Skocz do zawartości
SephiroT

Grim Fandango

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiedziane na PS4 i PS Vita.

 

Mniam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy news E3 - Grim Fandango to obok Discworld Noir moja najukochańsza przygodówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłeś jeszcze "The Neverhood Chronicles" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! tym sposobem dojdziemy zaraz do serii Sam & Max i Little Big Adventure - to wszystko są arcygenialne pozycje, ale masz sporo racji z tym że Neverhood powinien zostać wymieniony jednym tchem z Noir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać na Vicie.

 

o god ale kiedyś gry było trudne a dodatkowo nie było internetu aby sprawdzić rozwiązanie.

Graficznie i gampleyowo daje radę ale brak jakichkolwiek wskazówek jest bardzo, bardzo bolesny dla współczesnego gracza.

 

Rzucam okiem na solucję, jadę dalej i tak do następnego zacięcia

Gra bardzo staroszkolna ale warta sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma zmiłuj do wszystkiego trzeba samemu dojść to fakt, gra nie prowadzi za rączkę .

Co do gry to jest bdb, fajny klimacik dialogi zagadki idealnie wpasowane w świat gry .

Ale technicznie ..... nazwanie tej gry remasterem to jest kpina z gracza !

Obraz w proporcjach 4/3 (pasy po bokach)  grafika bardzo słaba jak na dzisiejsze czasy .

Kończę 2 rok przełączam w każdej lokacji widok oryginał/remaster   i SZOK jedyne co jest zmienione to przeważnie postacie npc, cała reszta tła itd to relikty przeszłości .

W plusie warto ograć jak ktoś lubi przygodówki, gra trzyma poziom ale technicznie nie poprawili dosłownie NIC poza postaciami MASAKRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na vicie jest ok ale jako główny tytuł ps+ na PS4 to trochę żart.

 

Bardzo mi się podoba a jednocześnie zupełnie nie potrafię w nią grac.

 

Gra ma fajny klimacik, historię i postacie ale zbyt często zacinam się na amen a grać z włączonym walktrough na youtube mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jesteś ?

Potrzebuje pomocy bo chyba trafił mi się bug ....

W 2 roku zagadka z kuponem na wyścigi wybiłem dobrą datę(sprawdziłem w solucjach) a mimo to nie dostaję oczekiwanej nagrody co uniemożliwia dalszy progres a mam już wszystko w 2 roku zrobione :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trafiłem na buga i dlatego odstawiłem gdzieś pod koniec 1 roku

 

Gdzieś się zaciąłem, sprawdziłem youtube,  zrobiłem wszystko jak na filmiku, tylko "zjadło" mi przedmiot a efektu nie było i czarna dupa bo drugiego przedmiotu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trafiłem na buga i dlatego odstawiłem gdzieś pod koniec 1 roku

 

Gdzieś się zaciąłem, sprawdziłem youtube,  zrobiłem wszystko jak na filmiku, tylko "zjadło" mi przedmiot a efektu nie było i czarna dupa bo drugiego przedmiotu nie ma

 

Jaki przedmiot Ci zjadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co opinie jakos mnie szczegolnie nie zachecaja, owszem staroszkolny adventure (bez action :P) to cos co lubie, ale jesli trafiaja sie bugi ktore psuja rozgrywke (a nie jakies pomniejsze na ktore mozna przymknac oko) to troszke to zle swiadczy o produkcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ja się wstrzymam z ogrywaniem tej produkcji. Po wielu pochwałach ze strony mojej kobitki (ukończyła to kiedyś na PC) chciałem również zatopić się w tym świecie. Ale jak czytam Wasze ostrzeżenia o bugach... Jeszcze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie był to jednak bug a przeoczyłem po prostu 1 element "układanki" bez którego nie mogłem dostać itemka nawet wybijając poprawny kod .

Ja grę polecam, pod warunkiem że przymknie sie oko na bieda oprawę graficzną .

Im dalej tym lepiej skończyłem wczoraj 2 rok, dziś zacznę 3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta oprawa mnie najbardziej męczy. Bo gra brzydka aż bolą oczy. Ale mam do niej sentyment więc cisnę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo sentymentu do tej gry (ograne lata temu na pc), zaraz po instalacji i uruchomieniu, wywaliłem ją z dysku. Nie mam nic do samej produkcji, ale wydawać takie g**no w dzisiejszych czasach i jeszcze szumnie nazywać to Remasterem, to lekkie nieporozumienie. Takie trupy powinny zostać tam gdzie ich miejsce - w naszej pamięci i ze dwa metry pod ziemią...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie ma się co oszukiwać, wygląda okropnie, ogrywam bo z plusa. Jakbym zapłacił za nią jakieś pieniądze to poczułbym się rozczarowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat grafike to moge przebolec, swojego czasu lubilem PnC potem rzucilem sie na inne gry a po latach na PC nadrabiam przygodowki wiec skoro trafila sie w ofercie plusa to pewnie wyproboje, ale nie sadze zeby to mialo predko nastapic, z racji duzego backlogu gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wyglądać jak tam nic poza postaciami nie zmienili ?

Mi gra się fajnie, grafa ujdzie w tego typu grach siłą jest co innego.

Jako gra w plusie jestem bardzo zadowolony bo niewiele ostatnio sie przechodziło a tą na pewno ukończę.

Ale bulić hajs za grę gdzie pojechali maxymalnie po najmniejszej linii oporu to na pewno nie za tą cenę co była .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wspomnieniach wszystko jest lepsze. poza tym remaster to nie remake i sprowadza sie do kosmetycznych zmian. grim fandango wyglada prawie identycznie jak lata temu ale jednak minimalnie lepiej.

Gdzie wygląda lepiej? W menu, czy chodź Ci o te "piękne" pasy po bokach? Wygląda jak kupa, z odrobiną nostalgii ;) poszli po najmniejszej linii oporu - ważne żeby Schaferowi się piniążki zgadzały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No biednie wyglada. Nie ma co zaklinac rzeczywistoaci. Jak ktos planuje zagrac z innego powodu niz nostalgia lub interesujaca fabula to sie srogo zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten remaster czasem nie byl wykonywany na plikach które uchowały się na prywatnych komputerach ich twórców? Gra byla wydana naprawde lata temu, ogrywałem demko na pierwszym komputerze bez znajomości angielskiego, pełnej wtedy nie ruszylem, byl sentyment by w końcu w to zagrac, dobrze ze trafilo do plusa bo zapłacić bym za ta gre nie zaplacil, jak za 90% tego co trafia do plusa, mimo swojej prostoty to ta gra i tak wypada nieporównywalnie lepiej niż te wszystkie 8bitowce, (metal slugi, rebithy etc).

Gra trudna i bez poradników nie podchodź, ale takie kiedys byly gry, no i branza prasowoporadnikowa kwitla, teraz poradniki sprowadzaja sie do mapki znajdziek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ukończyłem i jestem bardzo zadowolony z tej gry :)

Mega fajna historia, kilka ciekawych postaci zagadki IDEALNIE wkomponowane w świat gry .

Nie powiem z 4 razy zajrzałem do solucji, ale nie rzutuje to na odbiór całości .

Jako gra sama w sobie to dla fanów klasycznych przygodówek 9 jak nic .

Jakość remastera? no bieda, mówię poza modelami postaci i sporadycznie kilkoma texturami gra w 90% wygląda jak oryginał .

Jak się wkręciłem w historię to nawet pasy mi nie przeszkadzały, a tła jako tako trzymają poziom .

No i oczywiście humor i dialogi dają radę a to bardzo ważne .

Dla mnie to jedna z lepszych gier jakie ograłem w plusie na ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry point&click dziwnie ewaluowaly,  latach '90 grafa w Monkey Island nie razila, pozniej oczywiscie rozwijalo sie to recznie rysowane postaci i tla, a inne szly w digitalizowane realne postaci a potem FMV a potem i te gry zaczely miec romans z 3D ktory im wyszedl bokiem.

Renesans to cala masa indie (dostepna tylko na PC) gdzie grafika byla od czegos co dzis nazwalibysmy pixeloza (poziom graficzny starego Monkey Island czy Beaneth a steel sky) po ciut lepsze graficznie tytuly, pozniej pojawily sie remastery staroci za ktore nie ukrywam zaplacilem na iOS (M.Island 1 i 2, Broken Sword 1 i 2).

 

Nie znaczy to ze nie ma ladnych graficznie fajnych nowozytnych point & click tutaj calkiem dobrym przykladem jest the book of unwitten tales.

 

W tego typu grach chodzilo od zawsze o historie i zagadki, wiec ja prywatnie jestem im wstanie wybaczyc takie czy inne niedociagniecia graficzne.

 

Tak czy inaczej po remasterach spodziwam sie wiecej niz portu i podbitej rozdzialki. Nie mowie tu o remake jakim jest Monkey Island. Ale np zmianach jakie przeszedl Broken Sword od oryginalu do Directors Cut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×