Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś może napisać dokładnie krok po kroku jak podłączyć kable żeby uzyskać obraz hdr w vr jestem zielona w tym i nie bardzo rozumie jak to zrobić podłączyłem kabel hdmi do ps4 ale wtedy nie mam obrazu w Googlach 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, cyricano napisał:

Witam zakupiłem następujący TV https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55mu7042.bhtml.

Mam problem z hdrem przy podłączeniu play station VR. Jak podłączam TV bezpośrednio do one conect (taki samsungowy wynalazek to hdr działa. Jednak jak podłączam konsole pod moduł playstation vr to hdr już nie działa. Czy istnieje jakiś sposób, aby podłączyć konsole do modułu  aby hdr działał, czy tylko pozostaje mi przekładanie kabli?

 

Z tego co wiem, w przypadku starszego modelu zostaje tylko przekładanie kabli.

29 minut temu, Irenanrw napisał:

Witam czy ktoś może napisać dokładnie krok po kroku jak podłączyć kable żeby uzyskać obraz hdr w vr jestem zielona w tym i nie bardzo rozumie jak to zrobić podłączyłem kabel hdmi do ps4 ale wtedy nie mam obrazu w Googlach 

 

Headset HDR nie obsługuje. A jeśli chodzi o samo podłączenie googli to zapraszam do przeczytania instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem playstation VR i sprzedałem, teraz znowu będę kupował i to właśnie że  stara wersja nie obsługuje HDR sprawia że na pewno jej nie kupie. Bo  w starej aby uzyskać HDR trzeba  zmieniać ciągle kabel HDMI (ale wiadomo czym to może się skończyć, uwaleniem gniazda HDMI) albo kupić drogi switch hdmi obsługujący HDR . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PS4 PRO w jakiś dodatkowy sposób informuje, że obraz wyświetlany jest w HDR (jakaś dodatkowa ikonka)?. Niby mam HDR na auto, ale po wejściu w informacje o wyjściu video widnieje informacja, że HDR jest nieobsługiwane.

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój tv obsługuje HDR to sprawdź ustawienia w nim i porty w moim np tylko port HDMI 2 wspiera HDR no i kabel HDMI musi byc odpowiedni nie wszystkie obsługują HDR Najlepiej podłącz oryginalnym z pudełka ps4 pro. Sprawdź ustawienia w tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4 pro jest nowy kupiony 2 tygodnie temu telewizor obsluguje hdr i wszystkie funkcje sa ustawione 

Przypielam kabel hdmi z modulu bezposrednio do tv ale wtedy nie dzialaja google wiec nie wiem jak to zrobic pomozcie

 

W dniu 23.12.2017 o 18:32, marko napisał:

Miałem playstation VR i sprzedałem, teraz znowu będę kupował i to właśnie że  stara wersja nie obsługuje HDR sprawia że na pewno jej nie kupie. Bo  w starej aby uzyskać HDR trzeba  zmieniać ciągle kabel HDMI (ale wiadomo czym to może się skończyć, uwaleniem gniazda HDMI) albo kupić drogi switch hdmi obsługujący HDR . 

 

Edytowane przez Irenanrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się tak podłączyć żeby działały gogle i chodził HDR Dopiero wersja gogli 2 będzie obsługiwała hdr Więc pozostaje ci przepinać kable jak chcesz cieszyć się HDR-em  lub kupić switch hdmi obsługujący HDR i 4K ale czy to zadziała to nie  wiem Miałem w planie zakup takiego ale jak miałem VR to taki switch kosztował koło 200zł więc odpuściłem sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marko napisał:

nie da się tak podłączyć żeby działały gogle i chodził HDR Dopiero wersja gogli 2 będzie obsługiwała hdr Więc pozostaje ci przepinać kable jak chcesz cieszyć się HDR-em  lub kupić switch hdmi obsługujący HDR i 4K ale czy to zadziała to nie  wiem Miałem w planie zakup takiego ale jak miałem VR to taki switch kosztował koło 200zł więc odpuściłem sobie. 

Wiec jesli kupie switch hdmi obsługujący HDR i 4K to google beda dzialac w hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się upewnić ale według mnie to tak np taki http://allegro.pl/przelacznik-hdmi-switch-3x1-hdr-4k-hdcp-2-2-pilot-i6695431848.html#thumb/3 i wtedy na pilocie musiał byś zmieniac np jak chcesz google vr to hdmi 1 byś wybrał i nie było by hdr-u  a jak chcesz normalnie na ps4 grac bez gogli z HDR to wybrał byś na pilocie HDMI 2 To samo co teraz byś mógł robić ale teraz aby to uzyskać musisz kable przepinać a tu byś na pilocie zmieniał. Ale lepiej sie upewnij jeszcze wg mnie tak to powinno działać 

sory jednak sie tak nie da Teraz analizowałem to i musiał by być switch który ma conajmniej 2 wyjścia na tv a ten ma jedno Są takie ale nic nie pisze żeby obsługiwały HDR :( 

Tak by to musiało być połączone, na jednym obrazku tak jak masz teraz a na drugim jak by miało być Ale musiał by być switch który ma przynajmniej 1 wejście HDMI i przynajmniej dwa wyjścia HDMI które obsługują obraz HDR i 4K Ten co dałem link wyżej się nie nadaje bo ma tylko 1 wyjście HDMI  

555.jpg

44444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na niemieckim Saturnie/Media Markt pojawiają się już ulepszone wersje gogli. Mam nadzieję, że w styczniu pojawią się w końcu u nas, bo to jedyny powód dla którego wstrzymuje się z zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też czekam i na razie cisza u nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo psvr nie obsuguje hdr na wylaczonych goglach jest tylko opcja odlaczenia i podlaczenia konsoli bezposrednio do tv. I tu pojawia sie moje pytanie. Modul psvr obsluguje hdmi 1.4 ps4pro2.0. Zalozmy ze brak hdr mi nie przeszkadza wiec gram w normalne gry z podlaczonym modulem 1.4hdmi. Jak wiadomo 1.4 hdmi obsluguje 4k ale tylko 30 klatek na sekunde to oznacza ze wszystkie normalne gry typu fifa itp sa wyswietlane w 30 klatkach? I zeby osiagnac 60 musze podlanczac bezposrednio konsole pod tv?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już widział w Polsce playstation VR V2 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema nigdzie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bieda że aż huczy, sam czekam nie wiem chyba europa została na pozbycie się nadmiaru gogli v1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zawsze można próbować zakupić model CUH-ZVR2 np. przez ebaya ;)

Edytowane przez GRYzonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tam.maja albo w niemieckim amazonie albo w media niemieckim w PL zmuszony bylem kupic stara ale tak naprawde co to za roznica tylkontyle ze zestaw sluchawkowy jest w googlach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest spora dla kogoś co ma tv z HDR Bo do tej pory żeby cieszyć się jakością HDR trzeba ciągle przełączać kable HDMI a nowa wersja obsługuje HDR i działa bez przełączania. Poza tym jest mniej kabli odpada kabel na słuchawki bo są wbudowane i jeden transmisyjny . Dla mnie HDR był na tyle wkurzający że teraz kupuje drugi raz VR-a 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam tv z hdr mam podlaczone 2 kable do tv i taka przejsciowke z allegro hdmi z 20zl jak gram na vr to przepinam a jak gram na konsoli zeby miec hdr przepinac omijajac vr trwa to 5sekund i zaden to problem nie uwalam gniazda

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5067413354 takie cos mam wpiete od konsoli i przepinam tylko wtyczke przy tv trwa to max 5 sekund

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby niebyło 5s grzebania, tez sprzedałem 1 wersje googli bo mnie to drazniło czekam na v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka mam ochote kupic ps vr oplaca sie teraz ? Warto waszym zdaniem ? Czy tylko gadzet na chwile i sie znudzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram caly czas.
Resident
Driveclub
Farpoint z aim controllerem
Trackmania
Ps worlds spoko kilka gierek
Doom vr
Robinson
Until dawn
Dirt rally mega kozak na vr
Rigs roboty mega graficzne jest w co grac
Plus kilka miningierek
A w marcu chyba najlepsza gra wyjdzie. Bravo Team

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zapomnialem o batmanie jeszcze;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tylko do googli dolicz kamerke aim controller plus 2 movy koszta sie robia ale zabawa gwarantowana

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cebula wjechala zamowilem 12 sztuk:d

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama gra więcej kosztuje na PS Store niż ten zestaw , ciekawe jak szybo się rozejdą :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×