Skocz do zawartości
PieCyk

Ps3 CECHG04 i CECHL04 szwankują

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem tych dwóch konsol ps3 CECHG04 i CECHL04. CECHL04 nie posiada dysku ale jest w miarę sprawna, po odpaleniu włącza się do napisu po ang. że nie można włączyć ponieważ brak dysku twardego ale po krótkim czasie wiatrak zaczyna się coraz szybciej kręcić, aż dostaje takich obrotów, że konsola się wyłącza (mruga czerwona dioda). Poza tym brakuje w niej od groma śrubek mocujących wnętrzności widocznie jakiś niechluj ją rozbierał. Teraz o CECHG04. Ta wypada gorzej. Po odpaleniu świeci zielona-niebieska obok-żółta-mruga czerwona wszystko to trwa chwile. Po odkręceniu obudowy widać, że nic nie brakuje. Jakieś sugestie co to może w nich być? Da się to odratować niewielkim kosztem? Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie do złomowania - sprzedaj na części (główna wartość to lasery - o ile są sprawne a wątpię bardzo aby konsole po takich przejsciach je miały ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia i podanego przez ciebie opisu wyraźnie wynika, że koszty postawienia ich na nogi przewyższą już teraz wartość nowej konsoli a co jeśli jeszcze coś w nich wyjdzie, że jest popsute jak np. lasery to nie ma oczy w ogóle gadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z nich rusza jak wsadziłem dysk. Ta CECHL04. Coś tam wyświetla, żeby podłączyć pada, a po podłączeniu pisze coś o restarcie systemu 3.41. Gdyby nie ten wiatrak, który po chwili zaczyna kręcić wysokie obroty po czym ps gaśnie to może coś by było. Jak by nie patrząc mam 3konsole 2x CECHG04 1x CECHL04, ta jedna CECHG04 jest sprawna choć nie do końca bo niekiedy nie da się jej włączyć, jak się włączy to śnieży obraz, albo laga dostaje na starcie systemu i gdzieniegdzie dostaje zielonych kwadratów. Nie wiem czy to od hdmi, czy od ps, ale niekiedy jak ps postawie do góry nogami, wyłączę włączę do prądu, to ruszy i chadzia normalnie. Jeżeli te dwie albo ta jedna miała by pójść na części to te części miał bym gdzie sprawdzić. Więc naprawa wchodzi w grę ale chyba tylko tej CECHL04, bo ta CECHG04 dostała chyba YOLDa. Jaka przyczyna jest kręcenia wiatraka na takie obroty i wyłączanie się go?? Sorry za masło maślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×