Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...no tam wpisujesz swój email i hasło i ma działać. Jak coś to wyczyść znowu system i tyle. Nie jest to wina konta tylko twojego telefonu (systemu). Zaraz się z tego zrobi offtop na 5 stron. To nie forum o Androidzie więc nie tutaj szukaj rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SephiroT widzę że jesteś ekspertem od kont dlatego mam prośbę i bardzo proszę o pomoc w poniższych problemach...

 

Kupiłem PS Vite i mam abonament PS+ roczny..zarejestrowana obecnie Ps Vita w PSN i SEN  PS Store.... i teraz pytanie..

1. Chciałbym w najbliższym czasie kupić PS4 ... jak ustawić konta żeby można było zbierać już darmowe gry z abonamentu na PS4...i bez problemu w późniejszym czasie użytkować na jednym koncie PS4 i PS Vite.

 

2. Kumpel ma od lat PS3 ... czy jest możliwość połączenia mojego konta i jego ....lub jak skonfigurować żeby najlepiej wykorzystać zalety opłacanego abonamentu.

 

3. Jakie ograniczenia wiążą się z użytkowaniem jednego konta na kilku urządzeniach np. PS4, PS Vita, PS3. 

 

4. Czy jednocześnie mogą być zalogowane do sieci : PSN, SEN , PSP ..... urządzenia PS4, PS Vita, PS3.

 

5. PS Vite kupiłem z drugiej ręki czy jak ją sformatowałem i założyłem swoje nowe konto poprzedni właściciel może mieć ją jeszcze u siebie zarejestrowaną i czy może jakoś ingerować w moje nowe konto. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Todo777,

 

Witamy na forum.

Na konkretne pytania konkretne odpowiedzi:

 

1> Darmowe gry z abonamentu możesz zbierać już teraz przy pomocy PS Store na PC - https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/pl-pl/home/gry  

Wystarczy że aktywujesz grę na swoje konto i jest twoja nie zależnie od tego na którą konsolę jest. Tym sposobem kupując PS Vita miałem już nazbierane na start 60 tytułów z PS Plus ;)

Nie pytaj gdzie odkładnie to jest - wysil się i sam poszukaj ;)

 

2> Dajesz koledze dane konta, on tworzy drugiego użytkownika i wklepuje tam dane Twojego konta. Pobiera jako Ty na swojej konsoli a gra już na swoim profilu/koncie.

 

3> O ile są to różne typy konsoli to żadne. Zwłaszcza jeżeli kolega zrobi tak jak napisałem w punkcie 2 czyli zacznie pobieranie gier na Twoim profilu a dokończy/zainstaluje już na swoim. Poczytaj sobie o dzieleniu profilu i aktywacji/dezaktywacji konta na PS3 i PS4 żeby wiedzieć jak później odzyskać slota na PS3 dla swojego konta.

 

4> Tak, jak najbardziej. Po jednym na raz z każdego rodzaju.

 

5> Nie. Poprzedni Właściciel nie ma nic do Twojego konta. Możesz spać spokojnie.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz… jak błyskawica :)

 

1. Ok znalazłem …rozumiem, że wystarczy wykonać zakup darmowych pozycji … i jak znajdą się na liście do pobrania to wystarczy bo klawisz

„ Pobierz na konsolę PS3„ jest nieaktywny bo brak obecnie zarejestrowanej konsoli na moim koncie.

Mimo, że darmowa gra zostanie wycofana przez PS Store „jako darmowa” to tytuł zostanie już na mojej liście do pobrania za darmo…Tak? Po zarejestrowaniu Konsoli na moim koncie np. za miesiąc opcja „ Pobierz na konsolę PS3” stanie się aktywna..Tak?  … i tak samo będzie z tytułami obecnymi „darmowymi” na PS4… jak kupie konsole PS4 za pół roku np. :)

 

2. Ok. ale jak jest z tymi rodzajami kont podstawowe/ normalne …czy w tym przypadku nic takiego się nie ustawia … przepraszam ale jeszcze tego nie łapie :) ….

a) Czy przy użytkowaniu PS Vita też występują rodzaje kont i mają jakiś wpływ na użytkowanie. Nie spotkałem się z tym jeszcze przy użytkowaniu swojej PS Vity.

b) Kolega wklepuje dane mojego konta … a ja też mam/mogę dodać dane jego konta … co mi to umożliwi na Ps Vita ..i czy jest taka możliwość.

c) Czy w przypadku przekazania danych koledze bezpieczniej jest utworzyć jakieś dodatkowe konto na moim profilu… czy nie ma takiej możliwości przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

 

3. OK jeszcze poczytam :)

 

4. Ok.

 

5. Czy jest możliwość sprawdzenia i gdzie … czy moja konsola jest jeszcze gdzieś zarejestrowana poza moim profilem…

 

Nowy pkt 6. Czy korzystasz z backupu PsVita na zasobach w chmurze PS+ czy robisz na kompie…

a) Czy chmura jest bezpieczna… Czy przy pełnym backup’ie PsVit’y robiony do chmura /do pliku na kompie zapisuje też wszystkie ustawienia dostępowe …hasła itp… dotyczące kont, profilów.... 

b) Po przywróceniu z pliku PS Vita przywraca w pełni dane z profilu/konta... pyta o hasła czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się z tego robić offtop. To jest temat o PS4 a nie o PS Vita.

Odpowiedzi masz poniżej, ale kolejne pytania odnośnie PS Vita czy PS3 kieruj w odpowiednich działach na forum.

 

1> Dokładnie tak. Gra jest w Twojej bibliotece. Jest "twoja" pomimo że jeszcze nie masz konsoli. 

 

2> W przypadku różnych konsol nic takiego nie ma miejsca. To jest wymysł Sony odnośnie PS4. W PS3 konta są równorzędne i na raz mogą do jednego konta być przypisane 2 konsole PS3 (nie zależnie od konsoli PS4 czy Vita). W pierwszym poście masz pełną listę ile i jakich konsoli może być na raz przypisanych do jednego konta. 

 

2A> Nie.

 

2B> Nic ci to nie umożliwia w praktyce. Na PS Vita profil jest zapisany w pamięci urządzenia oraz na karcie pamięci. Możesz teoretycznie używać jego gier ... ale tylko na jego profilu. W praktyce żeby grać w jego gry musisz zrobić to samo co przy kupnie. Format konsoli oraz karty pamięci (lub osobna karta) i rejestrujesz jego profil. ...i tak za każdym razem gdy "przełączasz" profil. Gra nie warta świeczki.

 

2C> Chyba nie rozumiem pytania. Każde konto SEN logujesz na osobnym profilu lokalnym na konsoli. Przy próbie dodania danych innego konta SEN do swojego istniejącego profilu lokalnego dostaniesz informacje że nie możesz korzystać z "cudzego" konta ;) czyli jak masz dane 3 kont SEN, to robisz sobie na konsoli 3 różne profile.

 

5> Chyba na odwrót? Czy na Twoim koncie jest jakaś inna konsola zarejestrowana? Wszystkie zarejestrowane urządzenia masz na swoim koncie SEN w dziale Urządzenia https://account.sonyentertainmentnetwork.com/liquid/confirm-sso!input.action ewentualnie możesz próbować dzwonić do wsparcia technicznego Playstation, ale to że Twoja konsola jest zarejestrowana na czyimś koncie to jego problem a nie twój. Nie powinno ci to zawracać głowy.

 

6> PS+ może robić kopię zapasową save automatycznie w wybranym przedziale czasowym (ustawione mam między 4 a 6 rano) więc nie używam dodatkowo PC.

 

6A> Jest bezpieczna. Od 2 lat nic się nie stało z save i nie raz mi lub znajomych ratowała save (zwłaszcza tym które maja małe, nieokrzesane dzieci). Raz na jakiś czas robię sobie kopię zapasowa na PC/pendrive i wrzucam na Dropbox ale głównie polegam na PS+.

 

6B> Innej kopii zapasowej nie robiłem (bo po co?)i nawet nie wiem czy jest taka możliwość więc ci nie odpowiem ...bo czego ci więcej trzeba? Gry masz na koncie i zawsze możesz je pobrać na konsolę ponownie a save masz w chmurze. ...może jeszcze frytki do tego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo dziękuje za wyrozumiałość i profesjonalne odpowiedzi … dzięki Tobie w końcu zrozumiałem parę tematów…wielkie dzięki.

Pozdrawiam,

Todo777 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Szukam info odnośnie deaktywacji urządzeń  w SEN.

Mam tam 3x PS3 i 1x PS4 chciałęm porządek zrobić gdyż dzisiaj ponownie zawiatała do mnie PS3 (ta 3 sztuka) nie mam już dostępu do 2 poprzednich konsol PS3 ( nie wiedziałem nawet ,że trzeba robić jakies deaktywacje) wykonałem więc przez PC usuń wszystkie urządzenia i skasowało mi tylko PS4 a reszta czyli 3 PS3 zostało nadal.Nie mogę ponownie wykonac już tego gdyż otrzymuję info ,że niedawno wykonano dekatywację urządzeń i mam to zrobić za 6 miesięcy...

Najgorsze jest to ,że mam PSplus wykupiony i nie mogę nic zassać na świerzą PS3. PS4 usunięta zaraz aktywowałen na nowo i wszystko jest oki ale moze mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z PS3 ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a przypadkiem na tamtych PS3 nie ma nadal twojego konta? Może ktoś zdążył już aktywować? Niestety taka operacja działa raz na 6 miesięcy więc łap jutro za telefon, dzwoń do wsparcia technicznego i wyjaśniaj sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konta moze są ale nie ma do nich dostęp gdyż nigdy nie miałem włączonego zapamiętywania hasła.Jak patrze w SEN co było pobierane to tez nic oprócz tego co ja kiedyś zasysałem.Jutro z rana atakuję telefonicznie i dam znać coż ciekawego się dowiem. Pozdrawiam i miłej nocki

 

 

Zadzwoniłem z rana miła Pani wysłuchała problemu podała numer zgłoszenia i kazała czekać max 7 dni ;/

 

Sprawa pozytywnie i szybko załatwiona.

Nawet się nie spodziewałem aż tak szybkiej reakcji.

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie kont na PS4 i bardzo proszę, żeby ktoś mi to jasno wytłumaczył.

Sytuacja wygląda następująco - mam PS4 i mam na nim swoje konto, które miałem jeszcze z czasów PS3. Mam na tym koncie subskrypcję na PS+. Kupiłem na allegro w okazyjnej cenie NBA 2K14 w wersji cyfrowej. Po zakupie sprzedający wysłał mi dane do konta i instrukcję ściągniecia gry. Jest w niej napisane, żwe konto, które zakładam na danych otrzymanych od niego musi aktywowane jako główne. I teraz kilka pytań:

-ile kont głównych mogę mieć na konsoli? Tylko jedno?

-co będzie z moim kontem  jeśli aktywuję to nowe jako główne?

-czy będę mógł grać w NBA na moim starym koncie (chodzi o trofea itd.)?

-czy będę mógł grać w NBA online (ps+ mam na swoim starym koncie)?

-czy będę mógł nadal kupować gry na moim starym koncie?

 

Generalnie jeszcze nie aktywowałem tego nowego konta jako główne, więc jeśli to ma przynieść jakieś kłopoty to nie zrobię tego i poproszę sprzedającego o zwrot pieniędzy.
Będę wdzięczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat_eyo,

 

Z całym szacunkiem ale na jakiej podstawie oczekujesz od nas odpowiedzi na pytania na które w pierwszym poście masz ładnie wszystko wyjaśnione ale jesteś na tyle leniwy że nawet tam nie zajrzałeś?

Przeczytaj sobie pierwszy post. 

ProTip:

konto główne = konto podstawowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, która nic nie wniosła do tematu. Dobry sposób na nabijanie sobie postów. Pozwól, że mimo wszystko Ci odpowiem.

Jest to forum dyskusyjne i właśnie na tej podstawie liczę (nie oczekuję) na to, że ktoś mi pomoże. Oczywiście, że przeczytałem pierwszy post, nie jest on dla mnie napisany jasno i dlatego zadałem pytania. Ok, mój błąd, mogłem napisać w poprzednim poście, że przeczytałem poradnik.
Po zwróceniu przez Ciebie uwagi przeczytałem ten post jeszcze raz i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pytania, co więcej mam nowe - czy konto główne mogę zmieniać i czy liczba takich zmian jest ograniczona?. Jeśli zechcesz mi pomóc to fajnie, jeśli nie to trudno, ale osobiste przytyki o lenistwie daruj sobie proszę.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiuj/wklej z 1 posta:

 

Ile mogę mieć kont utworzonych na jednej konsoli PS4?

W sumie 16 kont wliczając Konto podstawowe oraz Konto Normalne

Nieskończoną liczbę kont Gość (do sprawdzenia)

 

PS Plus - płatne multi. Jak używać i dzielić?

Wystarczy konto z PS+ ustawić jako Konto podstawowe. Multiplayer będzie działał na reszcie kont uruchamianych na tej konsoli.

 

 

Zasada z multi działa tak samo dla całej zawartości konta Podstawowego czyli tak, odpalisz z tego konta gry na sowim profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak to wygląda jeśli na koncie podstawowym jest jedna gra a moim koncie mam resztę i subskrypcję ps+. Grać chcę ze względu na trofea tylko na swoim koncie. Jeśli dobrze rozumiem, to żeby grać w tego nieszczęsnego NBA muszę konto, z którego go ściągam ustawić jako podstawowe. Wtedy mogę w niego grać na swoim koncie, i mając tam ps+ będę mógł grać online? Jeśli to się zgadza to jużwszystko wiem, jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Takich kont podstawowych możesz mieć max 16 na konsoli.

Z konta podstawowego cała zawartość jest dostępna dla wszystkich profili utworzonych na konsoli więc tak, pobierasz z jego konta a gras zna swoim.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalal juz ktos moze netflixa z amerykanskiego pss? Miesiac jest chyba za darmo ale trzeba podac numer karty kred. Dziala to w Europie? Z tego co sie orientuje trzeba podac odpowiednie adresy dns w ustawieniach sieci. Jak dziala to tworzyc konto w aplikacji ps4 czy lepiej na pc i potem zalogowac sie na ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwir ogląda więc działa podmiana DNS.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc, karta z amerykańskim adresem bilingowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalal juz ktos moze netflixa z amerykanskiego pss? Miesiac jest chyba za darmo ale trzeba podac numer karty kred. Dziala to w Europie? Z tego co sie orientuje trzeba podac odpowiednie adresy dns w ustawieniach sieci. Jak dziala to tworzyc konto w aplikacji ps4 czy lepiej na pc i potem zalogowac sie na ps4?

 

1. zakładasz wirtualną kartę z amerykańskim adresem (jakimkolwiek - może być jakiś hotel z googla itp), np na Entropay.

2. zakładasz konto na Netflixie na PC, używając np Hola Unblocker albo innej wtyczki dzięki której Netflix będzie myślał że jesteś w USA. używasz danych karty z adresem z USA.

3. pobierasz Netflixa z amerykańskiego sklepu na PS3/PS4

4. na ps3 aktywujesz system (Video) na amerykańskim koncie

5. w ustawieniach sieci zmieniasz DNSy na któreś z tej listy http://droidkid.net/list-of-dns-addresses/

6. odpalasz Netflix, logujesz się na założone konto i voila. 

 

jeśli coś wyskakuje że Netflix nie dotarł jeszcze do twojego kraju albo jakieś inne błędy w odtwarzaniu czy coś to próbuj ponownie kilka razy, zwykle załapie. a jeśli po powiedzmy 5-10 próbach nadal nie działa to zmień DNS i spróbuj jeszcze raz. generalnie Netflix na PS4 czasem lubi świrować, na PS3 jest dużo bardziej dopracowany i działa za każdym razem.

 

a i jak już masz to konto Netflix to możesz go sobie też zainstalować na tabletach, smartfonach (taki sam myk z DNS i działa) no i oczywiście na PC/Mac gdzie wystarczy wtyczka typu Hola Unblocker i oglądasz z przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir ma dobry dzien - chcialo mu sie :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir ma dobry dzien - chcialo mu sie :biggrin:

 

po prostu mam pilną robotę do zrobienia ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszą być jakieś środki na entropay zęby się zalogować do netflixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli zarejestrować? 

 

tego nie wiem bo ja już miałem tam środki z zakupów na amazonie. musisz sprawdzić sam. podejrzewam że się nie da bo tak to by można zakładać konta na trial bez końca.

 

do samego logowania nie trzeba mieć żadnych środków, tylko w dniu pobierania kasy raz na miesiąc (jeśli oczywiście się zdecydujesz płacić za to regularnie). ja płacę te $8 miesięcznie ale cała rodzina używa netflixa na każdym możliwym urządzeniu (sekcja dla dzieci jest rewelacja).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poeksperymentowalem z dwoma kontami i jest kilka mozliwosci ktore daje nam logowanie sie na dwoch kontach jednoczesnie. Moze sie komus przyda :)

 

1. Mozliwosc stworzenia partychatu z uzytkownikami tej samej konsoli

     -- >mozliwosc podlaczenia 2 Headsetow z funkcja mikrofonu [ sprawdzalem tylko przez USB]

 

instrukcja: 
a) wlaczamy swoje konto, podlaczamy jeden headset i wybieramy siebie jako uzytkownika

:cool: podlaczamy kolejny HS i wybieramy innego uzytkownika
c) przytrzymujemy przycisk ps iwylaczamy kontroler
d) wlaczamy go ponownie naciskajac ps i wchodzimy na konto drugiego uzytkownika
e) tworzymy impreze i zapraszamy uzytkownika 1
f) znowu zmieniamy konto (wylaczajac pada) i akceptujemy zaproszenie

 

2. Jezeli ktos ma jednego pada mozna zmienic kolor diody (mam teraz czerwona)

Instrukcja:
a) jako pierwsze odpalamy nie swoje konto

:cool: wciskamy ps i wylaczamy kontroler
c) Wlaczamy go ponownie i przechodzimy na swoje konto

Edytowane przez bany1987
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak usunac konto na konsoli? Konsola kupiona od wlasciciela po ktorym wylogowalem sie z konta i chcialem sie zalogowac na swoje lecz wyskakuje informacja ''Nie można wpisać się przy użyciu identyfikatora wpisu innego gracza." . Usuwanie gracza w bazie konsoli nie pomaga to samo safe mode gdyz prosi dane do potwierdzenia ktorych nie mam.. jest jakas rada na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×