Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to mnie zaciekawiliście o tej karierze ;). Ale też bym od razu nie stwierdzał, że Dirt Rally to zupełnie inna gra niż poprzednie gry Dirt @Grandy111 :biggrin:, chociaż musiałbym sam sprawdzić grę by w pełni mieć porównanie :). Ale czekam do premiery na PS4 ^^.  Jednak poprzednie Dirty to też nie takie Driveclub jak porównuje @toreso - rozumiem to tylko jako przykład, że tak napisałeś toreso ;).

 

Jeśli chcecie mieć wyzwanie w Dirt 2/Dirt 3 to polecam multiplayer ;), tam gra rozwija się wraz z Tobą, czyli to co umiesz wychodzi całkowicie w pozycji, którą zajmiesz na koniec :). Przejedziesz bez błędu - czyli nie zahaczysz o drzewo itp. a do tego poznasz które wyboje omijać a które nie wtedy można liczyć na wysoką pozycję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem fizyki prowadzenia jest to zupełnie inna gra. Każda nawierzchnia znacząco wpływa na prowadzenie, przyczepność i zachowanie pojazdu. Jak się gra na kierownicy to przy dobrze ustawionym FFB czuć kiedy samochód traci przyczepność na lodzie na trasach Monte Carlo. Rally bliżej do RBR niż arcedowego Dirta 3. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek dostajesz wystarczająco gotówki by zakupić samochód z klasy 1960's. I zaczynasz rajdy, zbierając gotówkę na droższe samochody z wyższych kategorii. Do wyboru masz zwykłe zawody rally, rallycross i hill climb (do dwóch ostatnich trzeba wpierw kupić odpowiednie samochody aby móc do nich przystąpić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bunny:  :woot:  :bunny:  :woot:

 

Tacho kupuję kiere - CONFIRMED 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, ponieważ dopiero wczoraj wieczorem pobrałem grę ze Steam'a, a od 04:00 rano w pracy do teraz.

 

Gra jest miodna do mdłości, w pozytywnym sensie. Bardzo grywalna, mimo wyśrubowanych czasów podczas kariery.

Sprawdzałem na szybko, to wychodzi mi, że na każdym stopniu trudności jest spore wyzwanie. Ale logiczne, nie tak

spieprzone, jak w wrc5.

 

Mimo, iż nie ma, póki co, miliona tras i aut, to jest w czym wybierać i gdzie jeździć. Mam nadzieję, że będą stopniowo dodawali

nowe trasy i auta.

 

Dużo jest w grze smaczków, jakoś grafika mi nie przeszkadza, brak czasu na jej podziwianie. Natomiast bardzo mi się podoba,

że możemy włączyć, wyłączyć, światła i wycieraczki. Można je także użyć tylko raz klikając przycisk, lub włączyć na stałe przytrzymując go.

Nie bez kozery wspominam o wycieraczkach, bo w grze, o czym wielu producentów zapomina, są one potrzebne i nie działają, dla samego

tarcia szyb. Po wjechaniu w kałużę, zalewa nam przednią szybę, co jest bardzo ciekawie zrobione. Na szczęście, przed wodą, dostajemy

wyraźne instrukcje od pilota i możemy odpowiednio wcześniej je włączyć.

 

Różnych ciekawych rozwiązań jest więcej, ale na szybko ciężko wszystko wyłapać i tym bardziej opisać.

Z rzeczy, które jeszcze pamiętam i myślę, iż powinienem wspomnieć, są elementy otoczenia, jak słupy, płoty, bele drewna, znaki.

wszystkie te elementy biorą udział w naszej grze. Brama, przez którą przejeżdżamy, nie jest z betonu, lecz z drewna i ulegnie pod

masą naszego auta. Tak samo z resztą elementów otoczenia. Wszystko, co się dzieje w interakcji z w.w. jest także uzależnione od

impetu z jakim dokonamy spotkania.

 

Zniszczenia auta są odczuwalne, nie ma stopniowania ich, także nie raz nie dojedziemy do końca trasy, a dodać należy, iż te są bardzo

długie. Frajda jest naprawdę duża mimo wszystko. Należy być ciągle skupionym, przynajmniej dopóki nie ogarniemy sterowania, które

jest bardzo miłym zaskoczeniem. Jako, że kilka dni wcześniej kupiłem Project Cars, od którego przyjdzie mi zrobić sobie przerwę, muszę

na nowo uczyć się kontroli nad pojazdami. Ale jest ono zrobione przyzwoicie i bardzo grywalne. Odczucia trasy, rodzaju nawierzchni, kolein,

kamieni, dziur, wody, czy piachu są znaczne. Wpływają nie tylko na zachowanie kierownicy, ale na samo auto.

 

Najważniejsze moim zdaniem, to dźwięki, jakie wydobywają się z poszczególnych samochodów. CUDO! może nie jest to ideał, ale niewiele brakuje.

Przy dobrym sprzęcie, dźwięki wręcz wgniatają w fotel. Jeśli ktoś nie ma możliwości odpalenia gry na dobrych głośnikach, to polecam słuchawki,

wrażenia są przecudne. Można na youtube odpowiednie filmiki zobaczyć. Na przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=cDNYWLDr3ck

 

Ogromnie się morda cieszy, jak się słyszy pomruki samochodów. Subaru, brzmi przecudnie, zresztą reszta także.

 

Miałem krótko opisać, a wyszło troszkę inaczej. Cóż, mam nadzieję, że nie zanudziłem.

 

Następnym razem, po dłuższym ograniu napiszę coś o błędach, czy problemach gry.

 

Pozdrawiam :cool:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rally jest póki co jest 6 państw: Grecja, Walia, Monaco, Niemcy, Finlandia, Szwecja. W każdym masz 2 dłuższe odcinki oraz ich wersje w drugą stronę (coś koło 10-12km) + 3 krótsze odcinki oraz ich wersje w drugą stronę (po 5-8km).

W Hill Climb masz 2 wersje Pikes Peak do wyboru: 100% nawierzchni asfaltowej oraz druga wersja z nawierzchnią mieszaną (obie po prawie 20km).

W Rally Cross jest na razie: Szwecja, Norwegia, Anglia. 

 

5RxjIV0.png

Edytowane przez Grandy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 dopiero kwiecień 2016 ?

Brakuje mi na PS4 czegoś co choćby mogło czyścić buty RBR`owi z pieca.

Edytowane przez kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzili 60 klatek nawet na XO, także coś tutaj czuję ostre cięcia w grafice :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Day one, uwielbiam rajdy samochodowe i strasznie ubolewałem nad brakiem porządnej pozycji i brukanie marki takim gównami jak gry pod szyldem WRC od Kylotonn. Czytałem sporo mega pozytywnych opinii na gafie odnośnie wersji early access na PC, do tego potwierdzili 60fps na PS4. Nareszcie rajdy powrócą w wielkim stylu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

grafika nie jest najgorsza a gra zapowiada się świetnie :D Cóż trzeba czekać do kwietnia z werdyktem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też fajne nagranie:

 

 

Jednak jestem bardzo ciekawy jak bardzo uproszczą wydanie na konsolę, bo na pewno nie zrobią pełnej symulacji, bo za mała klientela.

Ciekawi mnie też czy w końcu będzie gra z długimi odcinkami po 10 - 15 minut tak jak kiedyś było w Rally Championship na PC.

Chciałbym multi na takich odcinkach długich.

W Rally są takie odcinki, czy tylko 3/4 minuty wszędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego mieliby cokolwiek upraszczać ? 
Za mała klientela ? Ze niby spragnionych konsolowców rajdowców jest mało ? Nie myślę tak :)
Bedzie jak na PC i obym się nie musiał mylić !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się sprzedał DIRT 2, który każdy wie jaki był, dla typowego hamburgera.

Dzisiaj takie produkcje, wymagające wysiłku i szlifowania formy nie są w czołówkach :( Mówimy o samochodówkach.

Gran Turismo wyjdzie za 100 lat dopiero, zresztą rally w GT na dłuższą metę nie było jakieś fantastyczne.

 

Oczywiście chciałbym się mylić, bo jeśli DIRT Rally dobrze się sprzeda, to może znów wrócimy do wspaniałych czasów, kiedy to gry Rally były naprawdę warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W Rally są takie odcinki, czy tylko 3/4 minuty wszędzie?

Tak, są dłuższe odcinki ~ 10-12km. W zależności od lokacji i klasy pojazdu trwają one około 7-8 minut + ;)

Edytowane przez Grandy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje, to jest po 12 odcinków, z czego około 4, to long, a pozostałe, to sprinty.

 

Najdłuższe z danych państw:

Grecja 10,690m

Szwecja 12,100m

Finlandia 16,200m

Niemcy 11,670m

Monako 10,870m

 

Mam nadzieję, że w finalnej PS4'ej wersji nic nie zmienią. Teraz jest miód.

 

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już pierwsze prawdziwe gameplaye i recenzje dla wersji PS4. Podobno jest identyczna jak na PC

 

I niech tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że są dłuższe trasy - obecnie zabieg rzadko stosowany, a przecież rajdy to nie są odcinki na 2-3 minuty. Szkoda, że nie ma realizmu w stylu Rally Championship 2000, gdzie odcinki miały i po 40 kilometrów. Ale w dzisiejszych czasach pewnie nikt już na coś takiego się nie zdecyduje, bo pewnie 15% graczy dojeżdżałoby do końca takiej próby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DR symulator czy bardziej arcade? Pytam ponieważ zastanawiam się czy pogram bez kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DR symulator czy bardziej arcade? Pytam ponieważ zastanawiam się czy pogram bez kierownicy

Hardocore sim, kupuj kiere :)

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie remont całego mieszkania robię więc 1000zl raczej na kierownicę nie wydam ;D to na padzie raczej nie pogram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×