Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Błędy cenowe z nocnej promocji MM. część przeszło ale 95% anulowali bo tam takie  głupoty były że ceny ujemne minus 11 zł za grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kolos28 napisał:

,ale mój najnowszy PROsiak nie ma się czego wstydzić

Świetne podsumowanie. Pytanie tylko... na jak długo będzie cichy :) Z tego co pamiętam mój prosiak w dniu premiery też nie chodził za głośno. Dopiero jakoś w ostatnim czasie się pogorszyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś filmik, w temacie z PlayStation?

Myślę, że będzie cicho bo jest tam parę rzeczy zmienione.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem. Zastanawiam się tylko czy to podnoszenie temperatury nie przełoży się czasem na jakieś usterki. Oby nie.

 

Ja dziś pograłem trochę na XOX i jestem zachwycony. Na prosiaku ogrywałem hitmana 2 i standardowo często wentylatory na maksa, na xoxie musiałem sobie przypomnieć, że mam konsole :D cisza.

Nie podłączałem jej jeszcze pod telewizor, ale na fullhd zdecydowana poprawa grafiki względem super-samplingu z ps4pro czy mojej starszej xos. Może napisze swoje odczucia majac Prosiaka, XOXa i Switcha.

Plusy:

- Konsola naprawdę, w stosunku do tych co miałem, jest cicha.

- Obraz w fullhd super. Dziś jeszcze odpale na 4k z HDR.

- Bardzo podobają mi się usługi jak ea access, xbox game pass czy możliwość ogrania gierek z x360. Dzis odpaliłem Mafie 2 oraz GTA IV. Do tego usługi są dość tanie w stosunku do Sony.

- Nie wiem jak to będzie dalej z myszkami, ale jeżeli pojawia sie strategie typu Age of Empires czy seria Total War. Albo chociaż dla mojej rozowej simsy czy zoo tycoon, to będzie to ogromny plus.

Minusy:

- Brakuje exow ze stajni Sony. Licze ze zakupy nowych studiów wyjdą na plus w kolejnej generacji.

 

Dlugo myslalem czy nie kupic jeszcze faktycznie prosiaka w wersji z RDR. Jednak mysle ze 2020 za pasem i pojawi sie nowa generacja a wiec dotrzymam jeszcze te kilka exow na swoim sony airlines. Zwlaszcza, ze wiele ich juz nie bedzie :) A jak Sony nie zrobi wstecznej kompatybilnosci do ps4 to juz na pewno kupuje ich konsole wylacznie w wersji podstawowej. Przechodzi mnie nawet mysl aby te sony "true 4 k" zamienic na zwykla slimke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z tym podwyższeniem temperatury na nowym pro to chyba mit bo u mnie konsola działa cichutko a do tego jest zdecydowanie chłodniejsze od starego prosiaka. Ogólnie Ps4 u mnie będzie tylko do exow i do tych gier co już mam.

Wracając do XOX to super, że zauważyłeś różnice supersamplingu względem ps4 pro. Ja w pierwszej chwili myślałem, że odpaliłem ps4 pro na 4k TV
Zobaczysz dopiero jak gierki wyglądają w prawdziwym 4k i hdr - obłęd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nowe gry z tej generacji to wiadomo, ale nie zapominaj o BC, szczególnie ze są ładnie niektóre podciągnięte na X. Takie Gyrosy3 zrywają beret a kosztują tyle co dobre piwko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gearsy 3 ograne na 360, ale czwóreczka wjedzie aż miło. Powiedz mi proszę czy Fable jest ulepszone? Jestem fanem tej gry i strasznie mi jej brakuje na obecna generacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w zielonej rodzince? XOX w bundle z TR wjechał za 1699 w euro RTV
A jak nowy TR wygląda na XOX - wow!

Też mam tego bundla - tak z ciekawości, mógłbyś zerknąć z tylu na białą naklejkę i napisać jaką masz datę produkcji?
Ja mam konsolę z lipca tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyszedłem ze sklepu. Mysle czy przed zakupem zerknąć w środku właśnie jaka jest data produkcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma mieć znaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie to ma mieć znaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nowsza rewizja to zawsze lepiej niż starsza. Możliwe, że coś udoskonalona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kolos28 napisał:

Nowsza rewizja to zawsze lepiej niż starsza. Możliwe, że coś udoskonalona emoji4.png

Nie ma to jak racjonalizować swój zakup :P

 

W każdym razie witamy nowych braci :xboss:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Po prostu Sony wydając nowsze modele coś udoskonala.

Obecnie jest najnowszy model Pro z RDR2 i ma nowe chłodzenie, dzięki czemu konsola jest praktycznie tak cicha jak Xbox.Jako ciekawostkę napiszę, że z pozoru ten sam model ale z grą FIFA 19 nie posiada nowego chłodzenia.

 

A tak w ogóle to witam Was w świecie zielonych

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem nie ma nowej rewizji xa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,

Panowie mam pytanie.
Otóż mój znajomy chce kupić XOX ale ma tylko Full HD TV i pyta się mnie czy i tak będzie musiał pobierać gry oraz latki 4k czy to jest przeznaczone tylko dla telewizorów UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kolos28 napisał:

Oki,

Panowie mam pytanie.
Otóż mój znajomy chce kupić XOX ale ma tylko Full HD TV i pyta się mnie czy i tak będzie musiał pobierać gry oraz latki 4k czy to jest przeznaczone tylko dla telewizorów UHD?

Tak, łatki pobierają się automatycznie. Chyba jest taka opcja, że można włączyć ręczne pobieranie. 

 

Gdy developer wypuszcza łatki to tak naprawdę nie wiesz co to jest za update, bo nie ma info jak np. w ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wyłączenie automatycznej aktualizacji nic nie zmieni bo jeśli pojawi się aktualizacja gry to chyba nie uruchomimy jej dopóki nie zrobimy update?

Dobra ale tak krótko.

Jeśli jest gra 4k ponad 100GB to kolega grając na TV FullHD i tak będzie musiał pobrać tekstury 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki, 

Panowie mam pytanie.

Otóż mój znajomy chce kupić XOX ale ma tylko Full HD TV i pyta się mnie czy i tak będzie musiał pobierać gry oraz latki 4k czy to jest przeznaczone tylko dla telewizorów UHD?

 

Można wybrać czy chce pobierać assety 4K. To jest ustawienie w systemie chyba. Ale warto ja mam tylko FHD tv i różnica jest gigantyczna (znów się opieram na przykładzie fm7)

 

Edit: dobra nie wiem czy tak się da. Gdzieś czytałem o tym ale teraz nie widzę takiej opcji.

 

Edit2: chyba mi się pomyliło z og i s. Tam jest opcja niepobierania 4K.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kolos28 napisał:


Jeśli jest gra 4k ponad 100GB to kolega grając na TV FullHD i tak będzie musiał pobrać tekstury 4k?

Nie musi, ale i tak warto. Gry śmigają/wygladają lepiej. Nawet na full hd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A domyślnie jak to jest ustawione i gdzie szukać tej opcji aby mógł on sobie wyłączyć?

 

 

 

 

 

 

Edit2: chyba mi się pomyliło z og i s. Tam jest opcja niepobierania 4K.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Aha czyli mając xox nie ma możliwości zatrzymania latek 4k i musi się pogodzić z grami ważącymi po 100GB? Moim zdaniem jest to naprawdę logiczne chcąc korzystać z dobrodziejstwa supersamplingu na fullhd a ta opcja jest chyba z automatu i na stałe włączona na Xbox One X?

 

Nie wiem dlaczego on się uparł by ich nie pobierać hahahaha

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu ze to nie ma sensu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powiedz mu ze to noe ma sensu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za głupie pytanie , ale pod które wejście hdmi konsoli podlaczaliscie? Hdmi out to tv czy hdmi in from sat/cable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mpluto napisał:

Wybaczcie za głupie pytanie , ale pod które wejście hdmi konsoli podlaczaliscie? Hdmi out to tv czy hdmi in from sat/cable?

Out.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×