Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Zle czytales - lub zle zinterpretowales - Sony - wsparcie dla peryferiow zostawiamy w gestii programistow gier. (tyczy sie to kierownic i tym podobnych)

Nie ma wsparcia dla tych kierownic

 

 

Czyli jeżeli zostawiają w gestii programistów gier to jeżeli producenci PC i GT będą chcieli to mogą dodać kółka Logitecha?  Jeżeli tak, to jest pewne że Logitechy będą działać. Nikt nie pogardzi tak dużą bazą kier.

 

Ja w ogóle liczę, że Sony umówiło się z Thrustmasterem na powiedzmy 3-6 miesięcy wyłączności, a potem dodadzą Logi, albo po prostu negocjują z Logi i czekają na podbicie stawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli zostawiają w gestii programistów gier to jeżeli producenci PC i GT będą chcieli to mogą dodać kółka Logitecha?  Jeżeli tak, to jest pewne że Logitechy będą działać. Nikt nie pogardzi tak dużą bazą kier.

 

Ja w ogóle liczę, że Sony umówiło się z Thrustmasterem na powiedzmy 3-6 miesięcy wyłączności, a potem dodadzą Logi, albo po prostu negocjują z Logi i czekają na podbicie stawki.

 

Poszukaj informacji, bo siejesz zamet i stosujesz myslenie marzeniowo zyczeniowe.

Ten watek ma tylko 4ry strony na stronie 2giej masz post dokladnie  tutaj: http://www.ps3site.pl/forum/topic/81291-kierownica-do-ps4/?p=1051631

 

Logitech wycofal sie z akcesoriow dla konsol w tym kierownic i przestal wspierac swoje produkty. Technologia ktora stosowal Logitech wymaga oplat licencyjnych na rzecz Immersion. Tych jak widac nikt nie jest sklonny placic. 

Sim Racing ma duzo wieksza liczbe uzytkownikow na PC wiec - mimo iz jest mi przykro z tego powodu - baza uzytkownikow konsol zostala olana.

 

Gdybanie:

Sony pewnie wykasowalo Thrustmastera zeby ich kierownice byly licencjonowane (czytaj T placi Sony za to ze moga powiedziec mamy licencje). 

Sony pewnie zarabia jakies "grosze" od sztuki sprzedanej kierownicy z licencja PS4 (to moze byc powod dla ktorego oficjalne info o kierownicach wspieranych przez DC wygladalo jak reklama T80 i T300 (link tez znajdziesz strone czy 2 wczesniej), a pominelo T500 ktore jak donosza uzytkownicy dziala). 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grande

Mag dobrze pisze, nie liczyłbym na cokolwiek w kwestii kierownik Logitech.

Sam swoją sztukę wystawiam na sprzedaż i do póki nie wyjdzie jakaś gra godna kierownicy wstrzymam się z zakupem czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj informacji, bo siejesz zamet i stosujesz myslenie marzeniowo zyczeniowe.

Ten watek ma tylko 4ry strony na stronie 2giej masz post dokladnie  tutaj: http://www.ps3site.pl/forum/topic/81291-kierownica-do-ps4/?p=1051631

 

Logitech wycofal sie z akcesoriow dla konsol w tym kierownic i przestal wspierac swoje produkty.

 

Szukam informacji i właśnie po to pytam się na forum. Przeglądałem pierwsze strony watku jakiś czas temu i nie pamiętałem czytelnego, bezpośredniego info, że Logitech wycofał się z akcesoriów pod konsole. W Twoim wcześniejszym poście jest tylko "wypiął się na konsole", można się domyślać co to znaczy.  Nie sieję zamętu, bo swoje stwierdzenie o rozmowach Sony z Logitechem nazwałem przypuszczeniem, a nie wyczytanym gdzieś faktem.

 

W każdym razie dzięki za szersze info. Zatem jeżeli Project Cars nie będzie obsługiwał mojej kiery to nie będę wydawał teraz 2 k na Thrustmastera i dam sobie na razie niestety spokój z simracingiem. Poczekam na GT7 (do 2016?) i wtedy albo uruchomię starą, albo kupię nowego, aktualnie wspieranego Thrustmastera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji i właśnie po to pytam się na forum. Przeglądałem pierwsze strony watku jakiś czas temu i nie pamiętałem czytelnego, bezpośredniego info, że Logitech wycofał się z akcesoriów pod konsole. W Twoim wcześniejszym poście jest tylko "wypiął się na konsole", można się domyślać co to znaczy.  Nie sieję zamętu, bo swoje stwierdzenie o rozmowach Sony z Logitechem nazwałem przypuszczeniem, a nie wyczytanym gdzieś faktem.

 

W każdym razie dzięki za szersze info. Zatem jeżeli Project Cars nie będzie obsługiwał mojej kiery to nie będę wydawał teraz 2 k na Thrustmastera i dam sobie na razie niestety spokój z simracingiem. Poczekam na GT7 (do 2016?) i wtedy albo uruchomię starą, albo kupię nowego, aktualnie wspieranego Thrustmastera.

 

OK masz racje - moze moj poprzedni post (strona2) nie byl dla Ciebie czytelny - tutaj prosze bardzo potwierdzenie zeby nie bylo watpliwosci: 

http://www.eurogamer.net/articles/2013-01-25-logitech-to-discontinue-console-peripherals-to-focus-on-mobile

 

Jak widzisz news jest dosc stary i przyjalem zalozenie ze wiekszosc osob ma tego swiadomosc. 

 

Tak owszem przypuszczenie - ale zauwaz ze takie moze byc przez wielu zinterpretowane opatrznie. 

 

Sony dobrze wiedzialo co robi - ich wiadomosc byla bardzo mglista i zostawiala bardzo szerokie pole do interpretacji - czy to optymistycznych jak Twoja, czy to pesymistycznych. 

 

Jednocze sie z Toba (jak i wszystkimi innymi) w bolu, zwiazanym z tym jak wyglada rynek peryferiow a szczegolnie kierownic dla PS4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze się z zamiarem zakupu fotela playseat(alcantara lub evolution) i kierownicy. Mam pytanko :) Na jakiej wyskości powinno być centrum telewizora (mam 50 cali) przy wzroście 178cm bo mam telewizor powieszony na ścianie i nie wiem czy będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze stosowałem sie do takiego wzoru :

A*(b-c) / 2d

A - twój wzrost

B - twoja waga

C - odległość od tv (w metrach)

D - przekatna tv

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o wysokości i kubatury pomieszczenia :-). Ja mam dolną krawędź tv 55' ok 80cm od podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie przeczytać i tylko zamienić "fight stick" na "wheel"

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-10-23-skullgirls-on-ps4-supports-some-ps3-fight-sticks

Nie chciałbym się kategorycznie wypowiadać, ponieważ nie mam wiedzy, ale wygląda na to, że na luzie możnaby zrobić ten sterownik do kier Logitecha, tylko po prostu wszyscy mają to w dupie.

No bo jeśli w tym przypadku jakieś maleńkie indie studio zrobiło sterownik i jeszcze udostępniło go za darmo innym developerom, to wygląda na to że DA SIĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie przeczytać i tylko zamienić "fight stick" na "wheel"

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-10-23-skullgirls-on-ps4-supports-some-ps3-fight-sticks

Nie chciałbym się kategorycznie wypowiadać, ponieważ nie mam wiedzy, ale wygląda na to, że na luzie możnaby zrobić ten sterownik do kier Logitecha, tylko po prostu wszyscy mają to w dupie.

No bo jeśli w tym przypadku jakieś maleńkie indie studio zrobiło sterownik i jeszcze udostępniło go za darmo innym developerom, to wygląda na to że DA SIĘ!

 

Sterownik to jedno - i mysle ze to mniejszy problem. 

Wiekszym problemem sa oplaty licencyjne na rzecz Immersion ktorej technologii FF uzywaja kola Logitecha - nikt nie wie o jakich kwotach mowa. 

 

Zgodze sie z toba dla chcacego nic trudnego - ale to zalezy od kosztow - byc moze napisanie takiego sterownika do joyow ktory jest ogolny bylo stosunkowo szybkie co oznacza niezbyt wygorowany koszt - a za razem pozytywny rozglos (prosze komus sie chcialo, jak sie chce to mozna itd). 

 

W przypadku kierownic koszty zwyczajnie moga byc wyzsze a w takim wypadku nikt nie chcialby raczej zeby konkurencja mogla uzywac Twojego rozwiazania (jesli juz ktos napisal by sterowniki oraz zaplacil oplaty licencyjne). 

 

Koniec gdybania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T500rs działa w Driveclub. Zapewne będzie działał też z innymi grami. Jedynie do czego można by się przyczepić to kiepski force feedback.

co kiepskiego jest w ff t500 a co znakomitego w t300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do GT6 działanie ff w Driveclub jest gorsze. W GT bardziej da się odczuć nawierzchnię czy nawet najechanie na tarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz sprawa samej gry a nie kierownicy. Obecnie na rynku nie znajdziesz chyba lepszego sprzetu jak t500 jesli chodzi o odwzorowanie jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem FF, T300 wcale nie odbiega od T500, a wręcz dla niektórych jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ze w t500 jest kiepski ff. Kiepski ff jest w driveclub w porownaniu do innych gier. Ja testowałem akurat tylko GT5/6, WRC 4 i Driveclub. W tej ostatniej odczucia są najgorsze i to raczej nie jest wina sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego ten artykuł nie wnosi. Kierownice Logitecha nie będą działać oficjalnie z ps4 i wiadomo to już od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić tego thrumaster 80? Jak ta kierowca ma się do logitech df gt?

 

Z calym szacunkiem - watek ma raptem 5 stron - wysililbys sie troche uzyl szukajki, przewertowal i znalazlbys np to: http://www.ps3site.pl/forum/topic/81291-kierownica-do-ps4/?p=1059682 i to

http://www.ps3site.pl/forum/topic/81291-kierownica-do-ps4/?p=1059782

 

T80 - nie ma force feedback - wiec juz na starcie jest duzo gorsza od DFP (bardzo leciwej) i DFGT.

O jakosci lepiej nie mowic, a samo kolo jak bylo ogloszone wzbudzilo szeroki smiech i pogarde porownujac cene do mozliwosci.

 

mam nadzieje ze pomoglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×