Skocz do zawartości
aluzjonista

Karty pamięci PSP / PS VITA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja 2GB Sony, na parametry się nie patrzy. Ważne by miała Magic Gate Suported bo podróbki mają Unknow i są gorsze, wolniej działają i mogą np. save ci po jakimś czasie nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 GB SanDisk'a. Nic mi się nie wiesza, nie tnie ... pojemność wystarczy (mp3 i tak słucham tylko na odtwarzacz 30GB )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie waż się nawet kupować karty Sony , tych czarnych zwłaszcza . są to podróbki , szybko się psują , ja mam taką 4 gb . później sytuacja wygląda tak , że jak chcesz dorzucić nowy plik na kartę , to pisze , że "file corupted" i nie działa . musisz sformatować kartę i na "świeżą" wkleić pliki , a jak chcesz cos znowu wrzucić to musisz sformatować i tak w kółko... Sony tylko te bordowe , bo one są oryginalne ( chyba są jeszcze niebieskie/fioletowe , ale do telefonów ) , a najlepiej San Diska . I ja też mam pytanie jaką kartę wziąć do aparatu cyfrowego , powinna mieć gwarantowany minimalny zapis , żeby nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości i właśnie nie wiem co by tu kupić , ten zielony San Disk chyba będzie dobry , nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie waż się nawet kupować karty Sony , tych czarnych zwłaszcza . są to podróbki , szybko się psują , ja mam taką 4 gb . później sytuacja wygląda tak , że jak chcesz dorzucić nowy plik na kartę , to pisze , że "file corupted" i nie działa . musisz sformatować kartę i na "świeżą" wkleić pliki , a jak chcesz cos znowu wrzucić to musisz sformatować i tak w kółko... Sony tylko te bordowe , bo one są oryginalne ( chyba są jeszcze niebieskie/fioletowe , ale do telefonów ) , a najlepiej San Diska . I ja też mam pytanie jaką kartę wziąć do aparatu cyfrowego , powinna mieć gwarantowany minimalny zapis , żeby nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości i właśnie nie wiem co by tu kupić , ten zielony San Disk chyba będzie dobry , nie ?

Chyba za duzo bajek ogladasz. Ja kupilem moja 4 GB karte sony (wlasnie jest czarna) i dziala. Polecam ci wejsc na strone sony i tam zobaczysz wszystkie karty u nich dostepne (czarne,niebieskie,czarno-czerwone) Jak tobie sie trafila wadliwa karta albo kupiles podrobke na allegro( pewnie tak bylo, bo sony ma bardzo dobre produkty-patrz konsola PS3 ) to nie wprowadzaj innych w blad. Ja mam teraz 4 gb a dzis kupuje 8 gb. Tak samo jak ja i ojciec prawie zawsze kupujemy produkty zaufanych i znanych firm, bardzo czesto sa to produkty sony i sie na nich nigdy nie przejechalismy. Wracajac do pytania kolego ktory chce kupic karte do PSP- polecam Ci karty Sony np 4 gb. Tylko kup w zaufanym miejscu najlepiej w jakim MM albo w punkcie sony ( chodzi o gwarancje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie memory sticki sony sa OK zarowno jak chodzi o jakosc jak i cene...

podrobki? zalezy gdzie kupujesz w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza padła , reklamówałem , z druga to samo . kolega tez taka ma , akurat 2 gb, tez sie psuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja dziala...

mysle ze to tez troche od szczescia zalezy i od tego czy sprzedawca nie przechowuje ich w dole na ziemniaki czy jaostak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja dziala...

mysle ze to tez troche od szczescia zalezy i od tego czy sprzedawca nie przechowuje ich w dole na ziemniaki czy jaostak...

Tak jest. Wszstko zalezy od tego gdzie lub u kgog kpujesz. Takie rzeczy to trzeba kupowac w pewnych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze to tez troche od szczescia zalezy i od tego czy sprzedawca nie przechowuje ich w dole na ziemniaki czy jaostak...

otóż to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z kolesiem który zajmuje się sprzedażą i serwisem PSP i powiedział, że najlepsze są SanDiski z serii ULTRA II . Zdecyduję się na takową w wersji 8GB.

P.S. Jeżeli chodzi o karty Sony i ich podróby to znalazłem coś takiego:

http://pspupdates.qj.net/Real-V-S-Fake-Ins...pg/49/aid/18198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozmawiałem z kolesiem który zajmuje się sprzedażą i serwisem PSP i powiedział, że najlepsze są SanDiski z serii ULTRA II . Zdecyduję się na takową w wersji 8GB.

Witam

Ja swoją kartę SONY 8GB kupiłem w robsonie zaraz po tym jak pojawiły się na rynku.

Zapis przez psp 5000 kB/s odczyt 5000 kB/s, co prawda w czytniku kart udało mi się osiągnąć 6200 kB/s odczyt niestety mam coś nie tak z sterownikami i zapis wynosi 2048kB/s.

Tak więc nie sądzę że zakup szybszej karty (seria ULTRA) ma sens, po prostu psp nie wykorzysta dodatkowych możliwości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko SanDisk!!!

Podobno karty SONY (szczegolnie te z czrnego plastiku) po jakim czasie "parcieja" i po prostu plastik sie kruszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie lubie reklamowac zadnej marki.

dziala = ok.

tak po prostu.

Tu nie chodzi o reklame tylko opinie uzytkownikow. To co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie waż się nawet kupować karty Sony , tych czarnych zwłaszcza . są to podróbki , szybko się psują , ja mam taką 4 gb . później sytuacja wygląda tak , że jak chcesz dorzucić nowy plik na kartę , to pisze , że "file corupted" i nie działa . musisz sformatować kartę i na "świeżą" wkleić pliki , a jak chcesz cos znowu wrzucić to musisz sformatować i tak w kółko... Sony tylko te bordowe , bo one są oryginalne ( chyba są jeszcze niebieskie/fioletowe , ale do telefonów ) , a najlepiej San Diska . I ja też mam pytanie jaką kartę wziąć do aparatu cyfrowego , powinna mieć gwarantowany minimalny zapis , żeby nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości i właśnie nie wiem co by tu kupić , ten zielony San Disk chyba będzie dobry , nie ?
Tylko SanDisk!!!

Podobno karty SONY (szczegolnie te z czrnego plastiku) po jakim czasie "parcieja" i po prostu plastik sie kruszy...

xD

Owszem są podróbki Sony ale na allegro, z 98% kart Sony na allegro to podróbki dlatego jak ktoś kupi na allegro to ma pecha, na allegro to tylko Sandiski bo ich podróbek jest mniej. Poza tym Lukasz25 sprawdź sobie w psp jak najedziesz na ikonkę karty to wciskasz trójkat i dajesz informacje i jak twoja karta posiada magic gate to jest ok ale jeżeli ma unknow magic gate to wtedy podróbka, nie ma szans by oryginalna karta się psuła... po prostu masz podróbkę. Ja mam ze sklepu RTV&AGD i działa mi jak należy oczywiście w psp pokazuje że oryginał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem są podróbki Sony ale na allegro, z 98% kart Sony na allegro to podróbki dlatego jak ktoś kupi na allegro to ma pecha, na allegro to tylko Sandiski bo ich podróbek jest mniej.

Nic nie rozumiem!!! W jakim jezyku napisane jest zdanie powyzej?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie rozumiem!!! W jakim jezyku napisane jest zdanie powyzej?!

Po rastamańsku : o mój bredda...

1. Na allegro jest masa podróbek Sony

2. Karty Sony nie są do dupy

3. Podróba ma napisane że nie obsługuje Magic Gate a nawet jak ma to pewnie ktoś kituje, najlepiej to za pomocą PSP sprawdzić

4. Jest mniej podróbek kart Sandiska na allegro niż kart Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podróbkę, a właściwie dwie z Allegro (MagicGate nie jest supportowana) i dobrze się sprawują . Niektóre bajki, jakie piszecie mnie rozwalają xD. Jak może się np. plastik kruszyć w karcie xD i dlaczego tylko karty SanDisk'a kupować? Bo Ty to masz Panie Faybusa? SanDisk to TYLKO bezpieczniejszy wybór ze względu na to, czy chcesz mieć oryginał, czy nie. Ja mam też podróbki (4GB i 2GB) i działają już ponad rok . Nie mam problemu ze zgrywaniem programów itd. na kartę pamięci. Wszystko jest OK i nie muszę formatować co chwilę karty :/. Już nie formatowałem jakieś pół roku (od kąd skończyłem z przeróbką PSP, bo baterię zniszczyłem tym ). Nie bójcie się kupować podróbek na Allegro, bo większość jest dobra, ale trzeba wiedzieć do kogo kupować. Ja także mam kolegę, który kupił podróbkę z Allego od jakiegoś dziwnego typa i była popsuta tzn. wyświetlało na PSP, że wszystkie pliki nie były poprawne oprócz muzyki, która się przycinała.

Na kartach SONY się dobrze znam. Nawet potrafię rozróżnić podróbę od oryginału trzymając obie w ręce (minimalnie obudowa się różni). Tak naprawdę podróbki mają tylko gorszy transfer danych (dłużej się kopiują pliki na kartę) i MagicGate nie obsługuje (to właśnie m.in. poprawia transfer danych). Nie ma poza tym większych różnic (oprócz wnętrza karty). Wiem to, bo mam 2 oryginalne karty SONY i 2 podróbki, a PSPeka posiadam już ponad 2 lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam memory sticka 2 gb sony i po 2 latach zaczeła się niedawno sypać. chodzi że odkleiło się łączenie takie przy końcówce i czasami nie chce wchodzić, ale i tak polecam karty sony, przeżyła dość dużo więc nie ma się co dziwić (kilka razy rozdeptałem ją w bucie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam memory sticka 2 gb sony i po 2 latach zaczeła się niedawno sypać. chodzi że odkleiło się łączenie takie przy końcówce i czasami nie chce wchodzić, ale i tak polecam karty sony, przeżyła dość dużo więc nie ma się co dziwić (kilka razy rozdeptałem ją w bucie).

To o czym tu gadac? Nie rozumiem po co karte wyciagac z psp a podrugie gratz udeptanej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To o czym tu gadac? Nie rozumiem po co karte wyciagac z psp a podrugie gratz udeptanej karty.

Żeby wymienić sobie pliki przez czytnik kart do pc , albo jest potrzeba użycia jej w telefonie albo w aparacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam memory sticka 2 gb sony i po 2 latach zaczeła się niedawno sypać. chodzi że odkleiło się łączenie takie przy końcówce i czasami nie chce wchodzić, ale i tak polecam karty sony, przeżyła dość dużo więc nie ma się co dziwić (kilka razy rozdeptałem ją w bucie).

Mi tez sie tak stalo...przy podrobce ;p

Co do odrozniania podrobek...

http://psp-team.pl/forumpsp/index.php?show...aded&start=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby wymienić sobie pliki przez czytnik kart do pc , albo jest potrzeba użycia jej w telefonie albo w aparacie ?

A to USB kabla do PSP nie posiadamy? Nawet jak nie masz to możesz ten co pada do ps3 ładujesz wziąć, trza być bardziej ostrożnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×