Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

422249934.jpg

 

Temat o kolejnym bublu od CM... A dlaczego tak uważam to opisałem poniżej :)

Na razie wiemy tyle, że będzie "powrót do korzeni"...

Zupełnie jak w przypadku części 3...gdzie go nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz do trójki? Jedno z lepszych multi w jakich się ściągałem. Gra scalakowana na obu konsolach.

To że było mało rajdów nie czyniło z tej gry bubla.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie dirty są fajne i mega miodne :P

Fajnie jakby 4 powróciła tylko do rajdów, żadnych innych pojazdów i udziwnień tylko czyste rajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirt 3 gdyby się zapomniało, że kiedyś poprzednie części serii nazywały się "Colin McRae Rally" był grą faktycznie bardzo fajną. Ale ja jakoś nie potrafię zapomnieć i grając w Dirta 3 ciągle byłem zawiedziony tym, że tak dobrą grafikę i fizykę jazdy zmarnowano na Gymkhanę i inne bzdety ograniczając elementy czysto rajdowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie podoba się gymkhana ale dirt 3 jest dobrą gra. Odskocznia jaka jest DiRT Showdown też jest dobrą gra, choć z początku myślałem że to chłam, kupiłem i nie żałuje.

Ale teraz potrzebna jest gra czysto WRC, żadnych nie potrzebnych dupereli. Chętnie bym pograł w takie coś jak pierwsze WRC na PS2, colin, colin 04, colin 2005 czy dirt 1 :) a najlepiej coś jak rally championship

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronnie80, zrób sobie przerwę 24h od forum ;) Komentować nie chce mi się...

Co poniektórym widzę, że prawie żyłka pękła, iż ktoś raczył nazwać tą grę bublem :P
Ale, żeby nie było, że pisze tylko "bo tak" to już spieszę z wyjaśnieniami, dlaczego WG MNIE ostatnie produkcje CM to nie to czego oczekiwałem.

Jak komuś się seria DIRT podoba, to nic mi do tego. Ale twierdzenie, że to świetna gra rajdowa, to jak stwierdzenie, że NFS to symulator wyścigów ;)

Colin był świetną grą rajdową, WRC na PS2 było, nawet WRC 3 i 4 na PS3 jest. Ale DIRT stricte grą rajdową nie był i nie będzie.

Pomijam Burns'a, bo ten rozwinął skrzydła na PC, gdzie na konsoli niestety pozostał w niezmienionym stanie.

Zacznijmy jednak od początku...

Najpierw był DIRT, który był dobrą grą rajdową. Nie był świetny, sporo mu brakowało jeśli chodzi o fizykę jazdy, widać było odchodzenie od rajdów, itd.
Ale nie przeszkadzało to aż tak, bo jeszcze było czuć ducha starych produkcji CM. Także DIRT'a uważam za udaną grę i na tym można zakończyć.

 

Jeśli chodzi o DIRT 2, to jest to ostatnia produkcja CM, która BYŁA TYM CZYM MIAŁA BYĆ. Powiedzieli, że odchodzą od starego schematu, rajdy nie są główną dyscypliną, gra będzie misz-maszem i ukierunkowana na rynek amerykański, co było widać na każdym możliwym kroku. Jednak gra sama w sobie była świetna. Nie udawała niczego innego, była prostą arcadówką i niczym więcej.

Dawała frajdę z gry, wyglądała świetnie na swój okres czasu i tyle. Jeszcze bardzo miłym akcentem był memoriał Colina, który wywołał u mnie aż łezkę w oku.

Niestety DIRT 2 to tak naprawdę koniec dla mnie z CM, które starało się jeszcze jako tako zadbać o gracza. Od tej pory coś im się poprzestawiało w łepetynach i ich gry zaczęły lecieć na łeb na szyję.

W multi z chłopakami bawiliśmy się świetnie, nikt nie mówił złego słowa o tej grze, bo nikt nie oczekiwał gruszek na wierzbie od niej :)

 

DIRT 3, był od początku zapowiadany jako POWRÓT DO KORZENI... Czekaj, czekaj...DIRT 4 również? No tak...przecież "powrót do korzeni" wywołuje większy hype (modne słówko ostatnio) niż cokolwiek innego. Mamiono nas filmikami, samochodami grupy B, itd. Pamiętam nawet jak był filmik w symulatorze, gdzie gość śmigał na kierownicy i przeżywał jakie to wszystko realne... Już wtedy się śmiałem, bo gry CM i realne w jednym zdanie nie pasują obok siebie, ale mniejsza o to. Była nadzieja, że jednak będzie to gra warta uwagi i spędzenia dłuższych chwil z nią.

Niestety, po ograniu całej gry, stwierdzam że rajdów było tyle co kot napłakał. Wciąż jarano się idiotycznymi gymkhanami, kręceniem się po placu jak gówno w przeręblu, itd.

Tak naprawdę to był tylko lekko podrasowany DIRT 2 i nic więcej. Zmienili menu, zmienili nieco filtry obrazu (nie wiem co oni mają z tymi filtrami, w każdej grze inne), ale szkielet pozostał ten sam.

Warto jeszcze wspomnieć, o wyciętej zawartości z DIRT 2, która w DIRT 3 była w formie płatnego DLC ;) Trasy i samochody, które w DIRT 2 były normalnie do odkrycia i grania, tutaj wymagały zakupu za realną gotówkę ^^ Jedynie Monte Carlo było nowe, jeśli mnie pamięć nie myli. Po prostu brawa dla CM! Mistrzowie marketingu, wyciągania hajsu i wciskania ludziom tego samego za grubą kasę. Mam nadzieję, że nie zarobili na tym przekręcie za wiele... (tak, mam je ukończone bo dostałem za darmo, w życiu bym tego nie kupił).

Warto jeszcze wspomnieć o wsparciu kierownic, a raczej jego braku. Tzn. kierownice owszem działały, o ile działaniem można to nazwać. Ustawienie kierownicy w tej grze, aby jeździło się komfortowo i szybko, było praktycznie nierealne. Albo kierownica była zbyt czuła, albo zbyt zamulona. Grałem na niej długo, ale w końcu wróciłem do pada, która sprawuje się tutaj po prostu lepiej.

Pograliśmy z chłopakami również po sieci, gdzie kilka osób grało na kierownicach i opinie były takie same...ustawienie koła w tej grze to rzecz nierealna. Albo źle, albo bardzo źle niestety.

Zresztą na forach zagranicznych takie same opinie, więc niczego nie wymyślam. Kwestia też tego kto ma jakie oczekiwania, a jako że sporo wirtualnych kilometrów w grach zrobiłem, to gdy podpinam koło pod jakąś grę, to liczę że będzie to tego warte, niestety nie tutaj.

 

Na koniec zostawiłem sobie DIRT Showdown, który był niczym innym jak skokiem na kasę...Idiotyczny model jazdy, tryby gry nudne i bez polotu, a sam single player to była naprawdę udręka.

Wycięto same tryby "zabawy" z poprzednich wersji i zrobiono z nich osobną grę. Szkoda tylko, że wyszło to tak marnie, bo gra została jeszcze bardziej uproszczona niż to było do przewidzenia.

Ale nie tutaj leży problem...Problem był w tym, że gra stawała się bardzo szybko monotonna. Nawet tryb multi jej nie ratował, gdzie praktycznie już nikt nie grał dobre kilka miechów temu.

Jeśli jakaś gra w miesiąc lub dwa po premierze tanieje o prawie 3/4 swojej ceny, to "wiedz, że coś się dzieje".

 

To tyle jeśli chodzi o samego DIRT'a i jego "historię". Jak będzie z DIRT 4? Na pewno nie dam robić sobie wody z mózgu słuchając tych ich przekonań jak to kolejny DIRT będzie grą rajdową.

DIRT nigdy w pełni nią nie był i nigdy nie będzie. Jak ktoś chce rajdów z prawdziwego zdarzenia, to jedyna jego opcja w WRC od Milestones, gdzie część 3 i 4 wypadają już naprawdę bardzo dobrze.

Niestety nie jest to poziom WRC z PS2 od studia Evolution, ale Ci tak wysoko podnieśli poprzeczkę, że długo jeszcze raczej nie zostanie pobita.

 

Jak kogoś interesuje dlaczego CM to dla mnie partacze, to mogę to również opisać na przykładzie serii F1, która również bardzo mocno odbiegała od tego czym miała być.

Pomijam już kwestię niszczących grę bugów i patchy, na które czekało się kilka miesięcy...no, ale jak kogoś to interesuje to w tematach o F1 można poczytać nie tylko moje opinie ;)

GRID2 również wywołał u mnie jęki zawodu, ale cóż...to CM...

 

Jeszcze jedno...jak komuś seria DIRT się podoba to nic mi do tego. Też mi się podobała do momentu części 3, do tego stopnia że zawsze miałem je w pre-orderze.

Podałem swoje argumenty dlaczego tak uważam, a jak ktoś ma swoje, dlaczego jemu się podoba to pisać śmiało.

Każdy ma swój gust i nie mi go oceniać. Jak kogoś mierzi pierwszy post to cóż, mam uraz do CM i raczej mieć już będę...

Podyskutować na poziomie zawszę lubię, a gierki CM to dla mnie temat rzeka, więc chętnie pogadam SENSOWNIE.

Ale jak ktoś chce wpaść i napisać debilne zdanie, to od razu poleci z hukiem, tylko tyle :)

 

Pozdrawiam starych wyjadaczy, co na pierwszych Colinach zjedli zęby i tęsknią za tymi czasami ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moga zrobic remaster Colina 2? Hit murowany by byl. Takich rajdow właśnie brakuje a nie ten shit dirt co wyglada tak samo i trasy tylko po odwracane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robią to Mistrze Kodu to ja nie będę miał zastrzeżeń ;). Wręcz przeciwnie jestem pewien, że się wtedy nie zawiodę :] i cieszę się, że seria DiRT jest kontynuowana ;). Do tego gra jeśli się pojawi to będzie to PS4, a wtedy można liczyć na oprawę graficzną na najwyższym szczeblu ;D. Bo jak sam DiRT 2 zachwycił mnie oprawą graficzną na PS3 :). A model jazdy moim zdaniem to najlepiej dopracowany model jazdy w grze o wyścigach rajdowych. Już zacieram rączki :biggrin:.

Aktualna generacja się rozkręca ;].

Edytowane przez Velans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą radę ;).

Myśle, że na oceny już za bardzo się nie patrzy w recenzjach, bo zauważyłem ostatnio trend na oceny w przedziale 7-8 punktów w większości gier na PS4. Tym bardziej wyścigi trochę ciężej się recenzuję. Najważniejsze jest by dana pozycja spodobałą się odbiorcy. A dla mniej jeśli jest to DiRT od Codemasters to będzie must have ;).

Edytowane przez Velans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirt Rally pojawi się 05.04.2016 na konsolach PS4 i XONE.

 

 

Sorry za odkop, ale nie widziałem tematu dla dirta rally. 

Edytowane przez Grandy111
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sprawdziłem w sieci i są już pierwsze newsy o wydaniu Dirt Rally na konsolach :). Takie posty lubię ;).

A jeśli chodzi o grę to must-have dla mnie ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że grafika to nie wszystko, ale ta wygląda jak z czasów PS3 :)

Chyba, że to jakiś wczesny trailer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie ;d. Ale zdecydowanie komu chociaż podeszły poprzednie DiRTy ten jestem prawie pewien, że się nie zawiedzie na DiRT Rally ^^.

Moje zdanie na ten czas jest, że szykuję się najlepszy DiRT w historii :biggrin:.

PS Aż odpalę sobię DiRT3 wieczorkiem :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko. Coś słabo ta grafika wygląda na filmie. Sam posiadam grę od początku early access na steam i na tv 40" wygląda świetnie. Jest na co popatrzeć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko. Coś słabo ta grafika wygląda na filmie. Sam posiadam grę od początku early access na steam i na tv 40" wygląda świetnie. Jest na co popatrzeć. ;)

Dokładnie, ja też na PC śmigam już bardzo długo w Early Access i to co ta gra robi robotę to na dzisiaj jest bezkonkurencyjna, grafika jest o niebo lepsza niż na tym filmie, model jazdy to poezja, może nie aż tak jak RBR ale dużo nie brakuje, daje mase frajdy i nie jest to żaden arcade tak jak poprzednie dirty, moim zdaniem gra w niczym nie odbiega od serii CMR, poziom trudności nawet z kompem jest na bardzo wysokim poziomie, rzadko kiedy udaje się wygrać OS a co dopiero cały rajd, krótko, kto nie grał ten ma na co czekać :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, ale w sumie nic nie zapowiadało tego tytułu na konsole. Super wiadomość.

Grałem świeżo właśnie na PC i jest to bardzo dobra gra rajdowa, do tego symulator pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie uproszczą, to jestem ciekaw reakcji graczy konsolowych. To jest naprawdę trudna gra i każdy błąd kosztuje bardzo dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nawet nie musi to być powrót do korzeni, Dirt 2 oraz Dirt 3 ograne i jestem bardzo zadowolony z tych gier ;).

 

@mataman piszesz o multiplayerze czy o grze w karierze (jeśli jest taki tryb :))? Bo grałem wczoraj w Dirt 3 w multi i rzeczywiście jak trafi się na dobrych graczy to trzeba być bardzo dobrze przygotowanym w sensie z szczęściem, z jakimś skillem jazdy i dobrze opanowanymi trasami ^^. Ale dla chętnego nic trudnego, trochę gry i wejdzie się w wprawę bądź przypomni się swoje najlepsze lata w Dirt ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj o karierze. Nawet na najniższym poziomie trudności jest ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie zaciekawiłeś ;). Chciałbym by była opcja sterowania jak w Dirt 2/Dirt 3 czyli sterowanie na d-padzie bo jak próbowałem grać na lewym analogu to trudno było mi się przyzwyczaić i było trudniej opanować maszynę :].

 

PS Jeśli chodzi o temat z Dirt Rally to polecam wrzucić gdzieś datę wydania gry na PS4 ;). Bo jest już wiadoma ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z tym poziomem trudności, Poprzednie Dirty (2,3 i te inne) w niczym nie umywają się pod względem wyzwania do Dirt Rally.

Jakbym miał porównywać poprzednie dirty do tego to jak jakby porównać NFS/Driveclub do Project Cars czy Gran Turismo np.

Ale to raczej zaleta bardziej niż wada.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Velans Dirt Rally to zupełnie inna gra niż Dirt 2/3. Jeden błąd i można się pożegnać z pozycją w pierwszej 5. Najważniejszą rzeczą jest poznanie tras i przykładanie pełnej uwagi do tego co mówi pilot. Grając na PC nie zdarzyło mi się jeszcze przejechać całego rajdu na 1 miejscu. Zwyczajnie nie jestem w stanie utrzymać odpowiedniego tempa na kierownicy/padzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×