Skocz do zawartości
Ttweak

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już mam 2 Animusy ^^, teraz skupiam się na broń za soldiery + "olejek" z nowych coili co da broń ilvl110, z Novusem trochę mi zejdzie z powodu ceny materii które po patchu 2.28 poszybowały do góry, kasy sporo nie mam a ceny np criticali poziomu IV to około 300tysięcy a potrzeba ich około 13-14 do main stat (tzn tak naprawdę 11 ale z każdą kolejną wbijaną materią w broń zmniejsza się szansa na pomyślny infuse)

 

Co do zbierania Atm to lvl FATEa nie ma znaczenia trzeba robić wszystkie z wyznaczonego obszaru w zadaniu, tu masz ściągę jaką Atmę farmić o której godzinie, podobno w tych godzinach zwiększa się drop rate, wziąłem to  z naszego gildyjnego forum mam nadzieję że Kamil nie obrazi się że rozpowszechniam to dalej, osobiście nie sprawdzałem ponieważ miałem już swoje Atmy ale wiele osób z mojej gildii to potwierdza, godziny polskiego czasu

 

Atma of the MAIDEN - Central Shroud - 6:00
Atma of the BULL - Easterrn Thanalan - 7:00
Atma of the WATER BEARER - Upper La Noscea - 8:00
Atma of the GOAT - East Shroud - 9:00
Atma of the SCORPION - Southern Thanalan - 10:00
Atma of the RAM - Middle La Noscea - 11:00
Atma of the TWINS - Western Thanalan - 12:00
Atma of the LION - Outer La Noscea - 1:00
Atma of the FISH - Lower La Noscea - 2:00
Atma of the ARCHER - North Shroud - 3:00
Atma of the SCALES - Central Thanalan - 4:00
Atma of the CRAB - Western La Noscea - 5:00

 

 

to i tak jeszcze nic w porównaniu z tym co będzie potem,  farmienie 13,500 myto na książki z których według mnie najgorsze jest oczekiwanie na FATEy (3 na książkę), zdecydowana większość ma niski spawn rate i niekiedy czeka się na nie kilka/kilkanaście godzin, słynny jest np "Taken" który podobno pojawia się 2 razy w ciągu dnia, książki to koszmar dla mnie a najgorsze że pewnie będę musiał do nich wrócić jak będe robił Ninję  :down:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że gorsza będzie ta ATMA. Wszystkie kryształy wypadły mi w około 12-13h. Najdłużej bo około 3h spędziłem w Western Thanalan na jeden kryształ. Najpierw dokończę pełną zbroję Warriora a potem zabieram się za Animusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaczynam przygodę z FFXIV na PS4 i mam trzy pytania. 

 

1. W czasie większego zamieszania jak np. FATE strasznie gubię się grą na padzie tzn. chodzi o zaznaczanie do ataku mobów, automatycznie przełącza na najbliższą osobę niekoniecznie na moba. Zanim zaznaczę jakiegoś do ubicia inni już się z nim rozparawiają:/ Jest jakiś sposób by wyeliminować zaznaczanie graczy?

 

2. Cz można w wersji na PS4 jakoś oddalić kamerę od postaci?

 

3. Chodzi o płynność rozgrywki? Czy wiadomo coś o poprawie przez wydawcę płynności rozgrywki chodzi o FPS w grze? 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez NewHope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Nic nie zrobisz. Jak grasz to przeciwników ustawiasz strzałkami na boki, a będąc w party strzałkami góra/dół na towarzyszy.

Ad.2 Trzymasz  :l1: bodajże i regulujesz odległość prawą gałką.

Ad.2 Kto gra w tym trybie w Finala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiadam po dzisiejszym dniu. 

Takiej bandy idiotów nie widziałem dawno. Dzisiaj 9 grup z każdym po 3-4 próby i nie udało się pokonać Ultima Weapon na HARD. No nie ma siły. Jakbyście to zobaczyli to takich durniów nie zobaczycie chyba w żadnej innej grze. Kulki to zbyt duże obciążenie dla mózgów tych jełopów. Co gorsza nie ruszę dalej z END GAME jak nie zabije tego bossa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hitokiri za rozpiskę akurat farmie teraz Atme, aż z ciekawości sprawdzę czy ma to sens : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox, pamiętaj tylko że zwiększony drop rate nie oznacza że ci Atma wpadnie, raczej coś w stylu 2% w normalnych okolicznościach na 4-5% w wyznaczonych godzinach

 

Castiel, dobra rada, znajdź gildię, chodzenie na endgame z randomami potrafi frustrować, ja chyba ruletki tylko robię z pugiem, coil i primale Ex tylko z gildią. Przy okazji pochwalę się że zrobiliśmy wczoraj drugą grupą T8 i idziemy na T9 czyli najtrudniejszą obecnie walkę w grze

 

Foto poniżej wrzucam w spojler ponieważ może nie każdy chce wiedzieć komu trzeba sklepać michę na T9

 

 

53b1c7f122c39271176b3de8.jpg

 

Skład od lewej: Aya, Dalile, Grzegorz, Mayweda, Akane, Vidocq, Thurn, Gandisama

 

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że SeeD : D Ja siedzę u was w Akademi. 00:59 wypadła Atma Lion w Outer la : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dotarłem do LVL50, potrzebuje wskazówki na czym się teraz skoncentrować, co zacząć robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dotarłem do LVL50, potrzebuje wskazówki na czym się teraz skoncentrować, co zacząć robić :)

W Mor Dhona pojawią się questy, które musisz wykonać by przejść do kolejnych duty. Zbieraj tomestony bo musisz mieć konkretny item level by wejść do dungeonów.

 

P.S Przeniosłem się na Moogle'a. O dziwo przyszedł mi sms o skasowaniu 14 euro, a z konta wzięło mi 32 zł ogólnie to Square mnie rozpieszcza. Jak kolega grał w Finala to zawsze brało mi z konta mniej niż jemu.

Edytowane przez Castiel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dotarłem do LVL50, potrzebuje wskazówki na czym się teraz skoncentrować, co zacząć robić :)

 

 

-Zbieranie Mytho i Soldiery na nowych instancjach( a jest ich obecnie dużo), każdą trzeba najpierw odblokować

-Relic Quest obowiązkowy (Zenith, zbieranie Atm, Animus, Novus)

-Primale HM wyrzucają bronie i są połączone częściowo z Relic quest

-Ultima HM prosta walka wyrzuca bizuterię ilvl 80

-Crystal Tower to dobre źródło dla nowych graczy na zebranie sprzętu ilvl80 (nie ma obecnie tygodniowego locka)

-kontynuacja wątku głównego co odblokuje primala Mooglea i Leviathana na HM

-Binding Coil of Bahamut 1-5

-Primale Ex

-Binding Coil of Bahamut 6-9

-PvP 4x4

 

za 2 dni patch 2.3

 

-kontynuacja wątku głównego

-nowy Primal Ramuh walka na HM i EX

-Frontline 72 osobowa bitwa PvP

-prywatne pokoje

-Syrcus Tower czyli kolejne piętra Crystal Tower (drop sprzętu ilvl 100)

-nowe questy Hildibranda

- 3 nowe dungeony

-minigierki związane z Chocobo

-Trudniejsza wersja coila 6-9

-Daily Hunts czyli solo lub zezpołowe polowania na bestie

-nowy sprzęt, miniony, mounty itp

 

 

Questy Hildibranda niewiele dają nie licząc trochę złota i nowych emotków ale historia jest zabawna i warta ukończenia

 

Mytho potrzebujesz do sprzętu ilvl 90 który w zupełnosci wystarczy na primale HM, coil 1-5, primale Ex, za soldiery kupisz sprzęt ilvl100 ale jest lock tygodniowy 450 max

 

Ogólnie obecnie jest od cholery do robienia na endgame

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tak patrzę na tą grę to dotarcie do końca w Main Scenario to dopiero początek przygody. Obecnie jestem na Item Level 95 ale do środy powinienem być już dużo bliżej 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie odnośnie jakiegoś FC dla graczy z PS4 lub mających w składzie ich najwięcej. Dodatkowo dobrze byłoby żeby nie było obowiązkowego wymogu TS3, owszem na raidach obecność ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moogle ~~~» Avangarda. Dodaj mnie, a cie przyjme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie

 

Dobijam właśnie do 30 lvlu Lancerem:

 

"Dragoon (DRG) - wywodzący się od Lancera wojownik, który szkolony był do walki ze smokami. Wymagania: LNC 30, MRD 15"

 

Jak stać się Dragoonem? I jak to będzie wyglądać zaczynam od 1lvlu, tracąc moje itemy?

Edytowane przez NewHope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz od tego lvl co masz czyli 30, jednak żeby być Dragoonem musisz też osiągnąć 15 lvl Maraudera. Przedmioty dla Lancera i Dragoona są wspólne więc nic nie tracisz. Dragoon ma story quest w tej zimowej krainie, pierwsza wioska po wejściu od North Shroud, koleś koło studni je daje jeśli dobrze pamiętam. No i oczywiście chyba dostępny jest dopiero jak masz wszystkie quest z klasy Lancera wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Relic Weapon zdobyty. Powinienem coś wiedzieć więcej o grze? Czy teraz to się już tylko sprowadza, do dalszego grindowania i sumie nic ciekawszego, czy wraz ze zdobytym gearem oprócz większej mocy odblokowują się jakieś nowe możliwość gameplayowe?

A no i jeszcze jedno czy Thief i Ninja to w tym patchu już są dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na czym ci zależy jak na progresie to twoim celem jest zdobywanie najlepszego sprzętu, obecnie najlepszy to high allagan czyli item level 110 ale jest poza twoim zasięgiem ponieważ musisz ukończyć Binding Coil of Bahamut  turn 1-5, jeśli zrobiłeś wszystkie Primale HM odblokoujesz questa na niego u Uriangera, Binding Coil to nie tylko trudne zadania ale i nowa linia fabularna

 

Coile od 1-5 były kiedyś najtrudniejszymi instancjami w grze, wymagały zgranego teamu i praktyki, obecnie jest buff +20% do statystyk i ludzie mają znacznie lepszy sprzęt więc coil 1-4 są banalne, wyjatek to coil 5 ponieważ walka z Twintanią wymaga treningu i znajomości każdej fazy, za moich czasów tą walkę trenowało się tygodniami (zrobiłem ją na item level 87 bez buffa gdzie teraz większość biega z item level 100 + buff), jest łatwiej  ale nie przeskoczysz tej walki bez znajomości ataków i ćwiczeń

 

Po coilu 1-5 czeka cię coil 6-9 czyli najtrudniejsze obecnie walki w grze, komunikacja głosowa jest  wskazana i w niektórych przypadkach (T8, T9) niezbędna

 

Proponuję również zabrać się za Primale EX, quest w Mor Dhona pozwoli ci zbierać z nich bronie ilvl 90 do ubierania offclass jak również wypada z nich bizuteria i mounty

 

Jest masa rzeczy do roboty, jeśli nie interesuje cię ślepe progresowanie najtrudniejszych intancji są inne możliwości, nowe insty 4 osobowe, subquesty, PvP, Frontline, levelowanie offclass, hunty, Crystal Tower, Syrcus Tower i wiele więcej

 

Ninja w patchu 2.4 pewnie za około 3 miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąs społeczność polskich graczy na serwerze Moogle (ps4). Wiem, że jest Avangarda i IX Kohorta ale jestem chyba zbyt casualowy dla tych organizacji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym prosil ile na polskie zlocisze kosztuje abonament na ta gre bo wiem ze duzo opcji jest a ja nie mam glowy do myslenia  :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz w to grać z taką głową. Polecam bierki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament 74.90zł za 60dni na fabrykakluczy.pl 

 

Gram już 3 miesiące i nadal uważam, że jeszcze połowy rzeczy nie zrobiłem, a tutaj jeszcze co 3 miesiące wychodzą ogromne update - darmowe i podobno raz w roku płatny.

 

ilvl 100 PLD

Edytowane przez Reku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza sie nowy tryb PVP Frontline, do tej pory były dosyc negatywne opinie o pvp w FFXIV, może teraz sie cos ruszyło i warto sie w to pobawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuje już ze subskrypcji i kasuje postać. 

Chce ktoś moją kasę? Mam tam chyba jakieś 130-200 tys gili.

Server Moogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×