Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

LZ0Msxb.png

 

Temat przeznaczony do rozmowy tylko i wyłącznie o kierownicach na PS4.

Wątek o kierownicach na PS3 jest tutaj: http://www.ps3site.pl/forum/topic/77567-kierownica-do-ps3/

 

Kierownice oficjalne wspierane na chwilę obecną:

 

  • T80 Racing Wheel
  • T80 DRIVECLUB™ Edition
  • T300 RS
  • T300 Ferrari GTE Wheel

 

Źródło: http://community.eu.playstation.com/t5/PS4-General/PS4-Steering-Wheel-Compatibility/td-p/22085967

 

GRY

 

Project CARS:

  • Thrustmaster T300RS
  • Thrustmaster T300 Ferrari GTE
  • Thrustmaster T100 Force Feedback
  • Thrustmaster T80
  • Thrustmaster TH8RS
  • Thrustmaster TH8A
  • Thrustmaster T3PA Pedals
  • Thrustmaster T500RS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekać można, ale czy to coś da? Powiedzmy sobie szczerze :P

 

Nic, a nic :)

A tak jeszcze zapytam. Słyszeliście może o tym iż jakaś firma udaje się na rynek akcesoriów do Ps4 i w tym kierownic? (jakies pogłoski, cokolwkiek) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekać można, ale czy to coś da? Powiedzmy sobie szczerze :P

 

Nic, a nic :)

 

 

Nie ma opcji bym dał robić z siebie dojną krowę.

Jak dla mnie nie ma żadnego merytorycznego wytłumaczenia, dlaczego (przykładowo) DFGT ma nie działać na PS4.  

Wolą wypuścić nowe koła niż paczkę ze sterownikami. 

Choćby nie wiem co - nie kupię i tyle. 

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można narzekać o braku wsparcia dla kierownic logitecha :P

 

Albo wziac swoja  zabawke i podlaczyc do sprzetu ktory ja obslugje :P

 

 

Nie ma opcji bym dał robić z siebie dojną krowę.

Jak dla mnie nie ma żadnego merytorycznego wytłumaczenia, dlaczego (przykładowo) DFGT ma nie działać na PS4.  

Wolą wypuścić nowe koła niż paczkę ze sterownikami. 

Choćby nie wiem co - nie kupię i tyle. 

 

Widzisz ja juz prawie dalem z siebie zrobic dojna krowe - chcialem biec placic za PS4 i T500RS... ale na  szczescie dostalem kubel zimnej wody z lodem na glowe (hmm to chyba modne ostatnio jest).

Po pierwsze lista oficjalnych kierownic i niepewna przyszlosc T500RS. Po drugie ceny innych kierownic no niech bedzie ze T300 jest tym czym kiedys byly kolka z serii G. logitecha tyle że ze slabszymi pedalami a lepsze (choc nie umywajace sie do tych z G2x lub T500RS) mozesz dokupic za jedyne 90eur.... To przelalo czare goryczy. Do tego stopnia ze jak pisalem powyzej wezme swoja poczciwa DFP i podlacze do PC. A racing na PS4 zwyczajnie przestaje dla mnie istniec poza produkcjami arcade na pada.

 

Co do wyjasnienia dlaczego Logitech jest niewspierany byly 2:

- jedno to informacja od Logitecha ze kola nie maja jakiegos tam chipu - to wyjasnienie nie trzyma sie w mojej opinii kupy bo T500RS wydana pod PS3 tez z pewnoscia nie posiada owego magicznego chipu a jakos obsluzyc sie ja da (z wyjatkiem menu PS4).

- drugie (nie pomne ale wydaje mi sie ze dokladne cytaty znajdziesz w watku o pCARS) - umowy licencyjne zwiazane z jakas technologia ktora zastosowal logitech i jej wykorzystaniem, mozliwe ze placi sie od platformy i teraz skoro logitech sie juz wypial na swoje produkty to lipa, jesli Sony chcialo by kola L to pewnie sami musieli by te oplaty uiscic ale przeciez oni przerzucili odpowiedzialnosc na devsow a ci tez  pewnie nie chca dokladac do interesu (pomijajac juz fakt ze musieli by sami napisac sterowniki bo logitech sie wypial). A nikt niestety nie wie o jakich kwoatach mowa.

 

Tak wiec przebylem dluuuuga droge od wielkiego hajpu kupie sobie nowa kiere :) - to wielkiego rozczarowania :( :( jesli chodzi zarowno o mozliwosci jak i ceny oficjalnych kierownic pod PS4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest wspierana w grze, czyli się liczy. Zrób dodatkową listę "Działa, ale tylko w grze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NewNickPL - i  po po sprawie - moze Patricko przeklei to do pierwszego posta, zeby łatwiej bylo znalezc.

 

Lista kierownic i powiazanych peryferiow z FAQ - pCARS (sierpien 2014)

 

PLAYSTATION 4

Thrustmaster T300RS
Thrustmaster T300 Ferrari GTE
Thrustmaster T100 Force Feedback
Thrustmaster T80
Thrustmaster TH8RS
Thrustmaster TH8A
Thrustmaster T3PA Pedals
Thrustmaster T500RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuję się czy Logitech planuje support dla kierownicy Driving Force GT ? na PS4 oczywiście. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuję się czy Logitech planuje support dla kierownicy Driving Force GT ? na PS4 oczywiście. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

 

NIE!

 

(a 5 postow wyzej miales wyjasnienie)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie listy do innych nadchodzących gier to wklejcie mi je tutaj, albo na PW, to wrzucę je do pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie listy do innych nadchodzących gier to wklejcie mi je tutaj, albo na PW, to wrzucę je do pierwszego postu.

 

Teraz mnie naszlo - moze dodaj do sekcji pCARS w pierwszym poscie gdziez zrodlo co by ludzie nie mysleli ze to Wrozbita Maciej ;) ;)

 

zrodlo: http://www.projectcarsgame.com/beyond-reality.html

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar w tym miesiącu kupić kierownicę T500RS ale wyniaka z tego że nie będzie działała z Drive Club ? To już chyba nie ma kierownicy która była by klasy L g25, G27 która by działała z większością gier na PS4 ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar w tym miesiącu kupić kierownicę T500RS ale wyniaka z tego że nie będzie działała z Drive Club ? To już chyba nie ma kierownicy która była by klasy L g25, G27 która by działała z większością gier na PS4 ?  

 

Moge sie mylic - ale ostanie informacje jakie doczytalem to DriveClub bedzie dzialal ze wszystkimi oficjalnie wspieranymi kierownicami. (co nie wyklucza innych, ale tez nie sugeruje jakiekolwiek wsparcia).

 

Co do samej bazy to nowa kierownica ktora niedlugo bedzie miala premiere T300RS zapowiada sie dobrze jesli chodzi o klase (no moze z wyjatkiem pedalow ktore sa w zestawie). I z pewnoscia jest to bezpieczny wybor skoro kolko ma dzialac z PC, PS3 i PS4.

 

Do T300RS mozesz dokupic oddzielnie:

- zestaw pedałow Thrustmaster T3PA - posiada pedal sprzęgla

- dzwignie zmiany biegow Thrustmaster TH8A (oficjanie wspierany przez PS4 - UWAGA poprzedni shifter TH8RS ma tylko oficjalne wsparcie dla PS3 i PC, ni jak nie wiem na czym polega roznica)

 

W spoilerach masz 2 filmy od Inside Sim Racing tyczace sie tego wlasnie kola, moze beda Tobie i innym pomocne. Cen i dodatkowych informacji polecam szukac na stronie producenta.

 

T300RS pierwsze wrazenia

 

Zestaw pedałow Thrustmaster T3PA recencja

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Szanowne Gremium,

 

Przed chwila weszac okazji po necie trafilem na taki oto stand:

http://www.saturn.pl/akcesorium-wheel-stand-pro-wheel-stand-pro-v2,id-980465

 

Dodatkowo mozna uzyc kodu rabatu, jesli ktos posiada konto plus na saturn.pl; mi zjechalo jeszcze 10zl.

 

Mam male doswiadczenie z kierkami i krotko mowiac nie czulem tego, nie moglem sie przestawic. Moze to przez slabo zorganizowane stanowisko do gry w GT5, pozyczona kierka driving force gt i lekko rozklekotany stol.

W kazdym razie po opiniach w necie postanowilem nabyc to cudo za te 89PLN + kurier, niebawem bedzie wysyp scigalek wiec moze sie przydac, a w razie co przy odsprzedazy nie powinienem byc stratny.

 

Podaje te informcje 4 the players, a nie dla cebularzy i handlarzy z Allegro, gdzie wciaz te standy chodza po 300 zl.

 

pzdr

 

EDIT

Cos mi wydaje, ze to ostatnia sztuka w tej cenie, wczesniej w dziale outlet byly dwie pozycje tego artykulu, po moim zamowieniu widze, ze zostal tylko ten z linka co podalem, a tamten zniknal. Za to w karcie moje zamowiena jak kilkne w pozycje to przenosi do tego z regularna cena 349, ciekawa sytuacja.

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam stojak od paru lat Miałem go do G25 Sprzedałem niedawno tą kierownicę i zostawiam go do następnej Jest super, da się regulować pod różnymi kontami i wysokościami. Ileś tam lat temu dałem za niego 360zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już do kupienia zapowiadana na sierpień kierownica T300RS robiona z myślą o PS4 posiada przyciski na kierownicy  PS, SHARE, OPTIONS Na necie są już filmiki jak grają na niej w Drive Club-a  Szkoda że nie ma sprzęgła Ciekawe jak się to ma do T500RS Bo z tego co widać na filmikach to wreszcie zrobili łopatki od zmiany biegów ruchome a nie stałe jak w T500rs http://allegro.pl/kierownica-thrustmaster-t300-ps4-force-feedback-i4597390176.html

Edytowane przez marko
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w wyścigówki nie lubię grać na padzie,a moją G27 w przypadku PS4 mogę schować do piwnicy to myslę nad zakupem jakiegoś kólka. Nie chcę wywalic  ogromnej kasy,( bo liczę ze jednak ogarną ten bałagan z logitechami) i tak zacząłem się zastanawiać nad T80 Drive Club Edition. Co sądzicie o tym kółku? Można juz kupić za około 350 PLN,ale wyczytałem że nie ma force feedback-u a obrót tylko 270 stopni. W porównaniu do takiego T300RS wyglada biednie. No ale w tej cenie nie ma czego specjalnego oczekiwać. Jednak po graniu na g27 nie chciałbym przeżyć jakiegoś negatywnego szoku.

Edytowane przez Sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo, byle nie T80. Miałem nieprzyjemność obcowania z tą kierownicą w Avansie. Takiego shitu to ja się naprawdę nie spodziewałem ... Nie dość, że wygląda, to dotykając jej sprawia wrażenie taniej chińskiej zabawki, która nie jest warta nawet 100 złotych.

W chwili obecnej radzę zostać przy padzie, wiem, że to nie to samo (sam mam DFGT), ale jednak nie widzę, żadnego powodu, aby wyrzucać pieniądze w błoto :) Wydaję mi się, że jazda na padzie, będzie 100x przyjemniejsza od męczenia się na tej nieszczęsnej kierownicy :thumbsup:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej L G25 i miałem okazję w niedzielę zobaczyć T80 na żywo i podotykać w MM . Takiej tandety jeszcze nie widziałem, łopatki z tak tandetnego plastiku że sprawiają wrażenie jak by się miały zaraz rozpaść. Cała reszta to samo, ogólnie to sprawia wrażenie chińskiego fantastic plastic. Swoją G 25 sprzedałem, a wczoraj kupiłem T300RS, dziś mi wysłali, już się nie mogę doczekać :biggrin: Oglądałem testy podobno najcichszy napęd FF na rynku, minusem jest to że nie ma sprzęgła i lewarka, ale podobno można podłączyć te pedały i lewarek z L G25, G27, T500RS No i wkońcu zrobili w niej ruchome łopatki zmiany biegów jak w G25 a nie jak to było w T500 Jak pogram to dam znać jak się sprawuje 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadko szukając czego innego natrafiłem na tanią t300 rs w kurtmedia: http://www.kurtmedia.pl/product-pol-559941-Kierownica-Thrustmaster-T300-PS3-PS4-Force-Feedback.html  i nie sądziłem, że zaraz po premierze może być tak tanio. Jest to na ten czas chyba najlepsza oferta z całej europy a w PL ma jeszcze morele za 1500 zł.  Co do sklepu to jest dziwny bo ceny potrafią się zmieniać kilka razy w ciągu dnia, ale go polecam. Sam kupowałem już tam kilka razy, a ostatni raz słuchawki sony 7.1(swoją drogą o około 100 zł taniej niż w innych sklepach) i odbyło się bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ostatniej chwili brałem pod uwagę  zakup w tej firmie ale jak w google wpisałem kurtmedia  to 2 dni czytałem i analizowałem to co ludzie na nich wypisują . Nawet jak do nich dzwoniłem żeby się zapytać to w trakcie czekania już sekretarka proponuje żeby nie kontaktować się tel a mailowo chyba że nie że faktycznie chcesz to pozostań na linii ... Oczywiście tel nie odebrali Czytałem na necie że często wystawiają przedmioty których nie mają, nie odpisują na maile, nie odbierają tel. reklamacje ciągną się miesiącami Napisałem maila ile będę czekał na taką kierownicę o dziwo odpisali:  " około 1-2 dni od momentu wysłania"  Więc im odpisałem, że mnie nie interesuje moment wysłania tylko całkowity czas oczekiwania (chciałem się upewnić czy oni ją w ogóle mają). To mi tak wymigująco odpisali że olałem ich, wolałem dopłacić 300zł i kupić w normalnej firmie. Naczytałem się że ludzie jak już kupią to nawet z serwisem mają takie problemy że nawet miesiącami czekają i zero kontaktu. Piotras może miałeś szczęście ja nie chciałem ryzykować za stary już jestem na takie numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tam dlatego polecam. Po za tym można wziąć pobranie a w razie reklamacji kurtmedia cię nie obchodzi i kontaktujesz się bezpośrednio z thrustmasterem bo ma świetny suport i tak samo jak kupno tej kiery z zagranicy nie odbiera Ci gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×