Skocz do zawartości
Jez_Jerzy_89

System plików jest uszkodzony :(

Rekomendowane odpowiedzi

WITOJCIE :)

Wczoraj ściągnąłem sobie z pss BF4 , i podczas próby zainstalowania wywaliło błąd ,, 80010038 ,,

Po restarcie konsoli wyskakuje mi komunikat jak na załączonym obrazku: http://www.ps3site.pl/forum/uploads/monthly_03_2014/post-46074-0-60016500-1393931789_thumb.jpg

Po przywróceniu uruchamia się taki komunikat za każdym razem. W ogóle nie uruchamia się system .

Jeżeli ktoś z was się spotkał z takim problemem, bardzo bym prosił o pomoc :)

Chciałbym odzyskać to co mam na dysku , gdyż jestem zwolennikiem cyfrowych edycji gier, z czego w takiej sytuacji wcale nie jestem zadowolony :sad::( :sad:

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za poświęcony mi czas i niestety muszę się przyznać , że wujek google nie dał mi jasnej odpowiedzi jak to naprawić. Próbowałem ,, safe mode ,, ,,dwa bipy ,, i pozycja 3 , ale cały czas bez efektu i ciągle taki mam komunikat jak na obrazku :sad:

Jednocześnie chciałbym nadmienić , że stawiam WIELKIE piwo , lub inny trunek liturgiczny ( w zależności od upodobań )osobie która poświęci chwilę :)

Chłopy i Dziołchy , RATUJCIE !

post-46074-0-60016500-1393931789_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez Recovery Menu próbowałeś naprawić? 
Jeśli to nie pomogło to obawiam się że będziesz musiał zrobić format i zacząć wszystko od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No próbowałem i wywalało cały czas taki sam komunikat.

Czyli jako ostateczność twardy reset ? Wszystkie gry idą w diabły ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No próbowałem i wywalało cały czas taki sam komunikat.

Czyli jako ostateczność twardy reset ? Wszystkie gry idą w diabły ? :P

 

Moja odpowiedź jest dość mało techniczna i konkretna, ale zawsze coś. Miałem identyczny przypadek swego czasu - wyskakiwał ten sam napis co u Ciebie. Pasek postępu ładnie postępował, wszystko szło teoretycznie dobrze, jednak po jego wypełnieniu system się nie włączał. Po prostu był czarny ekran, czasem wyskakiwał motyw i na tym koniec, bez ikonek itp. Jedynym rozwiązaniem było odłączyć konsolę od prądu. Po takim zabiegu sytuacja się powtarzała - komunikat, pasek postępu, czarny ekran / sam motyw. Po blisko 10 takich próbach zakończonych jednakowym rezultatem, odłączyłem konsolę od prądu na kilkanaście godzin. Po tym czasie, ponownie ją podłączywszy, zaskoczyła już za pierwszym razem. Może przypadek, może nie, nie wiem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed formatem, polecam sprawdzić czy dysk nie ma bad sectorów czy błędów np. podpinając dysk do kompa i sprawdzić go jakimś programem do tego bo w innym przypadku format okaże się niepotrzebny jak dysk jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podpinając dysk konsolowy pod PC podobno jest w innym formacie niż ntsf , czy fat .

Czyli mam rozumieć, że potrzeby jest do tego jakiś specjalny program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to format dysku do PS3 to FAT32, także powinno normalnie zadziałać pod Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to format dysku do PS3 to FAT32, także powinno normalnie zadziałać pod Windowsem.

malo wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Substraty , jesteś WIELKI i masz u mnie duże PIWO :) Sytuacja się trochę wyklarowała :) Ilekroć formatowałem , ściągałem grę na hdd , tyle razy dostawałem taki błąd:http://www.ps3site.pl/forum/uploads/monthly_03_2014/post-46074-0-21136400-1394059428_thumb.jpg

Skończyło się na wyciągnięciu HDD z konsoli i przeskanowaniu na kompie dysku, za pomocą programu ,,MHDD,,

Jeżeli miałby ktoś z forumowiczów podobne problemy do moich , to polecam lekturę: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

W efekcie ujrzałem ponad 750 bad sektorów i uszkodzenie firmware dysku, co zmusza mnie do kupienia nowego:/

http://www.ps3site.pl/forum/uploads/monthly_03_2014/post-46074-0-85422400-1394060262_thumb.jpg

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć , czy dysk od Super Slim, Hitachi 2,5 cala 500gb 5400rpm , będzie pasował do wersji Ps3 Slim ?? Ten który padł był tej samej firmy tylko 320 gb

post-46074-0-21136400-1394059428_thumb.j

post-46074-0-85422400-1394060262_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.W zakladce Gry->Narzedzia danych(tam gdzie mamy spis instalowanych gier i patchy) gier mam 3 uszkodzone dane w sumie na około15 GB .Jak mogę je usunąć?Przy moim 80GB facie przydałyby mi się te gigabajty.Macie jakieś pomysły?Zwykłe usuwanie nie skutkuje ,konsola usuwa je przez nawet 3-4h i nic.Będę wdzięczny za helpa.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×