Skocz do zawartości
Patricko

Alien: Isolation

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie będzie on tak oskryptowany, a faktycznie jak zapowiadają twórcy - ma być to chodząca istota z własnym AI - może być cudnie. Replayability ogromne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile frajdy da samo patrzenie na bardziej strachliwą część graczy ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat reakcje ekipy z IGN są równie szczere i autentyczne jak obietnice przedwyborcze, ale zawsze fajnie zobaczyć jakiś nowy materiał. Martwi mnie trochę że obcy, na zaprezentowanych gejmplejach sprawia wrażenie pół przytomnego i raczej niezbyt ogarniętego - ewidentnie przez większą część czasu nas nie widzi, a nawet jak zobaczy to mamy parę sekund żeby dać nogę do szafki(niezbyt przekonujący motyw). No ale mam nadzieję że po prostu tego nie da się łatwo oddać w krótkim video i w samej grze będzie zdecydowanie konkretniej.

 

ciekawym motywem byłoby np. gdyby po jakimś czasie ospałość obcego względem postaci którą kierujemy wyjaśniono np. tym że Amanda ma w sobie embriona - możnaby teżzaserwować graczom konieczność przeprowadzenia na sobie "aborcji" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nieźle.  Survival horror w świecie Obcego to może być dobry tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena na ps3 za Ripley Edyszyn, więc chyba się skuszę. Jest więcej entuzjastów na premierę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i pierwsze 20 min z gry Alien Isolation Ja nie oglądam bo i tak kupię a nie chce sobie psuć zabawy :)

 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram juz prawie od 2h i NIC :/ Nuda...Wez to, otworz to, wylam tamto, przejdz tam, wloz to....Dopiero teraz jak juz mialem wylaczac gre kogos napotkalem. Mam nadzieje ze sie rozkreci...Na poczateku do wyboru mamy kampanie oraz Tryb Ocalalego (Zagraj w wyzwania w trybie ocalalego).Graficznie bez szalu. Momentami very good ale czasami tez slabiutko. NA PS4 zapewne bedzie ladniej. Gra swiatel bardzo fajna. Ogolnie mowiac dobry SREDNIAK graficzny, zaden TOP. Jak ktos liczy ze jest to jedna z topowych gier na konsole to sie zawiedzie. Poki co mam do dyspozycji Apteczke,Race i Klucz ;) No i trzeba naprawde lubic takie gry ze tu wziasc to isc tam wsadzic cos isc dalej przekrecic jeszcze cos innego...Bo akcji tu jest bardzo malo, narazie zero ;) No ale o tym producenci uprzedzali ze to bedzie taka gra... Klimat mozna powiedziec ze jest git. Ale juz mam powoli dosyc chodzenia tymi tunelami ciagle..przynajmniej na dzis ;)

Mam nadzieje zagrac do konca bo jestem fanem obcego, ale dalej bede czekal az ktos wypusci gre w klimacie obcego ale FPS a najlepiej TPS typowo ekszyn ;)

Jak ktos chce Polska liste trofeow lub ma jakies pytania to walic smialo ;)

Aha i coraz wiecej spadkow animacji w grze sie pojawia. Nie wiem czy to przez to ze juz gram dzis kilka h czy gra skaszaniona...

Aha i na minus masakrycznie male napisy :/ Z 2m na 46` juz ledwo widze :/ Ale to juz nie w pierwszej grze. Zdecydowanie powinno wprowadzic w grach mozliwosc powiekszania czcionki napisow przeciez ludzie na roznych TV graja i rozny wzrok maja...:/

I jeszcze jedno aha ;) Zdarzylo mi sie ze zniknal jakis przedmiot przed oczami, albo nacisnalem prawa galke na przykucniecie i mnie wbilo w ziemie i rowno z podloga chodzilem i nie moglem z niej wyjsc :/

 

P.S. Chyba gra jest nie w tym dziale co trzeba... Zaden z tego Shooter...

Edytowane przez Frog_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał jest dość spory, ale generalnie oceny wysokie. Kogo obchodzi IGN i GameSpot, z minusami w stylu "gra jest zbyt długa i trudna"? Eurogamer pisze z kolei, że kampania powinna być "krótsza i bardziej intensywna". Może niektórzy pomylili survival horror z CoD.

Edytowane przez Numinex
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka wygląda na dobrą i to cieszy. Nie każdego może zadowolić taki gameplay i pewnie dlatego są tak różne oceny.

Staram się nie oglądać materiałów tej gry, bo akurat mnie ciekawi, ale ten jeden sobie pozwoliłem: Link do filmu: http://tvgry.pl/?ID=4859

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Numinex napisał - naczelny zarzut to że "za mało ekszyn" i że grafika nie powala - czyli porównujemy stosunkowo niskobudżetową przygodówko-survivalówke z napierdalankami AAA za pierdyliard $$$.

 

Giera zamówiona.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danny a jest gdzies wykaz podajacy jaka gra jaki budzet pochlonela zebym wiedzial do czego moge porownywac ? ;P Co GRACZA ma obchodzic jaka gra ma jaki budzet ? Gracza interesuje wynik koncowy. Wiadomo ze z niskim budzetem MEGA HIT ciezko zrobic ale co to ma do oceny gry dla graczy ? NIC ! No bo przeciez co gracz gdy pozna budzet danej gry to ma zmienic zdanie czy ja  kupic czy nie bo tworcy sie bardzo napracowali i z niczego zrobili cos  mimo tego ze gra sie czlowiekowi nie podoba ? Ten aspekt w ogole graczy powinien nie interesowac, co najwyzej w takich wypadkach jak ktos "z niczego zrobi cos" mozna tylko powiedziec dodatkowy szacuneczek...Ale opiniujemy gry nie po to zeby tworca sie poczul lepiej czy gorzej tylko by dac jak najszerszy obraz tego czego mozemy spodziewac sie po danej produkcji by inni graczej sumujac sobie te opinie z roznych zrodel,biorac pod uwage swoj gust wybrali czy ta gra jest dla niego czy nie. I to sie liczy..Przynajmniej tu dla graczy...

Ja napisalem ze dla mnie osobiscie jest za malo ekszyn, ale nie pisalem to jakos z mysla o pretensjach do tworcow bo oni o tym uprzedzali ze to nie bedzie gra tego typu ale napisalem to dla innych osob ktorzy moze nie czytali nigdzie wypowiedzi tworcow ze ta gra bedzie np. FPSem (co tez tutaj na forum jest blednie zakatalogowane i wprowadza w blad ludzi) bo sam mam takich trzech znajomych co tak mysleli i juz chcieli kupic gre bo mysleli ze to bedzie typowy FPSiak... Ty np. mozesz lubic survival horrorki czy tam skradanki i dzieki tej opini wiesz ze ta gra bedzie bardziej tobie pasowac i gitarra. Wiec kazdemu taka opinia sluzy i tak to powinno wygladac wydaje mi sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frog, mój komentarz ni był pod twoim adresem - chodziło mi o główne zarzuty pojawiające się w recenzjach. Oczywiście że gier nie należy oceniać tylko na podstawie budżetu ale należy mieć świadomość tego z jakimi zasobami pracowali twórcy.

 

Co do wprowadzającego w błąd umiejscowienia tematu na forum, to zgadzam się w 100%  i temat podejmowałem już dawno, ale mości moderatorowie w swojej nieskończonej mądrości uważają że miejsce Isolation jest tu i ch@!j - każde dziecko wie że taka przygodówko/survivalówka powinna być wrzucona do jednego wora z CoDem i Battlefieldem... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wprowadzającego w błąd umiejscowienia tematu na forum, to zgadzam się w 100%  i temat podejmowałem już dawno, ale mości moderatorowie w swojej nieskończonej mądrości uważają że miejsce Isolation jest tu i ch@!j - każde dziecko wie że taka przygodówko/survivalówka powinna być wrzucona do jednego wora z CoDem i Battlefieldem... 

 

Ostatni raz odpowiadam na ten temat. Nie będziemy tworzyć dla każdej gry osobnego działu, tylko dlatego, że w jakiejś grze jest więcej elementów przygodowych. Każdy zainteresowany szukając Alien:Isolation zajrzy właśnie tutaj, bez względu na to jak zakwalifikujemy jej gatunek. To po pierwsze. Po drugie. Są w tej grze bronie? Są. Rewolwer, Mołotowy, Miotacz Ognia i pewnie inne. Można strzelać do innych? Można. Koniec tematu.

 

A ty za swoją szyderę odpoczniesz sobie od pisania przez kilka dni.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danny looz ;)

@Kill prawie w kazdej grze jest jakas BRON. to nie argument...Nikt nie mowi zeby dla kazdego gatunku tworzyc osobny dzial ale jesli nie pasuje do zadnego utworzonego konkretnego dzialu to poprostu dac do ogolnego...No chyba ze rzeczywiscie w pozniejszym etapie gry przynajmniej polowa tego co robimy to strzelanie i eliminowanie przeciwnikow to ok...

Wlasnie, ktos juz zagral moze jakis dluzszy kawalek gry i moze powiedzie czy akcja sie jakos bardziej rozwija i rzeczywiscie mamy okazje do wyzycia sie bronmi ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i gram(ps3). Jestem tak po 3 godzinach. Gra ma jedno z lepszych otwarć w grach. Dźwięk to mistrzostwo świata. Ostatnio takie udźwiękowienie uświadczyłem w Dead space 1. Klimat zaszczucia jest nieziemski. Choć nie spotkałem na swojej drodze prawie żadnego przeciwnika to takiej niepewności przez te dźwięki nie miałem od niepamiętnych czasów. Design statku to małe mistrzostwo świata. Pierwsze skojarzenie z inną grą tego typu to genialny Riddick. Po tych 3 godzinach jeśli są tu jacyś pif pafi co chcą strzelania w tej grze to od razu niech odpuszczą tą grę. Jest to totalny survival przynajmniej na chwile obecną co będzie dalej to nie wiem. Wykreowanie tego świata jest w taki sposób że po odpaleniu gry to tak jakbym znalazł się w 79 roku w filmie ridleya scotta. Co będzie dalej nie wiem ale na chwilę obecną jest to najlepsza gra z obcym jaka powstała. Z tą grą jest tak: albo jesteś na tak albo na nie niema nic po środku. Jeśli lubisz survivale to jesteś w domu. Niema tu żadnej tępej młócki tylko mozolne ale to mozolne lizanie ścian szukania części i delektowania się tym masakratorem. Ludzie z ADHD nie mają tu czego szukać. Na tyle na ile na razie przegrałem jest to mistrzostwo świata w świecie obcego co będzie dalej to się zobaczy może spier.. grę może nie wypowiem się po przejściu na chwilę obecną nic złego niemożna powiedzieć o tej grze. Lubiłeś genialnego riddicka? Jeśli tak to ta gra jest najbardziej zbliżona do gry starbreeze.  Aha gra jest dość liniowa jak na razie więc jeśli nie pasi ci takie rozwiązanie to tez nie podchodź. Gram na hardzie tak jak zalecali twórcy i zatrzymałem się na jednym miejscu gdzie trzeba przebrnąć niezauważony jest trudno.

 

Co mi nie zagrało: 

Niestety zdarzył mi się już glitch gdzie ripley przyciupnęła tak że wlazła do ziemi do połowy i nic nie szło zrobić tylko reset. Jest to niedopuszczalne zważywszy że trzeba trochę iść znowu do tego miejsca wkurwie... straszne. Wyszedł już jeden patch ważący 400 mb ale przy tym glitchu nic to nie naprawiło. Raz tylko to miałem ale nie powinno w ogóle tego być.

No i taki nie wiem czy to minus jednym to pasuje drugim nie otóż przy zabiciu niekiedy trzeba powtarzać trochę dany kawałek gdzie trzeba dojść w wskazane miejsce. Po prostu system sejwów mogli lepiej rozwiązać czyli sejwowac kiedy się chce tu niestety w wskazanych miejscach sa sejwy. Nie wszystkim to zapewne spasuje niby to dodaje więcej niepewności ale ja to uważam za upierdliwość. Seve kiedy chcesz był by lepszym rozwiązaniem.

 

To wszystko na chwile obecną. Gra mnie po prostu zniszczyła swoim klimatem.

Edytowane przez vincent
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi save'ami rzeczywiscie musze przyznac racje. Raz sa rozmieszczone co chwile, ale zwykle po smierci trzeba przejsc ladny kawalek... Najgorzej odbija sie to podczas czytania info. w terminalu. Chcialem mocno zaglebic sie w swiat gry i czytac wszystkie info, ktore znajduja sie w terminalach, ale czesto zdarza sie tak, ze obcemu zachce sie akurat igraszek od tylu. Przez to przestalem zupelnie czytac i korzystam z terminali tylko gdy pchniecie fabuly do przodu tego wymaga, bo zwyczajnie szkoda mi 15-30min. aby dochodzic do tego miejsca od nowa. Mogli poprostu zrobic tak, ze czas zatrzymuje sie podczas korzystania z terminala, ale widocznie chcieli aby bylo jak najbardziej "realnie".

 

To najgorsza rzecz która mnie wkurza i w sumie nie wiem czy jest jakas inna :P Gra naprawde bardzo dobra. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Savy sa spierd.. i tyle. Powinny być kiedy się chce przechodzisz metr zachce ci się save to dajesz i tyle. A tak to gra strasznie męczy jak trzeba powtarzać dany moment. To miało nadać realności ale to jest gra video i chce mieć wygodnie a nie upierdliwość na siłę. To jedyny minus aczkolwiek bardzo poważny dla mnie. Nienawidzę przechodzić już przebytych momentów dla mnie to strata czasu. Z tym czytaniem kompa miałem to samo byłem pewny że jak się przegląda kompa to jest się niezniszczalnym po czym alien zaaplikował mi anal od tyłu. Bezsens. I jeszcze jedno miałem tez niesamowitego glitcha. Przeszedłem ciężki moment gra wgrała filmik po czym gra całkowicie zacięła mi konsolę. Efekt? Dany moment znowu musiałem przechodzić. Niestety ale Sega znowu się wykłada na wydawało by się rzeczach na którym nie można się wyłożyć. Gra jest bardzo dobra ale te rzeczy które się dzieją poza grą są nie do przyjęcia czyli te savy i glitche. Niefajnie że na tym się wyłożyli bo ta gra jest tak dobra że po prostu nie zasłużyła sobie na takie paskudztwa. Jestem w 6 misji i na chwilę obecną to najlepsza gra z alienem w roli głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×