Skocz do zawartości
Sushi

Valiant Hearts: The Great War

Rekomendowane odpowiedzi

Gra szykuje się na kolejną PSN-ową perełkę. Gra zbiera (bardzo) dobre recenzje, wyszła na PS3 i PS4.

 

 

"Valiant Hearts: The Great War opowiada dzieje zwykłych ludzi, których losy zrujnowała i połączyła pierwsza wojna światowa (ramka). Sierpień roku 1914, Francja. Marie i jej ukochany Karl dorobili się potomka. Karl jest jednak Niemcem i musi porzucić rodzinę, by pojechać na front, gdzie stanie naprzeciw wojskom francuskim, w których znajduje się ojciec Marie, Emile. Ciężar wojny odczuje także belgijska pielęgniarka Ana oraz Amerykanin Freddie, walczący z zemsty za zabójstwo żony. A już na miejscu, w ogniu walki, okazuje się, że są rzeczy ważniejsze niż wygrana."

 

Do administracji:

Kilka dni temu założyłem już temat dot. tej gry, zakładam, że nie został zaakceptowany. Nie wiem czemu, może ktoś myślał, że już taki jest? Temat jest, ale dla PS4, a z tego co widzę gry mają swoje tematy i w dziale dla PS3 i dla PS4. Z góry dzięki za dodanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna gra, niby popierdolka z pss ale po napisach koncowych mozna stwierdzic ze troche ludzi przy tym posiedzialo. Gra jest po prostu mega, cala otoczka jak i muzyka robi robote. Z ciekawosci sprawdzilem jeszcze paru youtuberow oraz poczytalem komentarze, wiekszosc uronila lze, emocjonalnie mistrzostwo swiata. Nigdy nie widzialem przyjemniejszych znajdziek w grze ktorych az chce sie szukac, masa opisanych ciekawostek i wydarzen ktore moga zastapic nie jedna lekcje historii. Slota wyrwalem za 14 zl z promo, swietna cena. Ta gra to istna perelka i dzielo sztuki.

jak bedzie 2 czesc o tematyce II wojny swiatowej (a taki motyw pojawil sie w grze) to biore w ciemno.

Edytowane przez SkibaPL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porusza grającego. Piękna, niesamowita historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dość długim rozbracie z grą (sam nie wiem czemu, jakoś nie było czasu i zajmowałem się innymi tytułami) dzisiaj do niej wróciłem i łyknąłem na raz.

 

Magia - każdy z elementów gry robi bardzo dobre wrażenie.

Komiksowa grafika, mimo ciężkiej tematyki, sprawdza się wyśmienicie. Niektóre sceny, w których jest zabawa światłem i cieniem wyglądają świetnie.

Dźwiękowo jest mega - trochę muzyki nostalgicznej, jak jak koledzy wyżej wrzucili. We fragmentach jeżdżonych pojazdem fajnie dobrana trochę żywsza klasyka - wszystko pasuje idealnie i nadaje całości jeszcze więcej koloru.

Gameplay - niby tzw. popierdółka, niby krótka, bohaterowie w praktyce nie różnią się specjalnie umiejętnościami, a jednak mi się naprawdę podobało. Jest dość zróżnicowanie - trochę zagadek, trochę biegania, unikania bomb, kopania, jeżdżenia.

Fabuła - chyba największy plus VH. Wyciskacz łez i spośród psn-owych popierdółek moje osobiste podium wśród m.in.Walking Dead S1, Brothers czy Journey.

 

I na sam koniec, walory edukacyjne. Gra, która naprawdę chce czegoś o historii nauczyć. Wszystkie wydarzenia w niej są opisane w formie notatek, dodatkowo mamy ciekawe znajdźki, które traktują bardziej o codziennym życiu na froncie. Macie dzieci, młodsze rodzeństwo w odpowiednim wieku (12+) - koniecznie zachęćcie ich do ogrania tego tytułu. Raz, że czegoś się nauczą, dwa, może być to niezły bodziec do poszerzenia wiedzy na temat I WŚ.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×