Skocz do zawartości
PonurakPS3

Migotanie Obrazu (PS3)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ty z tym wytrzymujesz, nie przeszkadza Ci to?? Nie mówię tylko o GTA ... Niepotrzebny mi był 4 Miesięczny odwyk od gier...

Nie przywiązuję do tego żadnej uwagi, jak już wspomniałem - bardziej w grach wkurzają mnie framedropy...

Każdy jest widocznie wyczulony na co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale niestety przez to migotanie to GTA nie wygląda za dobrze, nie wiem jak ja wygram.... , W Colinie też nie zaciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przyzwyczaisz się W collina nie grałem, z akcji z cieniami to coś tam się dzieje także w AC, ale jak dla mnie to błahostki Liczy się grywalność przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No To jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko. Temat po moim ponad pół rocznym zmaganiu z "problemem" można zamknąć. Thanks Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś tam spróbowałem Ci nagrać, choć jakościowo średnio to wyszło i nie widać tak dokładnie tego domniemanego migania...

LINK

TV mam prawie taki sam jak Twój - LG32LC

No i to nie jest migotanie tylko wygładzanie!! Niewygładzone gry tak wyglądają właśnie i im się "trzepią" krawędzie ;p

Nie czytałem całego topicu ale jeżeli grasz w gry na 1080i ja np. w swoim LG 26" wciskam OK pilotem i pisze jaka rozdzielka, ofkorz nie mam 1080i w grach (na linuxie tylko tak mam) więc jeżeli masz 1080i to i dzięki niewygładzeniu i właśnie dzięki przeplotu obraz ci tak miga a głównie dzięki 1080i bo niewygładzanie tak wygląda i tak ma każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, Wielkie dzięki Tom, Wykonałeś dla mnie ogromną przysługę, Jestem Ci wdzięczny po wsze czasy Teraz tylko czekam na PS3, jak wróci (nowe). Jeszcze Raz Dzięki, i mam nadzieję że tak ma być, bo mam praktycznie tak samo

i co nie mowielm ze tak ma byc ? zalosne jest to, ze bedziesz mial juz 3 nowa konsole bo w serwisie uwiezyli w twoje widzi misie o migotaniu gier. Widze, ze olales mnie jak ci mowilem,ze mam tak samo na swojej konsoli. Żal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie olałem, tylko właśnie dzięki temu chciałem zobaczyć jak jest u was...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co nie mowielm ze tak ma byc ? zalosne jest to, ze bedziesz mial juz 3 nowa konsole bo w serwisie uwiezyli w twoje widzi misie o migotaniu gier. Widze, ze olales mnie jak ci mowilem,ze mam tak samo na swojej konsoli. Żal

Wg mnie to nie to jest żałosne, bo klient/gracz nie musi się znać. Jak mu się wydaje, że jest źle, to ma prawo walczyć o swoje (nawet będąc w błedzie). Żałosny za to jest poziom wiedzy technicznej w serwisach! Jakim cudem wymienili mu 2 razy sprawna konsolę? Przecież to śmiechu warte.

Ale to całkiem normalne w Polsce, przytoczę Wam podobną, moją własną historię. Kupiłem z tydzień temu 42 calowego LCD Sharpa. Przesiadłem się prosto z kineskopu więc wiedza praktyczna prawie żadna. Zacząłem bawić sie ustawieniami, natrafiłem na opcję DNR - zaawsowana redukcja szumów obrazu. No kto by tego nie włączył?

Włączyłem i... zapomniałem. Po jakims czasie zauważyłem, że na sygnale idącym przez HDMI podczas oglądania pozostają mi widma poprzednich scen! Po prostu duchy - ostatnia widoczna scena nie wygaszała sie do końca. Szok, strach, złość - co się stało TV padł? Zadzwoniłem do serwisu Sharpa, pan mi powiedział, no tak, trzeba wymienić matrycę - przyjedziemy jutro do pana po TV. Naprawa trwa min 14 dni

Na szczeście zadzwoniłem jeszcze na infolinię Sharp-a i tam mi powiedzieli o tym DNR. Okazało się, że to działa, ale tylko dla analogowego sygnału, a przy cyfrowym tworzy własnie takie artefakty. Zmieniłem to ustawienie na niskie i jak ręką odjął. Gdybym nie zadzwonił to pewnie po 2 miesiącach dostałbym TV z wymienioną matrycą, i znów bym to DNR włączył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wierz w jakieś głupoty że przy długośći 1,5m - 2m jakość kabla nie ma znaczenia!

Możesz to jakoś przekonująco uzasadnić?

Jaka różnica jest między kablem tym <klik> a tym <klik> ? (oprócz ceny oczywiście i zakładając że oba mają po 1,5 metra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze TV wymien , moze on jest walniety , albo jakies gniastko w TV lub kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Nie wierz w jakieś głupoty że przy długośći 1,5m - 2m jakość kabla nie ma znaczenia, to nie jest nadprzewodnik! Używałeś kabelka który proponuje sony ? albo jakiegoś lepszego ?

Pozdrawiam

artur

Nie uzywalem bo po co. Skoro dziala tak jak powinno dzialac to po co przeplacacac ? Moze usazadnij jakos swoja wypowiedz. A najlepiej skieruje cie do topiku gdzie juz jakosc kabli hdmi byla omawiana KLIK

Jaka różnica jest między kablem tym <klik> a tym <klik> ? (oprócz ceny oczywiście i zakładając że oba mają po 1,5 metra)

Roznica jest taka ze drugi kabel kupi idiota z jakims kompleksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to wnosi cos do tematu, ale może paru osobom pomoże. Znalazłem to na forum psone chyba.

-----------------

Chciałbym nie którym z Was pomóc

Otóż Ci co maja TV Samsunga Full HD ( obojętnie jaki ) , by nie mieli za dużo ( Antyassalingu ) proszę zrobić następujące rzeczy .

Wejść do MENU -> Obraz -> Ustawienia szczegółowe -> Kontrast dynamiczny ( i teraz WYŁĄCZCIE GO ) następnie -> Poprawa krawędzi ( zróbcie by była WYŁĄCZONA )

PS. Dodam , że najlepszą jakoś macie na trybie STANDARDOWYM

Dlaczego kazałem Wam to zrobić ... Ponieważ 3/4 gier na ps3 jest przystosowana pod 720p , ( TV HD ) i te gry co mają napisane 1080p , tak na prawdę to dużo nie daje . Na Samsungu TV z HD nie da się dostrzec Antyassalingu ( nie którzy wiedzą co to jest ) , a gdy mamy TV z FULL HD , i gra jest niby na ( 1080p ) ustawiona , to te opcje , co napisałem powyżej pogarszają nam grafikę . Nie wiem czemu tak jest , ale jednak daje to efekt .

-------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby antiliasing to powoduje że krawędzie mają tak zwane schodki, dobrym przykładem dobrego AA jest Ressistance gdzie udało mi się znaleść jeden schodek na krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy to wnosi cos do tematu, ale może paru osobom pomoże. Znalazłem to na forum psone chyba.

-----------------

Chciałbym nie którym z Was pomóc

Otóż Ci co maja TV Samsunga Full HD ( obojętnie jaki ) , by nie mieli za dużo ( Antyassalingu ) proszę zrobić następujące rzeczy .

...

-------------

Ten kolega moze i dobrze radzi ale nie za bardzo wie co pisze. Myli pojecie antyaliasingu z aliasingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buszowałem po YouTube i wpadłem na taki filmik, gościu idzie to świat przed nim "migocze", chodzi oczywiście o te barierki przed nim.

Tylko że nie wiem o co dokładnie chodzi mu w tym filmiku, czy o migotanie, czy o te zielone przebarwienia które demonstruje również na drugim filmiku. Oczywiście do obydwu podam linki:

FILMIK NUMER 1 - Patrzcie między innymi na schody, gościu prezentuje tutaj dziwne przebarwienia które się pojawiają

FILMIK NUMER 2 - A tutaj pokazuje to dręczące mnie "migotanie", chyba... bo nie wiem czy chodzi mu o to "migotanie" (według was normalna przypadłość) czy te przebarwienia, które są zarejestrowane również na Filmiku nr 1. Przebarwienia występują tutaj na 17 sekundzie i 1:13.

Więc o co mu chodzi... O MIGOTANIE czy O PRZEBARWIENIA.

Wyjaśnijcie i daje wam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu napisał w swoich komentarzach:

"I ended up needing a new PS3. Graphics card was shot. "

Czyli tym razem wina konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kolega moze i dobrze radzi ale nie za bardzo wie co pisze. Myli pojecie antyaliasingu z aliasingiem.

tak, zauważyłem I chyba pisał po flaszce, bo styl wypowiedzi chwiejny

Ale może jakiś właściciel Samsunga to sprawdzi? Ciekawy jestem efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz to jakoś przekonująco uzasadnić?

Jaka różnica jest między kablem tym <klik> a tym <klik> ? (oprócz ceny oczywiście i zakładając że oba mają po 1,5 metra)

Ten droższy tylko fajnie wygląda ale dla wyglądu bym go nie kupił bo jakość na obydwóch taka sama ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponurak ja na tym filmiku nr.2 nie zauwazylem zadnego ale to zadnego migotania. Z reszta na filmiku o takiej jakosci trudno dobrze ujac zjawisko aliasingu. Ale te swiecace elementy wygladaja naprawde ciekawie Nie spotkalem sie jeszcze z takimi efektami generowanymi przez popsuta karte graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie (Aliasing) występuje na Filmiku nr 2... Między 6 Sekundą a 16 Sekundą (Metalowe barierki)

EDIT:

Znalazłem jeszcze takie coś, na oficjalnym forum PLAYSTATION, gościu ma problem z nadmiarem aliasingu. Co o tym sądzicie?

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tamtym forum jest doslownie to samo. Nawet niektore sugestie na podobnym poziomie co u nas:

I'd try exchanging the game.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tamtym forum jest doslownie to samo. Nawet niektore sugestie na podobnym poziomie co u nas:

o lol hahaha tam to dopiero fachowcy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×