o tym w tym watku).

 

w UK moze postawili jakies serwery (farme PS3) ale co z reszta EU nie wiadomo. To samo tyczy sie ceny - w tej cenie to raczej to nie wypali dodajmy do tego ograniczony zasieg terytorialny (US+UK) i jakos nie widze zeby ta usluga mogla sie zbyt szybko zwrocic nie mowiac juz o zarabianiu na siebie. Nie wiem jak teraz ale w przeszlosci Sony (w tym wypadku do spolki z Ericssonem) mieli tendencje do zabijania uslug jesli ROI nie bylo w okreslonym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Playstation Now - pierwsze wrażenia i test usługi.

 

Brak słów, skąd oni wzięli te ceny?

Ja myślałem że będzie można wykupić abonament na miesiąc lub rok i będzie po prostu dostęp do katalogu gier a tutaj się okazuje że za każdą grę trzeba płacić osobno :shok: WooooW!

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów, skąd oni wzięli te ceny?

Ja myślałem że będzie można wykupić abonament na miesiąc lub rok i będzie po prostu dostęp do katalogu gier a tutaj się okazuje że za każdą grę trzeba płacić osobno :shok: WooooW!

 

Bedzie pewnie abo w US jest abo ale (duze ALE):

- miesiac 20$, kwartal 45$ (nieakceptowalne dla mnie) 

- gry w ramach abonamentu to nie ten sam wybor co gier ktore dostepne sa indywidualnie (gry z abo: https://www.playstation.com/en-us/explore/psnow/subscriptions/)

- gry do wypozyczenia indywidualnie (https://www.playstation.com/en-us/explore/psnow/rentals/)

 

jak pisalem wczesniej moze ktos kto bedzie mial nowy TV to sie skusi ale to nie dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Playstation Now - pierwsze wrażenia i test usługi.

 

Brak słów, skąd oni wzięli te ceny?

Ja myślałem że będzie można wykupić abonament na miesiąc lub rok i będzie po prostu dostęp do katalogu gier a tutaj się okazuje że za każdą grę trzeba płacić osobno :shok: WooooW!

Tego filmiku nie polecam ogladac,szkoda czasu gosc jest niepowazny, 8 minut wybiera gre, pogral doslownie chwile i jego spostrzezenia:

a)gra wyglada brzydko

b)gra tnie

Tylko ze geniusz sam dodal ze gral w to na PC, a wiec gral zapewne na ultra w 60 kl/s.Gra jest z PS3 czyli grafika wiadomo jest duzo gorsza niz ULTRA na PC i ma max 30 kl/s - ja ciagle gram na PC w 60 kl/s i gdyby przyszlo mi grac w ta sama gre streamowana w 30kl/s to nie podjalbym sie oceny czy te 30 kl/s jest plynne czy nie - pykam bardzo duzo w CSa na PC i dla mnie najmniejszy spadek klatki ponizej 60 jest zauwazalny, a jakbym teraz mial wlaczyc gre w 30 klatkach to bym stwierdzil chyba, ze niegrywalna.

 

A co do samej uslugi to jakis zart a w Sony chyba pracuja idioci, firma ktora ma/miala powazne problemy finansowe kupuje sobie za 380 mln $ Gaikai i przeksztalca to w Playstation NOW, z ktorego prawie nikt nie bedzie korzystal, bo ceny sa za wysokie to raz, a dwa przecietny gracz MOZE wykupi jedna gre i sobie pogra, ale gdyby chcial kilka takich gierek z PS3, to kupi sobie po prostu PS3 i uzywki - przynajmniej ja bym tak zrobil.

 

PS.A jak zobaczylem 5 funtow za Uncharted 3 to pomyslalem 'spoko cena nawet', ale jak zobaczylem ze to na 2 dni to myslalem ze sie z beki przekrece. Przeciez to nie ma szans zdac tej gry w 2 dni, nie pamietam ile trwa singiel U3 ale musialbym chyba grac 10 godzin dziennie.

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dex na easy i grając ostro mysle ze można u3 w jeden dzień strzelić, weekend powiniem wystarczyć. Tak czy inaczej, w takim wypadku dochodzi granie na czas co może u wielu powodować dyskomfort. Pomijam ze jesli ktoś zaliczy 90% fabuły to zapłaci pewnie kolejnego piątaka lub porzuci grę wkurzony...

Co do tego co i ile ludzie zapłacą tez nie wyrokowałbym, widzę 2 opcje poparte przykładami:

1. Ludzie nie bedą płacić bo uważają ze wypożyczenie gry w streaminu (zakładam to zależy od tego jak działa psn) jest po prostu w ich opinii za drogie - przykład posty na blogu ps pod informacja o otwartej becie, posty na forach podczas zamkniętej bety.

2. Owce które same idą i proszą sie o strzyżenie - przykład 5mln baksów które zarobiło fallout shelter w nieco ponad 2 tygodnie od premiery mimo iż można grać nie płacąc ni grosza.

Tak czy inaczej nie jestem targetem tej usługi, nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są wysokie ale dla Polaka. Dla Angola czy Amerykanina to grosze. Zresztą jakby na to nie patrzeć...na początek usługi powinni dać nieco niższe ceny mimo wszystko i te standardowe 5 funtów to powinni być na tydzień, a nie 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są wysokie ale dla Polaka. Dla Angola czy Amerykanina to grosze. Zresztą jakby na to nie patrzeć...na początek usługi powinni dać nieco niższe ceny mimo wszystko i te standardowe 5 funtów to powinni być na tydzień, a nie 2 dni.

Ej chyba nawet pobieżnie ostanich 2 stron nie przejrzałeś. Właśnie ludzie z UK zarówno podczas zamkniętej i otwartej bety piszą ze ceny są w ich opini zawysokie. Tu nie chodzi o to czy to dla nich dużo czy mało tylko o to czy bedą skłonni płacić za dostęp do gier póki co raczej nie są z powodu cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dex na easy i grając ostro mysle ze można u3 w jeden dzień strzelić, weekend powiniem wystarczyć. 

Tak ale mowimy tutaj o nałogowym graniu gdzie trzeba poswiecic pełne dwa dni by zdać gierke , do tego grac na easy...

Nie wiem czy kiedyś zdawałeś gre gdy miałes ją do dyspozycji tylko przez określony czas - ja raz za jakieś grosze na 2 tyg kupiłem dostęp do konta z TLoU - gierka zarąbista ale ja jestem takim typem człowieka, który raczej woli sobie zagrać 1-2 misje dziennie max niż ciulać kilka godzin, bo mi sie po prostu przejada ta gra danego dnia. Jakieś grosze za to konto zapłaciłem chyba 15 zł nie pamiętam bo to dawno było:) W kazdym badz razie zagralem chyba 3 dni, zdalem troszke, potem chyba na tydzien odstawilem bo mi sie troszke 'przejadlo' i ostatnie 4 dni gralem wiecej zeby zdac bo...sie termin konczy. Ostatecznie nie ukonczylem tego tytulu - dzwonilem do goscia ze wplace mu jeszcze pare zl ale niech zostawi mi to konto. Jak poprosilem tak sie stalo, mialem dodatkowy tydzien grania, ukonczylem caly watek, ale DLC tylko liznalem, multiplayer nawet nie tknalem a kazdy sie tym zachwyca.

 

Takze jak dla mnie takie wypozyczanie gier to jest bezsens - ja tylko gdy wyszlo GTA V to nie potrafilem sie powstrzymac by nie zakupic tego na premiere, raz mnie 'hype' wzial. Ale w normalnym przypadku, dajmy na to teraz poluje na Dying Light, to spokojnie moge nawet 2 tyg poczekac az znajde gierke w jakiejs fajnej cenie bo mi sie nie pali. Obecnie stoi ona na allegro jakas stowe, ale widze w zakonczonych ze spokojnie po 70-80 a raz nawet 65 zl sie sprzedala, takze czekam na jakas ciekawa oferte, przegladajac 2 razy dziennie allegro i gametrade. Moze to dla kogos brzmi smiesznie ze moge 2 tyg poczekac by 20 zl zaoszczedzic, ale mi sie naprawde nie pali, jak pogram za dwa tygodnie i przyoszczedze cos to bede zadowolony;) potem zdam spokojnie gierke pewnie w 3-4 tyg i sprzedam tracac zapewne jakies pare zł na wysylce albo i nic nie strace.

 

Zastanowilbym sie nad wypozyczeniem tytulu na miesiac za 20 zeta, ale prawie 30 zl za 2 dni to jakas beka i kompletnie nie oplacalny biznes;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×