Skocz do zawartości
miloslupsk

Cyfrowe wersje gier z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest dobrym porównaniem - dzieląc zakup samochodu z żoną nie powodujesz, że każdy z Was ma swój samochód, którym w JEDNYM czasie może jechać w dwa różne miejsca, a właśnie taką możliwość daję Sony jeśli chodzi o zakupione gry na PS Store. Poza tym serwis ten działa podobnie jak Steam - gry są relatywnie tanie podczas promocji. Tak tylko przykładowo : Tomb Raider za 49zł , Thief za 49zł, DriveClub za 110zł, BF4 + Premium za 110zł, NFS Rivals za 89zł, Sleeping Dogs za 49zł, Lords of The Fallen za 83, TLOU za 93, Alien Isolation za 99 i mógłbym tak wymieniać i wymieniać...

W takim razie mieszkanie nie kosztuje 300 000 zł tylko 150 000 zł, bo kupujesz na połowę i możesz mieszkać w tym samym czasie.

Ale ja kupuje w pudełku i czytałem cały watek Konta/Profile oraz ten, w którym piszemy.

Ceny gier na PSStore nie są przewidziane przez Sony, że możesz kupić grę z kimś na połowę i dlatego są droższe. Po prostu uważam, że racjonalna polityka cenowa Sony wraz z pewnymi krokami mogłaby zachęcić większą liczbę ludzi do kupowania w ich sklepie zamiast u januszy na allegro, z tym chyba się zgodzicie?

Edytowane przez zabka89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde US się straszą, żal mi niektórych . On sobie sprzedaje i ok, ją kupując od niego wiem co robię i liczę się z konsekwencjami... więc ocb? Może siedzisz w oknie i patrzysz czy sąsiad kope po psie zbiera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racjonalna polityka to drogie ceny i promocje.

Tak działa steam, gog i to jest model optymalny.

Głównie zarabia się na promocjach. Np na promocji drivecluba sprzedaż skoczyła 100 albo 1000 krotnie, już nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dalej będę upierał, że cena cyfrówki powinna być taka sama jak wydania pudełkowego (mowa o cenie sugerowanej, bo wiadomo, że sklep może sprzedawać za ile chce). W obu przypadkach płaci się za licencję i w obu przypadkach sprzedaż tejże licencji jest niezgodna z regulaminem (to, że nikt tego nie egzekwuje to inna sprawa). Błędne jest myślenie, że mając grę na nośniku jesteś właścicielem licencji. Co do spadku ceny gry po jakimś czasie, czemu cena miała by spadać? Po roku ta gra jest taka sama jak na premierę. W przypadku własności intelektualnej nie mamy do czynienia ze starzeniem się produktu (przykładowo album wydany przez jakąś kapele w latach '80 nadal w sklepach potrafi przykładowo kosztować >50zł, a idąc tym tokiem rozumowania powinni to za free dawać, bo przecież ma już ponad 30 lat). Co innego promocje, które na PSS są bardzo często (na US jeszcze lepsze niż PL).

 

A ceny są podyktowane kursem walut, a nie tym, czy janusze/cebulaki kupują bądź nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kupuje w pudełku i czytałem cały watek Konta/Profile oraz ten, w którym piszemy.

Ceny gier na PSStore nie są przewidziane przez Sony, że możesz kupić grę z kimś na połowę i dlatego są droższe. Po prostu uważam, że racjonalna polityka cenowa Sony wraz z pewnymi krokami mogłaby zachęcić większą liczbę ludzi do kupowania w ich sklepie zamiast u januszy na allegro, z tym chyba się zgodzicie?

 

Tak, zgadzam się, że cena na PS Store nie wynika z tego, że grę mogę z kimś podzielić, ale właśnie TA możliwość sprawia, że ja wybieram zakup na PS Store za 289zł, a nie zakup pudełka za 240zł. Od zachęcania do zakupów są promocje, przecież identycznie od wielu lat działa np. Steam.

 

 

Kurde US się straszą, żal mi niektórych . On sobie sprzedaje i ok, ją kupując od niego wiem co robię i liczę się z konsekwencjami... więc ocb? Może siedzisz w oknie i patrzysz czy sąsiad kope po psie zbiera....

 

Czyli sugerujesz, że nie ma nic w tym złego, że Allegrowicz ewidentnie oszukuje swoich klientów wmawiając im, że gry mogą utracić tylko z dwóch powodów: usunięcia gry lub profilu ? Do nikogo nic nie mam, dopóki ten ktoś nie próbuje mnie wrobić w bambuko, żeby tylko osiągnąć korzyść majątkową.

Edytowane przez LordKrysto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, ją jestem świadomy tego procederu i wiem, żE jak złapie bana to pretensje mogę mieć do siebie bo na własne życzenie wszedłem na nielegalną ścieżkę. Chamstwem natomiast jest robienie w bambuko nieświadomych tego, że to nielegalne, zgodzę się z tym ,że powinna być informacja, że sony blokuje losowo te sloty i istnieje możliwość wyrzucenia kasy do klopa.

A tak w ogóle to po tej aktualizacji sprzedaż slotow myślałem, że znikła - bo stało się to loteria.

A i daje sobie dwie ręce uciac, że cebulaki na allegro opychali sloty z plati, bo to dobry biznes był...

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racjonalna polityka to drogie ceny i promocje.

Tak działa steam, gog i to jest model optymalny.

Głównie zarabia się na promocjach. Np na promocji drivecluba sprzedaż skoczyła 100 albo 1000 krotnie, już nie pamietam

Racjonalna polityka to taka kiedy nie pozwalasz domorosłym handlowcom żeby Cię okradali. Mnie osobiście tylko raz zachęcił polski PSStore do kupna cyfrówki, była to kolekcja metal gearów. Porównując amerykański PSStore do europejskiego/polskiego to jest to dno i dwa metry mułu.

Tak, zgadzam się, że cena na PS Store nie wynika z tego, że grę mogę z kimś podzielić, ale właśnie TA możliwość sprawia, że ja wybieram zakup na PS Store za 289zł, a nie zakup pudełka za 240zł. Od zachęcania do zakupów są promocje, przecież identycznie od wielu lat działa np. Steam.

Rzeczywiście, może gdybym też miał z kim dzielić licencje to byłbym bardziej pro-cyfrowo nastawiony. Wg mnie europejskiemu/polskiemu PSStore lata świtlne do Steama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny gier na PSStore nie są przewidziane przez Sony, że możesz kupić grę z kimś na połowę i dlatego są droższe. Po prostu uważam, że racjonalna polityka cenowa Sony wraz z pewnymi krokami mogłaby zachęcić większą liczbę ludzi do kupowania w ich sklepie zamiast u januszy na allegro, z tym chyba się zgodzicie?

 

@zabka89 i inni... zrozumcie jedno: ceny w PSS to ceny zalecane przez dystrybutora danej gry: 

 

ceny w PL-PSS nie wynikają z tego, że dystrybutor jest złośliwy dla polskich januszy tylko z tego, że jest to po prostu liczone z € na PLN a € ma liczone 1:1 z $.

Wydania pudełkowe są taniej bo każdy dystrybutor wie, że nie sprzeda w PL gry za 60-70€ w pudełku choćby niewiem co to było + jeszcze dochodzą umowy sklepowe.

PSS dostaje ceny na cały region te same i tylko są przeliczane na regionalne waluty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję skończyć offtop o cenach w PS store, ta sama gadka od 8 lat. 

 

Wróćmy do tematu do którego ten wątek jest przeznaczony , dziękuję

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zabka89 i inni... zrozumcie jedno: ceny w PSS to ceny zalecane przez dystrybutora danej gry: 

 

ceny w PL-PSS nie wynikają z tego, że dystrybutor jest złośliwy dla polskich januszy tylko z tego, że jest to po prostu liczone z € na PLN a € ma liczone 1:1 z $.

Wydania pudełkowe są taniej bo każdy dystrybutor wie, że nie sprzeda w PL gry za 60-70€ w pudełku choćby niewiem co to było + jeszcze dochodzą umowy sklepowe.

PSS dostaje ceny na cały region te same i tylko są przeliczane na regionalne waluty.

Ja o tym wie i inni rozmówcy. W stanach jest to 60$, w Europie ileś tam euro albo funtów. Sprzedawcy chcą zarobić, dlatego obniżają marże. W polskim PSStore ceny tez powinny być polskie czyli bliżej 200zł, a nie 300zł. Wystarczyłoby żeby te wersje miały tylko polską wersje( napisy w grze po polsku), wtedy np. nikomu z innych państw nie przyszłoby do głowy żeby kupować "u nas" i zaoszczędzić.

Edytowane przez zabka89
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Sony chciało to by rozwiązało sprawę martwych slotów raz na zawsze w jeden tydzień, ale widocznie taki stan rzeczy im odpowiada.

 

Wreszcie jakiś w miarę sensowny komentarz.

Jeśli by chcieli to takie sprawy załatwia się przysłowiowym wciśnięciem "jednego guzika" lub wypuszczeniem stosownej aktualizacji softu.

Ale dlaczego Sony tego nie robi? Prosta odpowiedź, ktoś te sloty czy tam konta, choćby były dzielone na trzy musi zakupić w tym cholernym PSS.

A to daję przychód na czym korporacji takiej jak Sony najbardziej zależy. Nic z tym zrobią bo mają to głęboko w dupie

Tak, właśnie, mają w dupie mnie, Ciebie i Ciebie obok też. Pieniądze - to jest to na czym im najbardziej zależy.

Jeśli bym im tak strasznie zależało na tym żeby ukrócić ten cały proceder zrobili by to już dawno przy PS3.

Nie rezygnuje się kochani z czegoś co przynosi pieniądze, a to ze jest to nie zgodne nawet ze swoim statutem czy regulaminem, kogo to interesuje?

Co innego w przypadku gdy zakupy zostały zrealizowane za pomocą skradzionej karty, użytkownik zgłasza sprawę do banku i sytuacja jest jasna, z tym że traci całkowicie swoje konto wraz z zawartością jaką posiadał, Sony umywa ręce i tylko tyle może zrobić.

Zamiast wyzywać sprzedawców od januszy, ludzi który kupują konta od cwaniaków/cebularzy i tym podobnych niech każdy uderzy się w pierś i odpowie sobie czy nie kupił chociaż jednego konta/slota w swojej karierze...

Podejrzewam że robił to tutaj każdy, począwszy od administracji skończywszy na zwykłych użytkownikach, tylko oczywiście kto się teraz przyzna ;)

Sprzedawcy nie robią tych kont dla siebie, tylko dla nas, wystarczy spojrzeć jaki jest popyt, kilkukrotnie przewyższa sprzedaż wersji pudełkowych.

Myślicie że to tylko u nas w kraju ludzie tak robią? Oczywiście że nie ;) Kupują wszyscy, na potęgę, zarówno biedni i bogaci, wszędzie.

Z torrentów ściągamy pliki tylko my Polacy? A bogaci Norwegowie już nie? "Ciągną" wszyscy na potęgę.

A więc wtedy trzeba kupić kolejne konto którego nie da się już podzielić na "3 części" i biznes się kręci.

Nie bądźmy hipokrytami, o ile rozumiem i jestem za tym żeby potępić konta z kradzionymi plastikami, o tyle nie rozumiem jazd na "normalne pełne konta" lub zwykłe dzielenie się zawartością.

Każdy robi to na własną odpowiedzialność, i powinien wiedzieć co go może spotkać.

Jestem bardzo daleki od szykanowania ludzi za to że kupują w taki sposób, zapytam w prosty sposób, a co Ci do tego?

Mnie osobiście nie interesuję w jakiej formie ktoś kupuje sobie swoje tytuły, jeśli zwykły człowiek przy tym procederze nie ucierpiał to mam to totalnie w dupie że korporacja taka jak Sony ma z tego tylko 1/3 swojego przychodu a nie całość.

I proszę mnie tutaj nie moralizować, tak, kupuje sloty, tak kupuję pudełka i cyfrowe wydania. I szczerze mówiąc lata mi to co ktoś o tym sądzi.

Natomiast jestem bardzo daleki od nazywania takich ludzi różnymi często niefajnymi epitetami.

Każdy ściąga i ma coś nie do końca legalnego w swoich "kolekcjach" począwszy od oglądanych seriali z których wrażeniami dzielimy się tutaj w odpowiednim temacie tutaj na forum, kończąc na grach PC, udostępnianych plikach muzycznych itp.

Reasumując, kto będzie miał dostać bana to dostanie, sprawa rozejdzie się po kościach, sloty/konta wrócą do łask prędzej czy później i każdy będzie zadowolony.

Nie ma sensu się spinać i wykłócać o takie pierdoły bo na prawdę są ważniejsze rzeczy w życiu.

A zmienianie świata niech każdy zacznie od swojej osoby.

Edytowane przez toreso
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wie i inni rozmówcy. W stanach jest to 60$, w Europie ileś tam euro albo funtów. Sprzedawcy chcą zarobić, dlatego obniżają marże. W polskim PSStore ceny tez powinny być polskie czyli bliżej 200zł, a nie 300zł. Wystarczyłoby żeby te wersje miały tylko polską wersje( napisy w grze po polsku), wtedy np. nikomu z innych państw nie przyszłoby do głowy żeby kupować "u nas" i zaoszczędzić.

 

tak masz racje ale sony tego nie zrobi bo na całą eu ma jeden cennik i tylko po prostu przeliczają po względnie stałym kursie. Przez kilka lat złotówka była mocna to i gryna pss były trochę tańsze... teraz i złotówka słaba i gry nowej gen droższe...

cenami zarządza zdaje się centrala w Londynie na PSS więc PL oddział nawet nie ma nic do gadania... niestety

Prawda jest taka, że na zachodzie też narzekają na ceny w PSS... ale i tak często kupują bo wielu jest wygodniej pobrać niż latać po płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to już było poruszane ale: Dużo ludzi pyta o wersje językowe gier. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet kupując gry z konta US (na takim był Dragon Age), gra zczytuje polskie napisy, ponieważ język w konsoli mam ustawiony na polski. Wystarczy język zmienić na angielski i gra jest po angielsku. Testowałem to też z pożyczoną od kumpla grą The Order: 1886, gdzie wkurzał mnie dubbing i zmieniłem język na angielski. Tak, że wersja językowa gry zależy od naszych ustawień systemu. Mogę się mylić, ale prawdopodobnie tak się to odbywa.

Edytowane przez DeMz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demz jesteś jak ta babka, razem siedzicie w tym, a sprzedawcy zgłosiłes, że są też inne gry? Że się pomylił? Czy to już cię tak jak klodka nie boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje ale sony tego nie zrobi bo na całą eu ma jeden cennik i tylko po prostu przeliczają po względnie stałym kursie. Przez kilka lat złotówka była mocna to i gryna pss były trochę tańsze... teraz i złotówka słaba i gry nowej gen droższe...

Złotówka od dłuższego czasu jest cały czas mocna. Masz odrobinkę słabe źródło :).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demz jesteś jak ta babka, razem siedzicie w tym, a sprzedawcy zgłosiłes, że są też inne gry? Że się pomylił? Czy to już cię tak jak klodka nie boli ;)

 

To było dwóch innych sprzedawców.

Edytowane przez DeMz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotówka od dłuższego czasu, jest cały czas mocna. Masz odrobinkę słabe źródło :).

 

tylko sony zmienia przelicznik rzadko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dwóch innych sprzedawców. Ten z Dragon Age na aukcji miał napisane, że na koncie mogą (ale nie muszą) być inne gry.

Kapuje, ta baba dała ta fife bo wie, że to jest smierdzacy temat , inaczej mógłbyś zapomnieć o tej grze.

Nie chce Cię martwić ale to konto z kilkoma grami mogło być od ruskich

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeMz

1> Gry w US zazwyczaj nie maja wrzuconych ani audio ani napisów PL więc nie gadaj głupot o ustawieniach językowych na konsoli.

2> Masz kradzione konto (to z innymi grami)

3> Jej "dostawca' to jakiś rusek który albo kradnie dane kont albo karty płatnicze a ona świadomie lub nie, jest paserem.

 

Możesz poza kłódkami w ekstremalnych sytuacjach jak moja doczekać się bana.

 

Zrobisz z tą informacją co zechcesz. 

 

Pozdro!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupił od crankyweb. On dawał konta z dodatkowymi grami na koncie

Dokładnie sepi. Dziwnym trafem daje 60zl za gre i otrzymuje 3-4 kolejne. Widziałem ze duzo osob wystawiło taki komentarz. O dziwo cranky tez usunął wszystkie aukcje na Allegro. Cos tam śmierdzi ze tyle osob miało dodatkowe gry i to gry aaa a nie jakieś ochlapy

Edytowane przez Vibez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeMz

1> Gry w US zazwyczaj nie maja wrzuconych ani audio ani napisów PL więc nie gadaj głupot o ustawieniach językowych na konsoli.

2> Masz kradzione konto (to z innymi grami)

3> Jej "dostawca' to jakiś rusek który albo kradnie dane kont albo karty płatnicze a ona świadomie lub nie, jest paserem.

 

Możesz poza kłódkami w ekstremalnych sytuacjach jak moja doczekać się bana.

 

Zrobisz z tą informacją co zechcesz. 

 

Pozdro!

 

Nie wiem skąd pochodzą dane konta, bo takiej informacji nikt nie zamieszcza.

Edytowane przez DeMz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem jego aukcje wlasnie. Miał najlepsze. TLoU za 40zl.. Hehh plus assassiny cody bf premium gratis itp.. Cos mi śmierdzi ze tak tanio i ma dodatkowe gry ale nie jest pewien jakie tylko powymienial. Na twoim miejscu zacząłbym sie bac :) sprawdź dla pewności czy miałeś ruski email w koncie na którym miałeś gry. Jak tak to bingo.

Edytowane przez Vibez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem jego aukcje wlasnie. Miał najlepsze. TLoU za 40zl.. Hehh plus assassiny cody bf premium gratis itp.. Cos mi śmierdzi ze tak tanio i ma dodatkowe gry ale nie jest pewien jakie tylko powymienial. Na twoim miejscu zacząłbym sie bac :) sprawdź dla pewności czy miałeś ruski email w koncie na którym miałeś gry. Jak tak to bingo.

 

Mail jest w domenie @dodsi.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sepi sie wypowie. On jest największym szpecem w takich sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeMz

1> Gry w US zazwyczaj nie maja wrzuconych ani audio ani napisów PL więc nie gadaj głupot o ustawieniach językowych na konsoli.

2> Masz kradzione konto (to z innymi grami)

3> Jej "dostawca' to jakiś rusek który albo kradnie dane kont albo karty płatnicze a ona świadomie lub nie, jest paserem.

 

Możesz poza kłódkami w ekstremalnych sytuacjach jak moja doczekać się bana.

 

Zrobisz z tą informacją co zechcesz. 

 

Pozdro!

Zależy od gry, z małego indyczka nikomu nawet nie opłaca się wycinać innych języków jeżeli takowe są (przykład Never Alone z japońskiego PSS mam po polsku, tak samo jak np. Sacred Citadel z PSS US również jest po polsku). W grach AAA też się zdarzają wszystkie języki, ale lepiej sie na to nie nastawiać). Gry AAA z reguły wersja EU da się przełączyć na angielski (choć nie zawsze - jużnieważne czy w menu konsoli czy w samej grze), a np. takie Diablo RoS ma dwa pliki w przypadku wersji PS3 (22GB języki zachodnie oraz 11GB polski/rosyjski, gdzie jak się ma menu ustawione na polski to gra jest po polsku, a jak na każdy inny to gra będzie w wersji rosyjskiej), obie wersje można zainstalować jednocześnie mając dwie gry na dysku (wersja EU oraz PL/RU obok siebie), tak samo jest na PS4 np. z Tomb Raiderem, mam wersję polską i amerykańską zainstalowaną jednocześnie. Więc tutaj nie możemy generalizować. Amerykański Order 1886 nie ma PL, więc zakładam że kolega wyżej ma wersję PL i w niej za pomocą zmiany języka w menu konsoli, uzyskał wersję angielską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×