Skocz do zawartości
Patricko

Alien: Isolation

Rekomendowane odpowiedzi

140.jpg

 

Po Colonial Marines każdy chyba ma uraz do napisu "Alien" w tytule...

Ale gra zapowiada się na coś zupełnie innego. Po trailerze stwierdziłbym, że to raczej coś w stylu Amnesi w klimatach Aliena.

Czy to dobry ruch? Przeważnie tego typu gra to podążanie korytarzykiem i wykonanie nudnych czynności i chowanie się po szafkach.

Mam nadzieję, że tutaj zaskoczą nas czymś nowym, innowacyjnym i oryginalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem w ten sposób - nie spodziewam się NIC GORSZEGO niż Colonial Marines, które ograłem chyba tylko i wyłącznie z sentymentu do uniwersum Obcego. Póki co gra zapowiada się obiecująco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta łapa z przodu ma za dużo palców! Co do gry mam nadzieje, że nie będzie pobugowana, a fabuła i gameplay będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta łapa z przodu ma za dużo palców! Co do gry mam nadzieje, że nie będzie pobugowana, a fabuła i gameplay będzie dobry.

Ma tyle ile trzeba, Obcy z 1979 miał na każdej ręce po dwa przeciwstawne kciuki.

alien1979directorscut10.jpg

 

a tu więcej gejmpleju przeplatanego bardzo ciekawym wywiadem z twórcami:

 

Kolejna gra którą zobaczymy również na current genach. Zapowiada się bardzo ciekawie - to ma być prawdziwy survival horror do samego końca. Obcy ma tu wreszcie być diabłem wcielonym a nie tanim i niezbyt rozgarniętym mięsem armatnim. Do tego fabuła BARDZO inteligentnie zakotwiczona o sagę - gramy córką Ripley, której w wieku ok. 25 lat WY zaproponowało wzięcie udziału w wyprawie mającej na celu odnalezienie szczątków i ew. czarnej skrzynki Nostromo. W samych filmach o Amandzie Ripley dowiadujemy się (tylko w wersji reżyserskiej "Aliens") od Burke'a tylko tyle że "wiodła zupełnie zwyczajne życie i nigdy nie opuściła

Gateway - stacji kosmicznej w układzie słonecznym". Natomiast w temacie szczerości i uczciwości Burke'a najlepiej przemawia finał filmu ;) - moim zdaniem to bardzo zgrabne i nienachalne wypełnienie pustej niszy(a skontrastowane z wyciąganymi z dupy, tragicznymi fan-ficami rodem z "Colonial Marines" brzmi wręcz jak zarys jakiegoś oskarowego scenariusza)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed premierą Colonial Marines byłem podjarany na maksa a co wyszło wie każdy. W przypadku tej produkcji jestem już ostrożniejszy ale po cichu liczę na kawałek dobrego kodu! Jestem spragniony dobrego survival horroru a takie w kosmicznych klimatach lubię najbardziej. Idę odpalić sobie Dead Space 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu obcy? <ziew> Serio, chyba nie tylko ja się przez te lata tak oswoiłem z widokiem tych maszkar, że nie wywołują u mnie żadnego lęku. Gra może nadrobić gameplayem, czy zagadkami, ale na klimat i zaszczucie o intensywności Amnesii raczej nie liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal se pierwsze AvP od Rebellionu i dawaj Marine'sem na trudności director's cut, uczucie zaszczucia wróci jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra...ta gra wygląda zaiste ciekawie. Jeżeli liczba ksenomorfów będzie niska i będziemy czuli się zaszczuci to ja biorę to w ciemno.

Mimo wszystko z "gejmpleju" widać że ten obcy jest jakiś powolny. Widzi naszą postać i zamiast rzucić się to idzie wolniutko i praktycznie czeka aż zamkniemy drzwi.

 

Jedyne co mogę dodać to że klimat pierwszego filmu aż wypływa z ekranu, graficznie prezentuje się ładnie ale grafika nie jest najważniejsza.

Ciekawi mnie tylko co się stało że zostaliśmy sami na całej stacji badawczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na trailerze nie słychać czasem, że bohaterką jest Ripley? Może będziemy na Nostromo i przeżyjemy na własnej skórze to co ona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ripley, ale nie Ellen tylko Amanda, czyli córka filmowej bohaterki :)

 

wallpaper_alien_isolation_02.jpg

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra...ta gra wygląda zaiste ciekawie. Jeżeli liczba ksenomorfów będzie niska i będziemy czuli się zaszczuci to ja biorę to w ciemno.

Mimo wszystko z "gejmpleju" widać że ten obcy jest jakiś powolny. Widzi naszą postać i zamiast rzucić się to idzie wolniutko i praktycznie czeka aż zamkniemy drzwi.

 

Jedyne co mogę dodać to że klimat pierwszego filmu aż wypływa z ekranu, graficznie prezentuje się ładnie ale grafika nie jest najważniejsza.

Ciekawi mnie tylko co się stało że zostaliśmy sami na całej stacji badawczej ?

Ale zauważ że w filmie Scotta Obcy porusza się właśnie tak "obco", powoli, "dziwnie", nagłe ruchy wykonuje w zasadzie tylko w momencie samego ataku(co w filmie było oczywiście podyktowane ograniczeniami kostiumu, ale kapitalnie przekuto tę pozorną wadę na zaletę dzięki tej właśnie "dziwności" i powolności ruchów - rzuć okiem na te testy ekranowe w mock-upie kostiumu:

)

 

A klimat retro s-f jest genialny - scenerie wyglądają jak żywcem wyrwane z pokładu Nostromo.

 

A co do reszt postaci to ja obstawiam że to pozostali członkowie misji badającej katastrofę lub personel stacji na którą trafi bohaterka. Ciekawe kto z nich to Isolationowy Ash ;)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przestać oglądać tego gejmpleju - coś pięknego :D Ciekawe skąd weźmie się Obcy i czy będzie okazja osobiście odwiedzić derelict, albo przynajmniej pospacerować po powierzchni jakiejś planety w skafandrze kosmicznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi naprawde wrazenie. Jesli bedzie straszyc tak jak Outlast, to mi wiecej od tej produkcji nic nie potrzeba=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat kosi jak CKM...oby tego nie skopali, w końcu pamiętajmy o pierwszych "gejmplejach" ACM...ale coś czuje że cała marka Obcych stoi na krawędzi i jak to spartolą to już nic ich nie uratuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że Sega zdaje sobie sprawę że stoi nad przepaścią i jeśli nie chce się pożegnać z licencją to "Isolation" musi wypalić. Co do Creative Assembly to pokładam w nich sporo wiary - saga Total War to absolutna czołówka gier strategicznych, a i Viking: Battle for Asgard którego popełnili, był nie tyle słaby(bo nie był) co był po prostu grą o bardzo skromnym budżecie której przyszło konkurować z wieloma tytułami klasy AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie i Panie...biorę dla tej gry konsolę...zapowiada się epicko ;D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy - zobaczymy. 

Poprzedni Alien na PS3 na początku też miał "ach i ehh" a potem się okazał crap`em pierwszej wody.

Ja z bardzo dużym dystansem podchodzę do tej gry. 


Obym się mylił i oby to była serio extra gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ich ostatnia pordukcja okazała się mega shitem, ale jeżeli zrobią Aliena, który straszy to biorę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie i Panie...biorę dla tej gry konsolę...zapowiada się epicko ;D

Dobra gra w świecie Obcego? Na to wygląda, ale nie uwierzę, póki nie zagram.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Fajnie podciągnięta akcja pod kampanię reklamową, ale owszem tak czy owak zapowiada się ten tytuł całkiem smakowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to że nie bedzie to jakiś durny FPS ;D strzelanie ma być ograniczone do minimum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w grze, będzie tylko jeden obcy, także rozgrywka będzie opierała się na przetrwaniu/ucieczce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×