Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Coraz częściej zauważa się, że na aukcjach proponowane są gry w wersji cyfrowej w konkurencyjnych cenach. Jak wygląda cały przebieg takiego zakupu ? Czy na maila otrzymujemy kod na pobranie gry, czy też konto oraz hasło ? Dużo niższe ceny zalatują szwinglem ale może ktoś już się skusił i może podzielić się opinią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to tzw. martwe sloty. Otrzymujesz login i hasło do konta z którego ściągasz grę. Jest to jednak jednorazowe rozwiązanie, gry nie pobierzesz po raz drugi, ani już jej nie sprzedasz. Cały proceder jest raczej nielegalny i nie polecam tego typu zakupów, gdyż Sony może blokować takie konta. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ceny konkurencyjne, to chyba nie alledrogo.

Na większości aukcji masz opis niecnego procederu - dostajesz login i hasło do konta. Możesz pobrać raz na konsolę i grasz później na swoim głównym koncie, tak długo, jak nie skasujesz tamtego konta i nie będziesz próbował się na niego zalogować, bo wtedy tracisz dostęp do zawartości (jak tylko dodasz gierę do listy pobierania, sprzedawca zmienia hasło do konta).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy tak robią. Znajomy kupił slota z Crysis 3 i może pobierać grę do woli. Więc zawsze trzeba się pytać sprzedającego (jeśli nie napisał że jednorazowe pobieranie gry) czy slot na stałe czy tylko grę pobrać raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest tylko 5 slotów czy coś się zmieniło? Bo jeśli 5 to może twój kumple kupił calaka a to zmienia postać rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, delikwent kupuje nową grę z PSN za np. 100zł i wystawia na allegro 2 sloty po 50zł albo nawet taniej .

Zhypowana gimbaza i każuale nie ogarniający tematu łykają zajarani że kupili tanio i mogą grać .

Zaraz chwila moment, niby jakim cudem sprzedający sprzedaje tak tanio ?! dokłada ze swojego portfela aby ktoś mógł pograć ?

Ano nie, po prostu jak osoba pobierze grę,i zadowolona wystawia pozytywa jegomość wchodzi sobie na to konto i zmienia passy po czym dezaktywuje "twoją" grę i sprzedaje ją kolejnemy naiwniakowi .

Można dezaktywować co pół roku z poziomu PC.

Słowem dyma was na prawo i lewo, bo jak dezaktywuje konto to możesz go w trąbę pocałować a gry nie odpalisz .

I później się okazuję że te 2 sloty gry sprzedał 8 razy różnym posiadaczom i pare ładnych zł do przodu jest .

Myślcie ludzie myślcie :)

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawca tematu i do tego wyszczekany.

Słowem dyma was na prawo i lewo, bo jak dezaktywuje konto to możesz go w trąbę pocałować a gry nie odpalisz .

Odpalisz grę i będziesz grał do tej pory puki nie skasujesz gry lub konta,jeśli ktoś kupuję grę by ją tylko przejść nie chce jej odsprzedawać czy coś to warto dać za nówkę np 80 zł zamiast 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawca tematu i do tego wyszczekany.

Odpalisz grę i będziesz grał do tej pory puki nie skasujesz gry lub konta,jeśli ktoś kupuję grę by ją tylko przejść nie chce jej odsprzedawać czy coś to warto dać za nówkę np 80 zł zamiast 280.

 

ja tam popieram nawet martwiaki wszystko zależy od ceny :P Za martwego slota BF3 Premium dałem 50 zł!! więc w sumie :) :) bardzo opłacalne dla mnie to było w momencie gdy kupowałem :) :)

 

CCC - cena czyni cuda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam wiele takich gier i taki BF4 to dobry przykład bo gra na cały rok dodam np. diablo 3 za 30zł czy gta 5 za 40 zł więc jakoś nie czuję się dymany,oczywiście tylko wtedy jeśli oferta jest przejrzysta i wiemy co kupujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytacie ze zrozumieniem ?

Po pół roku można dezaktywować konto zdalnie z PC czytaj za pół roku na 100% tracisz grę .

Czy warto tracić te 80 zł ?

Nie bo można samemu kupić i odsprzedać w tej samej cenie nie tracąc nic ......

A płyta ?

Nie lepiej kupić nówkę za 190 i sprzedać po ograniu za 170  tracąc 20zł ?

Wg was nie bo lepiej kupić za 80 i za chwilę passy zmienione i tylko czekać aż dezaktywacja pójdzie

Pytam się co tracisz kupując grę nawet za 280 z zaufanym człowiekiem na 2 ?

NIC bo odsprzedajesz później swojego slota i nie tracisz nawet zł ..

Jak jesteście tacy chętni to ja mogę wam każdego slota poniżej ceny sprzedać tylko za pół roku robię deaktywację i następnego kupca mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisze nic nie tracisz po pół roku.Gra będzie działać cały czas jak nie usuniesz konta lub samej gry !!!

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, nawet po dezaktywacji masz dalej dostęp do zawartości.. Więc nie pitol.. A i co?? miałem za premkę BF3 na PS3 dać 180 zł?? tfu :p Ja dałem 50 za martwiaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@schranz, przy całej mojej sympatii, kończ waść, wstydu oszczędź.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry sposób na tanie gierki, jesli jesteś w 100% świadomy jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sposób na tanie gierki ?

Kup rocznie 10 martwych slotów po 80zł i policz ile ci wyjdzie .
Ja pewnie głupi jestem bo kupuję używkę po tygodniu czasu za 150 zł ogram i sprzedaję na alle czy GT nie tracąc zazwyczaj ani zł .
Pewnie jak kupicie okazyjnie uzywkę na płycie za 80 zł to po ograniu stwierdzacie a co tam ograłem ją, tanio kupiłem to wyrzucę przez okno :)

Czy może chcecie kasę odzyskać i odsprzedajecie dalej ?

Martwego slota już nie odsprzedasz .

 

Poczytajcie komentarze np.

 janwaw581

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej brniesz w te swoje idiotyzmy.Zrozum, że nie każdy ma czas czy chęci ogrywać grę tak szybko żeby ją odsprzedać za 2 tyg ze stratą 20zł.Dotarło?I piszesz o  używkach na co bo chyba pomyliłeś działy,bo na pewno nie na ps4 w cenie 150zł po tygodniu czasu.

 

Zresztą co kto kupuje i z jaką stratą to nie Twój interes i martw się o swoje pieniądze dyskusja była na temat na czym to polega.Myliłeś się i nie wiedziałeś jak to działa,więc ładnie przeproś za pomyłkę i skończmy dyskusję.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sposób na tanie gierki ?

TLoU na premierę miałem za 60 zł. Tak to jest sposób na tanie gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLoU na premierę miałem za 60 zł. Tak to jest sposób na tanie gierki.

Tylko, że na PS3 sloty troche inaczej funkcjonowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisze nic nie tracisz po pół roku.Gra będzie działać cały czas jak nie usuniesz konta lub samej gry !!!

Wasza niewiedza jest porażająca .

Gra jest przypisana do głównego konta na które była kupiona .

Konto może być aktywne max na 2 systemach jednocześnie .

Jak ci sprzedawca dezaktywuje konto(a po to właśnie zmienia passy), sprzeda i aktywuje je następny naiwniak X to pomimo tego że masz grę na dysku to jej nie odpalisz, dotarło ?

JAk by tak było jak wy piszecie to z 1 konta mogło by pobrać grę milion osób i pogrywać sobie radośnie a Sony zwijało by się z interesem .

Nie mówię że każdy tak robi ale na alledrogo pojawiło się kilku cwaniaków którzy szerzą ten proceder .

Przecież to oczywiste że jak ktoś sprzedaje 2 sloty po 100zł a gra kosztuje w psn 240 to liczy na to że te same 2 sloty opchnie za pół roku następnym i pare zł przytuli .

 

 

Aż mnie korci żeby  2 konto na alle założyć i sprzedawać te sloty jak widzę jak wy rozumujecie .

kupił bym grę za 240 sprzedał 2 osobom po 100 zamienił passy a za pół roku dezaktywacja z PC i następnych 2 po 100 .

złoty interes, na szczęście niewielu jest chętnych na takie kupno, jednak niektórzy trochę myślą .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gra bedzie miala pol roku po premierze to watpie ze znow stowke ze slota wycisniesz...

 

Nie wiem jak to jest z dezaktywacja, ale watpie ze jak ma sie gre i konto na dysku i ktos dezaktywuje przez pc to sie traci dostep, trzeba usunac profil/gre zeby przestala dzialac.

 

Najlepiej kupowac samemu i szukac drugiej osoby bedac uczciwym, nie babrac sie w te zasrane zmienianie hasel itp, 200% lepsze niz brac sloty w ciemno z alledrogo. Teraz co prawda ciezko znalesc chetnych po tym jak na gametrade usuneli temat, tam to w ciagu godziny mozna juz bylo znalesc chetnego na wspolne zakupy, zwlaszcza gdy w pss byly mega promocje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający to oszust i złodziej. Nie powinno sie takich wspierać nie ważne czym handlują, bo wszystko fajnie dopóki cie taki nie okradnie/oszuka lub nie bekniesz za jego winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak to jest z dezaktywacja, ale watpie ze jak ma sie gre i konto na dysku i ktos dezaktywuje przez pc to sie traci dostep, trzeba usunac profil/gre zeby przestala dzialac.

Żeby grać w grę konto z którego było pobrane musi być aktywne na twojej konsoli, jeśli jest dezaktywowane gry nie odpalisz (pod warunkiem że ktoś inny już je aktywował u siebie)

Gra może być aktywna jednoczesnie tylko na 2 systemach.

Tak samo jak z plusem masz grę na dysku ale bez aktywnej subskrypcji jej nie odpalisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schranz dobrze pisze, przy takich zakupach slotów trzeba brać pod uwagę to, że sprzedający może zablokować nam grę przez deaktywacje konta z poziomu pc. Ale w drugą strone też to chyba działa i sprzedający musi się liczyć z tym, że kupujący może zmienić hasło i jemu przyblokować konto z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×