Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaka macie prędkości pobierania gier na Xbox one x? Czy Xbox ogranicza jakoś prędkość pobierania?  Mam łącze 600/50 gdzie po kablu na laptopie wyciągam tyle a Xbox zazwyczaj ciągnie gry max 300-400 to max a zazwyczaj leci 200-300
Że jak słabe transfery?

Operator Netia, światłowód. eb26a2c1d85e2dbbffab04816f583fd2.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem. Napisałem tylko ze nie sadze zeby sam Xbox coś ograniczał. Kartę sieciowa ma raczej 1Gb/s wiec spokojnie powinien 600Mb/s pociągnąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam MikroTik z portami 1gb, po lanie ładnie leci 1gb w dwie strony, łącze 600/50, UPC mi wyżej 200-300 nie idzie.
UPC coraz bardziej ssie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Że jak słabe transfery?

Operator Netia, światłowód. eb26a2c1d85e2dbbffab04816f583fd2.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

 

No to od czego to może zależeć po kablu na kompie leci max 600/50. A na X na kablu max co widziałem jak coś ściągałem to może 400 Mb/s. Bo zazwyczaj skokowo pobiera. Ta prędkość Ci się utrzymuje czy tylko chwilowo taka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies ustawienia sieciowe masz w x inne niz standardowe? Bo juz wszystkiego probowalem, po kablu na laptopie max łącza. Jak podłącze pod x to max na speed tescie wyciagam 480Mb/s, czyli coś x ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies ustawienia sieciowe masz w x inne niz standardowe? Bo juz wszystkiego probowalem, po kablu na laptopie max łącza. Jak podłącze pod x to max na speed tescie wyciagam 480Mb/s, czyli coś x ogranicza.
Obciążenie serwerów, ich odległość itp.
Na speedtescie xbox też idzie szybko a gry się pobierają z dupy.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat nie mówię o ściąganiu gier bo to fakt może być ograniczenie serwerów. Po kablu na lapku pokazuje pełnie łącza 600/50, zaś na X jak zrobie speedtesta to max co wyciagam to ok 460-470, czyli coś xbox tutaj ogranicza, ale jak skoro kolega wyciagnał jak widac ponad 800 Mb/s. Juz nie wiem nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dysk standardowy ogranicza prędkość też. SSD może macie i dlatego rozkręca się bardziej X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie może szybciej pobierać od możliwości dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to może być wąskim gardłem. Ciekawe czy kolega ma ssd,  co osiągnął ponad 800Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli to może być wąskim gardłem. Ciekawe czy kolega ma ssd,  co osiągnął ponad 800Mb/s
Nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo Devil May Cry 5 dostępne do pobrania i tylko dla zielonych. Zasysam :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2018 o 16:53, madhunt3r napisał:

Panowie jaka macie prędkości pobierania gier na Xbox one x? Czy Xbox ogranicza jakoś prędkość pobierania?  Mam łącze 600/50 gdzie po kablu na laptopie wyciągam tyle a Xbox zazwyczaj ciągnie gry max 300-400 to max a zazwyczaj leci 200-300

Ciekawa zależność odkryłem, ciekawe od czego zależy. Jak mam odpalona jakaś grę w tle to idzie na speedtescie max prędkość łącza 600.  Ale jak wyłącze gre całkowicie to prędkość spada do 450. Hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz kolejny mi się zwiesił X tak konkretnie. Zastanawiam się czym to może być spowodowane, do tej pory śmigał w trybie instant on. I był podłączony do ups. Odpialem go i wziąłem bezpośrednio do sieci. Zobaczymy czy to pomoże...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś po raz kolejny mi się zwiesił X tak konkretnie. Zastanawiam się czym to może być spowodowane, do tej pory śmigał w trybie instant on. I był podłączony do ups. Odpialem go i wziąłem bezpośrednio do sieci. Zobaczymy czy to pomoże...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaki ups? Mi w firmie przy APCekach co jakis czas tez siadja kompy. Trzeba na 10 sek odpiac i podlaczyc ponownie

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CyberPower. Generalnie X nie lubi ani listw z filtrami ani ups. Zmieniłem mu przewód zasilania, zresetowałem do fabryki i wziąłem bezpośrednio „do ściany”. Zobaczymy czy to pomoże. Jest tez szansa ze po prostu dysk pada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziś przy włączeniu XOX usłyszałem dziwny dźwięk, byl krótki i przypominał dźwięk jakby pukniecia. Podobno każdy Xbox tak ma ale ja wcześniej tego nie słyszałem. Możecie sprawdzić czy macie podobny dźwięk jak na filmiku poniżej, znalazłem go na yt.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kolos28 napisał:

Panowie,

Dziś przy włączeniu XOX usłyszałem dziwny dźwięk, byl krótki i przypominał dźwięk jakby pukniecia. Podobno każdy Xbox tak ma ale ja wcześniej tego nie słyszałem. Możecie sprawdzić czy macie podobny dźwięk jak na filmiku poniżej, znalazłem go na yt.

 

 

 

 

 

 

To już powoli się robi wyższa szkoła robienia psychozy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz?

Dla mnie to niepokojący dźwięk.

Występuje tylko przy włączeniu konsoli i trwa ułamek sekundy ale jest dziwny i nie wiem skąd pochodzi. Wcześniej tego nieslyszalem dlatego szukam odpowiedzi.

 

Masz podobny dźwięk?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze, dopiero co kupiłem

 

Podobno Xboxy tak mają, a ten dźwięk spowodowany jest tym, że konsola przy starcie sprawdza napęd BR.

Sama konsola pracuje super cichutko, nic nie przycina itp.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takiego dzwięku :) Za to inny ! Coś jakby cyknięcie , nieraz też dyski przenośne w taki sposób przeskakuja przy początku pracy . Ogólnie masz widać lekkie pierdzielnięcie , ale dobrze , dbaj o koxa :)  

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tego też nie słyszałem u siebie, dopiero dziś...
A masz konsole w trybie czuwania czy oszczędności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2018 o 20:15, CePeeN napisał:

CyberPower. Generalnie X nie lubi ani listw z filtrami ani ups.

Czemu nie lubi? Ja od początku mam podłączony do listwy Belkin'a i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ale gdzieś czytałem ze sam MS zaleca wpięcie bezpośrednio do sieci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×