Skocz do zawartości
Patryk-1980

WRC 5

Rekomendowane odpowiedzi

G29 to dziala z tym? Jest w ogole gdzies lista co za kierownice obsluguje ta gra?

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G29 to dziala z tym? Jest w ogole gdzies lista co za kierownice obsluguje ta gra?

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

 

pewien na bank nie jestem ale raczej nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. To sa jakies jaja juz i szkoda komentowac...

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną kilka godzin gry i muszę przyznać, że gra jest bardzo dobra. Lokacje są ciekawe i śliczne (mgła, słoneczne promienie przelatujące przez świerki ;) super. Model jazdy jest specyficzny (bardzo zbliżony do WRC4), jest fun z jazdy a to najważniejsze imo

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną kilka godzin gry i muszę przyznać, że gra jest bardzo dobra. Lokacje są ciekawe i śliczne (mgła, słoneczne promienie przelatujące przez świerki ;) super. Model jazdy jest specyficzny (bardzo zbliżony do WRC4), jest fun z jazdy a to najważniejsze imo

 

spoko że ktoś zauważa nie małe plusy tej gry... moze porywalizujemy wieczorkami? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tez jest nie najgorzej,raz ladniej raz brzydziej, czasy mam nie najlepsze, przewaznie ok 1000 miejsca  jezdzac pojedyncze odcinki,ale jak jest ich 8000 czy wiecej to nie tak zle ;) ogólnie gra calkiem spoko. Sterowanie jako takie i ciagle ustawiam co odcinek praktycznie zeby znalezc zloty srodek ;) ale wydaje mi sie ze kazda fura inaczej sie prowadzi a juz na pewno kazda nawierzchnia zmienia jazde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie takie pytanie: czy jest możliwość ustawienia sterowania krzyżakiem a nie gałką? pozdro

nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj 3 pierwsze rajdy w karierze JWRC i trochę online.

 

Na początku sterowanie wydaje sie być totalnie sztuczne i nierealne. Po chwili jednak dosyć szybko idzie się przyzwyczaić i czerpać fun.

Nie można od tej gry oczekiwac symulacyjnego podejścia. Jako arkade się sprawdza.

Moje spostrzeżenia: odcinki specjalne są naszpikowane prawie samymi ostrymi zakrętami. Grałem we wszystkie poprzednie części na PS3 i nie pamiętam tak przytłaczającej ilości 2 i 1.

Trasy są jednak dużo szersze za to pobocza zwalniają okrutnie. Zagrałem Rajd Monte Carlo, Portugalii i Polski. Kibiców nie uświadczymy a silniki są nawet miłe dla ucha. Denerwuje natomiast ciągłe strzelanie z wydechu przy odjęciu gazu bądź redukcji. Grafika gdy się pędzi daje rade ale jak się zatrzymamy to nie jest różowo choć trasy są zróżnicowane, ciekawe i inne od tych z WRC 4 czy 3. Jest szkoła rajdowa coś na wzór tej z 1-szego Colina ale nic nie wnosi tak naprawdę, chyba że dla totalnych nowicjuszy. Na początku kariery jedna lekcja jest obligatoryjna a po niej gra "proponuje" a raczej decyduje za nas na jakim poziomie trudności przyjdzie nam rywalizować (ten dowolnie możemy sobie zmienić w ustawieniach ale dla Quick Stage). Mi wybrało Hard i odcinki wygrywam z przewagą 0,2 - 1,5 sek a rajdy z przewagą ok. 10-15 sek. W trakcie jazdy nie można zobaczyć na jakiej się znajdujemy obecnie pozycji na odcinku specjalnym (chodzi o czas nasz i innych). Wczytywanie trwa trochę długo. Przewinięcia są ale cofa nas do ostatniego pomiaru czasu na OS'ie, dodam że za każdym razem stoimy w miejscu i musimy ruszać z jedynki. Multi szuka dosyć szybko i jak w każdej WRC prawie sami Francuzi (oni te gry dostają gratis czy co ?? :) )

Opakowanie w polskiej wersji językowej z Fiestą RS RK :D, widnieje ona również w grze w menu przy prośbie o wciśniecie guzika 'Options'. Sama gra jednak po ang. - polska dystrybucja - Techland.

 

Błedy w grze:

W multi raz mnie totalnie wywaliło z gry, a podczas jazdy na odcinku specjalnym (na jego początku w MC) wjechałem w tunel a po wyjechaniu z niego aż do końca odcinka dźwięk jak ze studni (jakbym ciągle był w tunelu).

 

Moja subiektywna ocena.

Mój gust przeważnie odbiega od mainstream'u i mi sie nawet podoba. Gdybym miał drugi raz kupić? Kupiłbym ale nie za te pieniądze (189 zł). Lubię rajdy i łykam każdą grę w tych klimatach. 

Ocena w skali 1-10 mocne 6-6,5. Tylko za trasy, wozy i licencję. Bo szata graficzna pozostawia jednak sporo do życzenia a w kwestii grafiki w menusach nie zmieniają praktycznie nic od WRC na PS3.

 

P.S.

Załączam dowód rzeczowy w postaci mojego streamu na YT bez komentarza.

Edytowane przez DarkShadowPL
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi z każdym podejściem do "multi" wywala grę do poziomu menu konsoli…mam nadzieję, że łatka w drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś może z ustawieniami samochodu w grze ?

ja nie widze żadnej różnicy ... nie wiem czy to kolejny bład ale nie ma żadnej różnicy przy zmianach jakie się wprowadzi (np. zmieniam wysokość zawieszenia a podczas rozgrywki zostaje ciągle takie same).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś porównał 5 do 4, chodzi mi o model jazdy?

 

ogólnie model jazdy jest całkiem podobny, z tym ze trzeba jeszcze uwazniej i wczesniej hamowac przed zakrętami bo doswiadczymy wywalenia z zakretu niczym karton ;) Ja po przesiadce z WRC4 PC + pad DS4, po kilku odcinkach juz bez problemu przejezdzalem bez dzwonów na calkiem dobrym ataku :)

 

No to moze przy okazji dodam jak wygląda moja ocena po ograniu od dniu premiery do dzisiaj.

Po 1. lepiej sie jedzie z kamery z maski/z przodu - poczucie predkosci jest dużo lepsze (tak samo bylo w wrc4, dzieki temu łatwiej zmotywować się do hamowania przed zakrętem przez co utrzymujemy samochod w ryzach), i da sie utrzymac samochod bez kontaktu z poboczem. Model jazdy o ile sie umie hamowac odpowiednio wczesniej nie jest zly, ale samo wyczucie samochodu jest bardziej arcadowe to fakt. czasami w zakrecie samochód za nic nie chce pojsc bokiem (bez ręcznego wywali nas wiec trzeba 'ciągnąć') a czasami nagle wywala jak na "szklance", trzeba zahamowac, rzucic samochodem np za pomocą ręcznego i wyciągnąć ciskając gaz do dechy.

 

Rzecz która mnie bardzo irytuje w tego typu grach... Jak ustawia sie dany poziom trudnosci to CPU (SI) (kariera) powinien wzledem niego ustawiac wyniki... A jest tak że mozna caly odcinek niemal bezblednie przejechac jadac na maxxxa i mieć max 1s zysku nad CPU na drugiej pozycji, a pozniej kolejny odcinek przyladowac delikatnie pare razy + ostatnio padla mi calkowicie skrzynia i 75% OSu jechałem tylko na 3. biegu (wiec kiepskie przyspieszenie po nawrotach i mala predkosc maxymalna) i... tez bylem 1szy (o jakies 0,6s)!

To samo bylo/jest w DriveClub - jak sie cisnie 3/4 wyscigu bezblednie, wystarczy 1 solidny dzwon i nagle pozycja 12/12... A jadac wolno 3/4 odcinka, nagle przycisniemy i spokojnie w top5 mozna sie znalezc (CPU/SI nie odjezdzaja stala predkoscia tylko jada hmm wolniej xD)...

Po to sie szlifuje umiejetnosci w danej grze zeby robic te przewagi, jak pojade ON-THE-LIMIT 1 odcinek to chce miec te kilka sek przewagi w generalce a nie niezaleznie jak sie jedzie to bedzie w top3 (wystarczy jechac równo, nie za szybko, nie za wolno, bez wypadkow).

To przynajmniej w WRC4 bylo git, kazdy cpu player mial jakis tam wyliczony 'z góry' czas a nie lista generowana w momencie przekroczenia mety.

 

Pewnie na kierownicy byloby lepiej (gram na padzie) ale ceny kierownic 1000zł+ a te tansze podobno się nie nadają, no cóż...

 

Dlatego zapytam jak Wasze odczucie gry z pomocą kierownicy? Piszcie jaką testowaliście i jak było (oczywiście PS4, wiec wybór niewielki...)

 

Pzdr!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już trochę pograłem i przeszedłem kilka etapów zajawki grą, od zdziwienia do zniechęcenia, do zainteresowania, potem do żałowania zakupu aż w końcu się wkręciłem na dobre i już nie żałuję.

 

Ogólnie większość rzeczy została już powiedziana ale dodam od siebie odnośnie czasów i wyników. Jest to beznadziejnie rozwiązane. Wyniki pozostałych kierowców są generowane na podstawie twojego przejazdu. Nie są z góry znane, tak jakbyśmy zawsze jechali pierwsi. Tzn obecnie w WRC kierowcy nie widzą splitów i dopiero na mecie poznają swój czas, więc wymówkę niby mają no ale to jest gra, do tego daleka od symulacji więc mogli by te splity jednak pokazywać. Efekt jest taki że wystarczy jechać czysto, wcale nie cisnąć, a będzie się pierwszym. I to na Hardzie (jedyną różnicą między Hard a Symulacją jest automatyczna skrzynia biegów, chyba że coś przeoczyłem). A jak się pociśnie i to porządnie, na granicy rozbicia wozu, to nie ma różnicy! Drugi gość będzie za nami ok 0.3-1 sekundy. Na odcinku 3 km gdzie jechałem idealnie i szybko - 0.3 sek za mną. Na odcinku 10 km gdzie jechałem z różnymi przygodami (ale nie drastycznymi, lekkie wypadki albo późne hamowania do stopu) - 0.3 sek za mną :blink:. Jakkolwiek bym nie jechał - byle bez większych przygód - 0.3 sekundy za mną.... Tak jakby ta różnica była obliczana na podstawie wypadnięć z trasy czy uderzeń w bandy/ogrodzenia itp. Bo jak się zaliczy kilka dzwonków to potrafi kilka dobrych sekund za pierwszym nas umiejscowić...

 

Ogólnie prowadzi to po pierwsze do sytuacji typu straciłem na jakimś odcinku 8 sekund bo zahaczyłem o jakieś dziwne ogrodzenie i musiałem wycofać. Ale do końca rajdu było jeszcze kilka odcinków więc jak pocisnę to odrobię. No i nie odrobiłem bo jak bardzo bym nie cisnął, na granicy przyczepności wręcz, to gość za mną był 0.3 sekundy... :). Ale to jeszcze nic bo po drugie, takie rozwiązanie prowadzi do takich absurdów że jadąc w WRC-2 Citroenem DS3 R5, uzyskując dobry czas po dobrym przejeździe (nie tylko czystym ale też przyciśniętym), sprawdziłem z ciekawości wyniki ogólne. No i super bo byłem szybszy nawet od Ogiera. Ale chwila moment. Jeszcze dwóch innych kierowców z WRC-2 było szybszych od Ogiera. W ogóle połowa top 10 to są kierowcy WRC-2 :shok:. Przez to że ja zrobiłem najszybszy czas odcinka spośród wszystkich kategorii, pozostali kierowcy WRC-2 którzy przecież wiadomo że cisnęli równo ze mną, zaledwie 0.3 sekundy z tyłu :), też poobjeżdżali Ogierów, Mikkelsenów i innych Latvali :).

 

Jest to dość irytujące i nie zachęca za bardzo do szlifowania swoich umiejętności i przejazdów danego odcinka. Po co mam cisnąć na limicie jak wystarczy trzymać się drogi a i tak wygram... Jadę te rajdy żeby przejechać...

 

No ale nie ukrywam że gra się przyjemnie, pomimo wad i niedociągnięć (widać że mały budżet mieli), chce mi się jechać kolejne oesy i brnąć wyżej w tej karierze żeby w końcu do Fiesty Roberta wsiąść i zdobyć mistrzostwo ;).

 

U mnie gra ma takie lekkie 7/10 - podniesione z 6 za przyjemność z gry która momentami przypomina mi czasy CMR1 i 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W karierze Rk raczej nie będzie do prowadzenia. Wygrałem WRC a nowe kontrakty identyczne jak w 1-szym sezonie. Grało się bardzo przyjemnie. Z czasami to tak jak pisaliscie.

W online nie ma możliwości wyciszenia innych. Mogli bu choć levelowanie zrobić.

Przyznam że gdyby nie trick z 2 odcinkiem we Francji i możliwością szybkiego wybicia 2 pucharów za Quick Stage bym się pewnie frustrował.

Wysłano z Z3 Compact

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą losową pogodą w karierze to troche przesadzili. Deszcz i mgła podczas rajdu Meksyku...   porażka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też mnie to w Meksyku irytowało, ale nie tak bardzo jak nasrane zakrętów 1 i 2 jeden za drugim bez przerwy! są w Meksyku kręte odcinki ale jest też masa szybkich z długimi zakrętami. a tu od ręcznego do ręcznego... bez sensu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest z tą wersją demo ? naobiecywali i co ?

i ni ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im dłużej gram w tą gierkę tym przyjemniejsza jest i coraz bardziej mi się podoba :). trzeba mocno przymykać oko na sporo niedociągnięć i pogodzić się z kilkoma dziwnymi rozwiązaniami, ale jak już się jedzie to jest dobry klimat i uczucie jazdy. przy mocniejszych furach i w niektórych rajdach trzeba się naprawdę miejscami mocno skupić i w dobrym transie jechać bo mały błąd i dupa zbita. trzeba wcześnie kontrolować kontrę żeby nie przesadzić, nawroty jak już model jazdy spowszednieje i się ładnie wejdzie to sprawiają przyjemność. ogólnie jest syndrom jeszcze jednego odcinka, jeszcze jednego rajdu. tak jak było w CMR :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wciąż denerwuje niedopracowany opis tras i pilot. Informacje nie są szczegółowe co czasem drażni. Następna rzecz na którą zwróciłem uwagę to błąd w opisie na rajdzie argentyny. Nie pamiętam już który to odcinek ale dyktuje "do lewy 2" a zakręt jest w prawo. Nie wiem czy to błąd czy zwykły bug 

Edytowane przez erwines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jak mówi że zakręt jest krótki jak się jest już w połowie :).. ale idzie się przyzwyczaić i dedukować co ma na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały update do mojej pierwszej oceny i wrażeń z gry. podbijam z lekkiego 7/10 na bite 8/10! :). wessała mnie totalnie, a wszelkie niedociągnięcia są niwelowane radochą z gry. a już apogeum tej radochy to była impreza u ziomka w sobotę i offline multiplayer (splita nie ma ale ustawia się kolejkę i goni ghosta najszybszszego). do 7 rano :). naprawdę gra mi się w to tak dobrze jak w stare Coliny 1, 2 i 3.

 

niesamowite jak model jazdy z odpychającego stał się dla mnie wręcz bardzo dobrym :). jak się już czuje furę, dostroi lekko i złapie rytm to nawet pilota nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za bzdura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda,że konsolowe wersje nie posiadają polskich napisów?

Jaki jest kod CUSA na polski rynek?

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×