Skocz do zawartości
Elemental

Uszkodzony dysk ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Niedawno podczas grania w Battlefield 4 zawiesiła mi się konsola. Kliknąłem na przycisk wyłączone i po jakimś czasie konsola się zrestartowała.  Nie byłoby problemu gdyby nie to, że od tego momentu mam z nim ogromne problemy... BF4 się zawieszał ( Na ekranie z respawnem ). Sprawdziłem inne gry aby się upewnić, czy to nie problem z BF'em. W GTA V było tak, że podczas misji nie pojawiały się npc.. Po odejściu od innych lub się zabiciu gra się wczytywała w nieskończoność..  Jeszcze potem sprawdziłem Call of duty BOII które w ogóle się nie włączało i wywalało jakiś błąd.. Po tym wszystkim postanowiłem najpierw odbudować cały dysk oraz użyć inne różnych opcji w PS3 które były dostępne. Pomógł mi jedynie format całe dysku ( Nie rozwiązało to do końca problemu. ) Battlefield działa już w miarę normalnie. Grę mi wczytuje z 2 lub 3 razy dłużej ( Kiedy pojawia się ekran respawnu to mój team kończy przejmować pierwszą flagę ). CoD BoII śmiga normalnie a z GTA problem dalej się nie rozwiązał. Dodam, że Sprawdzanie i odtwarzanie systemu plikós gdy konsola się zatnie staje dokładnie na 30%.. Konsola może stać włączona przez 24h a pasek dalej będzie stał na 30%... Na systemie mam tylko dane z GTA V, BF4 i CoD BOII

 

Wie ktoś może jak to naprawić ? Aktualnie jestem zdany tylko i wyłącznie na Call of duty i BF4 które wszystko wykonuje dwa razy dłużej...

 

Konsola już po gwarancji. Dysk podstawowy ( 320GB ). Gry wszystkie oryginalne kupione w Media Markcie.

 

//Edit.

 

Przed chwilą grałem w BF4. Gra zacięła się po ~15 minutach gry. Aktualnie Sprawdzanie i odtwarzanie systemu plików stoi na 40% od jakichś 20 min...

 

//Edit po dwóch czy nawet trzech godzinach czarny ekran ;x

 

Kolejny edit...

Wyłączyłem system i włączyłem ponownie włączając także odtwarzanie systemu. Po włączeniu pojawił mi się taki o to komunikat:

http://i.imgur.com/6hRm46u.jpg

Kliknąłem przycisk PS. Po kliknięciu włączył się system i pojawił się taki komunikat:

http://i.imgur.com/UohkZNO.jpg

Doleciało do 40% i znowu stoi w miejscu... tzn idzie bardzo wolno z jakiś 1 % na 40 - 50 minut..

Edytowane przez Elemental

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez coś podobnego, dysk do wymiany niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.. Lipa  ;/ Już raczej nie będę wymieniał tylko kupię od razu PS4.. 

 

Bardzo dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jeszcze raz opcji z formatowaniem a może za którymś razem się uda :D Ale jak nie to dysk do wymiany. Dysk nie jest drogi i każdy to może zrobić wystarczy sciagnac zaslepke, jedna srube odkrecic i juz masz dojscie do dysku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.. Lipa  ;/ Już raczej nie będę wymieniał tylko kupię od razu PS4.. 

 

Bardzo dziękuje za pomoc :)

 

To samo miałem, możesz dla pewności wyciągnąć dysk, podpiąc do kompa i zrobić mu diagnostykę. Założę się że z połowa sektorów zdechła już.

 

Wymiana dysku nie jest droga, ale i tak powinieneś kupić od razu PS4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 80 GB (dla nienałogowego gracza to aż za świat pojemności) kupisz już za 60-80zł więc opcja z zakupem ps4 zamiast naprawy jest hmmm. jak by tu powiedzieć: kto bogatemu zabroni się bawić? ;) :) - też bym tak chciał

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×