Skocz do zawartości
gacekwisla

Wpłata pieniędzy na konto PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cholera jasna, Sony nadal nie naprawiło tego problemu z niemożnością zapłaty poprzez kartę? Zakupy w Store robiłem za pomocą wirtualnej karty ING, do tej pory bez żadnego problemu (wrzucałem na kartę brakującą kwotę i płaciłem). Teraz nie mogę, bo wywala mi błąd ciągle - że niby dane karty nieprawidłowe. Od razu przy próbie płatności sugeruje doładowanie co najmniej 20zł, żadna inna opcja nie przechodzi :/.

 

...

 

Kure, próbowałem jeszcze raz zweryfikować dane karty - są w porządku. Przechodzę do płatności - "Dane karty są nieprawidłowe" :/. Ma ktoś jakieś pomysły?

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj płaciłem karta master card w sony store i wszystko bylo oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dla odmiany nie twierdzi, że dane nieprawidłowe, tylko wyskakuje samo "Błąd". Cały czas nie widzi żadnych pieniędzy na mojej karcie, to ewidentnie wina Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To już są jaja. Zrezygnowałem z poprzednich zakupów. Dzisiaj próbuję zakupić co innego, w innej cenie. Nadal to samo - przy próbie zapłaty "Błąd". Ot, tak po prostu. Oczywiście wsparcie pomocy technicznej zerowe.


Dodzwoniłem się na pomoc techniczną. Prawdopodobnie zmieniły się jakieś zabezpieczenia i PSN przestał być kompatybilny z pewnymi polskimi kartami - ot, bo tak. Jeśli w najbliższym czasie się to nie naprawi, to mam oficjalnie postawić krzyżyk na płaceniu przez kartę, którą - nomen omen - zamówiłem specjalnie, by płacić w sklepiku bez konieczności bulenia co namniej 100zł za zdrapkę.

 

Brawo.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numinex próbowałeś zakupów przez witrynę PSN (SCEE), a nie z poziomu konsoli? Ja przed sekundą przedłużyłem o 3 miesiące PS+, płacąc wirtualną Visą z ING. Mój kumpel też nie mógł płacić z poziomu konsoli, a na luzie kupował przez przez stronę.

 

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-pl/home/games

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Próbowałem, nawet przed chwilą i jest dokładnie to samo - błąd, bez szczegółów żadnych. Wychodzi na to, że to losowa sytuacja, bo jeszcze niecały tydzień temu przecież przedłużałem Plusa, a z lektury tematu wynika, że niektórzy mieli zablokowaną możliwość płacenia podobnymi kartami już wcześniej. Facet z infolinii powiedział, że "tak już jest" i fakt że parę dni temu działało nie ma nic do rzeczy. Dodał też, że nawet jeśli karta zostanie zaakceptowane przy przypinaniu jej do konta, to i tak nie będzie możliwe płacenie za jej pośrednictwem. Nie wiem jak można tak skrupułów ruchać klientów, ale cóż - najwidoczniej można.


Poczytałem trochę i cóż, wychodzi na to, że sklepik Sony w rzeczy samej nie zapisuje CVV - niby ze względów bezpieczeństwa - mimo tego, że należy go podać przy rejestracji karty. Jeśli jednak bank w pewnych transakcjach będzie podania kodu wymagał, to wtedy klops - nie przepuści transferu. Masa ludzi ma z tym problem w ostatnich tygodniach, ale pomoc techniczna Sony reaguje tak samo: "proszę kupić sobie zdrapkę". Oczywiście nadal olewają fakt, że do tej pory wszystko działało - to raz. A dwa - wystarczy albo dać możliwość podawania kodu przy zakupach, albo po prostu zapamiętywać te cholerne dane. Teraz jest tak, że te zabezpieczenia w efekcie uniemożliwiają korzystanie z kart ich legalnym posiadaczom. 

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w zeszłym roku od lutego / marca do końca roku korzystałem z karty prepaid BZWBK, nigdy żadnych zastrzeżeń, zero problemów. Do dzisiaj, karta niby dodana, środki na koncie są, a w sklepie nic nie można zakupić. Próbowałem kilkakrotnie bez efektu. Jeśli jest tak jak opisujecie, to dla mnie to bardzo niezrozumiała sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Może redakcja PSsite jest w sanie coś wskórać lub uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może redakcja PSsite jest w sanie coś wskórać lub uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego problemu.

to napisz do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informuję, że Store się najwidoczniej odbraził, bo bez problemu zapłaciłem sobie dziś za Plusa. I bądź tu mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że jednego dnia przelałem sb 20zł do portfela. Następnego dnia chciałem znowu sobie przelać 20zł, a tu wyskakuje komunikat, że błędne dane karty, no i próbuje na różne sposoby wpisywać - z polskimi znakami, bez itd. Po którymś razie wyskakuje komunikat, że odmowa dostępu, spróbuj później (pewnie jakaś blokada psn). Dzwonie do Sony,mówią, że bank blokuje, dzwonie do banku - u nich wszystko ok. No to o co kurde chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już jakaś możliwość aby ściągnęło mi przy płatności tylko 10 zł czy nie da się tego obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już jakaś możliwość aby ściągnęło mi przy płatności tylko 10 zł czy nie da się tego obejść?

 

Ja nigdy nie zasilam portfela tylko kupuje za pomocą karty, wtedy placę tylko tyle ile coś kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zasilam portfela tylko kupuje za pomocą karty, wtedy placę tylko tyle ile coś kosztuje.

Możesz mi tu napisać albo na PW jak to zrobić? Bo jak daje coś do koszyka i przechodzę do płatności to chce mi doładować portfel na 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BulletPOL: ale minimalna kwota jaką ściąga z karty to 20 zł.

 

@malyksg86: niestety o ile wiem to nie da się tego obejść.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BulletPOL: ale minimalna kwota jaką ściąga z karty to 20 zł.

 

@malyksg86: niestety o ile wiem to nie da się tego obejść.

A to nawet nie wiedziałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chce kupić Max Payne 3 za 15zł to muszę doładować za 20 i nie da się tego obejść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, 5 zł zostaje w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie.

Chciałbym kupić 1 DLC do CoD AW w sklepie PS

I mam takie pytane jeżeli kupię kartę prepaid taką jak tu http://www.agito.pl/karta-sony-playstation-plus-psn-100-pln-108-1045096.html?cid=6104

i doładuje nią portwel w sklepie psn to po miesiącu nie będę musiał kupować kolejnej karty o wartości 100 zł bo po 30 dniach rzekomo (wg mojego kumpla po 30 dmiach blokują portwel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, nic nie blokują.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) W jaki sposób mogę zapłacić za demon soulsy nie mając karty kredytowej? Czy internetowe konto Bank BZ WBK jest bez zobowiązań? Nie mogę wziąć na nie przypadkiem kredytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrapka nie wchodzi w grę. Chcę kupić tylko demon soulsy na promocji za 19 zł. Nie chcę wydawać całych 100 zł na gry cyfrowe. Preferuję wersje pudełkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×