Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, sibas napisał:

Sony robi błąd że nie promuje tego sprzętu , bo każdy kto do mnie przychodzi zbiera szczękę z podłogi

 

A teraz spojrz na strony www PSS w PL, UK i dowolnym innym kraju europejskim ten sam layout. Potem Zerknij na US.

Widac roznice - w US masz zakladke VR zeby choc troche przebic sie do swiadomosci graczy w EU nie masz sam musisz szukac gier.

Jesli ktos nie jest osobnikiem ktory porownuje strony, tylko korzysta z PL to moze miec wrazenie ze Sony nie tylko nie promuje ale wrecz gdzies pod dywan zamiata VR.

Z tego co pamietam ciut lepiej to wygladalo ostanim razem jak mialem odpalone PS4 w sklepie na konsoli.

 

Ja dalej jestem zdania ze za wczesnie bylo na te technologie, oraz naprawde chcialbym zeby ostro ruszyl z kopyta porzadny mobile VR. Jak pisalem wczesniej tanie VR sety (nie biorac pod uwage samsung gear vr) to ponad 40% rynku.

Tak wiec jesli tylko ktos by poinwestowal w porzadne skronoje na miare appki mobilne to VR jako taki moglby sie przebic do swiadomosci konsumenckiej. Wyjsc nieco z niszy.

W konsekwencji VR inny niz mobilby musialby oferowac odpowiednio wiecej jesli cena jest premium lub moze zaliczyc downgrade oferowac male tansze pierdolki i nie byc w cenie premium.

Wiadomym jest ze nawet jesli jakas wieksza firma wezmie sie za gre mobilna te te sa po wielokroc tansze od gier na "duze platformy".

 

Brak kabli to przyszlosc jest konsorcjum (ktorego czescia jest Sony) ktore pracuje nad bezprzewodowym przesylaniem obrazu wysokiej jakosci. Tyle ze widzisz dla Ciebie kable nie sa problemem a dla wielu sa, plus ograniczenia technologii - uzycie move ktore sa juz leciwe, kamerki przed ktora stac musisz tak zeby move czy swiatelko pada bylo dla niej widoczne. I nie mowie ze inni majacy premium VR zrobili to lepiej bo nie Vive i full room experience jest fajne jesli ktos ma pokoj tylko pod to skonfigurowany, ale nie oszukujmy sie takich graczy nie bedzie zbyt wielu, a rozstawianie calego tego tałatajstwa zeby pograc 2h sessje i potem skladanie tego? no wielu sie odechce.

 

Jesli kupie jakis VR to pewnie bedzie VR box v2 z malym BT kontrolerem - z tego co widze to juz po 10eur mozna to wyrwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że brak kabli dało by się teraz ogarnąć skoro hmz t3w działało bezprzewodowo ale to by kosztowało dużo więcej niż teraz. Ja tam jestem zadowolony z przesiadki z hmz t3w na vr bo daje mi to dużą większą frajde. Ale niestety ta technologia jest olewana przez  sony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wracam do vr pojawi się teraz nowa vr bez zmieniania kabli bo skrzynka obsługuje hdr więc chyba łykne na nowo temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad ponownym zakupem, poprzednie ps VR sprzedałem po tygodniu Nadmierna ilość kabli i brak wsparcia HDR-u bardzo mnie zniechęciła Ale teraz mam to co oczekiwałem , pozostaje tylko mieć nadzieję że i nowych gier nie zabraknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kiedy premiera w Polsce, pewnie się spieszyć nie będą żeby się rozeszła poprzednia wersja. Jedno jest pewne kupuje, move i kamerka zakupiona wczoraj pozostaje tylko czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że datę premiery podadzą 30 października podczas zapowiedzianej konferencji na Paris Games Week  Ciekawe czy te nowe move będą dokładniejsze od tych starych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to lekki lifting, przed ostatnia aktualizacja wprowadzała dużą poprawkę oprogramowania co do move. Te nowe movy na ps4 mają zaporową cenę. Nówki 350 zł, używane 250 a stare movy jak się dobrze poszuka to za 30 zł się wyrwie. No mi się udało z lombardu za 30 zeta za sztukę. Vr dawało mi dużo fanu nie chodzi też o gry, ale efekt kina. Swoje stare sprzedałem z 5 miechów temu bo wykańczało mnie przełączanie kabli na hdr. Teraz ta opcja mi pasuje no i regulacja głosu w goglach oraz słuchawki wpinane do gogli, cieńszy kabel. Mogli dać ciut wyższą rozdzielczość ale to pewnie w 2 generacji gogli.

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdopodobnie będzie wyglądał nowy model PS VR słuchawki zintegrowane, 1 kabel zamiast 3, przyciski umieszczone na obudowie zamiast na kablu, obsługa HDR 

22528385_750335055173621_6117928834626089926_n.jpg

22552725_750335085173618_3168774578460940659_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo głupie pytanie. Czy korzystając z gogli druga osoba może w tym samym czasie oglądać TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak gogle spisują się w przypadku GTS? I jaki uchwyt polecacie do przymocowania kamerki do TV?

Edytowane przez cyricano
dodatkowe pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta wersja która jest w sprzedaży to jest już ta nowsza ? zastanawiam się nad goglami, ale nigdy nie miałem z nimi styczności, czy po zakupie nie będę żałował ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup przez net i jesli cos ci nie podpasuje to po prostu oddasz w ciagu 14 dni. Oczywiscie ze w niskiej cenie sprzedaja pierwsza wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gry jak sniper elite działają na vr w opcji 3d? Nigdzie nie znalazłem żadnego info na ten temat.

OK znalazłem z tego co piszą to nie działają w 3d.

Edytowane przez rah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nowych gogli brak sam czekam , kiedy pojawi sie budle z doomem i liczę na święta. Pewnie 1 wersje muszą zejść z półek.

 

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam przymierzam się do kupna i czekam na świąteczne promocje ( i się waham czy warto wywalać taką gotówkę na ten sprzęt)

Podsumowując, po czym poznać nowe gogle? - mają mikrofon i zabudowane słuchawki?  (stare  miały głośniki?)

czy wiadomo jakiego numeru modelowego szukać? - znalazłem taki CUH-ZVR2 ale to na chińskim portalu

 

jest gdzieś lista gier, które mają się ukazać w najbliższej przyszłości na VR?

 

wybaczcie lamerskie pytania, ale do tej pory nie interesowałem się w ogól tym tematem

Edytowane przez rocker_PL
uzupełnienie danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CUH-ZVR2 tak to jest oznaczenie nowej wersji ps vr, ja miałem pierwszą wersje ale sprzedałem. Sluchawki nie są zabudowane możesz podłączyć jakie chcesz. w drugiej wersji gogli wejście jest z tyłu. Powiem ci warto jest dużo do ogrania i jeszcze więcej nadchodzi. Na start proponuje ci farpoint  i resident VII oraz rush and blood. Kopara ci opadnie z wrażenia. Nie żałuj kasy.  Ja tylko czekam na nowe google i zakupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w promocji Neonet za 999zł miesiąc temu. Miesiąc intensywnego grania na tym sprzęcie i co mogę powiedzieć? Jestem uwiedziony tym sprzętem. Widzę w tej technologii ogromny potencjał i ciekawą alternatywę do tradycyjnego grania. Prawie nie gram w "normalne" gry. Tylko VR, VR, VR. Nie żałuję wydanej złotówki na ten sprzęt ;) .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie coś może na temat wersji 2 playstation vr . Można gdzieś kupić ? Liczyłem że w grudniu powiedzą termin na Europę Ale jak widać chyba rzucili cały stary sprzęt do Europy a USA i Japonia już dawno mają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marko napisał:

A ktoś wie coś może na temat wersji 2 playstation vr . Można gdzieś kupić ? Liczyłem że w grudniu powiedzą termin na Europę Ale jak widać chyba rzucili cały stary sprzęt do Europy a USA i Japonia już dawno mają 

Tu powinna być nowsza wersja. Sam kupiłem taki zestaw dzisiaj w Game. Jak nie to Amazonie można znaleźć Starter Pack z VR Worlds i kamerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem następujący TV https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55mu7042.bhtml.

Mam problem z hdrem przy podłączeniu play station VR. Jak podłączam TV bezpośrednio do one conect (taki samsungowy wynalazek to hdr działa. Jednak jak podłączam konsole pod moduł playstation vr to hdr już nie działa. Czy istnieje jakiś sposób, aby podłączyć konsole do modułu  aby hdr działał, czy tylko pozostaje mi przekładanie kabli?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×