Skocz do zawartości
Ttweak

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Słuchajcie mam pytanie - FF14 na PS4 kosztuje 140zł. Na PS3 ok 50zł. Ponoć ulepszenie jest za darmo. Czyli lepiej oplaca sie kupic za 50zł i upgrade zrobic do wersji na PS4 niż kupować płytkę na ps4, dobrze mówię? Czy nadal to działa?

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak - jak nie chcesz całkiem tak na chama robić Square to zagraj kilka questów i wtedy przenieś postać hehe. 

Na PS4 pobranie gry to około 12 GB no i aktualizacja i instalacja. Chwile Ci to zajmie.

Jakbyś nie czytał newsa na głównej - http://www.pssite.com/news-32322-jak_ulepszyc_final_fantasy_xiv__a_realm_reborn_z_wersji_ps3_do_wersji_ps4_.html

Ogólnie jak rejestrujesz formę płatności abonamentu to na tym samym ekranie masz właśnie to pole PS4 UPGRADE. Masz do wyboru kasę z Twojej karty kredytowej/płatniczej albo wklepujesz ze zdrapki którą kupisz na allegro lub muve czy gdzieś indziej.

Aha nie wiem już czy można wrócić ponownie na PS3...chyba nie.

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w gierke od soboty, kupiona na PS3 z Ultimy, 39zl + przesylka. Po ogarnieciu tego wszystkiego z przejsciem na PS4 jestem bardzo zadowolony, ze gra nie wymaga nosnika jak np. BF4

 

 

Co do samej gry to po ok. 30h wciaz nie nudzi, zobaczymy co bedzie dalej. Wiele lat temu przez dlugi czas gralem w Lineage na PC, potem wielokrotnie wracalem, ale nie ma jak komfort grania na konsoli. Dostosowanie stertowania jest na 6, nigdy nie pomyslalbym, ze to wszystko mozna zmiescic na padzie, i to z takim rezultatem. Wszystko jest intuicyjne i ladnie rozplanowane. Poza tym gra wspiera mysz+klawiatura. Granie z PC'towcami na jednym swiecie zapewnia, ze gdzie nie pojdziemy zawsze ktos jest, a jako ze gra wymaga platnego abo to nie ma gimbazy czy hejterow, ludzie przechodzac zawsze chetnie pomoga, nawet bezcelowo poswiecajac 0,5h, powaga! Grafika to moze nie wyzyny PS4, ale dla mnie jest bardzo dobrze, animacja plynna.

 

Ogolem polecam, za te 40zl mozna przez miesiac sprawdzic, a potem zadecydowac czy placic czy nie. Abo mozna upolowac za ok. 70 zl na 60 dni, wiec tez rozsadnie.

Gram na swiecie Moogle, bo mam tam kilku znajomych i gra tam ponoc duzo Polakow.

Jakbyscie chcieli dolaczyc na Moogla i wyskoczy, ze serw pelen to poczekajcie do polnocy, wtedy prawdopodobnie wywylaja niekatywnych i mozna smialo dolaczac.

 

Moj PSN ID: bleq

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie skończyłem zbierać cały Valor Set. Jeszcze tylko buty i korona i ruszam na Binding Coila. Nie wiedziałem, że tak dużo pieniędzy wpada po END GAME. Gdybym grał więcej to spokojnie można uzbierać 200 tys dziennie. Jak uzbieram jakaś kwotę w okolicach 50 tys to rozdaje początkującym graczom. Strasznie się wtedy cieszą...ja się już craftingiem nie zajmuje więc w sumie po co mi gile. 

Zobaczymy co przyniesie ten patch jutrzejszy. Grając tyle co zawsze w ciągu max 2 dni wyrabiam limit Soldiery Tomestonów. Mogliby to jakoś znerfić. Questu na Atme nie robię bo mi się nie chce. Liczę na loot w Binding Coilu gdzie itemy i tak są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam craftera ale nie zarabiam na tym tyle ile powinienem ale również nie narzekam, kasę radzę oszczędzać nigdy nie wiadomo na co się przyda w przyszłości, jeśli masz nadmiar oddawaj ją gildii ( a w gildii powinieneś być jeśli poważnei myślisz o endgame), w 2.3 będą prywatne pokoje które na pewno niemało będą kosztować (plotki chodzą że około 800 000) a i umeblować je trzeba, kasa przydaje się na żarcie które jest bardzo potrzebne na coilach (na nowych t6-9 wręcz niezbędne) a najlepsze kosztuje około 3000-4000 za sztukę

 

Castiel grasz sporo z tego co widzę i czytam i nie rozumiem dlaczego masz taki niski item lvl, skoro limit ToS robisz w 2 dni to dlaczego masz tylko jeden  item z niego, teraz mytho wpada z wszystkiego, nawet z beast treabów i full ilvl90 powinieneś mieć już dawno tym bardziej że Tank zawsze znajdzie miejsce w party. Grając dość standardowo przez cały tydzień jestem w stanie uzbierać 2000 mythosów, a kiedy miałem spinę na Animusa robiłem to w 1 dzień

 

ostatnio wspominałeś że nie masz jeszcze Króla moogli ukończonego i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że nie odblokowałeś przez to masę rzeczy, nie ukończyłeś wątku fabularnego z 2.1 nie wspominając o 2.2 i walce z Leviathanem a ubić go łatwo nawet na extreme mode a wypada z niego broń ilvl95, nie zauważyłem na tobie żadnego itemku z Crystal Tower

 

To jest oczywiście twoja sprawa jak grasz ale mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę że wykorzystujesz może z 30% obecnie dostępnego contentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król Moogli padł. Nie gram jakoś dużo, tyle co zrobie ruletkę raz na 2-3 dni. Pracuje na 12h zmiany. W Crystal Tower nigdy nie doczekałem się pełnego składu - wiem dziwne, ale czekanie po 30 min mnie nudzi. Nie chce być niemiły, ale zbieram te Mythology i Soldiery i po wypełnieniu limitu nie mam po co siedzieć na tych duty do końca. Skoro nic z tego nie mam to po co je kończyć? Nie gram w ogóle jak zrobie limit. Jeden tydzień z Soldiery przeznaczyłem na tarcze, za drugi kupiłem jeden item, a za trzeci Rowena's Tokeny (chyba 4). Jak ktoś gra dużo to w tydzień ubierze całą postać za mythology razem z biżuterią bez żadnego problemu.

Gram często, ale niezbyt długo. Pyknięcie kilku razy w tygodniu ruletki i wbicie limitu za Soldiery załatwia sprawę przez co grę odkładam i gram w co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje po przerwie aktywować abonament. Planuje teraz grać na PS4, takie pytanie, gra ktoś w jakieś ekipe na PS4? obojetny serwer bo najważniejsza jest gra w grupie bo samemu szybko sie nudzi wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja z dwoma kumplami tluczemy na Moogle'u. Chcemy dobic 50lvl, kwestia 2-3dni i dolaczyc do rodakow: Avangarda (chyba najwieksza polska gildia w FF14) lub SEED, by razem cos dalej ugrac.

 

Po przerwie? Tzn masz juz chara na jakims serwie ?

 

 

PS gramy ostro od 2 tygodni i uwazam, ze troche za duzo tych nudnych questow. Rozumiem, ze trzeba nauczyc sie mechaniki gry, ale 10x mniej questow typu "odwroc sie i zagadaj z bambrem" w zupelnosci by zalatwilo sprawe. Czekam na END GAME.

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 35 lvl paladyna na moogle. Psn RekuPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym trofikiem z materią to trzeba 100 itemów z skonwertować by powstała materia czy włożyć w jakąś tam np zbroje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje założyć Free Company tylko dla graczy PS4 na Moogle, to dobry pomysł? Czy już ktoś założył taką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie fc niema bytu na  serwie bo gracze przechodzą do już istniejących FC jak Avangarda czy Seed czy IX Kohorta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pieknie, tylko nie mam dostepu do Team Speaku, no nie mam jak.. Dlatego nikt mnie nie chce ; (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm telefon z androidem kazdy ma czy to nawet iphona wiec teraz tylko go pobrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pieknie, tylko nie mam dostepu do Team Speaku, no nie mam jak.. Dlatego nikt mnie nie chce ; (

Nie przejmuj się ludźmi którzy mówią "nie masz teamspeak nie pograsz". Jest masa innych ludzi którzy olewaja ciepłym moczem ten program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem swoją kopię gry - ruszam na PS4 jak tylko dojdzie i się ściągnie. Mam pytanko - jak wygląda sprawa komunikacji przy użyciu tego śmiesznego headsetu do PS4? Jest jakiś in-game voice chat - np. jak się jest w party albo w dungach?

Jaką klasę polecacie ? Zazwyczaj lubie klasy typu Warlock/Necro, Monk (ten w FFARR srednio mi sie podoba - troche mało dynamiczny) lub jakiś caster. Czym fajnie będzie sie grać na początek? Póki co myślę nad Warriorem - troche tank, troche dps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na PHEONIX do jedynej polskiej gildi tylko dla PS4/PS3. Wiecej info psn RekuPL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znudził mi się Palladyn i robię Warriora. Nie wiem jak oni projektowali tą grę, że są 2 klasy tanków i jest między nimi taka przepaść. Jak może istnieć różnica w HP ponad 2000? Nie wiem, do tego Warrior jest znacznie silniejszy. Leczenie Palladyna można sobie wsadzić. Do 30 któregoś lvl nieźle to wygląda, ale na 50 gdzie można sobie przywrócić około 300-400 hp gdzie zwykły mob zadaje więcej to kpina. Teraz trochę żałuje bo wydaje mi się, że zmarnowałem czas. Chyba za dobrze poznałem tą klasę. Trudno. Człowiek uczy się na błędach.

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz prawda ? Nie gram takniem ale znam wiele osób które grają tą klasą wiem że Paladyn jest dobrym tankiem. Kierujesz się ilością HP tyle że Warrior ma mniej "odpałek" defensywnych od Paladyna, co z tego że ma więcej życia jak często 2x mocniej dostanie, co prawda lepiej trzyma większą grupę i mocniej bije ale na 50 lvl nie tego się od niego wymaga za to Paladyn lepiej trzyma pojedynczego moba dlatego to jest głównie main tank

 

90% party bijące Twintanie ma za głównego tanka Paladyna

 

I od kiedy to Paladyn sam siebie leczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się on zwyczajnie znudził. Można używać CURE ale jest to słabiutkie. Kilka zdolności można przenieść więc nie jest źle. Warrior nieźle się sam leczy. Co do Paladyna to jest strasznie nudny bo masz w sumie tylko jedno combo którego używasz non stop i nie ma innego wyjścia. Warrior jest dla mnie ciekawszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu jest z czatem w tej grze? Nigdy nie zwracałem na to uwagi, a jak grałem to tylko pisałem jak już czegoś nie wiedziałem. Na PS4 można jakoś gadać przez słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są też ludzie, którzy dopiero kupili FF XIV (jak ja), zapraszam do wspólnego questowania i levelowania ;) Każda forma voicechatu (wbudowany, skype, teamspeak) jak najbardziej możliwa. Gram głównie wieczorami (po pracy) i więcej w weekendy.

 

PSN: traanZ 

 

Panowie wyżej już maxują grę, więc niestety minie chwile czasu, zanim będziemy mogli wspólnie pograć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już odpuszczam. Robiłem Titana na relic (Bravura) i nie było przypadku żeby któryś nie dostał z jakiegokolwiek aoe. No dosłownie banda idiotów. Wiadomo, że czasem ktoś nie zdąży, nie ma jak itp ale kurde za KAŻDYM razem? Za każdym razem. Trafiłem na grupę jaj sadzonych. Jak im przyjdzie grać z Tytanem na extreme to się obsrają. Połowa HP bossa i 2 healerów martwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdy serwer można się dostać, żaden nie ma zamkniętej rekrutacji, jeśli jest pełny najlepiej próbować w godzinach porannych lub późno w nocy, jest wtedy mniej graczy

 

Kiedy tworzyłem postać również nie mogłem się dostać na moogle'a ale czekałem ponieważ tam zbiera się najwięcej polskich graczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi ktoś tutaj Animusa oprócz Ciebie? 

Jestem właśnie w połowie ATMY. Pofarmiłem z 5h i wypadło mi 6 kryształków. Co ciekawe tylko jeden wypadł mi z FATE'a z wysokiego lvl. Pozostałe to między lvl 3-15. 

Już prawie wymaksowałem Warriora. To jest już przynajmniej inna półka. Wyższa jak Paladyn - zaznaczam, że przynajmniej dla mnie. Jakoś fajniej mi się gra, mobki szybko padają, jest fajnie. Jeszcze tylko 1-2 itemy i idę w końcu na tego Binding Coila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×