Skocz do zawartości
GT Sunday Cup

GT Sunday Cup - Droga Do F1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam czasu na treningi i jezdze dopiero w niedziele...

Dobra juz bez zartow :)

Na ten konkretny wyscig w takim wypadku musielibysmy zmusic cale towarzystwo aby pojawilo sie troche wczesniej i jak juz wszyscy beda to dopiero odpalac tor i dac ze trzy kolka przed Q na zapoznanie sie z dohamowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest otwarty zawsze minimum na 1h przed samym wyścigiem 20:00 (przy moim hostowaniu - nie wiem jak u innych)

Opcja "niespodzianki" jest o tyle dobra, że można zweryfikować kto potrzebuje godzin treningu żeby cokolwiek osiągnąć... :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiadome, ze stawiasz ta godzinke przed tylko jak dla mnie lepiej poczekac az wszyscy beda w pokoju i dopiero odpalic odpowiedni tor. Jak niespodzianka to niespodzianka i wszyscy powinni miec rowne szanse, a nie ze jeden sobie godzinke poswieci na trening wiecej bo pojawi sie tak jak pokoj jest stawiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zakładałem nigdy gry online, jest może opcja random dla toru, by gra sama wylosowała? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WŁADIMIRZE WŁADIMIROWICZU KOWAL Sam chciałeś by się ktoś inny zajoł ligą i nowym eventem bo nie masz czasu , więc ERROR, INO i JA się zajeliśmy, bo mamy troche czasu!

Ja z INO przetestowaliśmy samochód i ustawienia pogodowe na NURBA, spotkaliśmy się z ERROREM w komnacie omówiliśmy szczegóły nowego ewętu, wprowadziliśmy kilka zmian ( dzień, noc, deszcz ) 

piąty tor jako element ZABAWY o której mowa w REGULAMINIE NASZEJ LIGI (nikt nie będzie trenował przed wyścigiem bo do ostatniej chwili nikt nie będzie wiedział jaki to tor ,jest taka opcja w GT6 !!! )

Samochód został dobrany tak by  dawał radę w każdych warunkach! a nie bo nam się podoba! i nie łamie on praw FIZYKI ani nie jest samochodem RALLY !!! tak jak to twierdzi kilka osób!

 

 

Więc nie wiem o co ten szum!!! 

Gdy dołączyłem do ligi po kilku wyścigach stwierdziłem zajmę się foto, bo się tym interesuje! Zmajstrowałem nowe logo dla naszej ligi, wymyśliłem by zrobić identyfikatory ligowe do listy startowej

( fajnie kolorowo )dlatego są potrzebne kolory i numery fur. Ale z tego co widzę nie wiem czy jest sens kontynuować moją zabawę, chyba się za bardzo wkręciłem!!!

OLAĆ KOLORKI, NUMERKI, TABELKI, FOTKI, FILMIKI!!! dawać tory ,niedziela 21:00 jazda byle do przodu i dobranoc!!! :wallbash:

 

ELMIJO77.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zakazu tuningu sprawa jest o wiele łatwiejsza. Jeżeli znasz tor w stopniu chociażby dobrym, to nie potrzebujesz dużo czasu na ogarnięcie wszystkiego. No i jeszcze wyścigowe opony, na których dużo trudniej jest przegiąć i zrobić kuku. Dużo do rzeczy ma tu jeżdżenie w Gran Turismo, niezależnie czy jeździmy "tak o", czy trening, bo mamy wyścig. Machanie kółkiem na pewno w jakimś stopniu procentuje.

 

Kolor Grand Prix White jest o jakiś ton jaśniejszy niż Arctic White, więc na YT będzie nie do odróżnienia. Dlatego zacznę malować felgi na czarno, pewnie też jakimś akrylem. Inne numery, inny kolor felg, inny nick nad autem. Chyba nie da rady mnie pomylić z Rholkiem?

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmijo juz wszystko wyjasnione, nabilem piane ale ino ladnie wytlumaczyl zalozenia, a niejasnosci zostaly wyjasnione. Wyjasnienie mnie satysfakcjonuje i jestem rad ze sie tym wszystkim zajmujecie.

Z ta rosyjska demokracja putina chodzilo mi o samo wybranie juz torow w formie glosowania bo to za duzo roboty jest i zawracania glowy moderatorom. Wybierzecie we trzech te 4 tory i event zamkniety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz proszę o przemyślenie sprawy związanej z 'błędem pit', co za tym idzie również z używaniem wyścigowych opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ta bestia ma standardowo opony? Jak wt to lepiej chyba zejsc do sportowych miekkich i na tym smigac caly czas :) Wielkie trio its up to you :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmijo, bardzo dobrze że się tym zajmujesz i masz pomysły a przede wszystkim dobrze Ci to wychodzi co robisz i myślę że wszyscy tak uważają więc nie zaprzestawaj :)

Edytowane przez drops
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ta bestia ma standardowo opony? Jak wt to lepiej chyba zejsc do sportowych miekkich i na tym smigac caly czas :) Wielkie trio its up to you :)

Zakładając SM znowu trzeba będzie wracać do opcji przymusowego PITu po 60% dystansu. Czyli powtórka z rozrywki na pierwszym lapie ;)

WM mają za zadanie wyeliminować przymusowe PITy, zwiększenie ich liczby i wyrównanie szans dodając element główkowania nad strategią opony/paliwo.

No chyba, że wyłączamy zużycie całkowicie i wprowadzamy coś na wzór przymusowego przejazdu przez aleję serwisową (2 lub 3 na wyścig) - wtedy problem PITu mamy rozwiązany definitywnie. Wtedy jednak ktoś będzie musiał siedzieć nad powtórką i sprawdzać czy ktoś nie "zapomniał" zjechać :P  no i nie ma w tym nic z prawdziwych wyścigów...Czyli bez sensu...

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zostawić zużycie normalne i dać lekkie zniszczenia. Nie trzeba się męczyć z nietrzymającymi po picie oponami i łeb nie boli od tego pisku. Można też dobrać mieszankę taką jaka pasuje do auta, a nie koniecznie WM. Jak zrobią patcha to można wrócić do pitów i ciężkich zniszczeń. Brak pitów raczej nie wpływa negatywnie na fun z jazdy (przecież jest móstwo serii wyścigowych, w których w ogóle nie zjeżdża się do boksu - np. porshe supercup żeby daleko nie szukać) - zbugowane pity jednak już tak.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie, ale dwie rzeczy się pojawią. Pierwsza to taka, że ludzie przy lekkich obrażeniach zaczną pozwalać sobie na zbyt wiele i zaczną się chamsko wpychać, teraz myśl o uszkodzeniu niektórych hamuje przed zbyt optymistycznym wyprzedzaniem.

A druga rzecz to taka, że wyścigi staną się okrutnie nudne. Stawka się rozjedzie i nic kompletnie się nie zmieni. Każdy będzie jechał swoim tempem i od startu do mety pozycje się nie zmienią. W przypadku nietrzymających opon, strategii z rodzajem ogumienia, z uciekającym paliwem i nawet tym zepsutym pitem (bo też trzeba to kalkulować) wyścig jest ciekawszy po prostu i pozycje mogą się zmienić na ostatnim kółku nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pitów masz racje jest to jakieś urozmaicenie ale dodałbym możliwość startowania na dowolnej dla każdego mieszance, natomiast jeżeli chodzi o uszkodzenia to ma to dwie strony medalu.. faktycznie szczególnie na starcie jest większa ostrożność ale co jakiś czas ktoś się zagapi i cały wyścig cierpi na tym kilka osób, pozatym nie wiem jak reszta podchodzi ale ja widząc kogoś z czołówki w lusterku poprostu odpuszczam i nawet nie podejmuje walki bo i tak w najlepszym wypadku utrzymam się kilka kółek a w najgorszym zepsuje wyścig i sobie i komuś kto ma szanse na podium...

Edytowane przez drops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie przy lekkich obrażeniach zaczną pozwalać sobie na zbyt wiele i zaczną się chamsko wpychać, teraz myśl o uszkodzeniu niektórych hamuje przed zbyt optymistycznym wyprzedzaniem.

Jedno pytanie. Chcesz jeździć z ludźmi którzy w ciebie nie wjada tylko dlatego że mogą rozwalić sobie auto? To powinno wynikać z wzajemnej kultury jazdy a nie bata nad głową. Wg mnie argument zupełnie nietrafiony. Poza tym to rozwiązanie tymczasowe. Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiony trafiony. Mamy kilka osób agresywnie jeżdżących, oklepujących zderzaki, ale póki co czasami się powstrzymują przed wyprzedzeniem, w przypadku lekkich uszkodzeń ta drobna bariera zostanie zatarta i na pewno się nie powstrzymają, a wyprzedzany może skończyć na poboczu. Przerabiałem to już w kilku ligach. Ba nawet ja na nieco więcej sobie pozwalam w przypadku lekkich uszkodzeń, a do tych agresywnych bynajmniej nie należę :)

 

Dropsiu wiadomo że powinna być dowolność opon na starcie i na pewno by tak było gdyby nie zepsuty pit, wymóg WM ma sprawiać że te opony zejdą szybko, a na pewno szybciej niż WT. Chodzi o to aby każdy zjechał jak najszybciej się da do pitu, aby tym pechowcom którzy zostaną skasowani przez kogoś na pierwszym kółku nieco pomóc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polać Mu ... dobrze godo :)

 

Zepsuty PIT i uszkodzenia ciężkie były powodem wprowadzenia WM i Bardzo Szybkiego zużycia. Jak tylko to naprawią wracamy do opon zalecanych do konkretnego auta. Ale to jest podejrzewam odległy temat.

 

Jeżeli jednak ktoś się upiera, że to jest chory pomysł na tymczasowe "załatanie" błędu PITu możemy następny event po Subaru zrobić tak:

  • PO 550
  • opony KM
  • zużycie Wył.
  • ABS OFF

 

 

To wiadome, ze stawiasz ta godzinke przed tylko jak dla mnie lepiej poczekac az wszyscy beda w pokoju i dopiero odpalic odpowiedni tor. Jak niespodzianka to niespodzianka i wszyscy powinni miec rowne szanse, a nie ze jeden sobie godzinke poswieci na trening wiecej bo pojawi sie tak jak pokoj jest stawiany.

Nie ma możliwości godzinnego treningu na torze "niespodziance".

Założenie jest takie, że dopiero po pojawieniu się WSZYSTKICH uruchamiamy głosowanie na ten tor.

 

Warunki głosowania:

  • każdy głosuje na konkretny tor na jakim chce jechać
  • nie głosujemy na tor losowy
  • nie głosujemy na tory, które już były w danym evencie
  • nie głosujemy na tory szutrowe i śniegowe bo Subaru Base Model to nie rajdówka

Prośba aby ci "WSZYSCY" pojawili się w pokoju najpóźniej o 20:45. Głosowanie 20:46 i krótki (bo o to w tym chodzi) trening. W tym czasie wspólnie ustalamy liczbę okrążeń. Start 21:00. Jedziemy bez względu na to co wylosujemy bo każdy zagłosuje rozsądnie (mam nadzieję) i nie zmieniamy warunków pogodowych i upływu czasu.

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za wyrazenie swojej opinii na temat torow. zebrane zostaly wszystkie glosy i szanowne grono teraz podejmie decyzje...

 

Od soboty do poniedzialku bedzie juz na pewno kalendarz i wszystko ustawione..

 

poki co apropos nowego eventu wszelkie info poki co ustalone bedzie znajdowalo sie w poscie DRUGIM!!

 

OSOBY ZAJMUJACE SIE PRZYGOTOWANIEM EVENTU PROSZONE SA UZUPELNIAC POST 2

Edytowane przez Mala Liga LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów to otwieram lista na którą wpisujecie kolejno :nik, numer startowy, nadwozie, felgi! 

Wyjściowo fura jest biała, srebrne felgi! Kto się nie wpisze dostanie sraczkowaty!!!

 

ELMIJO77.png

Edytowane przez ELMIJO77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podawałem, ale ok. Mała zmiana.

 

lalek

Nr 22

Nadwozie - White Pearl

Obręcze kół - Brilliant Black Crystal Pearl

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmijo... ludzi wybory dotyczace kolorow sa umieszczone w poscie nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołuje temat podawania kolorów!!! Za dużo kombinowania nie mam tych kolorów co wy!

IDENTYFIKATORY STARTOWE będą uniwersalne z numerem i nikiem!

Czyli każdy będzie miał kolor SRACZKOWATY...HE HE !!!

ELMIJO77.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie moga ci co cha przeslac ci foty jesli taka zrobia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wstaw tu zdjęcie swojej fury na wzór z wytycznymi co i jak ma wyglądać i niech każdy zrobi identyczne u siebie i Ci wyśle. Najmniej kombinowania.

 

Można też podać malarzowi model auta z którym dostaliśmy lakier. Przy pomocy pendrive'a koszt 0 Cr. :P

W moim przypadku to Toyota FT-86 G SPORTS Concept '10. 

Tu już trochę więcej kombinowania ale robisz każde foto po swojemu sam.

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×