Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkiego dowiemy się najpóźniej na E3. Scorpio jak Scorpio, byle tego Jaguara z tabletów manty wywalili, bo śmiech na sali. Wiadomo, że gry nie będą odbiegać znacząco od konkurencji, mam na myśli multiplatformy. Scorpio ma możliwość pokazania pazurów (kolców jadowych :obama:) przy exach na XO/PC. 

 

Jezu jak ja trzymam kciuki za jakieś mocarne tytuły, które zmiotą graficznie jakieś Uncharted z powierzchni półek sklepowych... Wierzę, że Phil zdają sobie z tego wszystkiego sprawę i pogrzebanie Scalebounda wiąże się z mocno napiętym kalendarzem premier na drugą połowę roku. Czy oszukuję sam siebie? Oby nie. 

 

Ale jak dostaniemy Forza 7 i zapowiedź Halo 6 w 2018 roku to..... ech, nawet nie chcę sobie tego najczarniejszego scenariusza wyobrażać. Ale zawód byłby srogi i wówczas zakup Scorpio mijałby się z celem. 

Edytowane przez Grecky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Żywy

Obejrzalem dzis bladym switem material od DF ktory zdaje sie to Ty podlikowales.

 

Powiem tak - rozumiem ze co innego mowic True 4K - bo to powinnien byc faktycznie pixel count co do jednego sposrod 8294400 pixeli.

Niemniej, ja rozumiem pewne kompromisy. 

I tak jak podawali zdaje sie przyklad WD2 gdzie mozliwe ze sama rozdzialka bedzie 4K ale niektore efekty czy inne rzeczy beda rendenrowane w nizszej rozdzialce moge uznac za dosc logiczny kompromis. 

Juz tlumacze dlaczego - zarowno Wolf TNO jak i Doom mialy jeszcze dalej posuniete kompromisy (ogrywalem na PS4 amator) a wiec 1080p z tym ze pionowa rozdzialka byla dynamiczna tak zeby gra trzymala 60fps. I powiem szczerze mnie to prywatnie nie przeszkadzalo nie licze pixeli mam sie dobrze bawic. To co moglo przeszkadzac w Wolfie TNO to tekstury z bliska nawet jesli nie bylo zadnej akcji ktore po prostu wygladaly srednio-slabo. 

 

Poczekamy zobaczymy jak wyjdzie to w praniu, jaka bedzie cena, jak MS przedstawi przyszlosc rodziny Xbox (choc tutaj trzeba bedzie podejsc z pewna doza nieufnosci). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie najbardziej bawia napinacze ktorzy czuja sie oszukani zaistniala sytuacja obojetnie czy chodzi o PRO czy Scorpio. Spodziewali sie jakiegos highendowego kombajna do gier mimo ze producenci powtarzaja na kazdym kroku ze to ta sama generacje, te same gry itd. Koniec koncow, nasmiewaja sie z osob ktore owy sprzet kupily i sa zadowolone bo stosunek jakosci do ceny jest na odpowiednim poziomie...

Takich napinaczy wsadzam do jednego worka z okoniem i szczerze im wspolczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE BĘDZIE ŻADNEJ NOWEJ GENERACJI !!!11!11!1111oneoneone!111!!

Dotarło?
Teraz oba obozy będą miały poszerzoną/zupgradowaną iteracje tego samego.

Teraz już będą "PC do grania" z co kilka lat zmienianymi bebechami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT

z calym szacunkiem i sympatia, ale Sony jednak mowilo ze nie odchodza od generacji. 

 

Co do Xboxa i rodziny X to powiem ze jesli tylko dobrze by zrealizowali iteracyjnosc to nie widze problemu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Sony rzeczywiście nie zrezygnuje z generacji i pójdzie w inną stronę niż M$ który traktuje teraz wszystko nie jako produkt a jako usługę, to Xboxy staną się jeszcze większą "oazą cebuli". 

Na pewno gracze się bardzo przetasują bo jednych przyciągnie uniwersalność a inni stwierdzą że "na xboxa nie ma już Exów bo we wszystko można grać na PC". 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wspaniały dzień z zespołem Scorpio. Zagrałem pierwszy raz w gry z wczesnego egzemplarza Scorpio. Grało się wspaniale, konsola wyglądała świetnie; jestem dumny z całego zespołu" - napisał szef działu Xbox.

Mnie nie :1_grinning: , ale pytanie czy was to przekonuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bany4KHDR napisał:

Mnie osobiscie najbardziej bawia napinacze ktorzy czuja sie oszukani zaistniala sytuacja obojetnie czy chodzi o PRO czy Scorpio. Spodziewali sie jakiegos highendowego kombajna do gier mimo ze producenci powtarzaja na kazdym kroku ze to ta sama generacje, te same gry itd. Koniec koncow, nasmiewaja sie z osob ktore owy sprzet kupily i sa zadowolone bo stosunek jakosci do ceny jest na odpowiednim poziomie...

Takich napinaczy wsadzam do jednego worka z okoniem i szczerze im wspolczuje

 

 

Dobra dobra , wystarczy że przypomnimy sobie jak tu latałeś jak kot z pęcherzem po zakupie Pro że w bf PRZEPAŚĆ generacjii hehe :) A dzis już widzę pogodzony z szachownicą :) I tym że nawet bundla z Horizon nie będzie :) 

 

 

A tak poważnie to jak najbardziej , skoro nie będzie takiej petardy jak zapowiadano liczę że cena będzie coś koło .. Pro :) + oczywiście wykończenie sprzętu ala micro

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

Tekstury to tylko i wylacznie kwestia VRAMu, a tym wbrew pozorom obecne konsole nie gzresza - 8GB na papierze, - 3GB on OS, pozostaje raptem , ktore musi jeszcze zostac rozdzielone miedzy CPU i GPU, wiec niewiele tego zostaje, na oko 1.5GB, max 2GB dla GPU patrzac na watpliwej jakosci tekstury w grach na PS4/XB1. PS4 Pro zwolnilo 0.5GB, gdzie spora czesc idzie na wiekszy bufor klatki (1600p-4K vs dotychczasowe 900-1080p), wiec jakosc tekstur praktycznie wcale nie poszla do przodu. Scorpio z kolei bedzie mial 12-3=9GB, minus RAM dla CPU - zostanie 5-7GB dla karty graficznej, to naprawde sporo, nawet do 4K.

 

Natomiast co do reszty wypowiedzi - owszem, natywna rozdzialka samej gry ale okrojona rozdzialka efektow specjalnych to jest cos jak najbardziej normalnego, juz dawno jest to stosowane na konsolach jak i nawet na PC od zarania dziejow - ustawienie cieni np. opiera sie wlasnie na ich rozdzielczosci, DoF tak samo, itd. itd., ale dopoki nie zejdzie sie do jakis skrajnie niskich wartosci to daje to naprawde swietny efekt, gdzie caly obraz jest ostry jak zyleta, a nizsza rozdzielscosc efektow jest w zasadzie niezauwazalna (ja osobiscie uwazam ze wszelkie Ultra na PC to w nic tylko placebo), wiec jesli gry na Scorpio beda chodzily w natywnych 4K ale same efekty w 1080p-1440p to bedzie dobrze, naprawde dobrze. Natomiast najbardziej martwi mnie ta interpolacja framerate'u, gdzie grafika na ekranie bedzie smigala w plynnych 60FPS, ale gra  logika gry w 30, czyli odwrotnie jak to bylo do tej pory w niektorych grach, gdzie ze wzgledu na slabe GPU grafika byla wyswietlana w 30FPS, ale sama gra faktycznie chodzila w 60Hz, co dawalo znacznie nizszy input lag, plynniejsze sterowanie, itp. Parafrazujac klasyka - Sony i MS, nie idzcie ta droga!!

 


 

20 minut temu, SephiroT napisał:

NIE BĘDZIE ŻADNEJ NOWEJ GENERACJI !!!11!11!1111oneoneone!111!!

Dotarło?
Teraz oba obozy będą miały poszerzoną/zupgradowaną iteracje tego samego.

Teraz już będą "PC do grania" z co kilka lat zmienianymi bebechami. 

 

 

No i? To nie mozna zrobic iteracji, ktora da natywna rozdzialke, krora da stale 60FPS, ktora da ostre tekstury, itd. itd, bez zadnego sciemniania i kombinowania? Jedno wcale nie wyklucza drugiego, tylko jak widac nie ma po sie wysilac co skoro konsolowemu plebsowi wcale to nie przeszkadza, a wrecz przeciwnie. Jesli juz teraz poza skalowana/dynamiczna rozdzialka chca dodatkowo stosowac interpolowany/oszukany FPS, to ja juz sie zastanawiam ile i jak mocnych bedzie kompromisow w nastepnych konsolach, ktore beda pewnie celowac w pseudo-8K...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

Mi chodziło bardziej o podejście ludzi typu "będzie nowa generacja ot pominę Scorpio czy PS4 Pro"

 

Zobaczymy co z tego scorpio wyjdzie.

Póki nie będziemy mieć konsoli w ręce to możemy wróżyć, zakładać, szacować. 

 

@bany4KHDR Mnie tez to nie przekonuje bo każdy chwali swoje.

Niestety teraz nas czeka przepychanka PR'owa i sceny jak z naszego sejmu :1_grinning: ...jak zwykle młyn na wodę dla wojenek.

 

 

Do mnie cały czas na korzyść Xboxa przemawia (poza paczką z którą na co dzień siedzę w "grupie") kultura pracy i mega cebula. 

 

...dodatkowo wiadomo, mocniejszy sprzęt ale OS ten sam więc powinno być dobrze na premierę.

Najgorsze jest to że obiecałem sobie nie kupować konsoli na premierę ale coś czuję że w pełni świadomie konsekwencji "znowu dam się nabrać" :38_worried: 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SephiroT napisał:

"znowu dam się nabrać" :38_worried: 

 

* wydymać. Branża gier nas dyma tak, jak nas jeszcze nigdy nie dymano, a kiedyś to było lepiej. 

 

Mnie interesuje też kwestia wyglądu, tj. jak duże będzie to pudełeczko. Z uwagi na meble mam nadzieję, że będzie kolor biały :fsg:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grecky

 

HEHEHE dobre te przerobki :1_grinning: Ale fakt faktem, tegoroczne E3 to bedzie byc albo nie byc dla MS - jesli nie pokaza ze ich konsola jest znaczaca lepsza od Pro, nie pokaza godnych uwagi gier, to juz nie maja zbytnio czego szukak na rynku konsol, bo jesli ludzie beda mieli do wyboru dwie konsole z pseudo-4K to wybiora ta tansza, i ta na ktorej juz graja ich znajomi, czyli powtorka z rozrywki XB1 vs PS4. Wystarczy przesledzic wszystkie portale gamingowe - gownoburza na MS juz sie zaczela, teraz moga sie tylko albo wybronic albo pograzyc.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie, amerykance nigdy nie byli dobrymi designerami. Pewnie postawia sporego kloca, ktorego trzeba bedzie zamykac w szafce po graniu. Wazne zeby sie nie grzal w razie jak sie zapomni otworzyc szafke

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

 

Zapomniałeś że M$ idzie innym torem.

Konsola jako "nośnik" dla Windows 10

Windows 10 + sklep = gry jako dostarczana usługa a nie produkt

Jako KPI ilość aktywnych kont a nie sprzedanych konsol.

Konsola to nie jest ich główny cel sprzedażowy.

 

To gracze konsolowi są tak zapatrzeni w siebie że myślą "że są najważniejsi". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bany4KHDR napisał:

Nie oszukujmy sie, amerykance nigdy nie byli dobrymi designerami. Pewnie postawia sporego kloca, ktorego trzeba bedzie zamykac w szafce po graniu. Wazne zeby sie nie grzal w razie jak sie zapomni otworzyc szafke

 

Kloca to Ci ktoś chyba na głowie postawił i zaczęło na oczy schodzić :30vm3cw:

 

screen_shot_2016-09-12_at_2.35.38_pm.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@SephiroT

Niby tak, ALE - zeby to wszystko wypalilo i mialo rece i nogi, to konsola XB musi wypalic, bo glowna role w tym calym planie bedzie odgrywac Play Anywhere, ktore jest dostepne tylko i wylacznie w ich sklepie - jesli XB nie wypali to zostanie im samo PC, a PC=Steam, wiec zostana z niczym. Takze musz, podkreslam MUSZA miec graczy na obu platformach, a najlepiej tych ktorzy maja obie, bo sromotna przegrana na rynku konsolowym pociagnei za soba przegrana na rynku PC.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slimke porownaj ze slimka a skorpiona z pro @Grecky szyderco

ps4-slim-glacier-white2.jpg?strip=all&w=

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w dalszym ciągu Xbox One S górą....

 

 

A wracając do merytorycznej dyskusji to zgadzam się z @Żywy Jeżeli MS chce się liczyć w tym wyścigu to nie mogą sprzedawać konsoli bez gier, nawet gdyby miała miliard teraklopsów. Chyba, że chcą sprzedawać jako PCta, który zmieści się w półkę szafki RTV :30vm3cw:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grecky napisał:

No niestety w dalszym ciągu Xbox One S górą....

 

polemizowałbym, one s wyglada jak jakis radiator przy ps4 slim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

No to milo ze zgadzamy sie ze pewne kompromisy sa akceptowalne - jak rzeczone 4K + efekty w nizszej rozdzialce. 

Nie zaglebilem tematu 30 vs 60 - dzieki za wyjasnienie.

 

Co do tekstur. Moim zdaniem to zalezy - w Doom, napawde musialem sie nakrecic zeby znalezc jakies kijowo wygladajace (idtech6), niestety WolfTNO (ittech5) po prostu bil po oczach - i tutaj to niestety byl problem jak tekstury byly obslugiane przez silnik gry - nawet na PC ludzie pisali ze w momencie chowania sie za oslona, czy gapienia sie na tekstrure z bliska ta miala jakosc ktora pozostawiala sporo do zyczenia. 

 

Jak bedzie czas pokaze, zeby bylo jasne ja jestem z tych gdzie jesli grafika jest spojna to moge przebolec to ze cos wyglada gorzej, stawiam na gameplay, i wybaczam niektore rzeczy jak np poszarpane do bolu krawedzie w GRID autosport bo poszarpane sa rowno w calej grze. Ale np nierownosci graficzne strasznie mnie wybijaja z rytmu - czyli gra wyglada ladnie, ale nagle czyms straszy jak np Remaster TLOU z unlock framerate i niektorymi cieniami ktore byly koszmarne. 

 

Wolf TNO mial moje rozgrzeszenie bo bawilem sie swietnie. 

Doom bawilem sie dobrze i sztucki z dynamiczna rozdzialka nie wplynely na moj obior gry.

 

I znow sie zgadzamy, ze jesli wydawac lepszy sprzet to niechaj skok jakosciowy bedzie odpowiedni, bo inaczej to pro-teza jakas. 

 

co do XO - moze choc porzadnie dodatkowa moc wykorzystaja dla full HD, zamiast robic jakies dziwne parity ktore mamy na PS

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polemizowałbym, one s wyglada jak jakis radiator przy ps4 slim

Jak w przedszkolu, ubaw mam naprawdę by dwóch dorosłych chłopów kłócilo się o wygląd jakiegoś martwego przedmiotu. Nie macie większych problemów niż wygląd konsoli?

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstury w Wolfie TNO to katastrofa. PC, najwyższe możliwe detale i momentami poziom PS2. Kwestia silnika zapewne, w Rage wyglądały one dokładnie tak samo. Doom pokazuje na szczeście, że Idtech6 nie będzie mieć już tych problemów. 


Przyglądając się tym temu całemu zamieszaniu związanemu z Pro/Scorpio zaczynam tęsknić do czasów dawnych, ale niedawnych. Jakieś jeszcze z 6-7 lat temu, Xbox 360 i PS3 były w połowie swojego życia. Wszyscy wiedzieliśmy na czym stoimy. Było sens mieć nawet każdą konsolę i peceta. Bo czy grafika czy nie, warto było mieć z różnych powodów to wszystko. A zdecydowana większość poprzedniej generacji skupiała się na grach po prostu, a nie na sprzęcie i technikaliach (pomińmy milczeniem ten "boom" na kontrolery ruchowe). Denerwuje mnie teraz ta ciągła rozmowa o fps'ach, pikselach, detalach, 1023491824p itd. itp. Gdzieś unika nam fakt, że mało świeżych pomysłów w grach, że brak nowych marek w kategorii AAA, często przymykamy oko na przedwcześnie wydane gry i przehajpowane tytuły. Wszystko to pod przykrywką 4k i kilku innych hasełek technicznych. Cieszę się, że Nintendo wciąż na to leje i przede wszystkim próbuje wyjść z jakimiś nowymi pomysłami (chociaż czy one trafione to się oceni za jakiś czas). Co do Scoprio jednak, może se być i 60tflopów, jakie fajne nowe gry macie panowie na to, to mnie najbardziej interesuje. Wymieniłem Xbox'a One na pece i czuje, że była to odpowiednia decyzja i jak chcą moich pieniędzy to niech pokażą coś więcej niż tylko sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, drake_neith napisał:

Tekstury w Wolfie TNO to katastrofa. PC, najwyższe możliwe detale i momentami poziom PS2. Kwestia silnika zapewne, w Rage wyglądały one dokładnie tak samo. Doom pokazuje na szczeście, że Idtech6 nie będzie mieć już tych problemów. 

Gdzieś unika nam fakt, że mało świeżych pomysłów w grach, że brak nowych marek w kategorii AAA, często przymykamy oko na przedwcześnie wydane gry i przehajpowane tytuły. 

 

Tak to wina silnika i tego jak idtech5 obslugiwal tekstury - zarowno Rage jak i WolfTNO chodzily na tym samym silniku. 

 

Co do umykania, nie umyka - sam sie lapie na tym ze prawie wcale nie wsiadam do hype train. 

Wynika to wlasnie z tego jak zmienia sie branza - pomijajac wtornosc  (choc tutaj moge przymnkac oko) to dochodzi dojenie gracza, niedorobione produkty (choc to juz sa czesto technikalia o ktorych mowic nie chciales, a takze inne rzeczy jak AI, skrypty, sterowanie, praca kamery).

Do tego dodalbym jeszcze indie-pokalipse bo jak kiedys jeszcze prosty pomysl z przyzwoita oprawa (np World of Goo) potrafil przyciagnac tak teraz mamy klony, klonow, malo swiezosci i zbyt czesto silenie sie na retro. 

Z drugiej strony - mam tyle swietnych mimo iz juz podstarzalych gier do ogrania, ze plakac nie bede, a czas ktory jest cenny jak nie na granie to przeznacze na cos innego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×