Skocz do zawartości
PlayStationUser

BARDZO Poszarpane Krawędzie w Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie dawno posiadałem konsolę XBOX 360 Slim 4Gb. Konsola chodziła wspaniale prawie rok. Grałem na niej w GTA IV, Red Dead Redemption, GTA V itp. Krawędzie były dobrze wygładzone, grafika była dobra. Odłączyłem konsolę od tv na 3 tygodnie. Po ponownym podłączeniu doznałem szoku. Większość krawędzi było bardzo poszarpanych. Odechciewało mi się uruchamiać konsoli. Grzebałem w ustawieniach konsoli i tv. Postanowiłem kupić nowy kabel hdmi. Kupiłem kabel HAMA za 40zł. Podłączyłem nim konsolę, ale nie było najmniejszej poprawy. Wkurzyłem się i sprzedałem konsolę na 250zł z GTA IV. Wczoraj pojechałem do Media Expert i kupiłem PS3 Super Slim 12Gb i GTA V. Byłem szczęśliwy, że znowu będę mógł się cieszyć grami, ale kiedy podłączyłem PS3 to po prostu zaniemówiłem. Było dokładnie to samo. Dodam, że XBOXa podłączałem do dwóch telewizorów: LG 37" i Funai 32", natomiast PS3 tylko do LG 37". Po podłączeniu kablem dołączonym do zestawu to istna masakra. Kiedy go podłączę to już chyba wszystkie tekstury mrygają a grafika to tragedia. Błagam. O co tu może chodzić? Dziwny zbieg okoliczności? Nie jestem lajkiem w tych sprawach. Kolega ma PS3 i GTA V i wszystko śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

... Kupiłem kabel HAMA za 40zł ...

 

Było kupić taki za minimum dwie stówy, koniecznie z żelazkowym oplotem i końcówkami z przetopionych złotych zębów ;)

A tak na serio to w tym MediaExpert złą konsole kupiłeś, było brać Ps4 :pardon:

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Może poprostu winny jest TV ?  albo masz zbyt duże oczekiwania co do last genów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy bede pomocny - ale ja bym zaczal od sprawdzenia ustawien TV.

Wlaczenia trybu gra, wylaczenia ulepszaczy obrazu i takie tam.

 

Na prosta chlopska logike miales konsole dzialala dobrze odlaczyles na 3 miesiace i cos sie zmienilo w wyswietlaniu, to ja bym w pierwszej kolejnosci spojrzal na ustawienia.

Moj TV (Philips) w sumie dosc losowo po odpieciu kabla hdmi ma z ustawieniami raz pamieta a raz nie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie wymagaj cudów od konsoli która premierę miała w 2006 roku. Niestety ale czas nie gra na jej korzyść. Nigdzie Ci nikt nie pomoże bo czasu nie cofniemy :pardon:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

to moze lepiej wrzuc jakies foty lub film nagraj (tylko w dobrej jakosci a nie zelazkiem) jak u Ciebie wygladaja te "poszarpane" krawedzie? w ustawieniach konsoli tez masz opcje chociazby jakiegos wygladzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na 7 letnim 32 LCD gta5 lepiej wyglądało niż na nowym 46 ledzie. Na 46calach bardziej widać antyaliasing, migotanie krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

PS3 tylko do LG 37". Po podłączeniu kablem dołączonym do zestawu to istna masakra. 

A kabel dołączony do zestawu to nie jest przypadkiem zwykły kabel nie HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ahhh, przecież pisałem, że używałem kabla hdmi, ale chciałem spróbować na zwykłym dołączonym do zestawu, ale wtedy to tragedia. Każda tekstura "faluje".

Edytowane przez PlayStationUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ahhh, przecież pisałem, że używałem kabla hdmi, ale chciałem spróbować na zwykłym dołączonym do zestawu, ale wtedy to tragedia. Każda tekstura "faluje".

 

Coś mi się wydaje, że masz przestawione ustawienia wyświetlania obrazu w konsoli na 576p... Podobnie miał mój kumpel, który akurat jest totalnym laikiem w kwestiach technicznych i na kablu HDMI miał właśnie taki efekt rozmytych tekstur.

 

Czek dis ałt: http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/videooutput.html

 

Stawiam 5zł, że powodem takiego stanu rzeczy jest właśnie złe ustawienie wyświetlania obrazu w menu XMB.     :whistling:

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No i gdzie ten film?

Może po długiej przerwie w graniu Twoje wymagania wzrosły, a grafika się nie zmieniła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czemu, to nie wisi na scianie placzu?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

to moze lepiej wrzuc jakies foty lub film nagraj (tylko w dobrej jakosci a nie zelazkiem) jak u Ciebie wygladaja te "poszarpane" krawedzie? w ustawieniach konsoli tez masz opcje chociazby jakiegos wygladzania

 

w ustawieniach konsoli opcja wygładzania działa tylko do gier PS1 i PS2 "genióószuuu" :P

Może masz w ustawieniach wyświetlenia wybrane rozdzielczości np. 1080p i 576p. Wtedy GTA V pójdzie w 576p... 

 

 

U mnie na 7 letnim 32 LCD gta5 lepiej wyglądało niż na nowym 46 ledzie. Na 46calach bardziej widać antyaliasing, migotanie krawędzi.

 

 

Antyaliasing to wygładzanie krawędzi, więc bardzo dziwne byłoby, żebyś na większym TV widział większe wygładzanie krawędzi  :shok: .

Poprawnie miałeś napisać że na większym TV widać większy ALIASING  :)

 

EDIT: do autora tematu: obiecałeś że wstawisz filmik. weź go wstaw to ci powiemy czy to normalne czy też nie

Edytowane przez kubaork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czemu, to nie wisi na scianie placzu?

moze sie dowiemy czegoś nowego, czego po tylu latach użytkowania ps3 nie wiedzieliśmy, i gry zaczna wygladac tak jak teraz na ps4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czemu, to nie wisi na scianie placzu?

Słuszna uwaga :paladin:

 

Autorze tego nieszczęsnego tematu, może faktycznie kup PS4 ...  różnica jest mniej więcej taka:

Tomb-Raider-Definitive-PS4-vs.-PS3-graph

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×