Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Może i faktycznie było to zmęczenie materiału, Preq ogrywałem z kumplem bezpośrednio po B2 a na platyny to trzeba trochę czasu poświęcić. Tak jak w 2 grało nam się zajebiscie tak w Prequelu już nie było tak różowo. Słabsze questy, denerwująca mechanika z ciągle brakującym tlenem i ze zmniejszoną grawitacją, no ale to moje odczucia i może komuś będzie grało się fajnie, nie neguję tego. Dla mnie osobiście Preq jest najsłabszy z trylogii.
Pare dni temu skończyłem Bordery GOTY i tu znów grało nam się zajefajnie, masa funu. B3 bankowo wjeżdża na premierę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyneczka była bardzo solidna i swietnie się bawiłem na ps3. Warto zacząć handsome collection od pre-sequela? Bo już w kilku miejscach czytałem ze właśnie przez te mechaniki jest gorszy od dwójki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy wbijają gry do pobrania?


Zwykle w środę wchodziły nowe gierki,
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Zwykle w środę wchodziły nowe gierki,
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pierwszy wtorek każdego miesiąca.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dupy nie urywa, z mojej perspektywy. Chociaż obiektywnie to chyba spoko lista.

PES totalnie nie dla mnie, te wyścigi mogę sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon zajebisty, tylko że to taka mini gierka. Miałem kupować kiedyś a tu w plusie. Bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wrzucił listy gier, to czytając Horizon myślałem o Zero Dawn :P Ale Chase Turbo też wygląda spoko, PESa z chęcią pobiorę w ramach zastępstwa za 2018 w którego od czasu do czasu gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No elegancko, że dali Detroit

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorsza rozpiska. Jedno mam, drugie mnie nie interesuje :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem skąd wynika taka zmiana na ostatnią chwilę. Nie kojarzę, by wcześniej taka sytuacja w + miała miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES bardzo słabo stoi. Obstawiam że za 2-3 miesiące wyłącza serwery w 19 i Sony nie chce gownoburzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Konami w ostatnim momencie zachciało więcej hajsu za udostępnienie gry. Sony nie miało czego dać na szybko, więc dali swoją grę, bo tu nie muszą nikogo o zdanie pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie takie wchodzi w ten miesiąc usługa Ea Acces, fifki będą dostępne a nie jakieś PES od Konami.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mandi napisał:

Moje zdanie takie wchodzi w ten miesiąc usługa Ea Acces, fifki będą dostępne a nie jakieś PES od Konami.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Moim zdaniem nie ma to znaczenia. U mikromiętkich też jest eaa, są fify, a w game pass'ie jest PES. Przychylam się raczej do zdania @pablos_83Z drugiej strony, to Japonia więc im szajba mogła odbić w zupełnie innym kierunku :D 

 

W ogóle wydawanie gier sportowych mija się z celem, bo co roku wydają to samo, z lekką kosmetyką, cenę wołają taką samą. Nie wiem czy to się kiedyś zmieni. Chyba nie, bo wciąż pelikany kupują, więc kasa się zgadza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hacker25sam sobie odpowiedziałeś. Skoro wydają co roku to samo, a ludzie i tak kupują, płacąc pełną cenę, to dlaczego mieliby przestać wydawać? 

 

Poza tym FIfa ze swoim Ultimate Team, jest ojcem chrzestnym mikropłatności. Jak świat wydawców zorientował się jak EA goli graczy i jak wyciągają z tego kilkukrotnie więcej niż ze sprzedaży samej gry, to  wtedy wszystko  się zaczęło..  Więc dopóki ludzie będą płacić, nic się nie zmieni. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sLk napisał:

Poza tym FIfa ze swoim Ultimate Team, jest ojcem chrzestnym mikropłatności. Jak świat wydawców zorientował się jak EA goli graczy i jak wyciągają z tego kilkukrotnie więcej niż ze sprzedaży samej gry, to  wtedy wszystko  się zaczęło..  Więc dopóki ludzie będą płacić, nic się nie zmieni. 

moge sie mylic ale wydawalo mi sie ze FIFA FUT to matka tego typu platnosci. 

Ja nie obieram nikomu prawa zarobku. Ale problem polega na tym ze tutaj to przekracza pewne granice. 

I nie chodzi mi o to ze EA na tym zarabia wiele wiecej nizli na samej grze, tylko ogolnie ze kazdy chce wincyj i wincyj. Z tego co wiem NBA jak i FIFA podniosly koszt umow licencyjnych. Wiec to musi pokryc EA, zeby pokryc musi kombinowac jak zarabiac wiecej zeby im dochody nie spadly i tworzy sie bledne kolo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że nie mam pretensji do wydawców i przekraczaniu przez nich granic, tylko do graczy. Ja np. na mikrotransakcje w swojej gamingowej historii wydałem kilka złotych, w Mass Effect 3 gdzie chciałem mieć w multi karabin, który bardzo polubiłem w singlu - a gra na tyle mi się spodobała, że uznałem, że warto wysupłać jakieś drobniaki. Gdyby wszyscy mieli takie statystyki, to wsadzanie mikrotransakcji do gier by się nie opłacało i po jednym-dwóch latach by umarły. Ale skoro są gracze np. Battlefronta 2, którzy po jednym dniu jak się afera z loot boxami rozkręcała mieli już same topowe karty, na które wydali pewnie kilkaset dolarów - to czemu twórcy mają zabierać rękę, w którą rzesza graczy - nieraz szaleńców chce wcisnąć pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, WahaczPL napisał:

A ja przyznam, że nie mam pretensji do wydawców i przekraczaniu przez nich granic, tylko do graczy. Ja np. na mikrotransakcje w swojej gamingowej historii wydałem kilka złotych, w Mass Effect 3 gdzie chciałem mieć w multi karabin, który bardzo polubiłem w singlu - a gra na tyle mi się spodobała, że uznałem, że warto wysupłać jakieś drobniaki. Gdyby wszyscy mieli takie statystyki, to wsadzanie mikrotransakcji do gier by się nie opłacało i po jednym-dwóch latach by umarły. Ale skoro są gracze np. Battlefronta 2, którzy po jednym dniu jak się afera z loot boxami rozkręcała mieli już same topowe karty, na które wydali pewnie kilkaset dolarów - to czemu twórcy mają zabierać rękę, w którą rzesza graczy - nieraz szaleńców chce wcisnąć pieniądze?

Nie obraz sie ale wydaje mi sie ze nie rozumiesz istoty problemu. 

To ze TY, JA i masa innych osob tego nie kupuje nie zmienia odpowiedzialnosci wydawcow. 

Lubie czasami do kolacji odpalic jakies YT z prezentacjami z roznych konferecji (a to dla gier mobilnych a to cos od google a to cos ogolnie zwiazanego z grami jak GDC). 

I czasami wlos sie jezy na glowie. 

Pierwsze gry wykorzystuja czesto manipulacje psychlogiczna (i tutaj skupmy sie tylko na tej ktora ma wplywac na monetyzacje). Jesli kolo na konfie mobilnej mowi "robcie grind nie skill based gry bo ja zrobilem ten blad i nie zarobilem"? Co wiecej (i to akurat mialem okazje potwierdzic z kolesiem z King w Szwecji ktory odpowiada za Pet rescure saga) najwieksze siano to jest generowane przez raptem pare procent osob grajacych ktorzy spedzaja tysiace! 

To daje podstawy sadzic ze psychologiczna manipulacja celuje w osoby o okreslonym profilu psychlogocznym, ze sklonnoscia do uzaleznienien. 

Innymi slowy wiekszosc graczy nie placi.

 

Ponizej film ktory pokazuja ze jestesmy zwyczajnie atakowani mechanikami ktore maja nas sklonic do placenia, ze sa patenty, jak obejrzysz to zobacz ze to co koles mowi o mobilnych grach weszlo juz do gier w pelnej cenie (np. pochwal sie zakupem - zwieksza swiadomosc innych klientow i moze ich zachecic do zakupu - patrz CoD i boxy spadajace na plaze w normandii). Time gating? z mobile? (czyli czekaj az bedziesz mogl cos zrobic, kupic za waluje zdobyta w grze) - prosze bardzo NFS Payback z 30 minutowa rotacja rzeczy do kupienia w sklepach majaca sklonic ciebie do A) pozostania w grze, B) zakupu lootboxa z tokenami ktore mozesz uzyc do losowania czesci (losowosc do kwadratu). Tak wiem potem zmienili to do 10minut. Ale takie same mechaniki masz na litosc w mobilbym NFS No Limits. 

Grind i branie gracza na zmeczenie materialu czy nie za to krytykowany byl Sadow of War? 

 

Spoiler

 

 

I tu masz drugi film babka jest jak dla mnie za miekka. bardzo slabo mowi o tym czego nie powinno sie robic. Ludzie trenowani sa jak szczury. 

I co smieszne wiekszosc rzeczy do ktorych zacheca koles ona wymienia jako cos czego warto unikac. 

To czego nie kumam to czemu ktos z doktoratem z psychlogii trzyma sie legalnej definicji hazardu, zamiast podac ja w kontekcie psychologicznych czynnikow powodujacych takie uzaleznienie. 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czego wy się spodziewacie? To są firmy, firmy maja zarabiać. Etyka, moralność i tym podobne frazesy musza być utrzymane na poziomie minimum, zeby sobie PR nie skiepścic czemu? Bo zyski mogą być wtedy mniejsze. To nie żadna konspiracja, to zwykły układ biznesowy. Tak działa rynek. Jak ktoś tego nie rozumie to powinien wchodzić w takie układy pod nadzorem kogoś kto to rozumie, patrz dzieci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, CePeeN napisał:

No ale czego wy się spodziewacie? To są firmy, firmy maja zarabiać. Etyka, moralność i tym podobne frazesy musza być utrzymane na poziomie minimum, zeby sobie PR nie skiepścic czemu? Bo zyski mogą być wtedy mniejsze. To nie żadna konspiracja, to zwykły układ biznesowy. Tak działa rynek. Jak ktoś tego nie rozumie to powinien wchodzić w takie układy pod nadzorem kogoś kto to rozumie, patrz dzieci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cisniesz nieco za daleko w mojej opnii. 

Sa rozne modele biznesowe (czyli jak doprowadzic do zarobku), sa rozne formy PR i marketingu. 

 

I dobrze o tym wiesz - jesli grasz w roznorodne gry. 

 

Nie odmawiam firmom prawa do zarobku! i nie ma znaczenia czy to 1 osobowa dzialalnosc (jak kolo co zrobil My friend Pedro), czy pare osob jak cala masa indykow, czy moze setka ludzi z 11 bit studios czy innego Ninja Theory. 

Czy moze jeszcze wiecej w roznych innych studiach i korpach jak chocby CDPR ktore korpem jest. 

 

Wiesz co laczy te firmy? nieco inny model biznesowy, PR, Marketing nizli firmy takie jak EA i Acti. Czy to znaczy ze te firmy nie zarabiaja - no raczej wprost przeciwnie patrzac na 20mln sprzedanych kopii Wieska 3 czy ogromnego sukcesu jakim bylo sprzedanie 250tys kopii My Firend Pedro w 2 tygodnie. 

 

Problem firm polega na tym ze model ktory obraly a wiec ciaglego wzrostu ktory ma zadowolic inwestorow jest bardzo ciezki do utrzymania. I potem masz informacje ze 7mln BF to sprzedaz ponizej oczekiwan, gdzie w wypadku wielu innych gier tez AAA 7mln swietuje sie jako sukces. Masz informacje ze CoD ktory na otwarcie zarobil 500M $$$ to rozczarowanie bo tyle samo zarobil poprzedni kod a oczekiwania byly ze ten ma zarobic jeszcze wiecej. Mimo iz nie oszukasz tego ze rynek w ktoryms momencie sie nasyci i ciezko jest przebijac dochody. Zazwyczaj obrazuje to krzywa w ktorej masz wzrost, nastepnie nastepuje okres stabilny sugerujacy nasycenie a potem zazwyczaj spadek. 

 

CDPR tez jesli chodzi o wieska i pisalem to wielokrotnie nie robilo dobrze graczom. Oni chcieli zarobic, mieli doskonale przemyslana strategie PR i marketingowa. I udalo sie. Strategia genialna w swojej prostocie postawmy sie w opozycji do tego co robia inne firmy i starajmy sie zarobic staro-szkolnym modelem (wydac, sprzedac, liczyc kase). oraz zachecic graczy jakas darmowa zawartoscia (czy to wypchanym po brzegi na premiere pudelkiem czy pomniejszymi DLC). 

 

Wiec nie dam sobie powiedziec ze nie da sie zarabiac inaczej nizli tylko stosujac po penisie fest mechaniki zywcem z mobile. 

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×