Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ciekawszym newsem jest to że Xbox zbiera grube ryby branży gier, ostatnio jakiegoś gościa od god of war.

Może w końcu doczekamy się tłustych eksów bo ta generacja oprócz obu podserii Forza to totalna porażka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, CePeeN napisał:

Nie ma na razie wątku o następcy wiec pisze tu. Pojawiły się pierwsze plotki o nowym klocku. Raytracing i 12TFlops z 16gb ram na pokładzie co ciekawe 1TB SSD?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie ma co patrzeć na podzespoły jak się chce kupić konsole. Byleby gry wyszły dobre.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co patrzeć na podzespoły jak się chce kupić konsole. Byleby gry wyszły dobre.
To prawda.
Przechodząc z PS4 na łona widziałem że graficznie i sprzętowo jest padaka a jednak zostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, CePeeN napisał:

Nie ma na razie wątku o następcy wiec pisze tu. Pojawiły się pierwsze plotki o nowym klocku. Raytracing i 12TFlops z 16gb ram na pokładzie co ciekawe 1TB SSD?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trochę mało prawdopodobne. Obecnie koszt ramu, dysku i takiej karty do PC to ponad 6000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w ten ssd za bardzo , rozmiar gierek będzie się tylko zwiększał więc ostro to by podbiło koszta .

 

 

Oczywiście anakonda wejdzie pewnie day one :) skoro już dziś mam pewność że i ssx3 z pierwszego Xboxa pójdzie i half life 2 z 360 z mojej biblioteki :) no ale przydałby się jakiś "samarytanin" od epic jeśli ktoś jeszcze pamięta to tech demo :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No demo było piękne. Dwa ze SSD to w sumie zbędna rzecz. Raczej pojemność jest istotna. Gra większość czasu i tak leci w RAM a nie swapie na dysku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD zbędną rzeczą nie jest. Staje się powoli standardem. Różnica jeśli chodzi o czasy ładownaia gier jest ogromna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SSD zbędną rzeczą nie jest. Staje się powoli standardem. Różnica jeśli chodzi o czasy ładownaia gier jest ogromna.

Pierwszy z brzegu test. Oczywistym jest ze SSD szybsze jest od hdd, szczególnie od 5400rpm który jest w X. Ale patrząc na te wyniki, nie jestem przekonany czy to opłacalny upgrade. Na pewno nie jest to ogromna różnica. Z paroma wyjątkami, ale te wynikają ze specyfiki danej gry.

Link: https://www.gamersnexus.net/guides/3253-xbox-one-x-external-ssd-worth-it-game-load-times

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamówiony 1TB SSD Samsungowy Evo, ale się zastanawiam czy warto.

 

 

Inaczej chciałbym włożyć jako wewnętrzny dysk właśnie ten SSD i tyle, ale to problem.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, moim zdaniem nie. Ale jak to mówią, co kto lubi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, CePeeN napisał:

Pierwszy z brzegu test. Oczywistym jest ze SSD szybsze jest od hdd, szczególnie od 5400rpm który jest w X. Ale patrząc na te wyniki, nie jestem przekonany czy to opłacalny upgrade. Na pewno nie jest to ogromna różnica. Z paroma wyjątkami, ale te wynikają ze specyfiki danej gry.

Link: https://www.gamersnexus.net/guides/3253-xbox-one-x-external-ssd-worth-it-game-load-times

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest porównanie HDD z zewnętrznym dyskiem SSD podłączonym przez USB. Wewnętrzny SSD podłączony przez SATA III da lepsze rezultaty, szczególnie jeśli system jest w stanie wykorzystać pełną prędkość, a tu obecne konsole nie dają rady. Nowa generacja ma szanse to zmienić.

 

Grając w Hitmana na PS4 amator ładownie poziomu potrafiło zająć 40-50s na PS4, wczytanie save'a około 15-20s. Dla porównania, obecnie na moim PC z SSD ładowanie poziomu to 10s, restart 2s. Chyba nie muszę mówić ile w Hitmanie jest restartowania. W Wiedźminie musiałem zainstalować moda wyłączającego te filmiki podczas ładowania, bo tylko czas marnują.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat różnice w maksymalnych transferach sata3 vs usb3 (nie wiem która rewizja jest w xie) są niewielkie, a w przypadku 2gen usb3.1 to data jest sporo wolniejsza. W plotce piszą o NVMe czyli czymś gdzie SSD pokaże prawdziwa prędkość :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest porównanie HDD z zewnętrznym dyskiem SSD podłączonym przez USB. Wewnętrzny SSD podłączony przez SATA III da lepsze rezultaty, szczególnie jeśli system jest w stanie wykorzystać pełną prędkość, a tu obecne konsole nie dają rady. Nowa generacja ma szanse to zmienić.
 
Grając w Hitmana na PS4 amator ładownie poziomu potrafiło zająć 40-50s na PS4, wczytanie save'a około 15-20s. Dla porównania, obecnie na moim PC z SSD ładowanie poziomu to 10s, restart 2s. Chyba nie muszę mówić ile w Hitmanie jest restartowania. W Wiedźminie musiałem zainstalować moda wyłączającego te filmiki podczas ładowania, bo tylko czas marnują.
To samo miałem pisać, jak byk jest EXTERNAL SSD więc sorry.

Dobra pomyślę bo 1TB SSD zawsze się przyda.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

A wymiana wewnętrznego HDD na SSD wX to jakaś makrabra.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

External =/= wolny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

To samo miałem pisać, jak byk jest EXTERNAL SSD więc sorry.

Dobra pomyślę bo 1TB SSD zawsze się przyda.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

A wymiana wewnętrznego HDD na SSD wX to jakaś makrabra.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Do X'a, możesz brać zewnętrzny. Jak już pisałem, obecna generacja i tak tego w pełni nie wykorzystuje.

Edytowane przez danken000
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś grube problemy w xboxach. Ja na urlopie ale dajcie znać co i jak. Podobno każdy padł po aktualizacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znienacka Black screen z Fifiy mnie wywaliło , brak reakcji po wciśnięciu home button cały dash leży , hard reset nie pomógł dopiero wyłącznie wifi .. w momencie ponownego przejścia online powraca Black screen . Na ten moment trzeba czekać na jakikolwiek hotfix , u znajomego z koxem ok więc nie każdego dopadło .

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem swojego do Ms bo się wieszał tak ze dało się tylko wyświetlić menu boczne i tyle. Zobaczymy co zrobią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włączałem swojego od kilku dni, lepiej nie włączać na razie, czy co? Aktualizację na bank pobrał bo mam w trybie instant on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jaja z live i aż konsole od tego ześwirowały. 

Nie ma co wysyłać konsoli do supportu jeszcze.

Kumpel ma aktualizację z 15 grudnia i też ma te problemy więc to nie jest wina najnowszej aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co zrobić , ja od razu chciałem na chat uderzać i zgłaszać ale raz że offline wszystko śmiga dwa że o awarii piszą już największe strony także jak nie wyjdzie szybko hot fix to co ? Międzynarodowa wymiana Xboxów ?? :)

 

@up ja mam znajomego który skończył grać i mówi że nie wyłączy na noc bo się boi złapać ten crash heh

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem bo działo się to już wcześniej. Zobaczymy jaki będzie efekt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×