Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym nie miał XBO:X to bym wziął najpierw klocka, w szczególności ze względu na GP. Ale x pociągnie jeszcze chwile i pewnie jak ogram pare rzeczy z PS które mnie ominą lub już ominęły to dokupie klocka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, CePeeN napisał:

Jakbym nie miał XBO:X to bym wziął najpierw klocka, w szczególności ze względu na GP. Ale x pociągnie jeszcze chwile i pewnie jak ogram pare rzeczy z PS które mnie ominą lub już ominęły to dokupie klocka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No fakt jesli masz teraz XO i omija ciebie to i owo z PS to fakt, ze wiecej sensu ma zakup konsoli gdzie masz braki. 

I tak XOX jeszcze troche spokojnie pociagnie, dalej mozesz sie XGP cieszyc. 

 

Ja przymierzalem sie do zakupu XOX ale jak pisalem PS4 sie trochu kurzyla, lapciak stal sie glownym sprzetem do grania co widac tez po tym gdzie i ile gier skonczylem. I wtedy pojawia sie on mocarny X... tyle ze jakos ciezko bylo mi usprawiedliwic jego zakup, a kupic zeby kolejny sprzet byl uzywany na pol gwizdka to tez tak se. 

 

Wiec w pelni rozumiem. Ja po tym jak MS probowal zainteresowac i przyciagnac graczy czuje sie skuszony. Ale jak pisalem najpierw sie poczeka pare miesiecy zobaczy co kazdy sprzet oferuje co jak. I potem podejmie decyzje. Choc nie ukrywam ze w przyszlym rozdaniu chcialbym oba sprzety obok siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no. Ja po prostu mam takie samo założenie, nie ważne na czym, ważne w co. Pleja sprzedałem przypadkiem, bo kumpel z pracy był na kupnie, a wiem ze i tak biorę ps5, wiec póki było coś warte to prosiak zmienił zagrodę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpale normalnie gearsy 3 z płyty na x one? Pytam, bo chce kupić na bazarku bo wersja z gamepassa nie ma pl napisow a wersja  na płycie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, musiałbym sprawdzić (zainstalować). Po prawdzie to działa tak ze kloc ściąga z sieci wersje gry a płyta służy jako uwierzytelnienie, o ile dobrze pamietam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema
Ma ktoś nowego pada Elite 2 i problem z prawym spustem?
Mi wczoraj z niczego nagle zaczął ciężej chodzić.
Czuć na samym początku opór jak by się lekko kleił.
Czytałem na reddicie i na sieci ogólnie znany temat.
Wkurzyłem się i od razu czat z MS stronie i zgłoszenie
Ale na noc postawiłem na spustach wciśniętych i jest trochę lepiej.
Przerabial ktoś temat? Pad od premiery w listopadzie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pad to będzie teraz poważny test dla obsługi klienta w MS. Sama obsługa znana jest z bardzo dobrej strony i sam jestem ciekaw jak to rozwiążą. Osobiście posiadam pierwszą wersję tego pada i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Frost Prime napisał:

Ten pad to będzie teraz poważny test dla obsługi klienta w MS. Sama obsługa znana jest z bardzo dobrej strony i sam jestem ciekaw jak to rozwiążą. Osobiście posiadam pierwszą wersję tego pada i zero problemów.

To sie ciesz bo w 1szej wersji gripy odklejały sie na potęge - mi juz po gwarancji

 

Co do 2jki to faktycznie nawet na YT pelno filmow i wiele problemow - masakra - pad za 7 paczek a tak slabo zrobiony

Dodatkowo sprawdziłem i u nas mi pokazuje 1 rok gwarancji na niego

W Stanach zrobila sie gownoburza bo u nich na pady tylko 90 dni ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W padach V1 gripy to jedno,

W jednym odpadły po gwarancji (MS na akcesoria daje rok) - w ME z dopłatą wymieniłem pada na białego i podarowałem córce ...czuć różnicę w jakości.

Białego córka używa i trzyma się spoko.

 

W drugim gripy padły na gwarancji - MS wymienił. Później padły już po gwarancji i rękojmi w sklepie więc kupiłem zamienniki. ...a do tego jeszcze starłem gumki z analogów. :)

....i gumki z zamienników od SCUF Gaming już dwa razy. Scuf Gripy mają super, gałki to porażka - przynajmniej tyle że były w komplecie.

71DtX4My4rL._SL1500_.jpg

 

 

Tak, na konsolę jest 2 lata a na akcesoria jest tylko rok gwarancji w MS - drugi rok to rękojmia w sklepie w ramach prawa unijnego. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeparaszam jest watek o nowej generacji od MS? umknelo mi cos?

 

Powiem tak zobaczymy co Sony pokaze 16 wrzesnia.

 

Ale poki co (poza debilnym nazewnictwem) jak i dyskusyjnym wygladem (to akurat tyczy sie tak PS5 jak i Xboxów) to Xbox Series X mnie przekonuje. 

- znamy date premiery,

- znamy polska cene

- wiemy ze EA Play wejdzie w sklad XGP Ultimate - owszem mozna dyskutowac czy gry od EA i ich abo byl wart ceny, ale tutaj bez przesadnej ekscytacji mozna powiedziec - lepiej jak jest wiecej w tej samej cenie (od paru lat jesli mam siegac po gry od EA to tylko w abo).

 

Wiec oczywiscie bedzie trzeba poczekac na jakies porownania od Difigal Foundry czy cos i zobaczyc ktora z konsol ma przewage, czy przypadkiem slabszy XSS nie bedzie nieco ciagnal w dol. Ale XSX zapowiada sie bardzo dobrze do tytulow multiplaformowych (wiekszosc ogrywanych przeze mnie gier) jak i tych od MS (dostepnych jako konsolowe EXy). Cena za calosc poznizej dobrej karty graficznej do PC.

Inegracja z PC dla mnie na plus, mniej wymagajace gry moge ograc na lapku i zabrac je "w trasę" a te bardziej wymagajace na konsoli.

Abonament bez promocji z tego co widze to 130-150pln za kwartal (520 - 600pln za rok) no nie jest to malo ale z drugiej strony XGP Ultimate oferuje sporo. Ponadto mozna go kupic z doskoku na promocjach, a nie placic ciagle. Gry dalej beda w pudelkach i w cyfrze. Z tego co wiem dalej sa myki gdzie mozna kombinowac z regionani i placic mniej za gry w cyfrze.

Wiec pelen luzik.

 

Plan byl taki zeby wstrzymac sie z zakupem okolo roku od premiery, ale czas pokaze. Obawiam sie ze moge dac sie poniesc i kupic XSX przed koncem 2020 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tez kupować ale wstrzymam się bo nie wspiera kinect. Na razie wezmę ps5 i zostanę przy XBO:X.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN Kinect już dawno umarł ...ale niby pisali że wszystkie oficjalne akcesoria będą działać z nową generacją. Przyjdzie na premierę, przetestuję z grami "starej generacji" i dam znać.;) bo biorę 2x XBSX.

Jedna dla mnie, drugą  córce obiecałem za dobre oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oficjalnie powiedzieli ze kinect niet. Ja nie gram na nim ale dzieciaki się bawią. Nie mam już miejsca na to żeby trzymać XBO:X i SX.

 

Edit: jak zadziała to tez pewnie wezmę. Na razie się napalam na ps5 bo nie mam już prosiaka a jest całkiem sporo gier które chce pokończyc z ps4 no i demons souls.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej patrzę na x. Game pass plus ceny gier robią swoje. Mam pytanie jak na x wygląda np dzielenie się kontami czy zakupy na dwóch np Golda, game passa czy gier np z tanich regionów itd. Jakiś link lub ktoś może to opisać? I jak z polonizacją gier np tych z innych regionów.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Siudak83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest lepiej niż na PS4.

 

Konto A  gra na konsoli A

Konto B gra na konsoli B

Konto Z (zakupowe) jest dzielone

 

 

Konto zakupowe jako domowe na konsoli A

 

Konto zakupowe zalogowane w tle na konsoli B

Konsola B musi by ć online (jak w przypadku PS'a). 

 

Konto C, D, E ... (konsola C, D, E ...) są w stanie grać z konta Z offline.

 

Jedno konto "główne", regionalne walutowe subkonta.

Jeżeli tylko masz walutę danego kraju na koncie (lub kartę kredytową w banku danego kraju) to kupujesz w tym regionie. 

Konto ci wyświetla wszystkie waluty jakie masz.

 

Ja na przykład mam ziomka w Argentynie i tam kupuję większość gier i to jeszcze na spółkę z @DigitalMan_PL i mamy to wspólnie 

https://xbox-store-checker.com/pl/

 

 

Gry na Xbone - Jeżeli masz język polski na konsoli to o ile jest polska wersja na serwerze to pobiera polską wersję gry.  We wstecznej z grami jest różnie.

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie jedno konto dzielone na nim zakupy. Usługi itd. i w jednym czasie może grać dwie osoby on line i reszta off?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroTCzy przypadkiem najnowszą aktualizacją Ms nie zmienił zasad dzielenia zawartości konta na dwie konsole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na dwie działa tak samo.

Ukrócili dzielenie w trybie offline na nieskończoność konsol.

Jak dzielisz z 1 kolegą jest OK, ale Janusze z Alledrogo sprzedający jedno konto w kółko dziesiątki razy mają problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 98%biorę już x bo będę co miał grać w passie poznam halo,grars i mają dodać geras tactics a uwielbiam takie gry a z ps już wsyzytsko ograłem. A 300 ileś za nowe gry mi się nie widzi.
Mam pytanie jeszcze. Czy brać pada elite czekać na jakąś nową wersję czy nie warto się za te pieniądze bawić?Bo skoro baterie są wymienne akumulatory nie muszę mieć dwóch padów jak można zmienić baterię.
I czy Syberia steelseries 800 normalnie zadziała z x?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 19:34, Siudak83 napisał:

Na 98%biorę już x bo będę co miał grać w passie poznam halo,grars i mają dodać geras tactics a uwielbiam takie gry a z ps już wsyzytsko ograłem. A 300 ileś za nowe gry mi się nie widzi.
Mam pytanie jeszcze. Czy brać pada elite czekać na jakąś nową wersję czy nie warto się za te pieniądze bawić?Bo skoro baterie są wymienne akumulatory nie muszę mieć dwóch padów jak można zmienić baterię.
I czy Syberia steelseries 800 normalnie zadziała z x?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Elite kontroller jest niesamowity. Chcę tylko zaznaczyć, że mam na myśli jego pierwszą wersję. Nie wiem jak druga, ale były niby jakieś problemy. Czy warto? Ciężko powiedzieć, ale jeśli ostro ciśniesz w gry FPS to z uwagi na tylne łopatki może on być bardzo przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox zamówiony ale jednak 800 zł za pada to trochę za dużo bo tyle kosztuje elite 2.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×