Skocz do zawartości
DaraS

DOOM

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne demko, obłędna graficzka i miodny gameplay. Ale baaardzo krótkie. Nie wiem czy z 15 minut gry.

Ja sie albo zestarzalem albo gry juz nie bawia jak kiedys. 15 lat temu ta gra by mi sie podobala ale teraz porazka, konczylem by skonczyc. Grafika za kolorowa i cukierkowa, doom powinien troche przerazac a niestety raczej bawi, zero klimatu, potwory jesli tak mozna to nazwac od polowy gry ciagle te same i w dodatku komiczne. Walka/strzelanie, ilez mozna...wchodzisz do pomieszczenia i wybijasz setki mobow od najslabszych do najmocniejszych i tak cala gra. Skonczylem bo kupilem wiec sie przemeczylem ale drugi raz bym tego nie kupil

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne demko, obłędna graficzka i miodny gameplay. Ale baaardzo krótkie. Nie wiem czy z 15 minut gry.

No to trochu sie nie popisali, zeby dali limit czasowy i grasz tak daleko jak zajdziesz to chyba było by lepiej (takie podejście miał Batman AC)

To - co stwierdzam ze smutkiem - nie sa juz czasy shareware gdzie Doom miał 30% gry dostępnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest to demo. Utwierdziłem się w przekonaniu, że z pełną wersją zaczekam, aż cena spadnie poniżej stówki, bo zwyczajnie nie warto za pełną cenę (chyba, że ktoś chce od razu pogonić). Zawiodłem się na oprawie, grafika jest wg mnie na dobrym poziomie, ale to nie jest poziom current gen. Z drugiej strony czego innego można było się spodziewać po tej stajni? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem demo na Xboxie i całkiem fajne. Fajna muzyka...te finisheery mimo iż powtarzalne to nie nudzą...fajnie się gra i po wyglądzie i projektowaniu poziomów widać, że jest to gra w starym stylu. Dla mnie jedna wada, a dla innych zaleta...za szybko dla mnie przynajmniej się w to gra. Żeby czerpać z tego większą przyjemność musiałbym pewnie o połowę zmniejszyć czułość kamery bo tak szybko to wszystko goni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogralem demo.

Krotkie, ale daje jako taki poglad czym jest DOOM (2016).

 

Powiem tak, nie rozumiem narzekania na oprawe dla mnie jest ona calkiem fajna, w przypadku Wolfa:TNO (silnik idTech5) pastwilem sie nad teksturami ktore jak nasza postac sie do nich przyblizala wygladaly wrecz okropnie (co wcale nie przeszkodzilo mi czerpac super funu z grania) tutaj jest lepiej, podejscie do tekstury tylko odrobinke obiza jej jakosc dopiero trzeba isc tak blisko ze sie na niej zatrzymujemy i wtedy widac ze no szalu nie ma, ale z drugiej strony toz nie o to chodzi w doomie zeby lizac sciany - to jest szybka (a czuje sie te stale 60fps) strzelanka gdzie dynamiczne przemieszczanie sie (zarowno w poziomie jak i pionie) jest po prostu czescia rozgrywki (jak to okreslil Quaz - Doom jest tancem). Finiszery sa przyjemne, gra wyglada w mojej opinii dobrze.

 

Co prawda nie mam teraz cisnienia na masakrowanie piekielnego pomiotu, wedle schematu - idz zatancz z demonami i je wybij, zlap klucz idz dalej aby znow wybijac demony. Ale taki wlasnie byl Doom (1 i 2 - albo przynajmniej ja je tak zapamietalem). Wiec po gre pewnie kiedys siegne bo czuje w niej potencjal.

 

Karny kutas za brak ustawien jezyka z poziomu menu - no az chce sie zacytowac innego YTbera "co za debil to tak zaprojektowal" a jakos wersja PL w demie Doom nie miala dla mnie klimatu, niby wszystko poprawnie a jakos tak nijako.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...jak do cholery pokonać ostatniego bossa? Znaczy tak strategie na niego znam, ale ni cholery nie starcza mi amunicji. Wszystkie punkty ładowałem w życie i pancerz i teraz co...nie pokonam go bo mi brakuje naboi? Albo ja coś źle robię albo "jaki debil tak to zaprojektował?". Generalnie grę uważam za bardzo fajną acz moim zdaniem ostatnie 2 misje są według mnie już sztucznym przeciąganiem. Dłużyło mi się to strasznie pod koniec. Jestem na ostatnim bossie i mam niecałe 11h grania więc jest całkiem ok bo akcja jest non stop i jest to fajne. 

Co mi się nie podoba...polski dubbing - o Jezusie...laski z podrywacze.pl lepiej wczuwają się w rolę niż to co odwalono tutaj. Jedynie głos po modyfikacjach tego roboto-doktora wydaje się ok, a szczególnie tej Oliwii - dramat. Generalnie gra jest dobra.

Wie ktoś z was jak tego bossa załatwić by wypluł więcej ammo? Raz mi wypluwa zawsze, a potem to już dramat.

EDIT: Gra ukończona. Polecam każdemu. Świetne połączenie starej mechaniki z dzisiejszą oprawą. Wszystko pasuje i daje fun z gry.

Edytowane przez Frost Prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM ukończony. Tak jak demko mnie zraziło, tak pełna wersja nadrobiła braki z zaległością. Nigdy nie miałem okazji zagrać w oryginalne odsłony (rocznik 89'), więc nie mam do czego się odnieść, ale jeśli prezentowały podobny poziom co najnowsza wersja, to nie dziwię się, że są uważane za znakomite gry. DOOM ma wszystko co powinien mieć arena shooter i brakuje mu wszystkiego, czego brakować powinno (między innymi fabuły, gdyż jest zbędna :1_grinning:). Początek jest trochę nudny, ale kilka poziomów później zaczyna się już prawdziwa sieka i tony mięsa, które tylko czekają na gracza znudzonego setkami gier fabularnych, nad którymi trzeba myśleć. Szkoda tylko, że bronie nie zostały zbalansowane na tyle, aby gracz chętnie korzystał z każdej z nich. Kampanię przeszedłem opierając się głównie na 3-4 spluwach, które po ulepszeniu były mocno OP wględem pozostałych. To jednak tylko taki mały mankament, cała reszta prima sort ;) Szkoda tylko, że nie pokuszono się o więcej walk z bossami, są zaledwie trzy starcia, gdzie pierwsze dopiero po 75% gry. Trochę słaby wynik, twórcy zmarnowali potencjał. Dobrze, że pojedynki zostały wykonane bardzo dobrze, na każdego bossa trzeba stosować inną taktykę i po ubiciu gada od razu pojawia się uśmiech.

 

Jeśli chodzi o techniczną warstwę, w oczy rzuca się płynna rozgrywka w 60 FPS, co w przypadku tej produkcji jest kluczem do sukcesu, gdyż nie ma tu miejsca na stanie w miejscu. Grafika jest miła dla oka, choć demko nieco mnie odrzuciło, na szczęście dalej jest już lepszy design poziomów i poszczególnych lokacji.

 

Grę stanowczo odradzam osobom nastawionym na multi. Taki w DOOMie oczywiście jest, ale na dłuższą metę nie polecam. Owszem, jest skillowy i daje radość, ale czegoś mu brakuje, po kilku posiedzeniach stał się dla mnie bardzo nudny. Trzeba również wspomnieć, że i tam doskwiera kiepski balans broni, większość graczy biega z takim samym zestawem.

 

Reasumując, gdybym miał oceniać tylko kampanię, to z powodzeniem 9/10, ale jako całokształt, daję 8, ze względu na skopany multiplayer i polonizację na poziomie Ivony (nie przesadzam, niestety). Gra nie należy w mojej ocenie do tych, które warto trzymać na półce, a że obecnie można ją wyrwać za jakieś 130 zł, wymaksować w tydzień i puścić dalej bez straty, to jak najbardziej warto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_Red

Co do rocznika, to bycie mlodszym ma pewne zalety nie jestes "skazony" sentymentem. 

:)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzyka bardzo dobrze dopełnia sekwencje walki z hordami demonów:)

 

zagrałem w multi od razu dobrało  graczy na poziomie 50 mecz zakończył się bardzo szybko z komentarzem "miażdżąca porażka".

 

grę jak najbardziej polecam, ale nie zostanie na półce pójdzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ten weekend double xp i wypuscili wlasnie tryb deathmatch, powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z paroma wpisami w grze. Chodzi mi dokładnie o dwa. Brakuje mi wpisu o Centrum Medycznym i Poczwornych Obrazeniach. Dostaje się je automatycznie czy muszę zebrać data logi o nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz odpalilem Dooma - jaka ta gra jest zajebista! Świetna grafika i audio a miodnosc po prostu wylewa się z ekranu :-D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej sesji z grą stwierdzam, że na chwilę obecną mój poważny kandydat do goty 2016. Dawno nie miałem tak dużej radochy z gry. Czysty fun :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o grze coś zaskakująco martwy, a chciałem się dowiedzieć, czy warto teraz zainwestować DOOM (myśląc o singlu), jeśli można go wyrwać za mniej niż 100PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że warto - singiel jest świetny w tej grze.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat o grze coś zaskakująco martwy, a chciałem się dowiedzieć, czy warto teraz zainwestować DOOM (myśląc o singlu), jeśli można go wyrwać za mniej niż 100PLN?

Niech odpowiedzią będą moje dwa posty powyżej.

Gra jest rewelacyjna. Świetna strona audiowizualna i genialny gameplay.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra doszła z Amazon UK. Jest po polsku SP działa i ściąga się 29 GB.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanie. Czy bez ps plus można pobierać i grać w kampanie czy mapy z edytora ?

W ogóle czy mapy z z edytora są warte uwagi i czasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM to głównie kampania, cała reszta jest niestety kiepska. Multi niczym nie zachwyca i jest nijakie, a sam edytor map nie przyciąga na dłużej. Owszem, jest sporo stworzonej przez graczy zawartości, ale nie wydłuża to gry jakoś specjalnie. Pobawiłem się tym jeden dzień. Na szczęście danie główne, czyli kampania, to stary, dobry DOOM i soczysty FPS. Rozwałka na najwyższym poziomie :thumbsup:

 

Co do PS Plus, pewnie ktoś sprawdzi i odpowie, ja niestety nie posiadam już DOOMa w swojej kolekcji.

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minut temu, Kufir napisał:

Takie krótkie pytanie. Czy bez ps plus można pobierać i grać w kampanie czy mapy z edytora ?

W ogóle czy mapy z z edytora są warte uwagi i czasu ?

Zapewne z botami w singlu można grać. Odłącz konsole od internetu i sprawdź czy jesteś w stanie ustawić mecz.

Pobierać zawartości pewnie nie można, bo to już wymaga dostępu do multi i mogli to zablokować, ale na 100% pewny nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko jak i pierwsze poziomy na Marsie nie do końca trafiają do mnie jako do gracza który dziesiątki razy przeszedł Wolfa , Duke NUkem , Quake, Blood no i oczywiście DOOM 1 i 2 .... ale liczę że dalej sceneria bardziej mi będzie odpowiadać. Gra jest ładna, szybka, przyjemna i trudna! To jej olbrzymia zaleta, bo lubie gdy w grach FPS jest jakieś wyzwanie. Na pewno będe ją przechodzić kilka razy aby spatynować i zastanawiam się na jakim stopniu trudności przejść ją pierwszy raz ? Jakieś sugestie ? Odpaliłem 3 poziom trudności i jest ciężko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Dooma i cholera jasna... To jest GOTY 2016 dla mnie! Tak wspaniałego połączenia old schoolu z nowymi rozwiązaniami jeszcze nigdzie nie było. Do tego świetna i płynna oprawa, gdzie koszenie kolejnych przeciwników to po prostu tony miodu i zabawy.

W tej grze wszystko zostało dopieszczone na ostatni guzik, etapy, bronie, sekrety, nawet trofea są świetne i w ogóle nie męczą. Znajdźki świetne, te małe figurki z klasyczną muzyką, a wisienką na torcie są klasyczne mapy jako sekrety, aż szkoda że tylko takie krótkie wycinki, aż zachciało mi się w starego dooma zagrać. Cholera, nawet napisy końcowe zostały tak genialnie zrobione, że są to najlepsze creditsy jakie do tej pory widziałem. Magia tej gry jest nieśmiertelna, mógłbym w nią grać i grać. Już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Najlepszy singiel fps na chwilę obecną, cała reszta może tylko patrzeć i się uczyć jak powinien wyglądać prawdziwy singiel w fps.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×